Skocz do zawartości

Natrętne telefony


cst9191

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy też macie problem z ciągłym wydzwanianiem do Was z nieznanych numerów? Mam dwa numery, jeden można powiedzieć publiczny (dostępny na olx itd.), drugi ma tylko kilka osób.

 

I co? Na prywatnym jestem od początku bombardowany połączeniami z różnych nieznanych telefonów, na początku kilka razy odebrałem i albo nikt się nie odzywał, albo automat.

 

Natomiast od dzisiaj dzwonią na ten ogólnodostępny. 

 

 

Jest szansa by temu jakoś zaradzić? 

Edytowane przez cst9191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy możesz po prostu zablokować numer przytrzymując palcem nieco dłużej na numerze na liście kontaktów, wtedy pojawiają się opcje skopiowania, zadzwonienia czy blokady.

 

Jeśli brak takich opcji, zajrzyj w ustawieniach.

 

Jeśli brak, to zainstaluj aplikację blokującą numery.

Edytowane przez Martius777
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle tych aplikacji...

 

Dam przykład strony, która opisuje możliwość takich aplikacji, trzeba poczytać i dopasować do tego czego się potrzebuje.

 

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/aplikacje-do-blokowania-numerow-i-polaczen-telefonicznych.html

 

Wieczorem poszukam stary telefon i sprawdzę jak nazywała się aplikacja, z której korzystałem kiedyś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem stary smartfon, to była aplikacja o nazwie "Blokowanie numeru - Calls Blacklist".

 

Jednak korzystane było 5 czy 4 lata temu i teraz królują  lepsze aplikacje niż to co miałem. Jak spojrzałem na ten stary program to wręcz technologicznie epoka kamiennych myszek ;)

 

Kolega ma to i mówi, że jest spoko, podaję link.

 

https://www.dobreprogramy.pl/Odebrac-telefon,Program,Android,84104.html

 

Można spokojnie potestować np  kilka dni, jak nie odpowiada to wziąć inną. Łatwo je znaleźć  wpisując  - blokowanie numerów w wyszukiwarce Google Play. Jest ich tyle, że można dobrać pasujący do swoich potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cst9191 Miałem ten sam problem, obecnie już mnie nie nękają telefony.

Dodawanie niechcianych numerów do czarnej listy wydaje się być dobrym pomysłem, aczkolwiek telemarketerzy za każdym razem wydzwaniają z innych numerów, więc to może nie zadziałać :(

 

Jeżeli odbierasz słuchawkę i po drugiej stronie nikt się nie odzywa to po prostu zadzwonił do Ciebie system aby sprawdzić czy Twój numer telefonu jest aktywny.

Wtedy w systemie Twój numer jest zaznaczony jako ,,można dzwonić" i za jakiś czas powinieneś dostać telefon od telemarketera/automatu :)

 

W jaki sposób poradziłem sobie z tymi natrętami? Jeżeli dzwonił telemarketer to bardzo ale to bardzo uprzejmie prosiłem o usunięcie mojego numeru z ich bazy danych (Nie wdawałem się w pyskówki na zasadzie ,,skąd ma Pan mój numer", albo ,,z jakiej firmy Pan dzwonisz?".)

Jeżeli dzwonił automat to czekałem do samego końca aż się wygada aby dać zgodę na ponowny kontakt (wtedy dzwoni już człowiek) i to samo co wyżej.

 

Po 2-3 miesiącach problem zniknął całkowicie.

Edytowane przez Tomek9494
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden numer od ponad 12 lat i rzadko mi się zdarzają jakieś natrętne telefony. Publikowałem już ten numer w ogłoszeniach na OLX i Allegro.

U mnie pomaga wyłączenie u operatora dzwonienie z numerów zastrzeżonych. Podejrzewam, że wycina to większość niechcianych rozmów.

Istotne jest chyba także to, że mam w telefonie czysty Android, bez aplikacji handlujących danymi typu: Facebook, Messenger, Instagram itd.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.