Skocz do zawartości

Dlaczego Polki nie rodzą dzieci - wstydliwy punkt widzenia


Rekomendowane odpowiedzi

@Libertyn Wolny rynek, analogiczna sytuacja ma miejsce, kiedy ratownik medyczny jest mężem tik-tokerki, on 2k na miesiąc, ona 200k, on "ma misję", ona jest bezużyteczna. Mimo to uważam, że tak mojego ratownika jak i twojej lekarki najzwyczajniej w świecie nie stać na takich partnerów - a jeśli wystąpił religijno/obyczajowy myk zwany miłością, to intercyza - w przeciwnym wypadku jest to raczkująca katastrofa.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Nico said:

@Libertyn powiedz mi dlaczego dzieci, których matki całe życie zajmowały się wychowywaniem i ogarnianiem domu są im bardziej wdzięczne? Taki model panuje we Włoszech, Hiszpanii i wszystkich krajach latynoamerykańskich, tam mama jest najważniejszą osobą w rodzinie, którą dzieci całują po dłoniach, w policzek, czoło, przytulają je, mówią im piękne czułe słowa, a u nas co taka matka, której całymi dniami nie ma w domu usłyszy od dziecka w przyszłości? Spie*dalaj? Coś za coś.

 

Ja bym się akurat tą kulturą mamuśkowania w latynokulturach nie podniecał, przecież Hiszpanie to jeszcze większe skończone p****y (średnio rzecz biorąc) niż białorycerzopolacy na których tak się tutaj wyrzeka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2021 o 17:24, Amperka napisał:

Jeju, jakie to musi być okropne przeświadczenie: być taką szóstką, którą ktoś sobie wziął (obstukany z hot laseczkami), bo jest się "zaradną".

To takie bycie ekologiczną brokułą na tle kremówek

Mężczyźni mają swoją wersję bycia ekologiczną brokułką na tle kremówek.

Zaręczam, że te przeświadczenie jest co najmniej równie dobijające @Amperka gdy jesteś "zaradnym" a pani się przymila bo jej czas się kończy, a najlepsze fluidy przeznaczała na "niegrzecznych chłopców". Ty jesteś wybraną jako opcja trzeciego wyboru, dodajmy do tego nie swoje dziecko i sprzedane wyobrażenie o miłości oraz tzw złota faza by Cię urobić. Żyć nie umierać, potem jeszcze sprawa o rozwód i powodzenia.

 

Nie można sobie pozwalać na bycie wyborem klasy C. 

 

12 godzin temu, Bonhart napisał:

teraz mając ledwie parapet na oknie hoduję zioła i szczypiorek z cebuli,

To masz i chociażby sam szczypiorek to niby nic ale jednak coś, cieszyć się z małych spraw to sztuka :)

 

Podtrzymuj swoje cele, marzenia i nie pozwól im umrzeć i się nie ma co wieszać, póki masz marzenia i cele jesteś bogatym, choćby ze swoim szczypiorkiem na parapecie. 

Trzymam za Ciebie kciuki! 😊

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger Musisz wybierać młode dziewczyny. Sorry, że to napiszę, ale taka jest prawda. Z wiekiem psiejemy.

Moje myślenie też już jest inne niż to, które miałam 22-23 lata. Dzisiaj gdybym miała sobie układać życie, to czułabym presję: szybko, szybko. Mało kto by mi teraz imponował. W wieku 23 lat byłam tak pięknie nierozważna. To jest czas dla kobiety na zachłyśnięcie się kimś.

Mój brat jest w Twoim wieku i wziął sobie dziewczynę 23 lata, to jest w niego wpatrzona jak w obrazek. Mówi, że mój brak jest "romantyczny". No myślałam, że prychnę. Mój ród jest pozbawiony doszczętnie romantyzmu. Ale to tylko świadczy o tym, jak go idealizuje.

Stwierdzam po sobie. Mało kto by sprostał na dzień dzisiejszy moim wymaganiom, gdybym miała dzisiaj szukać, a świeżości i błysku w oku  już po mnie takiego nie widać. Ostry konflikt.

 

 

  • Like 7
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bonhart napisał:

kiedy ratownik medyczny jest mężem tik-tokerki, on 2k

Stary dziś ratownik medyczny zarabia 80,00 zł/h. Covid rozwiązał dwa najważniejsze problemy służby zdrowia:

a) zlikwidował kolejki do specjalistów,

b) podniósł wynagrodzenia w niesłużbie zdrowia więcej niż sami zainteresowani liczyli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Amperka napisał:

@SzatanKrieger Musisz wybierać młode dziewczyny. Sorry, że to napiszę, ale taka jest prawda. Z wiekiem psiejemy.

Moje myślenie też już jest inne niż to, które miałam 22-23 lata. Dzisiaj gdybym miała sobie układać życie, to czułabym presję: szybko, szybko. Mało kto by mi teraz imponował. W wieku 23 lat byłam tak pięknie nierozważna. To jest czas dla kobiety na zachłyśnięcie się kimś.

Mój brat jest w Twoim wieku i wziął sobie dziewczynę 23 lata, to jest w niego wpatrzona jak w obrazek. Mówi, że mój brak jest "romantyczny". No myślałam, że prychnę. Mój ród jest pozbawiony doszczętnie romantyzmu. Ale to tylko świadczy o tym, jak go idealizuje.

 

Obecnie jest sens wiązać się tylko z kobietami urodzonymi przed 2000 rokiem. To co jest po to czarna dziura przeorana przez Julkizm. Współczuję pokoleniu facetów, które będzie z tym czymś próbować układać sobie życie.

Twój brat podjął mądrą decyzję.

Do związków kobiety do 27 roku życia ale też nie urodzone po 2000 roku.

 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, niemlodyjoda napisał:

Obecnie jest sens wiązać się tylko z kobietami urodzonymi przed 2000 rokiem. To co jest po to czarna dziura przeorana przez Julkizm. Współczuję pokoleniu facetów, które będzie z tym czymś próbować układać sobie życie.

Twój brat podjął mądrą decyzję.

Do związków kobiety do 27 roku życia ale też nie urodzone po 2000 roku.

xD. Za kilka lat będzie przesrane bo albo Julka albo 30 pod ścianą.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Bonhart said:

W temacie pszczół polecam przyjrzeć się tradycyjnemu bartnictwu, z tego co zrozumiałem, wkładasz w to minimum pracy, przyroda radzi sobie sama. Zbiory oczywiście mniejsze, ale na potrzeby rodziny w sam raz.

Dzięki, poczytam ja pamiętam dokarmianie, odgrzybianie itd. 

2 hours ago, SzatanKrieger said:

Nie można sobie pozwalać na bycie wyborem klasy C. 

Fajne tego określenie "sloppy seconds". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Amperka napisał:

Musisz wybierać młode dziewczyny.

Tylko z młodymi jest ten problem, że mają coraz wyższe wymagania. 

 

3 godziny temu, Amperka napisał:

 

Mój brat jest w Twoim wieku i wziął sobie dziewczynę 23 lata, to jest w niego wpatrzona jak w obrazek. Mówi, że mój brak jest "romantyczny". No myślałam, że prychnę. Mój ród jest pozbawiony doszczętnie romantyzmu.

W moim przypadku łatwiej o opierdziel, niż o komplement.

 

1 godzinę temu, Libertyn napisał:

albo Julka albo 30 pod ścianą.

Albo Julka po 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Patton napisał:

Tylko żeby cena szła w parze z jakością...

Jakość najpierw musi bycw cenie

8 minut temu, Patton napisał:

No właśnie to ja szybciej opierdzielę, niż powiem jakiś komplement.

Ah. Akcja i reakcja. Typowa rodzinka gdzie każdy opierdziela każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, absolutarianin napisał:

Kolejny wypieracz-racjonalizator. Ty umiesz czytać ze zrozumieniem?

 

Wszystkie z tych przypadków, nawet w tym propagandowym medium jakim jest wp przyznano, poszły od razu na stół operacyjny i cesarka, z czego dwie były 35+.

Oczywiście, umrę jako racjonalizator, w przeciwieństwie do bandy foliarzy :)

Nie ma to jak na podstawie pojedynczego przypadku snuć teorie o zasięgu ogólnokrajowym.

Manipulujesz i karmisz się ludzkim strachem. Do tego plucie na Polskę sprawia ci widoczną przyjemność.
Mechanizm jest ten sam jak ostatnio kiedy jeb.ięty nożownik pociął jakiegoś geja na ulicy,
Wybiórcza i inne szmatławce podniosły krzyk o systemowej eksterminacji LGBTQQRYQ w Polsce.

 

Publiczna służba zdrowia nigdzie nie pracuje na 100% wydajnie i prawidłowo - bez względu czy w PL czy we Włoszech czy w Singapurze -oh wait ;)

Do tego ad pierwszy post - w Polsce kobieta w czasie całej ciąży również jest pod specjalną ochroną opieką, która jest darmowa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@absolutarianin @manygguh z racji, iż nie mogę jeszcze dodawać komentarzy w zakładce zasłużona starszyzna to napiszę tutaj o populacji na rok 2050. Piszecie, że w Wielkiej Brytanii ona spadnie z 68 milinów na 15 milionów, ja się pytam jakim cudem ? Jak oni mają wskaźnik dzietności wyższy od Polski + Anglia zawsze będzie bardzo atrakcyjnym kierunkiem dla mieszkańców całego świata + Brytole rzadko wylatują na stałe ze swojego kraju.

 

2021 -- 2050

UK 68,2 -> 74,1  Polska 37,8 --> 33,3  Włochy 60,4 --> 54,4

https://www.populationpyramid.net/united-kingdom/2050/    https://www.worldometers.info/world-population/uk-population/

https://www.populationpyramid.net/poland/2050/

https://www.populationpyramid.net/italy/2050/

Edytowane przez Nico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Nico said:

Piszecie, że w Wielkiej Brytanii ona spadnie z 68 milinów na 15 milionów, ja się pytam jakim cudem ?

Ja nie napisałem, że ona spadnie, tylko że według tej strony i ich wyliczeń ona o tyle spadnie. Napisałem też, że nie wiem skąd mają takie wyliczenia, bo nie podano tam żadnej metodologii. Przytoczyłem tylko fakt ze strony.

 

 

Co do prognoz populacji, to trzeba to brać z przymrużeniem oka. Na przykład w 2000 roku ONZ prognozwała, że w 2020 w Rosji populacja spadnie do ok 115 milionów, a terytorium będzie pustynią radioaktywną i miejscem klęski nuklearnej. Obecna populacja Rosji to 146 milionów, a Rosatom ma największy na świecie portfel inwestycyjny jeśli chodzi o budowane i planowane bloki do elektrowni atomowych (Chiny, Turcja, Finlandia, Węgry itd). Więc sam widzisz, że prognozy jedno, a rzeczywistość czasami idzie swoim torem.

Edytowane przez manygguh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2021 o 14:41, Ważniak napisał:

- w tej kwestii mogę Ci polecić książkę pani Esther Vilar "The Manipulated Man" wydanej w 1971 r., za którą do dzisiaj otrzymuje pogróżki - spuściła prawdę ze smyczy i do dzisiaj ponosi tego konsekwencje

Jest w języku polskim? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, GurneyHalleck napisał:

Publiczna służba zdrowia nigdzie nie pracuje na 100% wydajnie i prawidłowo - bez względu czy w PL czy we Włoszech czy w Singapurze -oh wait ;)

Do tego ad pierwszy post - w Polsce kobieta w czasie całej ciąży również jest pod specjalną ochroną opieką, która jest darmowa.


Niby nigdzie nie jest wydajna na 100%, ale Polska jest na 1 miejscu w Europie pod względem nadwyżki zgonów w roku 2020 r. a wczoraj czytałam, że w tym roku już zaczynamy bić kolejne rekordy. 
Rzeczywiście opieka dla kobiet w ciąży jest darmowa, ale teraz ta opieka to teoria. Przychodnie nie chcą przyjmować pacjentek albo opiekują się nimi przez telefon. Lekarze w przychodni bardzo boją się wirusa, ale już do prywatnego gabinetu zapraszają.
Oddziały położnicze są przerabiane na covidowe. Wczoraj się dowiedziałam, że w Zakopanem zamknęli oddział położniczy, najbliższy taki oddział to 70 km drogi od Zakopanego. Do tego dochodzi ryzyko rozdzielenia matki i noworodka na tygodnie albo miesiące, jeśli dziecko urodzi się chore albo za wcześnie i konieczność przyjęcia szczepionki aby mieć możliwość odwiedzin takiego dziecka w szpitalu... nic tylko rodzić :D 
W teorii niby wszystko działa, ale w praktyce trzeba to sobie wywalczyć albo zapłacić. 😐

Myślę, że każdy zapobiegliwy człowiek dba teraz o siebie na tyle, żeby uniknąć za wszelką cenę szpitala. Ktoś przejdzie dla dietę i zacznie ćwiczyć żeby tylko serce wytrzymało a ktoś inny nie zajdzie w ciążę ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ania:) napisał:

Zakopanem zamknęli oddział położniczy, najbliższy taki oddział to 70 km drogi od Zakopanego.

Sorry, że się czepiam, ale ja lubię zawsze sprawdzać takie informacje i o ile nie zamknęli położniczego w Nowym Targu to najbliższy jest 22 km a nie 70, więc słabo, ale bez przesady. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2021 o 16:35, Bonhart napisał:

Mocarna lektura się szykuje. Dzięki @Ważniak za tytuł.

 Ta książka jest konkretna  bo pokazuje jak działało to wczesnych latach 70 okiem kobiety  

Dzięki @Ważniak

 

Jeden z cytatów 

"Any qualities in a man that a woman finds useful, she calls masculine"

"Wszelkie cechy mężczyzny, które kobieta uzna za przydatne, nazywa męskimi"

Edytowane przez spitfire
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spitfire - tam jest wiele takich perełek, które - mimo że napisane 50 lat temu - nadal są aktualne. %-)

 

Ale nie to jest prawdziwą siłą tej książki; prawdziwą siłą tej książki jest to, że została napisana przez kobietę, więc najpotężniejsze argumenty kobiet (gdy jakiś mężczyzna mówi prawdę na temat kobiecej natury czy ginocentrycznej rzeczywistości), czyli: "Jesteś zwykłym incelem!", "Ty zasrany mizoginie!", "Pewnie żadna Cię nie chciała!", "Musisz mieć ośmiocentymetrowego chuja! (#smuteczek, skąd jebane wiedzą?!)" - zostają wytrącone im z rąk, bo mężczyzna robi tylko za proxy do słów innej kobiety, tym samym owym mizoandryczkom i feminazistkom wypierdala bluescreena w czaszce. 😏

 

Don't shoot the messenger. 😎

 

Pani Vilar się po prostu nie pierdoli w tańcu. 🤷‍♂️

Edytowane przez Ważniak
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ważniak napisał:

Ale nie to jest prawdziwą siłą tej książki; prawdziwą siłą tej książki jest to, że została napisana przez kobietę, więc najpotężniejsze argumenty kobiet

Powiem Ci że przeczytałem i przetłumaczyłem wybrane rozdziały i tam jest masa wiedzy którą minęliśmy tutaj :) - w tamtych latach kobiety naprawdę miały lux 

 

@Ważniak Znalazłem kapitalną debatę autorki Ester Vilar - z Czołową Feministką Alce Swarzer, jestem w połowie 

i stwierdzam że ta Ester ma niesamowitą inteligencję, zaorała ją tam kilka razy 
Ciekaw jestem jej życiorysu i co skierowało ją aby tą brudną prawdę ujawnić 

 

 

 

Jeden z cytatów 
 

"Kobiety są by tak rzecz bon vivants (sztuką życia) dla mężczyzn"

@Ważniak Co jeszcze tam polecasz ? 
 

Edytowane przez spitfire
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.