Skocz do zawartości

Dlaczego Polki nie rodzą dzieci - wstydliwy punkt widzenia


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, spitfire napisał:

Znalazłem kapitalną debatę autorki Ester Vilar - z Czołową Feministką Alce Swarzer

Thx, obadam sobie tę debatę; już idę po popkorn. :D

4 minuty temu, spitfire napisał:

Co jeszcze tam polecasz ? 

Treści stricte redpillowych za często nie czytam, bo ja mam redpill, odkąd wyskoczyłem z pizdy mojej mamy, więc mi wystarczy xD - panią Vilar zainteresowałem się właśnie z tego powodu, że została zblacklistowana przez swoje dzieła - ale dobrymi recenzjami cieszą się książki Rolla Tomassiego "Mężczyzna racjonalny", o których mogłeś słyszeć - sam znam je wyrywkowo, ale trzeba będzie nadrobić, żeby sprawdzić, czy "hejt" na jego twórczość faktycznie jest zasłużony.

 

Oprócz biblioteki, którą Ci podesłałem, możesz zainteresować się inną książką pani Vilar, którą też niedługo zamierzam obadać, a mianowicie: The Polygamous Sex.

 

Chłopaki w komentarzach pod audiobookiem polecają również: The Predatory Female z 1985 r. i Venus: The Dark Side z 2008 r., które również zapowiadają się ciekawie i zamierzam je sprawdzić.

 

Możesz także machnąć "Sztukę wojny" Sun Tzu, choć trzeba podejść do niej figuratywnie, nie dosłownie; wiele z jego strategii można zastosować w codziennym życiu.

 

Seneka, Epikur, Epiktet, Marek Aureliusz i inni starożytni, ale to już po 30-tce i jako takim dorobieniu się, bo jak ktoś jest młody i nastawiony na wyścig szczurów za kolejnym zerem czy wsadzeniem chuja w cipę, to jeszcze gotów zrezygnować.

  • Dzięki 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kwestii dzietności w Polsce to  na wstępie chciałbym zaznaczyć że im niższa tym lepiej. Mniej moich pieniędzy pójdzie na żul+ czy programy pomocy samotnym matkom.  Uważam jednak że autor tematu  błędnie szuka powodu spadku dzietności w Polsce w niedostatecznym dostępie do opieki medycznej dla kobiet w ciąży w naszym kraju i ogólnie w kwestiach związanych z tzw. bezpieczeństwem socjalnym(tfu). Osobiście uważam że to bzdura. Gdyby tak było to w Afryce w ogóle nie rodziłyby się dzieci a jakimś cudem w kilku ostatnich dziesięcioleciach czarny ląd doświadcza eksplozji demograficznej na wielką skalę. Zapaść demograficzna w Polsce ( podobnie jak w całym tzw. zachodnim świecie ) ma przyczyny kulturowe. Żeby osiągnąć poziom powyżej wskaźnika zastępowalności pokoleń wynoszącego 2,15 dziecka na kobietę statystyczna polska musiałaby urodzić  ponad dwójkę dzieci. Okno reprodukcyjne kobiet w przeciwieństwie do mężczyzn jest dość krótkie  trwając od 15 do 35 roku życia. Jeśli weźmiemy pod uwagę co promuje współczesna kultura czyli za nim zdecydujesz się na dzieci to musisz skończyć studia, zrobić karierę (a dzieci w niej przeszkadzają) to trudno się dziwić że rodzi się coraz mniej dzieci. Współcześnie statystyczna Polka rodzi pierwsze dziecko w wieku ponad 27 lat w roku 1990 pierwsze dziecko rodziła w wieku 22 lat. W ostatnich latach gwałtownie wzrosły również wymagania ludzi co do oczekiwanego poziomu życia. Współcześnie ludzie wolą odkładać pieniądze na podróż do egzotycznych krajów czy żeby kupić nowy samochód niż  użerać się z niewdzięcznymi bachorami.  Kolejnym czynnikiem negatywnie wpływającym na dzietność jest fatalna sytuacja na rynku mieszkaniowym, która zniechęca ludzi do podejmowania decyzji o posiadaniu potomstwa. W końcu kto racjonalnie myślący zdecydowałby sie świadomie na mieszkanie z żoną i trójką dzieci w dwupokojowym mieszkaniu w bloku? Jaki procent polaków stać by mając trójke dzieci każde z nich posiadało własny pokój?  

 Co do książki Ester Villar to trudno nie przyznać jej rację.  Współcześnie żyjemy w świecie skrajnie wrogim mężczyznom. Gdzie naturalne męskie zachowania i popędy są stygmatyzowane  służy to w dużej mierze właśnie tresowaniu mężczyzn. Naprawde nie trzeba być geniuszem by zauważyć jak kobiety manipulują męzczyznami poprzez np. nadawanie im miana ,,prawdziwego mężczyzny"( prawdziwy mężczyna w rozumieniu kobiety to frajer który za friko jej pomaga i usługuje).  

Edytowane przez RedPill12
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spitfire napisał:

Co jeszcze tam polecasz ? 

Może to Ciebie zainteresuje (da radę pobrać w pdf w linku) https://crispa.uw.edu.pl/object/files/17985/display/Default

Przede wszystkim od strony 132, gdzie punkt widzenia opisuje sama kobieta (Katinka v. Rosen).

Nie wczytywałem się w całość.

  • Like 1
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ważniak napisał:

Thx, obadam sobie tę debatę; już idę po popkorn.

 Wczoraj skończyłem. Generalnie Vilar pokazała jak nie wjechać sobie na EGO i nie dać się wyprowadzić z równowagi (duży szacunek bo weszła do paszczy lwa i nie dała się zjeść )- była przygotowana ale też trzeba powiedzieć że Femina mataczyła danymi statystycznymi. 
 

13 godzin temu, Ważniak napisał:


Ciekawa pozycja.

Znalazłem też to tych samych autorów - That Bitch: Protect Yourself Against Women With Malicious Intent
https://www.amazon.com/That-Bitch-Protect-Yourself-Malicious/dp/1901534103/ref=sr_1_1?dchild=1&qid=1618565775&refinements=p_27%3AMary+T+Cleary&s=books&sr=1-1&text=Mary+T+Cleary

 

oraz kanał autorów powyższych książek 

 

https://www.youtube.com/user/TheDangerousWomen/videos

Rollo Tomassi przeczytany dawno temu :)

@BRK275 brzmi ciekawie. 

Edytowane przez spitfire
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 7.04.2021 o 19:48, absolutarianin napisał:

Punktem wyjścia do dzisiejszych rozważań, w które włączamy same zainteresowane, chcę uczynić wpis, który pojawił się niedawno na profilu fb Cezarego Grafa:

Polecam tobie tego youtubera:

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.