Skocz do zawartości

Kobietopedia - błędy w książce?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Marku, nie mam dostępu do całej książki, więc poniższa lista dotyczy tylko tego fragmentu, który można pobrać. Wybaczcie dokładność, ale jeśli ma być profesjonalnie, to profesjonalnie. Mam nadzieję, że niczego nie przeoczyłem.

 

 

 

1. Strona 6; linijka 6 od góry: "umieć kontaktować z ludźmi"; wydaje mi się, że powinno być: "umieć kontaktować się z ludźmi".

 

 

2. Strona 7; linijka 5 i 6 od góry: "Bo jak sami Państwo zapewne przyznacie"; powinno być: "Bo jak sami Państwo zapewne przyznają".

 

 

3. Strona 8; linijka 4 od góry: "wdzięczny za te doświadczenie"; powinno być: "wdzięczny za to doświadczenie".

 

 

4. Strona 8; linijka 8 od góry: Nie rozumiem, o co chodzi w tej linijce. Czy tam jest jakaś przenośnia?

 

 

5. Strona 9; linijka 1 od góry: przecinek przed "a".

 

 

6. Strona 10; linijka 11 od dołu: "same" wielką literą.

 

 

7. Strona 11; linijka 7 od góry: przecinek przed "a".

 

 

8. Strona 11; linijka 9 od dołu: "nie" wielką literą.

 

 

9. Strona 11; linijka 8 od dołu: przecinek przed "a".

 

 

10. Strona 12; linijka 8 od góry: przecinek przed "a".

 

 

11. Strona 17; linijka 15 od dołu: "samo jak z ciastkami", tutaj nie wiem, czy przed "jak" powinien być przecinek. Ogólnie z tymi przecinkami są problemy. Myślę, że może być, ale niekoniecznie musi.

 

 

12. Strona 17; linijka 1 od dołu: "się".

 

 

 

Edytowane przez Oświecony
Przejrzystość tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Korektor po prostu tak spierdolił robotę, że to się w głowie nie mieści. Dobrze że chociaż pieniądze zwrócił, ale ile czasu ja na to i nerwów straciłem, to moje. 

 

Po prostu jestem na to wszystko wkurwiony. Wszędzie dziadostwo i poróbstwo, zamiast profesjonalizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdział 21, Strona 150, 15 linijka od góry (czytam na Kindlu , więc nie wiem na pewno czy to właściwa strona)

 

...to na myśl o "eksie". Zamiast miłej satysfakcji i rozkoszy...

 

nie powinno być kropki i "zamiast" z małej litery

 

błędów "przecinkowych" jest dość dużo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem Marku czy temat jest jeszcze aktualny, a do tego zacząłem zaznaczać błędy dopiero w okolicach 210 strony, po tym jak natknąłem się na ten wpis, tak więc rzucam tylko to co począwszy od tej właśnie strony zauważyłem:

 

- strona 212: „Najskuteczniejszym drapieżnikiem żyjących z dosłownie naszej krwawicy są pasożyty” – powinno być: „Najskuteczniejszym drapieżnikiem żyjącym z dosłownie naszej krwawicy są pasożyty” lub: „Najskuteczniejszym drapieżnikiem żyjącym dosłownie z naszej krwawicy są pasożyty”;

 

- strona 214: „Słaby mężczyzna budzi z odruchowo (…)” – zbędne „z”;

 

- strona 222 (w dowcipie): „Dlaczego jaskiniowcy ciągli (…)” – powinno być: „ciągnęli”;

 

- strona 226: „nie ma żadnej władzy nas swoimi emocjami (…)” – „nas” zamiast „nad”;

 

- strona 227: „(…) ponieważ ma nową „miłość”, to na myśl o eksie. Zamiast miłej satysfakcji (…)” – wydaje mi się, że tu nie powinno być kropki, bo miało to być jedno zdanie, czyli: „(…) ponieważ ma nową „miłość”, to na myśl o eksie zamiast miłej satysfakcji (…)”

 

- strona 241: „(…) metoda „na wabik” polega na testowanie męża (…)” – powinno być: „polega na testowaniu”;

 

- strona 252: „(…) następuje kolejne uderzenia emocjonalne” – powinno być:
 „(…) następuje kolejne uderzenie emocjonalne” lub: „(…) następują kolejne uderzenia emocjonalne”;

 

- strona 260: „Kobieta niemająca żadnej pasji, hobby zniszczy Ci życie” – brak przecinka po „hobby”, czyli powinno być: „Kobieta niemająca żadnej pasji, hobby, zniszczy Ci życie”;

 

- strona 260, kawałek dalej: „gdy patrzysz na piękną (…)” – początek zdania, więc „Gdy” powinno być z wielkiej litery: „Gdy patrzysz (…)”;

 

- strona 265: „Wyznam Państwu w tajemnicy, że, będąc (…)” – zbędny przecinek po „że”;

 

- strona 266: „Oznacza to, że nie chce się jej czegoś zrobić albo (…) – brakuje przecinka przed „albo”;

 

- strona 266, kawałek dalej: „Jest to skierowane wprost do mężczyzny. Wymyśl coś, zorganizuj, zabaw (…)” – powinno być: „Jest to skierowane wprost do mężczyzny: „Wymyśl coś, zorganizuj, zabaw (…)”;

 

- strona 267: „(…) gdy już jej pomożesz, jesteście równi albo jest lepsza” – brakuje przecinka przed „albo”;

 

- strona 268: „nie miała pralki, lodówki, czajnika, jednorazowych pieluch, centralnego ogrzewania i musiała żyć w nędzy powojennej Warszawy i do głowy jej nie przyszło (…)” – niepotrzebne „i” przed „musiała”, a zamiast niego powinien być przecinek;

 

- strona 271: „Facet ma się czuć gorszy, ma czuć, że, chcąc seksu (…)” – zbędny przecinek po „że”;

 

- strona 272: „(…) powinien wywrzeć presję, powiedzieć, że nie podoba mu się (…)” – zbędny przecinek po „powiedzieć”.

Edytowane przez Rafelson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Kurwa, to jest niesamowite po prostu jak gość spierdolił wszystko. I jeszcze dwa dni siedziałem żeby poprawić. 

 

Dziś przyszły książki - z wyjątkiem dwóch musiałem je wszystkie zwrócić. Widocznie w transporcie okładki się pościerały, nie sprzedam czegoś takiego ludziom. To jakiś obłęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Pocieszę Cię Marku, że te błędy są w głównej mierze widoczne dopiero po tym, jak się zwróci na nie uwagę (czyli w tym wypadku, po tym jak się zobaczyło Twój wpis, żeby je tu wypisać gdy się je znajdzie).

 

A takie pytanie przy okazji: czy jest możliwe dostanie w późniejszym czasie od Ciebie "Kobietopedii" jeszcze raz, ale wersji z poprawionymi już wszystkimi błędami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.