Skocz do zawartości

Jak odkwasić organizm?


Druid

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

W tym wątku chciałbym poruszyć temat odkwaszania organizmu, czytałem, że ten temat jeśli chodzi o zdrowie jest tak samo ważny, istotny jak np. odrobaczanie organizmu, pamiętam, że kiedyś pisałem posta o tej tematyce, teraz chciałbym poruszyć temat odkwaszania organizmu, wysyłam linki do poczytania, gdzie można dowiedzieć się ciekawych rzeczy na ten temat. Jakie jest wasze doświadczenie, jeśli chodzi o odkwaszanie organizmu ? Jakie leki braliście, metody leczenia, oczywiście naturalne stosowaliście ?  Ja np. odstawiłem całkowicie cukier, jedyny cukier, jaki przyjmuje do organizmu, to ten w owocach i czasami się też soku owocowego napije tymbarka, jakie suplementy diety jedliście ?

 

https://www.medonet.pl/zdrowie,odkwaszanie-organizmu---przyczyny-zakwaszenia--objawy--dieta,artykul,1728698.html

https://www.medonet.pl/zdrowie,zakwaszenie-organizmu---przyczyny--objawy--sposoby-na-odkwaszenie-organizmu,artykul,1728556.html

https://www.laroche-posay.pl/artykul/sprawdzone-porady-jak-odkwasic-organizm/a33218.asp

https://sklep.auraherbals.pl/pl/blog/20-symptomow-zakwaszenia-i-10-sposobow-na-szybka-alkalizacje-organizmu/118

https://stronazdrowia.pl/odkwaszanie-organizmu-jak-odkwasic-organizm-dieta-ziola-i-preparaty-jadlospis-i-przepisy-na-5-dni/ar/c14-13738170

 

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczyłem cukier i słodziki. To tak silne narkotyki, że całkowicie nie udało mi się ich wyeliminować.

Mam w diecie dużo surowych, nie przetworzonych warzyw i owoców. Od kiedy ich więcej jem, zniknął też problem ze zgagą (nadmiarem kwasów żołądkowych). 

Do leków nie mam zaufania i oprócz czasowych chorób, nie stosuje.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkty, które odkwaszają organizm:

- kasza jaglana i gryczana
- surowe mleko i śmietana
- warzywa (cukinia, szpinak, bakłażan, rzodkiew, buraki, brokuły, marchew, seler, pomidor)
- większość owoców (kiwi, arbuz, banan, brzoskwinia, cytrusy, truskawki, maliny, mango, winogrona, grapefruit)

 

Więcej znajdziesz na tej stronie😉

Kilka wskazówek jak radzić sobie z zakwaszeniem organizmu. (whlf.eu)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już chyba podrzucałem ten wykład w innym temacie, ale podrzucę jeszcze raz:

 

Przewija się tutaj temat zakwaszenia organizmu, może znajdziesz coś interesującego.

 

21 godzin temu, Boromir napisał:

czasami się też soku owocowego napije tymbarka

Standardowo do soków też się dodaje cukier, większość soków w sklepach wcale nie jest zdrowa. Ale jak czasami to chyba nie jest to jakiś duży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kangur Z Austrii napisał:

a. Ale jak czasami to chyba nie jest to jakiś duży problem.

Wiadomo, jednak lepszy taki sok , niż coca-cola, albo inna oranżada.

2 godziny temu, Kangur Z Austrii napisał:

może znajdziesz coś interesującego.

To 2h trwa, postaram się obejrzeć coś trochę, jak wiesz, w której minucie mówią coś interesującego, to podaj minutę oraz sekundę :)

22 godziny temu, Morfeusz napisał:

Mam w diecie dużo surowych, nie przetworzonych warzyw i owoców.

też jem dużo owoców , warzyw, staram się jeść codziennie, jednak nie zawsze to wychodzi.

22 godziny temu, Morfeusz napisał:

Do leków nie mam zaufania i oprócz czasowych chorób, nie stosuje.

Nie chodzi mi o leki, antybiotyki, tylko suplementy diety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Boromir napisał:

To 2h trwa, postaram się obejrzeć coś trochę, jak wiesz, w której minucie mówią coś interesującego, to podaj minutę oraz sekundę

Duża część wykładu kręci się wokół zakwaszenia więc trudno tak wskazać no i słuchałem to jakoś w grudniu/styczniu więc też nie pamiętam co było w danej minucie. I nie musisz siedzieć i oglądać, możesz spokojnie słuchać, ja tak zrobiłem, podzieliłem wykład na pół i był na dwa spacery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@Boromir, z tego co wiem, i z tego co mnie uczono zakwaszenie organizmu nie występuje ludzkim organizmie, a przynajmniej nie w takiej formie, że "gorzej się poczujesz". Nie znam lekarza, do którego przyszedłby pacjent a ten powiedział mu: "Ma Pan zakwaszony organizm, proszę sobie kupić bez recepty to i to". 

 

Organizm ma doskonale działające mechanizmy buforowe, które doprowadzają do ogólnej względnej homeostazy organizmu. Jeśli wystąpi "zakwaszenie" organizmu, do krwi zostaną uwolnione związki mające doprowadzić do tego aby to wyeliminować. Problem zaczyna się wtedy, kiedy "zakwaszenie", nie może zostać zredukowane do wartości referencyjnych przy pomocy mechanizmów buforowych. Ale stan ten bez pomocy lekarskiej jest poważny, i niechybnie prowadzącym do deski. 


"Zakwaszenie" organizmu jest stanem poważnym, wymagającym kontaktu z lekarzem i często zagrażającym życiu. Linki do portali "śniadaniówkowych" są nic nie warte. Wiedza w nich zawarta, często jest niskiej (lub bardzo niskiej) jakości, bez odwołań do literatury specjalistycznej.

 

Doskonale sprzedają się za to wszelakie pigułki mające "odkwasić" lub "odtruć" organizm.

Chętnie posłucham mądrzejszych ode mnie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HumanINC jest dokładnie tak jak opisujesz.

Kwasica występuje w przyrodzie, ale jest stanem na tyle ciężkim, że wymaga natychmiastowej hospitalizacji, i nie da się jej wyleczyć zmianą diety.
Normalny, zdrowy organizm sam sobie utrzymuje równowagę.

A wszelkie powyższe artykuły wykłady itp. mają na celu wyciągnięcie kasy od naiwnych. I są jeszcze jednym elementem pierdolenia "BigPharma nam szkodzi !! - Ale czemu ?  - Bo tak"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, HumanINC said:

z tego co wiem, i z tego co mnie uczono zakwaszenie organizmu nie występuje ludzkim organizmie, a przynajmniej nie w takiej formie, że "gorzej się poczujesz". Nie znam lekarza, do którego przyszedłby pacjent a ten powiedział mu: "Ma Pan zakwaszony organizm, proszę sobie kupić bez recepty to i to". 

Amen. Zakwaszony organizm, to zwykle martwy organizm. 

 

Zanim zaczniecie coś robić, chociaż sprawdźcie pH krwi. Raczej będzie w normie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RealLife napisał:

A skąd wiecie że macie "zakwaszony" organizm?

 

Jak mniemam najprostszą drogą to subiektywne odczucie "gorzej się czuje". A internet to już kopalnia bzdur na temat tego "dlaczego" możesz się tak czuć i oczywiście - pigułki na każdy stan też się znajdą.

 

A prawdą jest, że samopoczucie jest raczej sinusoidą niż linią prostą. Zarówno gorsze samopoczucie jak i lepsze samopoczucie są stanami "dobrymi". Nie można być cały czas na "górze" sinusoidy. Trzeba zaakceptować też "gorsze" dni.

 

Aby stwierdzić stan zakwaszenia, konieczne jest wykonanie szerokiej diagnostyki, która może być wykonana w środowisku szpitalnym. Jak było powiedziane wcześniej, stan "zakwaszenia organizmu" to bycie jedną nogą w grobie i bez odpowiedniej intensywnej terapii prowadzi do zgonu. Nie można tego stanu "wyleczyć" dietą, gdyż człowiek w stanie kwasicy, często nie może samodzielnie oddychać a co dopiero przyjmować pokarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.