Skocz do zawartości

Prowadzenie pojazdów a badanie na narkotyki


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ! 

 

Mam do Was pytanie, może znacie odpowiedź lub procedurę. 

 

Jeżeli podczas kontroli drogowej, narkotest wykazał, iż coś było brane... rozumiem, że jedziemy do szpitala i jest pobierana krew w celu dalszej analizy, która ma potwierdzić lub wykluczyć pierwszy test , ale ... mam pytanie 

 

Czytając artykuły, o kierowcy autobusu w Wawie, który rozwalił pare aut, oddał do badania krew i mocz.. gdy jest to metamfetamina to badania teoretycznie mogą się wykluczać , bo krew wykryje do 72h a mocz do 6 dni.... 

 

Czy można odmawiać oddawania moczu do analizy ?  .. i .. czy mogą użyć ŚPB .. no ale jak cewnik ? hehe
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, to wiem. Tylko wypalony joint w piątek nie powoduje nic z poniedzałek z krwi,  a w moczu widać  - już nawet nie wspomnę o możliwościach psychoruchowych .. 

 

Chodzi mi o prawo, które jest nieprezycyjne bo można się nieźle wrypać, jeżeli mocz jest obowiązkowy, wykaże stężenie bliskie zeru to wtedy odpowiadamy jak byśmy mieli alko 0,02-0,05 promila, czyli polisa OC Cię nie chroni. 

 

 

Edytowane przez nesq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było tak, że narko test robili jak z kirerowcą podczas kontroli było coś "nie halo". Dwa, testy były drogie (taki co robią Ci na drodze podczas kontroli, jeżeli było jakieś podejrzenie) więc ich nie robili za często. Jak jest teraz - nie wiem. Spowodujesz wypadek - robią Ci wszytko - taka jest już chyba procedura. Niech ktoś naprostuje bo może piszę już głupoty.

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, zuckerfrei napisał:

Spowodujesz wypadek - robią Ci wszytko - taka jest już chyba procedura.

 

No własnie, dlatego wolałbym wiedzieć kiedy , ktorego dnia ... jest 100% pewności, np. po wypaleniu jednorazowo jointa, że w razie W jesteś czysty - i to jest odpowiedzalność :D 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.