Skocz do zawartości

Scenka rodzajowa z filmu Janosik


Janosik

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Bracia dziś przy piątku wybieram się po zbójowac do znajomych jak zwykle przed wyjściem puszczam sobie jakieś fragmenty janosika bo lubię ten film/serial jedni wciągają kreskę drudzy piją małpkę ja lubię pooglądać.

Na co dzień mam sporo zajęć i zmartwień prowadzę jednoosobową działalność więc muszę wszystkiego patrzeć i pilnować jestem pracownikiem fizycznym handlowcem  sprzątaczką i księgowym na raz.

Nie narzekam bo w sezonie czasem fajny grosz zarobie i poza sezonem mogę spokojnie przesiedzieć 2-3 miesiące w domu na dupie. Czasem jest bardzo ciężko i marzy mi się  pożycz chociaż miesiąc jak janosik.

Ale do puenty :

Odpaliłem sobie 2 odcinek oglądam a tam scenka jak krzyżują się drogi janosika i Maryny pierwszy raz. Maryna jako najgorętsza laska z wioski 10/10 nawiązuje znajomość z najfajniejszym zbójem dostaje świecidełka daje busi i rura na dół siano grabić.Janosik czuje miły dyskomfort w swoich luźnych portkach i wpada na pomysł jak biały rycerz aby rozwinąć czerwony dywan co by jeszcze raz z Maryną się przelizac.

Janosik bierze Marynę na stronę i zaczynają się shit testy nie wszystkie Janosik zdaje ale jeden zdaje i w nagrodę dostaje koralami w łeb.

Po co pisze takie banialuki film Janosik kręcony na początku lat 70-tych. Reżyser Jerzy Passendorf musiał skądś wiedzieć albo uświadczyć kobiecych gierek i ujął to w scenariuszu.

Czyli od dawien dawna faceci musieli się boksować mentalnie z kobietami i grac w te ich gierki.

Scena zaczyna się od 14:30.

Ps. Jeśli swoje przemyślenia zapodałem nie tu gdzie trzeba to przepraszam i proszę o przeniesienie moderacji.

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janosik to mój ulubiony serial. Mógłbym oglądać na okrągło. Co ciekawe też ostatnio zwróciłem uwagę na tą scenę. 

Jeszcze jedna jest dobra: jak Maryna przychodzi do Harnasia i dowiaduje się że jest nim Janosik. Ta jej mina w tej chwili. Już wtedy wiedziała że musi go omotać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial całkiem spoko też lubię pooglądać😉

Janosik ogólnie z wyglądu i zachowania był jak true alfa tylko na początku nie miał obycia z kobietami.

Popatrz jak pierwszy raz spotyka Marynę kobieta od razu jest nim zainteresowana co potwierdza buziakiem

po otrzymaniu błyskotki.

Nawet jak rozkłada dywan zauważ wszystkie kobity do niego biegną zwłaszcza Maryna, która sama wspina się 

na górę do niego na pewno by tak nie zrobiła gdyby tam stał Kwiczoł lub Pyzdra.

Owszem Janosik shit testy tak nijako odbijał a późniejszych odcinka się wyrobi.

W kolejnych odcinkach będzie mieć jak wiesz rywala w postaci Wróblika gdzie nawet będą się o Marynę bić.

Dodatkowo Janosikiem jeszcze będzie kilka kobiet zainteresowanych gdzie to Maryna będzie zazdrosna😁

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry serial, również lubię. Nie ma się co mocno sugerować fabułą i rolami, bo to fikcja budowana wokół jakichś społecznych wzorców i podrasowana na potrzeby filmu, ale pewne wnioski się nasuwają. Janosik jest chyba archetypem czada - szczena się zgadza, gęsty włos na rozbudowanej klacie jest, wzrost też słuszny, no i fejm rozbójnika. Nie ma dworku, nie ma karety z własnym woźnicą, ale ma jaskinię gdzie wymłóci Marynę, a ta z wypiekaminna buźce i bez pretensji wraca do siebie na wiochę. Nie robi dram, że jaskinia, że koleżanki wozem jeżdżą. Niestety nawet największe czady mają słabości. Pewnie gdyby Janosik czytał nasze forum, to by przed ołtarz nie poszedł i by go nie powiesili...

Edytowane przez Redbad
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była jeszcze jedna scena - gdy Janosik z zaskoczenia pazernie  złapał Marynę za jej piersi. Dzisiaj ta scena by nie przeszła...a jakie larmo poszło o scenę w bajorku..

 

https://www.facebook.com/Łódzka-Filmówka-1951523435105298/videos/janosik-scena-kąpieli-bez-cenzury/1978553105735664/

Edytowane przez Perun82
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Janosik napisał:

Czyli od dawien dawna faceci musieli się boksować mentalnie z kobietami i grac w te ich gierki.

Od jak dawna?

Sonata Kreutzerowska (oryg. ros. Крейцерова соната) – nowela Lwa Tołstoja ukończona w 1889

I zapewne jeszcze wcześniej.

Nie łatwo czyta się Tołstoja, ale warto przebrnąć przez Sonatę.

Cytat

Kiedy podróżuje się pociągiem, można usłyszeć niejedną historię.
Ta wydarzyła się naprawdę.
Zakochanie. Ślub. Oszustwo. Gra uczuć. Miłość. Nienawiść. Zazdrość. Obłęd. Morderstwo.
To kolejne etapy, które przechodzi bohater Tołstoja, Pozdnyszew. Na samym końcu pozostaje mu rozdrapywanie ran z przeszłości i spowiedź przed nieznajomym w rozpędzonym pociągu.
Sonata Kreutzerowska w wykonaniu bohaterów Tołstoja staje się mroczną opowieścią o rodzącym się szaleństwie, małżeństwie i cynicznej grze między kobietą a mężczyzną.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza scena to chyba scena końcowa przed powieszeniem. Dla Janosika jest smutno że jego pobratyncy załapali się na szubienice nie tego chciał i nie tak miało być.

Szybki przegląd w głowie co było i żal że to wszystko już się kończy ale z klasą nie ma żebrania że proszę nie róbcie tego będę już dobry milutki nie będę zbójował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postać grana to typowy biały rycerz. Film zrobiony perfekcyjnie aktorsko i reżysersko. Filmowe arcydzieło, ale niestety naszpikowany podprogowymi watkami:

1) zbójnicy żyjący poza systemem to przygłupy z wyjątkiem harnasia

2) hrabia to ciemiężyciel

3) górale są wyzyskiwani

4) szlachta (murgrabia i hrabia) to chytrzy cwaniacy ale bez polotu

5) hrabia w lochach więzi górali i zbójników bez wyroku sądu

Zobaczcie film Agnieszki Holand "Janosik prawdziwa historia". Jest tam postać zbójnika który zakochuje się i zaręcza, ale jak wraca po kilkutygodniowej wyprawie dowiaduje się że jego narzeczona wyszła za kogoś (chyba rzeźnika). Idzie do ich domu i widzi jak jego luba stuka się z łysym, grubym brzydalem.

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.