Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Za szeroki temat.

 

Ja bym miał dwie elementarne zasady, nie wystarczające, ale na bezwględnie konieczne.

1. W żadnym wypadku psycholog-kobieta.

2. Psycholog mężczyzna, który sam nie jest cipą albo nie jest zaprogramowany feministycznie.

Chyba dałoby się takiego trochę wysondować.

Jeśli przykładowo uważa, że rżnięcie panienek jest moralnie naganne - zwrot o 180 stopni i włączyć dopalacze.

(No chyba, że ta psycholog kobieta pochwaliłaby rżnięcie panienek bez zobowiązań, to byłaby do przyjęcia, wcześniej jednak piekło wystygnie niż to się zdarzy.).

 

Edytowane przez JoeBlue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą pomocą psychologiczną i jednocześnie grupą wsparcia jest myszka inna niż wszystkie oraz wyjątkowa. Wystarczy przytulić się do jej piersi i od razy człowiekowi robi się tak raźniej, a i zawsze wysłucha oraz najlepiej doradzi we wszystkim, ponieważ zawsze wie wszystko najlepiej😁

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maggienovak napisał:

Co sądzicie o grupach wsparcia? 

Według mnie jest to świetna sprawa, grupa religijna, modlitewne, jest tam dużo ludzi , którzy as empatyczni, którzy mogą coś doradzić, porozmawiać, często wystarczy szczera rozmowa, albo wyjaśnienie problemu, może zmienić postrzeganie świata, problem psychiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maggienovak napisał:

Jak podchodzicie do pojęcia "pomoc psychologiczna"? 

Oskarżano mnie o przemoc psychologiczną, ale to chyba nie to samo.

Cytat

Co sądzicie o grupach wsparcia? 

Fajnie można powspierać laski. Są takie naiwne.

 

BTW. Ewidentnie nie masz co z sobą zrobić i zakładasz tematy z dupy.

Idź rusz tyłek i pobiegaj. Albo jakieś grządki przynajmniej zaoraj.

Edytowane przez ntech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maggienovak napisał:

Panowie, 
Jak podchodzicie do pojęcia "pomoc psychologiczna"? 

Jeśli potrzebowalibyście pomocy psychologa/psychologicznej - to jakie kryteria powinien spełniać? 
Co sądzicie o grupach wsparcia? 

Myślę, że to może być świetne ale wiele zależy od psychologa no i od klienta, który chce się otworzyć w pełni.

 

Gdybym potrzebował takiej pomocy, to z pewnością najważniejsze by było dla mnie 100% zaufanie, no i podejście inwidualne a oprócz tego czy faktycznie psycholog jest psychologiem czy tylko skończyła ta osoba ten kierunek by wiedzieć, czemu widzi wszędzie banany i poszła na to z braku laku.

Generalnie jestem dosyć specyficzny i sam jestem dla siebie psychologiem ale gdybym nie miał tej umiejętności analizy siebie samego z pewnością bym chciał znaleźć kogoś kto profesjonalnie by do mnie podszedł - płeć nie ma dla mnie znaczenia, choć raczej bym preferował męskiego psychologia z tego względu, że wiele kobiet najzwyczajniej w świecie nie rozumie, że mężczyźni żyją w innym świecie (w tym panie psycholog) i na innych warunkach ale, jeśli by mi babka pomogła i widział bym efekty to czemu nie. Nie skreślam ludzi za płeć.

 

Co do grup wsparcia, to za bardzo nie mam zdania, poza tym że jeśli pomaga to choć w małym procencie to warto próbować ale ja sam nigdy do takiej nie należałem, no chyba że grupą wsparcia jest to forum - to dostałem pomoc od forumowych dziewczyn, faceci mi mówili bym spierdalał z tego miejsca w zasadzie, bo jestem taki i taki i psuję forum, to chyba tyle.

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maggienovak napisał:

Jak podchodzicie do pojęcia "pomoc psychologiczna"? 

Pomoc psychologiczna dla mężczyzn w Polsce nie istnieje, więc do czego tu podchodzić?

 

2 godziny temu, maggienovak napisał:

Jeśli potrzebowalibyście pomocy psychologa/psychologicznej - to jakie kryteria powinien spełniać? 

Mam kilku znajomych mających dość poważne problemy i każdy z nich ma niemal identyczne zdanie na ten temat. Ogólnie: pomoc "psychologiczna" dla mężczyzn nie istnieje. To co jest dostępne w ramach tej "pomocy" - również prywatnie, to kolejna maszynka do gnębienia mężczyzn podparta bezmyślnym faszerowaniem losowymi środkami psychotropowymi.

Każdy z moich znajomych, przechodzących przez to piekło ma identyczne przemyślenia: co psycholog/psychiatra to inna diagnoza, inne leczenie, jeżeli jesteś facetem, to psycholog nie da Ci żadnego wsparcia, jedynie będzie nap...ał starymi, niedziałającymi pseudo-rozwiązaniami i o wszystko na koniec obwini swojego klienta. Tutaj mały wyjątek: jeden kolega trafił na psychologa klinicznego, który miał chyba 70 lat i nadal pracował jako psycholog kliniczny - tylko w tym przypadku, znajomy wyczołgał się jako tako z swoich problemów. W pozostałych przypadkach: zero jakiegokolwiek zrozumienia, zero wsparcia, zero podciągnięcia w górę. Jeden z moich kolegów, trafił nie tak dawno na psycho-loszkę z nowego miotu - dramat, totalny dramat.

 

W przypadku kobiet sytuacja wygląda zgoła odmiennie. Moja bliska koleżanka, korzystała z pomocy psychologa (a co ciekawe, sama w dużym stopniu była odpowiedzialna za bagno, w które się wpakowała - czyt. karuzela kutang w wersji sporty ekstremalne (włącznie ze zdradzaniem swojego misia na weselu znajomych)) i co? Cytuję: "nie Twoja wina", "bądź silna", "dasz radę" i totalnie inne podejście.

 

Podsumowując: to nie jest świat dla normalnych mężczyzn.

 

W obecnej kulturze zachodniej brakuje rytuału przejścia a do tego, mężczyźni w systemie szkolnictwa traktowani są jak "uszkodzone dziewczynki" i na siłę wciskani w system edukacji przystosowany pod sposób uczenia się dziewczynek. Brak rytuału przejścia powoduje to, że mężczyźni nie stają się mężczyznami, nie odcinają pępowiny rodziców, pozostają do nich "przywiązani" i często zależni oraz bezwolni (gdyż podejmując decyzje, muszą brać pod uwagę zdanie swoich "rodziców", którzy często pojęcia nie mają o wychowaniu mężczyzn), zamiast stać się odrębnymi bytami, zależnymi od własnej pomysłowości i własnych sił - i tak, dzięki temu, zaczynamy mieć na zachodzie cywilizację sfeminizowanych Bonobo.

 

2 godziny temu, maggienovak napisał:

Co sądzicie o grupach wsparcia? 

Jedyna "grupa wsparcia" jaka ma sens w obecnych czasach to lokalna wersja "fight-clubu".

W drugiej kolejności, to warsztaty tylko dla mężczyzn "man cave workshops" (tak jak to jakiś czas temu było w Australii, dopóki panie pod płaszczykiem równouprawnienia nie uwaliły tematu, filmy na poruszające ten temat wyleciały z sieci - pewnie przez przypadek)

Obecnie mężczyzna może liczyć tylko na jedną grupę wsparcia: na samego siebie.

 

 

"Man looks in the abbys, there's nothing staring back at him. At that moment, man finds his character. And that is what keeps him out of the abbys." - Hal Holbrook

 

Edytowane przez oxy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maggienovak napisał:

Jeśli potrzebowalibyście pomocy psychologa/psychologicznej - to jakie kryteria powinien spełniać? 

Przede wszystkim oczekiwałbym tego samego co od innych profesjonalistów- skuteczności. Po drugie oczekiwałbym, że psycholog będzie miał też ogólną wiedze medyczną i jakbym przykładowo przyszedł z problemem X to by brał pod uwagę, że problem X może nie wynikać z problemów w dzieciństwie(czy jakiś innych przeżyć) tylko np. z powodu nadwagi czy jakie to tam ma problemy.

 

2 godziny temu, maggienovak napisał:

Co sądzicie o grupach wsparcia? 

To zależy, jak to ma być grupa wzajemnej adoracji, głaskania po główce i wspólnego narzekania to jest to bez sensu. Ale jeśli jest to grupa, której celem jest wymiany informacji i rozmowy co działa albo jak coś działa to jest to jak najbardziej sensowne.

 

2 godziny temu, JoeBlue napisał:

Jeśli przykładowo uważa, że rżnięcie panienek jest moralnie naganne - zwrot o 180 stopni i włączyć dopalacze.

Psycholog nie jest od oceniania czy coś jest moralne czy niemoralne, psycholog ma pomóc danej osobie rozwiązać problemy i ma być w tym jak najbardziej efektywny. Jak chcesz opinii o swojej moralności do idź do księdza, pastora czy innego filozofa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to miałem na myśli.

Jeśli zacznie mu doradzać, że warto poczekać aż znajdzie tę jedyną do związku to dla mnie jest spalona.

To jest pośrednia ocena mówiąca o tym co taka pani może doradzić.

Przy czym może za daleko poleciałem, autor nawet nie wspomniał o jaki kierunek porad mu chodzi.

Budzi się w nocy z krzykiem, pije wódkę do śniadania czy w pracy boi się odezwać do szefa?

 

Edytowane przez JoeBlue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, JoeBlue napisał:

Jeśli zacznie mu doradzać, że warto poczekać aż znajdzie tę jedyną do związku to dla mnie jest spalona.

 

A dla mnie nie. Wszystko zależy od tego co ma na myśli.

Jedyna do związku aka facecie płaszcz się bo to jest Twoja jedyna -> spalona.
Jedyna do związku aka facecie nie spiesz się, wchodzenie w związek to nie wyścigi, masz prawo odtrącić masę kobiet aż natrafisz na tą z którą będzie ci idealnie rozmawiać, pieprzyć się itd. To za taką radę tylko podziękować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JoeBlue napisał:

Mając w łóżku chętną ładną dziewczynę też byś jej podziękował, bo to nie ta do związku?

[Zresztą, jeśli chodzi o ciebie, uważam że to możliwe.]

(Nic osobistego, po prostu twoje poglądy znam jak swój portfel).

Nie, po prostu bym miał ją jako playpartnerkę. Bez szukania obraczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Są sytuacje, w których nie można poradzić sobie bez pomocy z zewnątrz. Niektóre sytuacje mogą wywoływać zaburzenia albo choroby, a z tym nie ma już żartów.

Najlepiej jest pójść i sprawdzić samemu, czy trafiło się na odpowiednią osobę. Ja w wyborze psychologa lub psychoterapeuty na pewno kierowałbym się przede wszystkim doświadczeniem i opiniami klientów. Nie kierowałbym się poglądami w prywatnym życiu tego psychologa, bo żaden profesjonalista takich nie wyjawia, ani się nimi nie kieruje.

Oni przede wszystkim są od słuchania i próby zrozumienia, z czym człowiek się zmaga, a nie od mówienia, co kto ma robić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.