Skocz do zawartości

Jak łatwo otrzymać nowe obywatelstwo jakiegoś kraju?


manygguh

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba się dywersyfikować nie tylko majątkowo, ale też geograficznie. A w tym pomoże paszport jakiegoś kraju oprócz Polski.

 

Jak można łatwo uzyskać paszport jakiegoś kraju, bez konieczności wydawania kilkuset tysięcy złotych jako inwestor oraz bez mieszkania tam iluś lat lub ślubu z obywatelką takiego kraju?

 

Takim krajem może być Panama:

 

https://www.offshore-protection.com/panama-passport-residency-immigration

 

Quote

In order to start the permanent residency program, it is required to form a Panamanian company and open a bank account and deposit USD 5000. 

Panama's immigration law does not require you to live in Panama full time in order to have residency. It only requires you to live and visit Panama once every two years in order to renew your residency status.

 

Quote

After five years of permanent residency, you can apply for full citizenship by naturalisation. Following this procedure would make Panama one of the easiest places for second citizenship without the need for ancestry or a major economic investment.

To wygląda ciekawie, po 5 latach takiej rezydencji, dostajesz paszport. I nie musisz tam mieszkać na stałe.

 

 

Pytanie czy to jest legit? Czy ma ktoś może jeszcze jakieś pomysły, które są w ten deseń?

 

I najlepiej, by nie trzeba było zrzekać sie polskiego.

Edytowane przez manygguh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, manygguh said:

Trzeba się dywersyfikować nie tylko majątkowo, ale też geograficznie. A w tym pomoże paszport jakiegoś kraju oprócz Polski.

Pytanie czy to jest legit? Czy ma ktoś może jeszcze jakieś pomysły, które są w ten deseń?

Po 5 latach o naturalizację to nawet w takim UK możesz się starać + 1 rok o obywatelstwo (trochę przekręcam, ale coś w ten deseń, gorzej z gotówką bo za ten proces już trzeba będzie zapłacić z 1500-2000 funtów).

Czaję, że to nie to samo co odwiedziny raz na parę dni co parę lat - ale mając sposób zawsze jest jakaś opcja do zrobienia (praca na statku dla jakiegoś kraju/praca zdalna i odprowadzanie podatku do danego kraju). 

Ale jeśli chodzi o czas to mniej więcej podobnie. 

 

Polski paszport jest jednym z najlepszych na świecie, jakby ktoś nie wiedział. Po co jakiś panamski "rupieć", który jest dużo słabszy od polskiego paszportu?

Już lepiej co roku grać o zieloną kartę czy też poszukać łatwego do zdobycia paszportu, co by uzupełniał polski. 

 

A jak szukasz podobnego info to tu masz:

Easiest Countries to Get Citizenship

  1. Ireland
  2. Portugal 
  3. Paraguay
  4. Armenia
  5. Dominica
  6. Israel
  7. Panama 

 

Ja bym celował w 6 póki jeszcze istnieje. :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, manygguh napisał:

To wygląda ciekawie, po 5 latach takiej rezydencji, dostajesz paszport. I nie musisz tam mieszkać na stałe.

W UK także 5 lat rezydencji i można zacząć procedurę naturalizacji. Wgl w większości krajów jest tylko 5 lat wymagane. Kiedyś czytałem o USA chyba był to teksas, interesowałem się w tym czasie bronią palna - także 5 lat i masz paszport.

W UK koszt całej procedury i egzaminów zamyka się w okolicach 1700-1800 funtów. Paszport dostaniesz dopiero kiedy domknie się 6-ty rok na wyspie tj. 5 lat rezydencja, 1 rok rezydent permanentny = paszport dla chętnych.
 

Na Malcie można sobie kupić paszport, są jakieś tam warunki finansowe do spełnienia i tyle. Nie trzeba czekać na na nic tylko zapłacić. TAK SŁYSZAŁEM

Chyba też w Szwajcarii są ciekawe przepisy z tym związane, jako że ten kraj to pewnego rodzaju ostoja milionerów/miliarderów chcących pozostać anonimowymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy Bracia samcy masowo zostaną panamczykami teraz?:D

 

Jako Polak, możesz niemal od ręki dostać obywatelstwo Haiti. Pytanie czy chcesz, pytanie czy warto.

 

Generalnie temat ciekawy ale łatwo uzyskać możesz obywatelstwo chyba tylko kraju trzeciego świata i takie kraje nam w tym temacie zostaja (chyba).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Dassler89 said:

Jako Polak, możesz niemal od ręki dostać obywatelstwo Haiti. Pytanie czy chcesz, pytanie czy warto.

Jak to?

 

3 minutes ago, UncleSam said:

W UK także 5 lat rezydencji i można zacząć procedurę naturalizacji. Wgl w większości krajów jest tylko 5 lat wymagane. Kiedyś czytałem o USA chyba był to teksas, interesowałem się w tym czasie bronią palna - także 5 lat i masz paszport.

Różnica jest taka, że nie trzeba mieszkać w Panamie, tylko mieć tam depozyt w banku na $5000. Dostajesz wtedy rezydenta i raz na 2 lata musisz tam polecieć, żeby go odnowić. Czyli musisz być w Panamie 2 razy. A tak, to gdzie zechcesz. Natomiast w UK to już trzeba mieszkać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, manygguh napisał:

Jak to?

W XIX wieku wybuchło powstanie murzyńskie na wyspie Haiti (koloni francuskiej). Napoleon skierował tam Polaków do tłumienia powstania. Polacy zamiast powstanie stłumić to przyłączyli się do powstania czym walnie przyczynili się do uzyskania niepodległości przez Haiti. W uznaniu zasług rząd haitański pozwolił osiadać się Polakom na wyspie i zapewnił w swojej konstytucji łatwą drogę do uzyskania obywatelstwa ich kraju. Żyje tam duża mniejszość polska (a raczej potomkowie tej mniejszości). Mają nawet swój obraz Matki Boskiej (podobny do tego z Częstochowy tyle, że na tym obrazie Matka Boska jest...

...czarna i ma na rękach czarnego małego Jezuska:D).

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

10 minutes ago, eknm2005 said:

A jak szukasz podobnego info to tu masz:

No przecież z tej strony zamieściłem linka do Panamy.

 

Tu nie chodzi o to by kopiować, tylko czy ktoś to już przerabiał, albo ma jakieś info z pierwszej ręki.

 

2 minutes ago, UncleSam said:

Trzeba być 183 dni w roku w UK :D żeby liczył się cały rok do obywatelstwa. Wtedy także nie traci się statusu rezydenta podatkowego co czasami sie przydaje. 

No właśnie, trzeba tam być.

 

@Dassler89 Ale jak teraz Polak zechce otrzymać obywatelstwo Haiti, to obowiązuje go chyba normalny tryb jak dla reszty cudzoziemców. Nie ma taryfy ulgowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, manygguh napisał:

Ale jak teraz Polak zechce otrzymać obywatelstwo Haiti, to obowiązuje go chyba normalny tryb jak dla reszty cudzoziemców. Nie ma taryfy ulgowej.

Zawsze możemy zapytać ambasadę Haiti. Ew możemy poczytać ich konstytucję (art. 13). Będę przy kompie to aż sprawdzę z ciekawości. W okresie międzywojennym jeszcze na pewno to prawo obowiązywało. Czytałem kiedyś historię górnika z USA (pochodzenia polskiego), który uciekł ze stanów i właśnie wykorzystał wspomniany przepis do osiedlenia się.

Edytowane przez Dassler89
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Dassler89 said:

W XIX wieku wybuchło powstanie murzyńskie na wyspie Haiti (koloni francuskiej)...

Historia bez cenzury? :D 

I chyba mowa w tym temacie jest o XXI wieku - gdzie w takim razie mogę się zgłosić po swoje Haitańskie obywatelstwo? :D

 

2 minutes ago, manygguh said:

  

No przecież z tej strony zamieściłem linka do Panamy.

Masz mnie. :D

Nie zwróciłem uwagi na linka i jak sam szukałem info to natrafiłem na to samo źródło.

Ale pomyśl o Izraelu w takim razie. ;)

Albo może jakieś kraje arabskie, bo tam chyba najtrudniej z PL paszportem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Dassler89 napisał:

Mają nawet swój obraz Matki Boskiej (podobny do tego z Częstochowy tyle, że na tym obrazie Matka Boska jest...

...czarna i ma na rękach czarnego małego Jezuska:D).

Na oryginale to raczej śnieżnobiała też nie jest.

Polacy zaś na Haiti dostali miano białych murzynów Europy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Analconda napisał:

Wystarczy znaleźć żonę/męża i dostaniecie obywatelstwo.

 

A w jakim to kraju tak działa? W serialach o USA?

 

W małżeństwie też często trzeba odczekać, a czasami jest to niemożliwe. Np. nie można otrzymać obywatelstwa chińskiego. Trzeba się urodzić chińczykiem.

 

Niektóre można wręcz kupić i nie tylko republik bananowych, jednak jest to zawoalowane i wymaga trochę zachodu:  np. USA czy Szwajcarii, ale tu wchodzą miliony $ w grę. 

 

Malta moim zdaniem bez sensu, bo póki trwa UE to właściwie to samo jakbyś miał PL. 

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Dassler89 napisał:

Kto im takie miano nadal? Bo z tego co ja wiem, to Polacy którzy na Haiti zostali to byli w kaście urzędniczej i samorządowej.

Dessalines a potem Duvalier. Zwyczajnie dostrzeżono podobieństwo między losem niewolników a Polaków pozbawionych ojczyzny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.