Skocz do zawartości

Polacy chcą zakazu sprzedaży aut spalinowych


RealLife

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie autokult.pl pojawił się artykuł jakoby Polacy popierali zakaz sprzedaży aut spalinowych po 2030. 

 

Patrząc na cenę elektryków, ich ceny, osiagi, zarobki w kraju do bardzo odważna deklaracja moim zdaniem. 

 

"Wsród pytanych gościcicili SIĘ jednak takze mieszkańcy polskich Miast -. Krakowa i Warszawy . W przypadkach OBU za wsparciem pomysłem optowało 60 Proc osoby W ".

 

 

Jak wam sie podoba taki zakaz?

 

 

Edytowane przez RealLife
  • Haha 7
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam masę wątpliwości co do e-mobilności :(

Z jednej strony zerowa emisja cudna rzecz.

Z drugiej, pozyskanie litu i kobaltu do produkcji akumulatorów odbywa się potwornym kosztem środowiskowym. Plus czyni z Chin naprawdę Państwo Środka, bo oni mają najwięcej litu, plus trochę w Afryce.

Idąc dalej tropem baterii - ich ograniczona żywotność, brak pomysłu na bezpieczną utylizację zużytych ogniw. Szczęśliwie rzadkie, ale występujące zjawisko zapłonu w czasie wypadku (lit pali się nawet pod wodą).

Edytowane przez Mnemonic
literówka
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Leniwiec napisał:

U nas na razie 15

Gdzie? Masz jakąś wiarygodną mapkę pod ręką?

 

Mam na oku Toyotę Mirai II w niezłym stanie w niezłej cenie z niezłym wyposażeniem (auto demonstracyjne u jego z dealerów w Europie Zachodniej). A ponieważ ja pojebany jestem, to byłoby auto w sam raz dla mnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sondaż zorganizowała "GW" czy "Krytyka Polityczna"? 

Gdyby tych samych ankietowanych zapytać! Czy przyjmować tych co uciekają z Afryki-80% tak. Czy zakazać reklamy mięsa i gwałcenia krów(mleko) - 70% tak. Czy zezwolić na śluby homo- 99% taaak. 

Tak że tego- Oni nawet nie wiedzą o co się ich ankieter PYTA 😒

 

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KolegiKolega napisał:

Gdzie? Masz jakąś wiarygodną mapkę pod ręką?

 

Mam na oku Toyotę Mirai II w niezłym stanie w niezłej cenie z niezłym wyposażeniem (auto demonstracyjne u jego z dealerów w Europie Zachodniej). A ponieważ ja pojebany jestem, to byłoby auto w sam raz dla mnie!

 

Zakaz używania aut spalinowych miałby sens, gdyby zastąpić go napędem parowym, którego jestem fanem (prostota konstrukcji, wysokie osiągi i duża niezawodność):

 

 

 

Ten drugi filmik jest ciekawszy. Pan fajnie pokazuje zasadę działania tego napędu.

 

 

 

A tu coś dla motocyklistów:

I teraz porównać takiego parowego Stanleya z czymś takim:

 

 

Edytowane przez Stefan Batory
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, RealLife said:

Jak wam sie podoba taki zakaz?

Jeb@&%, jeb*^% podatkami każdego bogola co na auto ma. Ekologiczny, porządny obywatel jeździ elektryczną hulajnogą. 

A jak elektryczne to tylko państwowa Izera w kredycie w zachodnim banku kolegów premiera.

Ja się cieszę, im szybciej po tej równi pochyłej będziemy jechać tym szybciej się odbijemy.  

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Stefan Batory said:

Zakaz używania aut spalinowych miałby sens, gdyby zastąpić go napędem parowym, którego jestem fanem (prostota konstrukcji, wysokie osiągi i duża niezawodność):

W latach pięćdziesiątych w USA fantazjowali o autach z napędem atomowym, były turbiny gazowe a teraz regres do maszyn parowych, co dalej "ekologiczny" koń?

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Chrysler_Turbine_Car

https://en.wikipedia.org/wiki/Ford_Nucleon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Orybazy napisał:

W latach pięćdziesiątych w USA fantazjowali o autach z napędem atomowym, były turbiny gazowe a teraz regres do maszyn parowych, co dalej "ekologiczny" koń?

 

Napęd parowy w samochodach i nie tylko nie jest żadnym regresem. Napęd parowy charakteryzuje się ogromną prostotą= niezawodność, a to jest właśnie coś czego ja oczekuję od samochodu. Silnik parowy naprawisz w każdych warunkach. Regresem jest ogromna awaryjność współczesnych aut. Po jaką cholerę we współczesnych  samochodach jest tyle elektroniki?

 

Napęd turbinowy w zwykłych autach jest nieracjonalny i nieekonomiczny. ma sens tylko w napędach  czołgów.

Edytowane przez Stefan Batory
  • Like 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Stefan Batory napisał:

Po jaką cholerę we współczesnych  samochodach jest tyle elektroniki?

Bo ludzie lubią mieć wszystko ułatwione. Klima, czujniki parkowania, podgrzewanie siedzeń, czujniki zużycia paliwa. Są nawet samochody co same wysyłają zgłoszenia w razie wypadku. Niestety ułatwienia kosztują i sprawiają że wszystko jest awaryjne.

Marynistycznie - poważna awaria napędu dziś - stocznia remontowa i długa, skomplikowana  naprawa.
Awaria kiedyś - kilku chłopa z igłami i nićmi oraz płótnem, kilka godzin i voila.
Awaria kadłuba dziś- stocznia
Awaria kiedyś - kilku chłopa z klinami, deskami i gwoździami pod pokładem 
Awaria sterowania - stocznia,
Awaria kiedyś - kilku chłopa z liną pod pokładem.

Nawigacja dziś - systemy gps. Nawigacja kiedyś- sekstans i zestaw map.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Analconda napisał:

Zatruwają mnie.

21 wiek czas przejść do aut elektrycznych.

 

Aha, zatruwają. Mój jeden trzyletni diesel z wyśrubowanymi ponad normę standardami emisji też zatruwa? : ) @Analconda, takie uszczęśliwianie ludzi na siłę to kiepski prognostyk na przyszłość. Raz, że czyste elektryki (nie hybrydy) to nadal jednak zabawka dla zamożniejszych, więc skandalem jest przymuszanie kogokolwiek do ich kupna i zabieranie możliwości wyboru taniego samochodu, dwa, mierne dystanse które te auta robią powodują, że mają głównie sens albo w bardzo dużych miastach, albo jako drugie, czy trzecie auto w rodzinie.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.