Skocz do zawartości

Związek mądrego wrażliwego chłopaka z patologiczną dziewczyną - życie na wózku


Rekomendowane odpowiedzi

Być może wielu kojarzy tego Pana z jego kanału, który jest dość popularny na YT. Wczoraj właśnie go odkryłem i uznałem go za bardzo wartościowy. Przedstawia on historie młodego, wchodzącego w dorosłość chłopaka, który musi się mierzyć z wieloma problemami typu przemoc czy relacje z kobietami. Opowiada to jak był gnębiony w szkolę przez kolegów, był cichy i spokojny, ponadto, sam o sobie mówi, że był wrażliwy. Wielu tych, którzy słuchają audycji Marka, może dostrzec podobieństwo tych dwóch ludzi. Ponadto gościu zaczął trenować sztuki walki(MMA) i sprzeciwiać agresorom, i pomału wchodził w dorosłe życie, pełne niepewności. Standardowo zaczynały się pierwsze związki, rozczarowania itd. Ot życie przeciętnego młodego człowieka w tym kraju. Nie chcę więcej spoilerować, niech każdy obejrzy film, który wrzucę. Dodam od siebie parę wniosków, które sam wysnułem, ale dla wielu nie będzie to odkryciem Ameryki na nowo. Mianowicie :

- Osoba wrażliwa, spokojna za młodu, ma w życiu pod górkę przez większość czasu swojego żywota. Podświadomość takiego człowieka była zaprogramowana na pewne cierpienia i upokorzenia, a sama podświadomość chciała ,,przekonać" się o pewności tego, prowokując różne nieciekawe wydarzenia w życiu

- Podświadomość podejmuje myśli o samobójstwie, gdy cierpienie jest zbyt wielkie oraz jest ogrom problemów

- Jego ex, uznała go za słabego, dlatego go zdradziła, przyznając się o tym na urodzinach koleżanki. Gościu zachował się ponadto bardzo dojrzale, zrywając z nią oficjalnie.

- Jego ex, została zmieszana, gdy on prawdopodobnie nie chciał o nią ,,walczyć" i podjął bardzo męską decyzję porzucenia ją, która złamała pewne zasady. Pokazuje to bardzo mocny charakter, odwagę do podejmowania racjonalnych i oczywistych decyzji, co wielu mężczyzn, współcześnie nie rozumie

- Alkohol to gówno, gówno i jeszcze większe gówno! Sam pan Rafał wspomina to w komentarzach, czy w swoich nagraniach. Podobnie jak Marek czy ja sam też o tym staram się mówić w życiu codziennym. Mając środowisko nad umiar pijące, nie potrafiące wytrzymać bez alko 1 miesiąca, jesteś ich niewolnikiem i nie potrafisz się uwolnić od zgubnego nałogu. Rozrywka z patologią nie uczy cię nowych umiejętności ani nie zdobywasz nowej wiedzy

- Dziewczyna nie doceni twojego dobrego serca, nigdy, no chyba, że na samym początku związku. Jego była, z którą był w związku, przyjaźniła się z koleżanką, którą otaczało patologiczne środowisko. Kobieta jako istota bardziej dbająca o kontakty społeczne i przynależność do danej grupy, chłonie często wzorce z otoczenia, nie zważając na to co jest dobre czy złe, moralne czy niemoralne.

- Biologia : Co bardzo ciekawe(niekoniecznie dla mnie, bo posiadam już pewną wiedzę) pan Rafał(mimo swojej niepełnosprawności) i tak jest oblegany przez kobiety np. piszące w komentarzach, ponieważ jest....przystojny. Widać, że ma szczupła sylwetkę, symetryczną twarz i kobiety kleją się do niego. Zauważcie pod jego filmikami, jakie laski wypisują. Często są to kobiety, młode, atrakcyjne w okolicach 20 roku życia. Mówi, w jednym swoim nagraniu, że pierwszą inicjację przeżył w wieku 16 lat będąc jeszcze pełnosprawny. Jego wypadek jednak nie zmienił tak bardzo kontaktów z płcią przeciwną. Wręcz przeciwnie, nadal jest przystojny i przyciąga niezłe towary. Osoba ta ma większe powodzenie, niż wielu pełnosprawnych ludzi w społeczeństwie, którzy nie są tak fizycznie atrakcyjni. Oczywiście do tego pan Rafał bardzo dobrze się wypowiada, lubi sporty ekstremalne, jest ciekawy życia, jest odważny i to przyciąga do niego panie. Pozytywne nastawienie w jego przypadku robi też dużą robotę, lecz gdyby nie jego uroda, mogłoby być zgoła inaczej. Nie wiem ile mierzy, według mnie ma ponad 180cm wzrostu, nie sprawdzałem dokładnie tego.

- Puenta : Obojętnie co cie spotkało w życiu, zawsze coś możesz z tym coś zrobić, coś poprawić, naprawić. Osoba ta jest niezwykłą inspiracją i należy mu się ogromny szacunek za odwagę, za to, że dzieli się swoimi przeżyciami. Jest osobą o ogromnej mocy, którą to cierpienie nie zniszczyło, lecz wręcz podbudowało do tworzenia inspirującego życia.

Ciekaw jestem waszych przemyśleń co na ten temat sądzicie. Tymczasem jadę do lasu, pospacerować i ogarnąć swoje myśli, doznając też chwili relaksu i odpoczynku.

 

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za film z jednej strony bardzo smutna historia z drugiej podniesienie się z tragedii i motywacja do dalszego życia. Nie jeden z nas jak autor filmu doświadczył podobnych historii w życiu zwłaszcza za lat młodości gdzie nie oszukujmy się rowiesnicy nie akceptują odmienności czy sprzeciwu wtedy o agresję i przemoc z ich strony nie trudno. Kolejna sprawa autor miał wątpliwości by iść na tego grila, od którego to wszystko się zaczęło i niedawno o tym mówił celebryta pan Pazura, że my mężczyźni nie słuchamy swojego wewnętrznego głosu co jest naszą intuicją i podpowiada nam czy coś jest dobre dla nas czy złe. Zastanawia mnie skoro trenował mma to powinien kilku na tym grilu obić nawet po pijaku przecież nie raz Marek opowiadał w audycjach, że to automatyzm działający na zagrożenie a tu autor mówi, że nic nie mógł zrobić jest to zastanawiające🤔 Tak czy inaczej ten film niech będzie inspiracją a zarazem przestroga by w życiu zadbać o swoje zdrowie, bezpieczeństwo, nie przebywać w towarzystwie osób, które mogą być potencjalnym zagrożeniem dodatkowo pokazuje również, że inni mają jeszcze gorzej a nasze życie nie wygląda tak wcale źle jakby się mogło wydawać. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Iceman84PL napisał:

Zastanawia mnie skoro trenował mma to powinien kilku na tym grilu obić nawet po pijaku przecież nie raz Marek opowiadał w audycjach, że to automatyzm działający na zagrożenie a tu autor mówi, że nic nie mógł zrobić jest to zastanawiające🤔

Wiesz, mógł dostać w newralgiczne miejsce na początku ( wątroba, przepona, szczęka, jądra) i go zgasiło. Potem było dobijanie nieszczęśnika. Kilku kozaków otoczyło go i ciężko się wtedy bronić, gdy gnojów jest więcej. Mógł trenować, ale zadziałać takie coś może przy 1-2 osobach. Solówkę mógł pewnie wygrać, ale ,,bohaterowie" nie chcieli takiego scenariusza. Tacy goście przeważnie najmocniejsi są w grupie, gdzie jeden baran napędza drugiego, a agresja rodzi agresję.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarkoBe napisał:

mógł dostać w newralgiczne miejsce na początku ( wątroba, przepona, szczęka, jądra) i go zgasiło

 

W sumie faktycznie jest to możliwe.

W zeszłym roku pamiętam jak wracałem wieczorem z pracy i stałem na przystanku czekając na autobus 

raptem znienacka poczułem popchniecie i upadłem na ławkę patrze a to pijany lub naćpany gość głowę

wyższy ode mnie bluzga w moją stronę, że mam dawać pieniądze.

W pierwszej chwili oczywiście paraliż następnie chłodna kalkulacja i mówię, że nie dam wtedy on do bitki 

gotowy ja tym bardziej.

Dostał dwa strzały proste jeden na szczękę drugi na nos i kozaczenie się skończyło coś tam bluzgał i poszedł.

 

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny materiał. Szkoda chłopaka bo miał potencjał, i jak często bywa przez kobietę stracił wszystko. No może nie wszystko, bo "stanął na nogi" i to jeden z ambitniejszych niepełnosprawnych, ale jego oprawy nie zostali rozliczeni.

 

Warto też wspomnieć na jego przykładzie, że słabość tylko przyciąga agresorów więc mężczyzna po prostu musi być pewny siebie, i wiedzieć jak użyć pięści i basta.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten materiał, bardzo ok. Choć przerażający.

 

Związek mądrego gościa z patusiarą to zawsze ciary żenady i cringe'u. Niestety. Nieuświadomiony beciak i pozbawiana zasada - żyjąca jak zwierzę - typowa polska Malwina. Aż ręka świerzbi, zeby takie dać.

 

Panowie, po zrobieniu szczerej autoanalizy kiedy dochodzicie do wniosku, że jesteście wrażliwcami, broń boże tykać się jakiejkolwiek patologii, bo grozi porażeniem. Wiem z autopsji.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.