Skocz do zawartości

Praca z olx brutalne statystyki


ransoft

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, mac napisał:

wchodź z domu w e-commerce

Jak ja nawet nie wiem co to jest? Czym mógłbym tam handlować?

 

23 minuty temu, mac napisał:

Samo useme.eu daje ci od razu hajs ze zleceń

Ale coś trzeba potrafić - a ja na software się nie znam

 

24 minuty temu, mac napisał:

Zainteresuj się, poszukaj zleceń

tylko jakich ja nie znam żadnego programowania i innych takich tam wordpresów i innych.

 

@macjestem 10 lat za murzynami i nie wiele zrozumiałem z przykrością z twojego posta, a nie ukrywam że chciałbym więcej, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, ransoft said:

Dodam że nie wysyłam cv do ogłoszeń ambitnych. Moje aplikacje idą głównie na magazyny, prace fizyczne, sklepy, ochrony.

 

Paradoksalnie, do mało ambitnych prac jest najwięcej kandydatów, a więc spora konkurencja, przez co dostać się nie zawsze jest tak łatwo. Zwłaszcza w obecnych czasach, gdzie sporo branż (gastronomia, fitness, hotelarstwo itp.) zwolniło pracowników, którzy mogą teraz aplikować gdziekolwiek, byle by przeczekać ten trudniejszy okres.

 

Masz skończone jakieś studia? Znasz język obcy? Jeśli tak, to możesz uderzać do korpo, gdzie na wejściu dostaniesz płace w okolicy średniej krajowej.

 

Rozważyłbym też wyjazd za granicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mac napisał:

U mnie w ostatnim roku doszło właściwie do podwojenia roboty, nie wyrabiam się z tematem. Tutaj jeden kiedyś mnie pytał, jak szukać po ogłoszenia drobnych i się załapać na fajne stanowiska i napisałem cały esej o tym. Weź mnie nie wkurwiaj, jakie 15 zł, po chuj na coś takiego w ogóle odpowiadać.

 

Czy ktoś może podrzuci link do tego eseja?

Edytowane przez SennaRot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z życia: na jedym z obiektów potrzebowałem pracownika. SEP E I plus  kierowca. Kandydatów niewielu.Zgłosił sie chłopak. Po gimnazjum ledwie. Ogarnięty. Kontaktowy. Po mc i wdrożeniu on mi "ucieka" za granicę. Realia. A mnie szlag trafia bo mam budżet jak w Bangladeszu. I nawet mu nie mogę powiedzieć, że mnie wqrwil...bo znam realia. Ten kraj jest i będzie popieprzony. Socjał rozleniwił ludzi. Niskie wynagrodzenia doprowadziły do migracji a po 2 do zatrudniania "na czarno".

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu skończyło się eldorado pracownika a wrócił rynek pracodawcy gdzie w dobie pandemii, zamykania firm, zwolnień pracowników

to pracodawca może sobie teraz wybrzydzać i o jedno miejsce w firmie bije się obecnie np. 40 osób gdzie szanse są naprawdę niewielkie.

Żeby znaleźć w miarę robotę trzeba się czymś wyróżniać na tle konkurencji dlatego dzisiaj język obcy to podstawa dodatkowo jakieś

programy komputerowe, prawo jazdy, kursy, szkolenia z różnych dziedzin mile widziane.

Kolejna sprawa schludne, estetyczne, sensowne CV ze zdjęciem, pracodawca ciebie nie zna a CV dużo mówi o człowieku, dodatkowo na rozmowach

kwalifikacyjnych coraz częściej są headhunterzy, którzy sprawdzają wiarygodność twoich informacji poprzez różne testy psychologiczne i praktyczne. 

Co do prac, które przedstawiłeś to jest ich pełno na rynku za niewielkie pieniądze, czasami nie warto marnować czasu i zdrowia, ale jak mniemam

takich prac nie poszukujesz?

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum ogólnym nie podasz swojego CV, więc nie będziemy wiedzieli co jest nie tak. Wejdź na OLX w dział z usługami i poszukaj osoby z HR, która za te 50-70 zł pomoże Ci przygotować CV w taki sposób abyś miał większy odzew ze złożonych aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ransoft W firmie, w której pracuję jestem trochę odpowiedzialny za przeglądanie CV potencjalnych pracowników.

Akurat tak się składa, że jest u nas rozpoczęta rekrutacja.

 

Połowę otrzymywanych CV z automatu wypierdalamy do kosza:

 

1) W nazwie pliku jest inne imię i nazwisko niż po otwarciu dokumentu (wtf)

2) Masa ludzi wysyła CV na adres email umiejscowiony w profilu firmy zamiast na adres, który jest dany w ogłoszeniu (brak słów)

3) Ludzie nie potrafią wpisać klauzuli na przetwarzanie danych osobowych mimo dwukrotnej prośby w ogłoszeniu.

4) Jeżeli w CV odnajdę dwie literówki to nie czytam dalej tylko od razu kasuje.

5) Jak ktoś ma problem z ortografią i gramatyką na poziomie podstawowym (Np. Przed przecinkiem umiejscawia spację) - Leci coś takiego do kosza

6) Niektóre aplikacje wyglądają jakby były pisane na szybko w jakimś notatniku i zastanawiam się czy to jest SPAM czy serio ktoś to wysłał?

7) Zauważyłem, że jak nie ma zdjęcia w dokumencie to jakoś dziwnie się przegląda, nie umiem tego logicznie wyjaśnić.

8. Ludzie nie potrafią nawet poprawnie wpisać własnego numeru telefonu

9) Niektóre CV są niczym bita ściana tekstu, żadnych akapitów itp. Strasznie słabo się coś takiego czyta

10) Najlepiej jak ktoś ma wpisane: Firma XYZ, oraz tylko i wyłącznie lata, np.: 2018 - 2019 i nie wiesz czy pracował tam pół miesiąca czy może dwa lata?

(20 Grudzień 2018 -> 5 Styczeń 2019, czy może: 1 Styczeń 2018 -> 31 Grudzień 2019?)

11) Ktoś ma wpisaną tylko firmę i nazwę stanowiska, nie wiadomo jakie miał obowiązki, co tam robił?

12) Ludzie bez jakiegokolwiek doświadczenia/kursów/szkoły w naszej branży.

 

I wiele wiele innych :D

 

Oczywiście o takich kwiatkach jak Pani Justyna 10 lat doświadczenia w Biedronce na kasie wysyła CV na główną księgową chyba nie muszę wspominać? 😮

Edytowane przez Tomek9494
  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Master napisał:

 

Paradoksalnie, do mało ambitnych prac jest najwięcej kandydatów, a więc spora konkurencja, przez co dostać się nie zawsze jest tak łatwo. Zwłaszcza w obecnych czasach, gdzie sporo branż (gastronomia, fitness, hotelarstwo itp.) zwolniło pracowników, którzy mogą teraz aplikować gdziekolwiek, byle by przeczekać ten trudniejszy okres.

 

Masz skończone jakieś studia? Znasz język obcy? Jeśli tak, to możesz uderzać do korpo, gdzie na wejściu dostaniesz płace w okolicy średniej krajowej.

 

Rozważyłbym też wyjazd za granicę.

studia i język gwarantują pracę w korpo z kasą w okolicach 5k brutto? Chyba się rozpędziłeś. 9/10 aplikujących do korpo ma studia i zna język. Więc konkurencja ogromna na tym pułapie i na pewno to nie jest stanowisko za 5kpln

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Tomek9494 said:

@ransoft

Połowę otrzymywanych CV z automatu wypierdalamy do kosza:

No i piknie jak komuś się nawet nie chcę wrzucić c.v. do worda by mu poprawiło błędy (a jakieś 99% błędów już z automatu poprawia) to chyba wiadomo o czym to świadczy.

14 minutes ago, Tomek9494 said:

7) Zauważyłem, że jak nie ma zdjęcia w dokumencie to jakoś dziwnie się przegląda, nie umiem tego logicznie wyjaśnić.

Ale to akurat dla mnie wtf. Wy szukacie miss/mistera czy pracownika? :D

Jak tyle babek w HR pracuje to może jeszcze zdjęcie pindola czy się nada na księgowego? :P 

  • Like 4
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Iceman84PL napisał:

czasami nie warto marnować czasu i zdrowia, ale jak mniemam

takich prac nie poszukujesz?

Ja tylko takiej pracy szukam - i mimo tego odzew jest praktycznie zerowy.

26 minut temu, TomZy napisał:

Na forum ogólnym nie podasz swojego CV, więc nie będziemy wiedzieli co jest nie tak. Wejdź na OLX w dział z usługami i poszukaj osoby z HR, która za te 50-70 zł pomoże Ci przygotować CV w taki sposób abyś miał większy odzew ze złożonych aplikacji.

Już dawno to zrobiłem, zapłaciłem nawet 2x tyle za taką usługę 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ransoft napisał:

i mimo tego odzew jest praktycznie zerowy.

 

Sytuacji na rynku pracy również nie poprawia fakt, że Polacy masowo wracają z zagranicy dodatkowo mają język opanowany

co dla Januszy biznesu jest na rękę nawet w najgorszych pracach bo mają wykwalifikowanego pracownika tanim kosztem.

Druga sprawa Polacy maso tracą zatrudnienie i jest coraz więcej ludzi bezrobotnych na rynku, więc konkurencja jest większa. 

Dlatego czasem decydują detale jak wiek, wygląd, zainteresowania, które np. przyszły pracodawca może mieć podobne lub

jak ma do wyboru zatrudnienie kogoś tańszym kosztem patrz studenci, długotrwale bezrobotni, desperaci gdzie wychodzi to na rozmowie. 

Pracodawca gdy tak naprawdę potrzebuje pracownika nie robi problemu.

 

25 minut temu, eknm2005 napisał:

ak tyle babek w HR pracuje to może jeszcze zdjęcie pindola czy się nada na księgowego? :P 

 

Kolega, który ze mną pracował dał wypowiedzenie dwa tygodnie temu i jutro jest ostatni dzień w firmie,

nie miał problemu ze znalezieniem pracy w IT gdzie jego kwalifikacje nie są w tym kierunku i nie przeszkadzało

to kobiecie, która go zatrudniała.

Co mogło być powodem? być może  jego wygląd 193 cm wzrostu, kwadratowa szczęka, pewny siebie, męski

dodatkowo u nas w firmie nie narzekał na zainteresowanie od płci przeciwnej a może to tylko przypadek😁

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Tomek9494 said:

7) Zauważyłem, że jak nie ma zdjęcia w dokumencie to jakoś dziwnie się przegląda, nie umiem tego logicznie wyjaśnić.

Nie wiem jak jest w innych krajach, ale w UK i Australii nie dodaje się w ogóle zdjęć do CV i taki jest standard. Dla mnie  dodawania zdjęcia jest żenujące i tego nie robię. Jak ktoś mnie przez to odrzuci to trudno, świadczy to głównie o nim.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomek9494 napisał:

7) Zauważyłem, że jak nie ma zdjęcia w dokumencie to jakoś dziwnie się przegląda, nie umiem tego logicznie wyjaśnić.

To się robi norma w IT. 

Rekrutujesz hostessy? Recepcjonistki? Czy ludzi na back office? Bo jak to pierwsze to zdjęcie ma znaczenie. Jak drugie  to nie ma znaczenia. Zdjęcie na cv nie ma umocowania prawnego. 

Może też przyczynić się do dyskryminacji. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eknm2005 @Miraculo @Libertyn

Może inaczej... Jeżeli co chwila dostaje CV, które wygląda jakby było napisane przez bota to każde kolejne CV bez zdjęcia takowe się wydaje na pierwszy rzut oka.

Tu nie chodzi o to, że szukamy Chada albo Julkę Deweloperską, tylko chcemy mieć większą pewność, że CV jest faktycznie wysłane przez poważnego człowieka, a nie przez bota co napisał szybko tekst w notatniku.

 

Mało tego - czasami jest tak, że patrzysz na twarz człowieka i już wiesz mniej więcej jaki temperament może mieć takowa osoba.

Na pewno nie raz mieliście coś takiego, że patrzycie się na laskę, która miała typową sukowatą twarz i okazała się zdzirą, prawda? ;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Tomek9494 napisał:

@eknm2005 @Miraculo @Libertyn

Może inaczej... Jeżeli co chwila dostaje CV, które wygląda jakby było napisane przez bota to każde kolejne CV bez zdjęcia takowe się wydaje na pierwszy rzut oka.

To może czas by bot przejął Twoje obowiązki? 

Cytat

Tu nie chodzi o to, że szukamy Chada albo Julkę Deweloperską, tylko chcemy mieć większą pewność, że CV jest faktycznie wysłane przez poważnego człowieka, a nie przez bota co napisał szybko tekst w notatniku.

A ja chciałbym by rekruterzy byli poważni. By się odzywali z feedbackiem. I byli słowni. By szukali pracowników tam gdzie trzeba a nie na grupie Html pierwsza praca jakiś ciężko upośledzony hr szuka seniora C#

 

Chciałbym by oferty były porządnie pisane a nie kopiuj wklej, że trzeba się upewniać czy ofera aktualna bo każą aplikować do dnia sprzed dwóch lat. 

Cytat

Mało tego - czasami jest tak, że patrzysz na twarz człowieka i już wiesz mniej więcej jaki temperament może mieć takowa osoba.

Była nawet pseudonauka, frenologia. Po kształcie twarzy określano inteligencje i charakter. Lepsze i gorsze rasy. Chyba nie muszę mówić jak to krzywdzący debilizm jest? 

 

Jest naukowo dowiedzione że ładnym przypisuje się dobre cechy i zawyża  ich kompetencje. 

Cytat

Na pewno nie raz mieliście coś takiego, że patrzycie się na laskę, która miała typową sukowatą twarz i okazała się zdzirą, prawda? ;)

Mam znajomą z deformacją twarzoczaszki. Wklęśniętą twarzą w stosunku do żuchwy i czoła. Miła, uczynna dziewczyna. Ale pewnie na zdjęciu wygląda jak wredna jędza. 

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Libertyn

 

Dlatego w USA/UK jest standardem nie dodawanie zdjęcia do c.v., bo to jest nieprofesjonalne. 

Zresztą, jeśli firma szuka kandydata na podstawie jego wyglądu, gdzie wygląd nie ma znaczenia w pracy, to chyba świadczy to też o firmie (że jest słabiutka). 

Edytowane przez eknm2005
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Libertyn @eknm2005 @Miraculo

 

No nie mogę... :D

Jeżeli dostaję CV ze zdjęciem to wiem, że jest duże prawdopodobieństwo jakoby zostało wysłane przez poważnego człowieka, który naprawdę chce dostać pracę a nie przez jakiegoś roztropka anonima, który wysyła aplikacje ,,na pałę" bo może coś w końcu znajdzie.

 

Mi nie chodziło o to, że szukamy miss/misterów i każda osoba nieatrakcyjna ląduje do kosza.

Jak już wspominałem po twarzy jestem w stanie określić temperament drugiej osoby. Jeżeli ktoś jest zamułem i jest nieszczęśliwy to na 99% nie będzie się nadawał do tej roboty.

 

Nie przekonujcie mnie, że jest inaczej bo moje doświadczenia mówią coś innego. Nie miałem na myśli deformacji twarzy. Są kobiety, które wyglądają z twarzy jak istne suki i takie dosłownie są (Tzw. Korpo-bitch) i podałem ten przykład jako ciekawostka.

 

Pracowaliście kiedyś w korpo?

Wiecie kto to jest HR korpobitch? Taką osobę rozpoznasz z 200 metrów jak nie lepiej nie mówiąc już o wpatrywaniu się w twarz.

 

To były przykłady.

 

P.S. Gdzie napisałem, że na podstawie wyglądu nie przyjmujemy pracownika?

 

Nawet jeżeli CV wyśle najbrzydsza osoba w PL to również dajemy jej szansę (jak ma kwalifikacje). Mi chodziło o to, że CV bez zdjęcia jest jakby wysłane przez bota i tyle...

 

@Ksanti Takie CV wyglądają jakby były pisane w notatniku na kolanie. Bez zdjęcia, przez osoby, które nawet nie potrafią poprawnie się podpisać itp. :)

Edytowane przez Tomek9494
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tomek9494 napisał:

Nawet jeżeli CV wyśle najbrzydsza osoba w PL to również dajemy jej szansę (jak ma kwalifikacje). Mi chodziło o to, że CV bez zdjęcia jest jakby wysłane przez bota i tyle...

Chyba że będzie inna ładniejsza w zanadrzu, nawet z mniejszymi kwalifikacjami. 

 

A bot może wysyłać cv ze zdjęciem. 

Bot tylko wysyła to co jest stworzone. Ba. Mogę Ci wysłać setkę cv ze zdjęciem z różnych tempmaili  w 5 minut. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Tomek9494 said:

Jak już wspominałem po twarzy jestem w stanie określić temperament drugiej osoby. Jeżeli ktoś jest zamułem i jest nieszczęśliwy to na 99% nie będzie się nadawał do tej roboty.

No i podałeś świetny argument, czemu nie powinno się dodawać zdjęcia. 

Bo "taki" zamuł dalej może być zajebistym człowiekiem i pracownikiem, ale jakiemuś gościowi w HR jak Ty coś nie przypadnie do gustu i nara.

  • Nie uśmiecha się na zdjęciu - do kosza, bo smutas albo przesadnie profesjonalny.
  • Uśmiecha się tylko trochę - nieśmiały, do kosza.
  • Szczerzy zęby jak pielnięty - do kosza, bo jakiś zjeb co się śmieje jak głupi do sera. 

Tak samo inne detale: lekka łysina (do kosza, bo to staroć już), grubszy mniej lub bardziej (do kosza, bo leń), okulary (przegryw jak nic)... Kontynuując myśl dochodzimy, że nie szukamy chada, ale jednak szukamy. :P Albo kogoś z mocną obsługą photoshopa. 

 

A teraz napisz mi, czy dobrze skrojone c.v. (schludne, bez błędów, ładnie skomponowane) odrzuciłbyś z powodu braku zdjęcia?

I dwa: czy lepiej dać słabe/średnie zdjęcie czy brak zdjęcia? 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Libertyn napisał:

Chyba że będzie inna ładniejsza w zanadrzu, nawet z mniejszymi kwalifikacjami.

A bot może wysyłać cv ze zdjęciem. 

Bot tylko wysyła to co jest stworzone. Ba. Mogę Ci wysłać setkę cv ze zdjęciem z różnych tempmaili  w 5 minut. 

 

Ładniejsza z mniejszymi kwalifikacjami by odpadła bo liczą się głównie kwalifikacje.

Wszystko fajnie tylko, że w praktyce to trochę inaczej wygląda i faktycznie bardzo często CV bez zdjęcia nadaje się do kosza bo jest skonstruowane tak jakby ktoś nie potrafił nawet pisać.

 

26 minut temu, eknm2005 napisał:

A teraz napisz mi, czy dobrze skrojone c.v. (schludne, bez błędów, ładnie skomponowane) odrzuciłbyś z powodu braku zdjęcia?

I dwa: czy lepiej dać słabe/średnie zdjęcie czy brak zdjęcia?

 

Jeżeli faktycznie wpadłoby CV bez zdjęcia ale bardzo ładnie i schludnie oraz bez błędów wypełnione to nie odrzuciłbym takiego. Lecz w praktyce takich CV jest... Bardzo mało :)

Lepiej spalić obiad czy siedzieć głodnym?

A może warto by się przyłożyć chociaż raz i zrobić coś dobrze?

 

26 minut temu, eknm2005 napisał:

No i podałeś świetny argument, czemu nie powinno się dodawać zdjęcia. 

Bo "taki" zamuł dalej może być zajebistym człowiekiem i pracownikiem, ale jakiemuś gościowi w HR jak Ty coś nie przypadnie do gustu i nara.

 

Słyszałeś o czymś takim jak image i kompetencje miękkie?

Zamuł może być przez całe swoje życie zajebistym człowiekiem i pracownikiem.

 

Krótka piłka - wysłałbyś zamulonego nieszczęśliwego i wiecznie zmęczonego życiem pracownika do klienta aby reprezentował Twoją firmę i Twoje produkty/usługi, gdy podczas prezentacji wręcz nie będzie chciało mu się żyć? Gdzie na sam jego widok klientowi odechce się jeść drugiego śniadania?

Zatrudniłbyś 120kg Panią z nieumytymi od tygodnia włosami i zapachem zdechłego szczura z ust aby udzielała masaży w Twoim SPA?

 

Rozumiem, że tak i tak.

Przecież wygląd się nie liczy :)

Tylko dziwne dlaczego klienci nie będą chcieli odwiedzać Twojego SPA? No przecież nie dlatego, że Zdzisława nie wygląda reprezentatywnie? :)

 

Dziękuję za wypowiedź, dobranoc.

Edytowane przez Tomek9494
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eknm2005 W Polsce jest odwrotnie cv bez zdjęcia według pracodawców jest nie profesjonalne i nie jest postrzegane pozytywnie. Zapewne takie cv jako pierwsze lądują w koszu i wtedy nie dziw, że nie ma odezwu. Dalej jest kultura doboru pracownika poprzez wygląd przecież statystycznie atrakcyjni ludzie zarabiają 10% więcej na tym samym stanowisku co nie urodziwi. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.