Skocz do zawartości

Praca z olx brutalne statystyki


ransoft

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Iceman84PL napisał:

Dalej jest kultura doboru pracownika poprzez wygląd przecież statystycznie atrakcyjni ludzie zarabiają 10% więcej na tym samym stanowisku co nie urodziwi. 

Patrząc na to jak jest można zgadywać, że ten procent w rzeczywistości pewnie jest kilka razy większy niż w teorii.

 

 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek9494 niezłe to wasze korpo, ryngrafy Schutzstaffel obowiązkowe? 
 

Godzinę temu, Tomek9494 napisał:

Krótka piłka - wysłałbyś zamulonego nieszczęśliwego i wiecznie zmęczonego życiem pracownika do klienta aby reprezentował Twoją firmę i Twoje produkty/usługi, gdy podczas prezentacji wręcz nie będzie chciało mu się żyć? Gdzie na sam jego widok klientowi odechce się jeść drugiego śniadania?

Zatrudniłbyś 120kg Panią z nieumytymi od tygodnia włosami i zapachem zdechłego szczura z ust aby udzielała masaży w Twoim SPA?

Podajesz przykłady stanowisk na których jest kontakt z klientem, ta Pani może być np świetnym architektem i pracować w smrodzie :) Ten zamulony może być zajebistym informatykiem.

 

Godzinę temu, Tomek9494 napisał:

Ładniejsza z mniejszymi kwalifikacjami by odpadła bo liczą się głównie kwalifikacje.


Ta... chyba, że wpadnie w oko komuś wyżej ;) 

 

Co za bagno, dnia bym tam nie wytrzymał. Darmowe nadgodziny to pewnie standard.

 

 

  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, Iceman84PL said:

@eknm2005 W Polsce jest odwrotnie cv bez zdjęcia według pracodawców jest nie profesjonalne i nie jest postrzegane pozytywnie. Zapewne takie cv jako pierwsze lądują w koszu i wtedy nie dziw, że nie ma odezwu. Dalej jest kultura doboru pracownika poprzez wygląd przecież statystycznie atrakcyjni ludzie zarabiają 10% więcej na tym samym stanowisku co nie urodziwi. 

Może i tak.

Nie mam takiego doświadczenia jak @Tomek9494, bo nigdy w prawdziwym HR nie robiłem.

Raz tylko pomagałem z selekcją kandydatów na stanowisko księgowego (w Polsce co by nie było i to dawno temu) i zdjęcie w c.v. nie było takie ważne jak się tu przedstawia. Może więcej osób z HR się wypowie jak u nich w firmie to wygląda.

 

Najgorsze c.v. które do tej pory pamiętam to takie na jakieś 8 stron drobnym tekstem o nie-wiadomo-czym czy też takie z kompletnym brakiem formatowania (jakby ktoś z notatnika wkleił do worda). Takich rzeczy nikt nie czyta, ze zdjęciem czy bez. Więc jak ktoś z was ma takie c.v. to jest ono do wywalenia.

A bez zdjęcia też da radę przykuć uwagę stosując odpowiednią kompozycję (linię, czcionkę, kolory, odstępy, jakieś tabele czy listy). 

 

Ogólnie zgadzam się z tym, co jest napisane tutaj. Nawet dobrze pokazuje czym się różni dobre c.v. od złego. I to po prawej jakby usunąć zdjęcie dalej byłoby znacznie lepsze od tego po lewej - bo jest ono zwyczajnie nudne. 

I w mojej opinii jakby tam nie było zdjęcia w miarę ładnej laski (muszę tak napisać ze względu na ilość chadów na tym forum... :D ), tylko pani Krysia sporo po 40, która co prawda uśmiecha się się, ale jakoś tak nienaturalnie - to w mojej opinii lepiej byłoby nie dawać takiego zdjęcia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ransoft Doświadczyłem tego samego. Duża firma do której aplikowałem ma tylu chętnych, że rekruter mówi wprost, że mają rynek pracodawcy.

Przebierają w chętnych jak w ulęgałkach. W nosie miał moje doświadczenie, kwalifikacje, uprawnienia, kursy. Mają teraz kandydatów w nadmiarze nawet za niskie stawki.

Edytowane przez Morfeusz
  • Like 3
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/15/2021 at 6:32 PM, Wolumen said:

studia i język gwarantują pracę w korpo z kasą w okolicach 5k brutto? Chyba się rozpędziłeś. 9/10 aplikujących do korpo ma studia i zna język. Więc konkurencja ogromna na tym pułapie i na pewno to nie jest stanowisko za 5kpln

 

Nie gwarantują, to nie komuna ;) Natomiast znalezienie takiej pracy, nie jest specjalnie trudne, jeśli spełniamy powyższe kryteria. Oprócz tego, trzeba się umieć odpowiednio sprzedać rekruterowi.

 

W dużym mieście, 5k brutto, to jest bardzo realna kwota na start, jeśli mowa o zagranicznych korpo. W mojej branży (nie jest to IT), mamy kilkadziesiąt osób w departamencie i nie znam nikogo, kto zarabiałby mniej (z wyjątkiem stażystów), a zdarzają się ludzie tuż po studiach, którzy wcześniej byli tylko na jakichś praktykach.

 

Mój kolega, który nie ma studiów i jest w miarę komunikatywny po angielsku, pracuje właśnie za taką kwotę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego miasta jest autor postu? 

 

Mam zupełnie inne doświadczenia. Wiele firm z mojej okolicy rekrutuje, moja była firma rekrutowała non stop. Obecna też rekrutuje. Widzę nowe bilbordy o rekrutacji. Lokalne firmy wykupują np. 1/3 stronę gazety i tam wrzucają swoja ofertę. Mówię tu o przemyśle i firmach produkcyjnych branży motoryzacyjnej, chemicznej, opakowań i logistyki. 

 

Wrocław i okolice. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto jak przedstawiają się przykładowe realia na ogłoszeniach na grupach na pejsbuku.

21 chętnych - priv,priv,priv w komentarzach...

 
Cytat

 

Szukam osoby do pracy na zmywalni!
Lokalizacja Cafe Bar xxxxxxxxxxx
Stawka 16zł/h na rękę.
Praca zmianowa.
Na chwilę obecną pół etatu.
Proszę pisać na pv.
 
 
Cytat

 

Dam prace w polskiej firmie. Praca dla każdego, zarobki od 2600 zł NETTO miesięcznie,
poświęcając około 3 godziny dziennie. Jest to legalna firma,
proponujemy umowę o pracę,lub zlecenie. wiecej informacji udzielę w wiadomości prywatnej

 

89 osób 

 

Cytat

 

Poszukiwane osoby do pracy w sklepie internetowym :
Oferujemy:
- wynagrodzenie 3600 zł netto + premie
- elastyczne godziny pracy
-umowa o pracę
Więcej informacji w wiadomości prywatnej.

 

104 osoby

 

W dniu 30.04.2021 o 05:53, RealLife napisał:

Z jakiego miasta jest autor postu? 

z Stolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.