Skocz do zawartości

Polygamous Sex by Esther Vilar - Zakazana i obowiązkowa lektura


deleteduser146

Rekomendowane odpowiedzi

Czuwaj

 

Zacznę do tego że przeczytałem ją w jeden wieczór .....

Gdyby nie @Ważniak  mógłbym ją minąć a jest ponadczasowa pomimo iż została wydana w 1975 r
Tytuł oryginalny : Das polygame Geschlecht 
Tytuł angielski Polygamous Sex 

Autor : Esther Vilar

 

https://www.goodreads.com/book/show/5481755-the-polygamous-sex

 

Jest to książka napisana przez Niemkę z Argentyńskimi korzeniami - Esther Vilar 

która w latach 70 wystawiła się w opozycji do feministek, była wręcz znienawidzona i wielokrotnie grożono jest śmiercią 

 

Wydała kilka książek w tym min Tresowany Mężczyzna którą prawie skończyłem 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tresowany_mężczyzna

Po jej wydaniu 

"Vilar stwierdziła, że otrzymała groźby śmierci z powodu książki: Nie wyobrażałam sobie wystarczająco szeroko izolacji, w jakiej znalazłabym się po napisaniu tej książki. Nie wyobrażałam sobie również konsekwencji, jakie miałaby ona dla późniejszego pisania, a nawet dla mojego prywatnego życia – groźby użycia przemoc nie ustały do tej pory"

 

Książka dotyczy ukrywanej prawdy nt. związków poligamicznych

Pozwala też zrozumieć częste przyczyny zdrady i trwania tzw małżeństw z rozsądku po zdradzie (dla dobra dzieci) 
Myślę że zrozumieją ją raczej osoby które doświadczyły lub są w dłuższym małżeństwie. Ale powinni ją przeczytać również inni 

 

To tylko trzy z opinii na jednej a angielskich stron - w polskim internecie nie znalazłem niczego 


1.Nawet prowokacyjne książki mogą stać się klasykami: w środku optymistycznego nastroju ruchu kobiecego na początku lat 70. 

 

2.  Kiedy do tej pory przeżyłeś pełnię życia, a potem odkrywasz książkę, która została zakazana cieniami i prawie niemożliwa do znalezienia (tak, palenie książek jest teraz żywe i ma się dobrze), i czytasz to wszystko za jednym razem i natychmiast po skończeniu zdaj sobie sprawę, że w ciągu 3 godzin zdemontowało to jedno z największych kłamstw, których nasze społeczeństwo nie może nawet pojąć jako możliwej rzeczywistości.

 

Jeśli jesteś mężczyzną, który próbuje wynegocjować tę pieprzoną rzeczywistość, ta książka zmieni twoje cholerne życie.

Zasadniczo żyjemy do góry nogami, a prawda jest najtrudniejsza do przełknięcia.

3.  W czasach, gdy pierwsza, druga, a teraz druga fala feminizmu zburzyła społeczną, rodzinną strukturę społeczeństwa, a zawstydzanie mężczyzn jest de facto standardem. Tego rodzaju literatury oferują mężczyznom coś, na czym mogą się oprzeć i zbudować na odwadze, by potwierdzić swoje uczucia. Zdobądź umiejętność prowadzenia rozmów na dany temat bez (lub z?) Określania ich jako mizoginizmu i nienowoczesności.

 

-----------------------------------
Czytajcie i korzystajcie 

:):):)

PS. 1

Występuje w języku niemieckim (oryg) i angielskim. Ale są serwisy gdzie można ją za darmo przetłumaczyć z angielskiego w kilka minut . Jakby co PM to pokaże co i jak. 

 

PS. 2  Jako ciekawostkę dodam iż ruch feministyczny (jedna z debat którą oglądałem na YT ) twierdził że książkę napisał jej mąż a ona to firmowała. Moim zdaniem pisali to razem bo są tam momenty w których ona nie zrozumiała by męskiego sposobu myślenia. 

Dzięki @Ważniak :) myślę że warto przeczytać kolejne jej pozycje 
@niemlodyjoda coś dla Ciebie bo Ty chcesz mieć dzieci, tylko bez żalu potem co Ci sprzedałem B)

@Mosze Red @Marek Kotoński czytaliście ? 

 

 

 

Edytowane przez spitfire
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.