Skocz do zawartości

Dostałem mandat, trzeba się przygotować do obrony


wrotycz

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo jaki mandat, wiadomo za co.

Nie pierwszy i pewnie nie ostatni ale tym razem działanie żołnierzy władzy było ekspresowe. W czwartek przesłuchanie na komendzie, a potem sąd.

Teraz muszę się  przygotować do obrony, stąd pytanie - znacie wyroki sądu w sprawach mandatów? Jak się w ogóle takich wyroków szuka? Taki wyrok to skarb - jest tam uzasadnienie, a w nim właściwe paragrafy, na które mogę się powołać.

 

 

Do tego, czy jest jakiś sposób żeby przenieść to przesłuchanie na lokalną komendę? Tak średnio mam ochotę jechać do Katowic, bo tam miała miejsce akcja, no chyba że ktoś jest stamtąd i reflektuje na spotkanie, wtedy mogę rozważyć sens takiego wyjazdu : >

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, wrotycz napisał:

Teraz muszę się  przygotować do obrony, stąd pytanie - znacie wyroki sądu w sprawach mandatów?

https://www.slaskibiznes.pl/wiadomosci,mandat-za-brak-maski-jednak-nielegalny-jest-pierwszy-wyrok-sadu-po-zmianie-rozporzadzenia,wia5-1-4609.html

 

50 minut temu, wrotycz napisał:

Taki wyrok to skarb - jest tam uzasadnienie, a w nim właściwe paragrafy, na które mogę się powołać.

W powyższym linku jest cytowana argumentacja sądu. Poniżej pdf

 

https://4html.net/PDFViewer/?fbclid=IwAR1Y6DsoM0sClq_rHmXZEGIgyUPUIwlsLHwq9MeNY4Z1puHv2STy8Bb0uyg#/source/Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim z dnia 02 04 2021 Sygn Akt II W 155_21.pdf

 

 

50 minut temu, wrotycz napisał:

Do tego, czy jest jakiś sposób żeby przenieść to przesłuchanie na lokalną komendę? Tak średnio mam ochotę jechać do Katowic

Ja byłem raz wzywany 300km od domu, ale się dogadałem i miałem przesłuchanie u siebie.

 

 

Edytowane przez cst9191
  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy nie przyjął 20 zł potem wizyta na komendzie potem sąd i zaocznie dostał 400zl , i na ogłoszeniu wyroku było wyszczególnione co posiada wartościowego (pewnie celem zastraszenia że komornik będzie miał co zabrać w razie nie zapłacenia ) sytuacja działa się 2 miesiące temu rozwiązanie jakiś miesiąc temu

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wrotycz napisał:

Wiadomo jaki mandat, wiadomo za co.

Nie pierwszy i pewnie nie ostatni ale tym razem działanie żołnierzy władzy było ekspresowe. W czwartek przesłuchanie na komendzie, a potem sąd.

Teraz muszę się  przygotować do obrony, stąd pytanie - znacie wyroki sądu w sprawach mandatów? Jak się w ogóle takich wyroków szuka? Taki wyrok to skarb - jest tam uzasadnienie, a w nim właściwe paragrafy, na które mogę się powołać.

 

 

Do tego, czy jest jakiś sposób żeby przenieść to przesłuchanie na lokalną komendę? Tak średnio mam ochotę jechać do Katowic, bo tam miała miejsce akcja, no chyba że ktoś jest stamtąd i reflektuje na spotkanie, wtedy mogę rozważyć sens takiego wyjazdu : >

 

Przesłuchanie Ciebie w miejscu zamieszkania. Procedura przewiduje takie rzeczy, tylko trzeba uargumentować.

Wybronisz się. Z takich spraw łatwo się wychodzi. W razie czego przygotuj się na apelację. Jeżeli chodzi o maseczki to te wyroki mają wady materialne, tzn. zostały oparte na przepisie niewłaściwym, który nie ma zastosowanei w stanie faktycznym.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Boromir said:

Za maseczkę ? Doprecyzuj

 

(Ze niemanie kagańca [w języku fachowym, to nie żart, maseczki [§ 25, rozporządzenia])

 

Już poprosiłem moderację żeby dodać,  powyższe, zdanie wyjaśnienia. Jeśli jest jakiś mod, który to czyta to proszę o dopisanie zdania w nawiasie jako drugiego.

 

--

Zaraz będę pisał o zmianę miejsca posłuchania.

 

--

Jest Jeszce jedna rzecz. Chciałem, żeby zabezpieczyli nagranie z policyjnej kamery, też muszę się na coś,  konkretnie przepis, powołać.

Dzwoniłem do nich jeszcze wczoraj i zapewnili mnie że te nagrania są przechowywane kilka miesięcy ale dziś rano mu się przypomniała pani bibliotekarka, która powiedziała że im (tu urzędnikom) tego typu rzeczy lubią w wygodny spośród zaginąć.

Ta, że ja tam im na słowo nie wierzę.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było na Stawowej, 150m od dworca i 50m od komisariatu. Rozmawiałem z ludźmi od "apostazji"* i się przyczepili. Nawet proponowali mi "wymianę" - ja założę maseczkę a oni mnie puszczą wolno. Łaskawcy...

W pewnym momencie wyjąłem telefon i zacząłem nagrywać bo jeden z nich mi zaczął grozić. Znaczy powiedział, cytuję: "zaraz panu narobię problemu". To jest groźba, na mnie to działa jak płachta na byka.

 

* była jakaś grupa Julek i Oskarków (z wyglądu) namawiająca do apostazji, wystąpienia z kościoła. Nie odmawiam im słuszności, jak najbardziej pytam ale, raz że to nie zadziała w tej firmie a dwa, że posługiwali się argumentami, że księża to pedofile itp. Ludzie mają to w de, posługują się amoralnym familizmem** rozszerzonym na wspólnotę (kościół, partię) lub plemię do którego należą.

 

** Amoralny familizm - Wikipedia

[PDF] Syndrom familizmu w polskich organizacjach

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Leniwiec napisał:

A przypadkiem obowiązku noszenia masek nie zmienili już ustawowo ? 

A stan wojenny wprowadzili? = Nie, bo niema epidemii = Nie ma epidemii, bo wirus nie został wyizolowany = Nie został wyizolowany, bo jego nie ma!

Wisienką na torcie są testy PCR które już same w sobie nie służą do testowania.

To od czego są te szCZIPionki...

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wrotycz napisał:

* była jakaś grupa Julek i Oskarków (z wyglądu) namawiająca do apostazji, wystąpienia z kościoła.

Smutne stracone pokolenie :( sam nie jestem super wierzący bo uważam że wiara i tradycja jest świetnym narzędziem do scalania narodów... po prostu wspólnota jest silniejsza a oni co sobą reprezentują? piędziesiątą drugą wymyśloną płeć? Najgorsze jest to że to jest pokolenie "na przemiał" bo jak ktoś od małego w podświadomości to zakoduje to potem się tego nie wyzbędzie...

 

Te Julk i Oskarki kretyni nie wiedzą jednej prostej rzeczy - każda rewolucja na końcu zjada własne dzieci.. to w historii zdarzało się wielokrotnie...

Edytowane przez Ramaja Awantura
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Leniwiec napisał:

A przypadkiem obowiązku noszenia masek nie zmienili już ustawowo ? 

Zaznaczam od razu, że nie znam się jakoś specjalnie na prawie, ale czytałem jakiś czas temu, że do ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi został dodany punkt 13. w Art. 46b, w którym w którym jest napisane, że: "W rozporządzeniu, o którym mowa w art. 46a, można ustanowić [...]

13) nakaz zakrywania ust i nosa, w określonych okolicznościach, miejscach i obiektach oraz na określonych obszarach, wraz ze sposobem realizacji tego nakazu.

Czy mógłby się do tego odnieść ktoś znający się na rzeczy? Być może coś pokręciłem z tą ustawą. 

Dzięki. 

Edytowane przez Lethys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Lethys said:

Czy mógłby się do tego odnieść ktoś znający się na rzeczy? Być może coś pokręciłem z tą ustawą. 

Dzięki. 

Zasady, jak przy maseczkach, są po to by je łamać - więc pomimo, że nie znam się na rzeczy, wklejam poniższe linki! :P

S'il vous pleit.

Bitte.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.