Skocz do zawartości

Dostałem mandat, trzeba się przygotować do obrony


wrotycz

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, dyletant napisał:

Podobnież przyklepali skurwysyny i teraz już się nie odwołasz - swoi powiedzieli swoim że nie ładnie to wygląda i muszą być zgodni.

Przyklepać to oni sobie mogą, przedsiębiorcy wygrywają w sądzie z policją i sanepidem a z mandatem za brak kagańca nie wygrasz?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pójdziesz w dodatku z obrońcą bo cię stać to być może tak - sprawy z tego co wiem odbywają się zaocznie, dla nich to jak splunąć bo kto ich rozliczy, ukaże? Ja bym to wszystko podpalił a te zdradzieckie ryje jak za komuny powiesił albo wygonił z Polski, ale nie ma komu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lethys napisał:

Zaznaczam od razu, że nie znam się jakoś specjalnie na prawie, ale czytałem jakiś czas temu, że do ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi został dodany punkt 13. w Art. 46b, w którym w którym jest napisane, że: "W rozporządzeniu, o którym mowa w art. 46a, można ustanowić [...]

13) nakaz zakrywania ust i nosa, w określonych okolicznościach, miejscach i obiektach oraz na określonych obszarach, wraz ze sposobem realizacji tego nakazu.

Czy mógłby się do tego odnieść ktoś znający się na rzeczy? Być może coś pokręciłem z tą ustawą. 

Dzięki. 

Przeczytaj sobie to:

16 godzin temu, Boromir napisał:

Zwłaszcza końcówkę pierwszej i całą drugą stronę. A najlepiej całość. Wszystko jest dokładnie i w przystępny sposób wyjaśnione.

Moje niektóre wnioski:

-brak stanu wyjątkowego,

-brak określenia obszaru obostrzeń (nie może nim być cały obszar kraju),

-pozory delegacji ustawowej,

-naruszenie podstawowych praw i wolności,

-naruszenie istoty praw i wolności,

-całkowite zachwianie zaufania obywateli do prawa

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, eknm2005 said:

Zasady, jak przy maseczkach, są po to by je łamać - więc pomimo, że nie znam się na rzeczy, wklejam poniższe linki! :P

S'il vous pleit.

 

W takim razie dostanę karę. Trudno, lajf is brutal.

To będzie też oznaczało, że idę po drugi paszport bo komunizmu nie zniesę.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, wrotycz said:

W takim razie dostanę karę. Trudno, lajf is brutal.

Jeszcze nie ma wyroku, więc nie mów hop. 

Przeczytaj co powyżej zamieścił @Damian oraz @Boromir, do tego na (pewnie dobrze Ci znanej) stronie stopnop masz przedstawioną taktykę co robić w takiej sytuacji. 

Podobny kierunek obrony można znaleźć na innych stronach, tyle tylko, że Polska to nie USA i wyrok jednego sądu nie może być użyć użyty w formie precedensu de iure

Kolejną rzeczą jest sprawa czy chcesz się bawić w chodzenie po sądach, bo z zasłyszanych opowieści do przyjemnych takie zdarzenia nie należą.

I finalnie - życzę powodzenia, niezależnie od podjętej decyzji.

Edytowane przez eknm2005
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, wrotycz napisał:

To będzie też oznaczało, że idę po drugi paszport bo komunizmu nie zniesę.

Śmiechem żartem gdyby nie pewna sprawa lokalowa i sytuacja w UK zrobiłbym to samo. O d dawna o tym myślę, ta przynależność do społeczności działającej całe życie na twoją szkodę to jakaś jebana farsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, eknm2005 said:

na stronie stopnop masz przedstawioną taktykę co robić w takiej sytuacji.

 

Czy to nie dotyczy już samej sprawy w sądzie?

Ja mam wezwanie na komisariat w celu złożenia wyjaśnień. Nie wiem jakich ale wezwanie jest pod groźbą kary, kary od której nie mogę się wywinąć.

 

Się tak zastanawiam czy to nie jest nękanie. Po co ja mam do nich przyjeżdżać? Co niby mam wyjaśniać?

 

A za link dziękuję. Bibliografia jest dłuższa niż moja.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, wrotycz said:

Czy to nie dotyczy już samej sprawy w sądzie?

Ja mam wezwanie na komisariat w celu złożenia wyjaśnień. Nie wiem jakich ale wezwanie jest pod groźbą kary, kary od której nie mogę się wywinąć.

Nie jestem prawnikiem, więc bierz na to poprawkę. 

Na górze wcześniejszego linku stoi informacja, że "Uwaga! W przypadku wezwania na policję można wysłać odmowę składania zeznań załączając uzasadnienie z poniższego pisma."

Z tego co wyczytałem na komisariacie musisz się stawić (rozumiem, że będziesz w charakterze podejrzanego/oskarżonego). Może ktoś mnie poprawi, czy można pisemnie wysłać odmowę składania zeznań, jak się nie ma problemów zdrowotnych czy innych trudności?

Zgodnie z tym, tym i tym, informacje ze stopnop pozwolą Ci wydać monolog na komisariacie czemu nie miałeś maseczki, a jak oficiery zaczną Cię męczyć pytaniami to możesz odmówić zeznań. 

Czy to coś da?

Może na podstawie Twojego wyjaśnienia policja umorzy postępowanie, jeśli to w ogóle możliwe?

A jak nie umorzy to przynajmniej nie będzie Cię maglować pytaniami - bo jak sprawa trafi do sądu to będzie powtórka z rozrywki i już podczas przesłuchania (na komisariacie) będą Cię tak nakręcać, byś powiedział coś co będzie użyte przeciwko Tobie. 

 

Na stronie RPO niestety jest już info, że ostatnie zmiany w prawie dla nich "zalegalizowały" nakaz noszenia masek.

 

Jeszcze masz czas do czwartku, to możesz spróbować zadać pytanie ludziom związanym ze stopnop, bo pewnie oni są na bieżąco (fb czy coś). 

 

Bierz też poprawkę, że sądy w Polsce to jedno wielkie G....

Przypadek znanego "antysemity" red. Michalkiewicza, gdzie mu dowalił sąd spoza jego zamieszkania i bez jego wiedzy karę na kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, dyletant said:

@eknm2005 miałeś kiedyś sprawę w jakimś sądzie w swojej sprawie gdzie walczyłeś z systemem?

Nie, przecież nic takiego nie pisałem. Jak napisałem, zalecałbym skontaktowanie się z kimś, kto ma taką wiedzę. Ja tu tylko sprząta... wklejam linki. 

 

Mój kontakt z policją oraz sądem to było tylko za dzieciaka jako oskarżony w sprawie o podpalenie (tzw. błędy młodości) i na tej podstawie wiem, że odmowa zeznań na komisariacie może być bardzo na rękę. 

W sądzie/komisariacie wyszło, że jednak nie nadaję się na bad-boya.

Ale skoro tyle tu ich jest na tym forum to może ktoś bardziej obeznany ze światem prokuratorsko-sądowo-policyjnym mógłby się wypowiedzieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Damian napisał:

Moje niektóre wnioski:

-brak stanu wyjątkowego,

-brak określenia obszaru obostrzeń (nie może nim być cały obszar kraju),

-pozory delegacji ustawowej,

-naruszenie podstawowych praw i wolności,

-naruszenie istoty praw i wolności,

-całkowite zachwianie zaufania obywateli do prawa

Jeszcze pozostaje kwestia eksperymentów medycznych oraz fakt, że nie wskazano kto ma nosić te maski.

 

https://legaartis.pl/blog/2021/04/14/maski-nielegalne-pierwsze-postanowienie-sadu-w-tym-zakresie-wraz-z-uzasadnieniem/?fbclid=IwAR0KtCC_pkcbg9r-X_Eg1JhmSARB7nDDD5ymjAgJ2-Zul4diL-qrKzZpbp0

 

10 godzin temu, Dellinger napisał:

Mandaty się płaci. A nie traci swój czas na chodzenie po sądach celem walki z systemem. 

A dupę się wypina i bierze ślub z samotnymi matkami, przysposobienie nieswoich dzieci gratis.

 

Idź pan w **** z takimi radami :)

 

Ja bym nie odpuścił i odwoływał się do końca. Sam miałem sprawę, poza podaniem adresu korespondencyjnego nic nie musiałem robić, sąd to uwalił z automatu. 

Głowa do góry, oczywiście bez szmaty na twarzy ;)

Ostatnio wszedłem do pewnego lokalu bez maski, 2 bagiety stały. Nic nie szczekali zza kagańców. Bierny opór panowie, godność na pierwszym miejscu.

 

Edytowane przez Imiennik
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, Imiennik said:

A dupę się wypina i bierze ślub z samotnymi matkami, przysposobienie nieswoich dzieci gratis.

A to jest jakiś nakaz wypinania dupy, nie wnikając czy jest zasadny prawnie?

Quote

Idź pan w **** z takimi radami :)

Ja bym nie odpuścił i odwoływał się do końca. Sam miałem sprawę, poza podaniem adresu korespondencyjnego nic nie musiałem robić, sąd to uwalił z automatu. 

Głowa do góry, oczywiście bez szmaty na twarzy ;)

Ostatnio wszedłem do pewnego lokalu bez maski, 2 bagiety stały. Nic nie szczekali zza kagańców. Bierny opór panowie, godność na pierwszym miejscu.

A jeśli w przypadku @wrotycza lub innej osoby biorącą do serca Twoją radę, oraz sądu co nie będzie taki łaskawy, to można się będzie do Ciebie zwrócić o wsparcie finansowe? ;) 

 

Jako wklejacz linków kolejne, tym razem o:

1) Po zmianie przepisów sąd uniewinnia osobę. Wiele materiałów w sieci odwołuje się do tego.

2) Po zmianie przepisów sąd ukarał osobę. Znowu wiele odwołań do tego.

3) Masowa skala pozwów do grudnia 2020. 15000 spraw trafiło do pozwu, ilu było winnych a ilu uniewinnionych?

 

Ogólnie jak z tym całym Covidem jest chaos medialny, chaos w sądach i ogólnie burdel. 

Także dzięki za poradę o "godności na pierwszym miejscu", ale takie rzeczy to tylko w erze... lub jak ktoś ma tyle forsy co Urban.

Jestem przeciwnikiem noszenia masek i ich nie noszę jak nie ma z tym dużych problemów (np. u mnie w robocie jest "para-przepis" by nosić maski, ja jako jeden z nielicznych nie noszę) - ale jak w grę wchodzą policję/sądy i inny syf tego rodzaju to po co się kopać z koniem?

Kompletnie oderwana od tematu myśl, ale Kaczmarski już wiele lat temu śpiewał, że "Niechby już sobie był w AL!".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eknm2005

Ja wolę być żabą wyskakującą z garnka gdy robi się za gorąco, za pewne sprawy jestem w stanie walczyć w pojedynkę nawet gdy szanse są małe. Inaczej nie mógłbym spojrzeć w lustro ;)

 

Od wyroku sądu możesz się odwołać, gorzej jak przyjmiesz mandat - 4 na 100 odwołań wychodzi korzystnie, jest tylko jedno podejście.

 

Jeszcze jest dużo możliwości na które możesz się powołać, rozsądniej jest ze swoich praw korzystać zamiast je oddawać bo pasek na TVP. Poza tym nie będzie mi śmieć sprzedawczykiem poganiany zabraniał oddychać i spacerować w słoneczny dzień :)

 

Hodujcie jajca, polecam.

Edytowane przez Imiennik
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeże umorzenie sprawy w sądzie rejonowym w Mińsku Mazowieckim z orzeczeniem wyjaśniającym dlaczego sprawa jest umorzona, nie było wykroczenia.

Sygnatura akt II W 155/21

https://www.facebook.com/prostooprawie/posts/4093409977384144?__cft__[0]=AZVtTZOeWgkANvIBHiTCaRsP-d1dZBzhKcu0iqrtn1y39M9D8RkNnU_OUB1bkNWIOx850p_FEllVOEiMECelOJc7FKFUpliFHiBo7P6wTv6WB8pfRydMcsOu3tswQdz7seAot1CwKe-UTS9ZLgFluYBR&__tn__=%2CO%2CP-R

  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/18/2021 at 3:43 AM, Patton said:

Przed chwilą dowiedziałem się, że w mojej miejscowości ciągle grasuje to nieoznakowane BMW o którym kiedyś wspominałem. 

U mnie też czarne BMW grasuje, prawie codziennie na Yanosiku się odmeldowuje. Ciekawe czasy, kiedyś czarne BMW to mafia teraz ich "konkurencja". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, Damian said:

Moje niektóre wnioski:

Dodatkowo ani ustawa ani rozporządzenie nie określają do kogo ten nakaz się stosuje a na stronie MZ są zalecenia WHO dla noszenia masek przez osoby chore.

Ja nie noszę poza pracą i sklepami, czekam na mój mandat. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2021 o 23:13, sawyer504 napisał:

Znajomy nie przyjął 20 zł potem wizyta na komendzie potem sąd i zaocznie dostał 400zl , i na ogłoszeniu wyroku było wyszczególnione co posiada wartościowego (pewnie celem zastraszenia że komornik będzie miał co zabrać w razie nie zapłacenia ) sytuacja działa się 2 miesiące temu rozwiązanie jakiś miesiąc temu

Zanajomy znajomego? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2021 o 13:35, Dellinger napisał:

Mandaty się płaci. A nie traci swój czas na chodzenie po sądach celem walki z systemem. 

 

Bezprawnych mandatów się nie płaci.

Przez takie właśnie podejście mamy spierdolone społeczeństwo bez kręgosłupa moralnego i jakichkolwiek zasad.

 

Jak w '39 też by tak podchodzili do sprawy, to dzisiaj mówiłbyś po rusku bracie.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.