Skocz do zawartości

PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe


Rekomendowane odpowiedzi

Na samym początku wypisałem się z tego programu.

Dlaczego po pierwsze nie ufam władzy to kolejna ich danina na swój elektorat, wprowadzona wtedy gdy zaczęło brakować na 500+ i profity dla emerytów,

ale to na pewno przypadek, dwa nie mam pewności, że za trzy dekady otrzymam te świadczenia.

Kolejna sprawa może być tak samo jak z OFE gdzie poprzednia władza wydymała Polaków.

A tak co miesiąc zaoszczędzam dla siebie te pieniądze, część odkładam a pozostałą inwestuje w pożyteczny sposób. 

Sam dobrze wiem co mi jest potrzebne i dbam o siebie a władza i ich chore pomysły nie są mi do niczego potrzebne.

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wał który notabene jest pilnowany przepisami prawa:

 

Kto, jako podmiot zatrudniający albo osoba upoważniona do działania w imieniu podmiotu zatrudniającego lub działająca z inicjatywy tego podmiotu, nakłania osobę zatrudnioną lub uczestnika PPK do rezygnacji z oszczędzania w PPK, podlega karze grzywny w wysokości do 1,5% funduszu wynagrodzeń u danego podmiotu

 

To mówi więcej niż 1000 słów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUS

OFE

PPK

IKE

IKZE

 

No rzesz kurwa mać ile tych programów emerytalnych??

Czy w cywilizowanym kraju nie powinien być JEDEN skuteczny program? A nie co chwila wymyślają coś nowego?

 

Tak samo jak masz dwie umowy o pracę to od dwóch umów musisz płacić składki zdrowotne (czyżby można było leżeć w dwóch szpitalach jednocześnie?)

Ile tych programów rządowych jeszcze namnożą? Co zrobili z OFE? Chcą przenieść środki do ZUS a jak zażyczysz sobie aby wpłacili na inny program emerytalny to pobiorą Ci z automatu 15% podatku opłaty przekształceniowej

 

Mam w 4 literach te wszystkie programy rządowe, moim marzeniem jest aby się odwalili od moich pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.