Skocz do zawartości

Superliga w piłce nożnej


nowy00

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Ktoś słyszał o ten super lidze jaka ma być? 

Dla mnie jest zaskoczenie otwarcie takiego czegoś. Z pewnością najbogatsze kluby zagrają w takiej lidze. Myślę, że oglądalność tych meczy będzie całkiem spora.

Jednak jak uważacie czy rzeczywiście piłkarz jaki będzie grał w superlidze będzie faktycznie wykluczony w grze w kadrze narodowej? 

 

 

"Superliga ma uratować futbol. Jeśli jej nie wprowadzimy, w 2024 wszyscy będziemy martwi" Piłka nożna - Sport.pl

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość najpotężniejszych klubów jest w złej kondycji finansowej .

Totalnie zadłużone. 

 

Tworząc własny twór przy udziale JP Morgan są w stanie wygenerować  z tego tortu dużo więcej Ojro ,niż płacąc potężny haracz do UEFA.

 

Ogromne straty wynikające z braku wplywów tytułem Match Day. 

Można zrekompensować jedynie z gigantycznej kasy za prawa telewizyjne. 

 

 

Jednak moim zdaniem z czasem taki produkt się przeje.

 

Z drugiej strony .

Patrząc na turnieje międzynarodowe widzimy straszny trend.

Powiększania ilości drużyn do maksimum.

Poziom rywalizacji sportowej będzie się drastycznie obniżał.

Jednakże finansowo na plus .

Chodzi o to żeby zaangażować w przedsięwzięcie jak największą liczbę społeczności.

 

Spójrzmy na mistrzostwa świata  w 2026 roku.Organizowany przez FIFA turniej na terenie USA,Kanady i Meksyku ma liczyć...

48 ekip (sic)!

 

Niedługo będziemy oglądać w akcji reprezentacje Eskimosów tudzież innych Aborygenów ;)

 

Wyciekł za to nowy hymn owej Superligi .

Money,Money,Money.

Must be funny :)

 

 

Łapta chłopy.

😆

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez RabarbaR
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego hymnu nie znałem :) Dobre.

Tylko co w przypadku tych drużyn z super ligi - czy dalej będą grać w swoich ligach np. hiszpańska, angielska? 

Czytałem jeszcze, że akcje Juventusu na giełdzie poszły o 10% do góry. 

W 2026 aż tyle drużyn...bardzo dużo tego będzie.

Kiedyś mecze drużyny np. Barcelony z Bayern przykładowo odbywało się na jakiś turniejach. Jednak teraz po wprowadzeniu super ligi takie mecze będą ,,codziennością". Może się przejeść...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.