Skocz do zawartości

Czy złodziejka to uczciwy fach?  

83 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy złodziejka to uczciwy fach?



Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Król Jarosław I napisał:

 

@Margrabia.von.Ansbach ci co świętują już dawno się rozjebali....

 

Przykład wielki "gangstero-prawilniako-kibol" "Misiek" z Krakowa, który wpieprzył wszystkich i leży teraz do góry fają w (nomen-omen) Tajowie, gdzie kupił sobie hotel:

 

 

Ojebał klub, który ponoć kochał, sprzedał kolegów którym wmawiał "zasady" + zawinął hajs i wio w świat.

 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanisław Lem mawiał, że nie sądził, że jest tylu idiotów na świecie do momentu gdy odpalił Internet.

 

Inny mądry człowiek, nie wiem kto, ponoć powiedział, że jak nie było Internetu, to tylko najbliźsi wiedzieli ześ debil, dziś może to wiedzieć nawet cały świat.

  • Like 3
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Król Jarosław I napisał:

Ulica to zbieranina największej frajerni.

 

Dziś chojrak jutro konfident - prawda odnośnie 97procent parających się nielegalem małego jak i dużego kalibru.

 

Nie moje klimaty, ale w pierwszej części filmu masz gangusa, który podobno wszystkich chciał zajebać:

 

 

Zachowanie symptomatyczne dla takich środowisk, kiedy zrobi się groźnie.

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tylko jednego  gościa, który ma poważne hajsy, dorobione na przemycie, nie na żadnej dilerce i złodziejce.

 

Chłop co ma chatę pod Świebodzinem, powiem tak, od razu widać, że ktoś tu ma za dużo pieniążków ;]

 

Obecnie chyba uczciwa praca, ale nie jestem pewien, oczywiście nikogo takiego nie znam i kłamię.

 

Prócz niego nie znam nikogo, a w środowisku pato kibicowskim, które przez chwilkę znałem.  wielu chłopaków lubiło  te tematy.

 

Wniosek jeden -  to już nie te czasy, a  największe złodzieje siedzą na legalu  przy korycie w sejmie.

 

Chłopaki kradli miliony, oni kradną miliardy i to legalnie :D 

 

To jest prawdziwa gangsterka ! 

 

Miłego dnia chłopaki ;]

P.S

 

Kocham slang gangsterski tj. mąka, ostre chłopaki. dilować itd. - te słowa sprawiają, że czuję się jak bohater  gangsterskiego filmu, słysząc je często z ust przechodzących koło mnie na ulicy 13 latków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Analconda said:

Ci którzy postanowią polecieć na skróty, ryzykować życiem

... nie są w stanie posłuchać argumentów tych, którzy zaryzykowali i przegrali. I wąchają kwiatki od spodu, albo opalają się w kratkę. Jest to zjawisko znane, nosi nazwę błędu przeżywalności:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Błąd_przeżywalności

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kespert napisał:
12 godzin temu, Analconda napisał:

 

... nie są w stanie posłuchać argumentów tych, którzy zaryzykowali i przegrali. I wąchają kwiatki od spodu, albo opalają się w kratkę. Jest to zjawisko znane, nosi nazwę błędu przeżywalności:

Możesz rozwinąć? Chyba w tej dziedzinie ryzyko jest bardzo duże i wszyscy zdają sobie z tego sprawę.

 

Według mnie działa tu inny mechanizm psychologiczny. Porównałbym to z myśleniem na przykład prostytutek.

Otóż taka dziewczyna może pracować w normalnej pracy za 3 tys. miesięcznie,-„2 wybiera pracę za tyle za tydzień lub dzień. Wie jakie jest ryzyko i konsekwencje ale to wkalkulowuje w koszta. 
 

Tak samo chłopaki z pod ciemniej gwiazdy. Przecież mogę iść napracować się na budowę,bo programistami raczej nie będą. Kalkulują podświadomie,że z gangsterski są duże zyski jaki i duże ryzyko.

 

Jak w krypto 😂😀😀

Edytowane przez ManOfGod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest w tym wszystkim to, że te coraz bardziej wyszukane sposoby na zdobywanie atencji prezentowane przez autora tematu wystawiają świadectwo nam wszystkim - osobom, które to zjawisko tolerują. Autor robi to dla określonych korzyści w postaci naszej atencji (obojętnie jakiego typu), dostaje to, czego oczekuje, a przez to nie jest w stanie nic zrobić z własnym życiem.

Wielu z nas próbuje wrzucać tu treści pozytywne, motywujące innych do pracy nad sobą, po czym wchodzi tu autor i.... zakłada temat gloryfikujący kradzież. Dla mnie to już przekroczenie pewnej granicy. Moja dusza krzyknęła mniej więcej coś w tym stylu:

I z żalem wrzucam @Analconda do ignorowanych. Z żalem, bo to inteligentny chłopak z poczuciem humoru i potencjałem, co pokazał tu nie raz, ale woli robić z siebie „kontrowersyjnego” błazna, czego ja osobiście już dłużej tolerował nie będę, bo wiem, że to mu jedynie w dłuższej perspektywie szkodzi niż pomaga.

Przykre to, ale czasem nie ma innej opcji.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, johnnygoodboy napisał:

Najgorsze jest w tym wszystkim to, że te coraz bardziej wyszukane sposoby na zdobywanie atencji prezentowane przez autora tematu wystawiają świadectwo nam wszystkim - osobom, które to zjawisko tolerują. Autor robi to dla określonych korzyści w postaci naszej atencji (obojętnie jakiego typu), dostaje to, czego oczekuje, a przez to nie jest w stanie nic zrobić z własnym życiem.

Wielu z nas próbuje wrzucać tu treści pozytywne, motywujące innych do pracy nad sobą, po czym wchodzi tu autor i.... zakłada temat gloryfikujący kradzież. Dla mnie to już przekroczenie pewnej granicy. 

Bo to Analconda. Kupił sobie nietykalność i robi za użytkownika specjalnej troski.
Były już tematy by go zbanować.  Ale zapłacił ponad 2 k złotych

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etos rzezimieszka...ja prdle

"Jazda po bandzie" bo pod koszulą wyniosłeś perfumy...

Potem nagrobek jak na cmentarzu w Jekaterynbutgu...;)

Obudź się.

Przez takie akcje to ja się wstydze po polsku za granicą odezwać. Bo mnie obsługa w sklepie zaczyna bacznie obserwować. Takich etosów mam codziennie kilku. Z etosu zostają im opowieści o miejscach osadzenia. I z kim "pod celą" mieli przyjemność przebywać. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Libertyn napisał:

Gejowska prostytutka jest wyżej moralnie od złodzieja.
 

Złodzieji jednak nie powinno się więzić. 

Powinno ich się zakuwać w dyby, i wychłostać publicznie. 

 

@Libertyn socjalista czyli złodziej powinien być zakuty w dyby, coraz bardziej podobają mi się twoje pomysły. Pełna zgoda, socjalistów w dyby i chłosta raz w tygodniu, żeby nie zapomnieli, że nie wolno zabierać pod przymusem czyli kraść jednym i dawać drugim! 

Edytowane przez Jonash
  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jonash napisał:

@Libertyn socjalista czyli złodziej powinien być zakuty w dyby, coraz bardziej podobają mi się twoje pomysły. Pełna zgoda, socjalistów w dyby i chłosta raz w tygodniu, żeby nie zapomnieli, że nie wolno zabierać pod przymusem czyli kraść jednym i dawać drugim! 

Mam nadzieję ze jak będziesz miał wypadek i prawo do złodziejskiej renty to postąpisz honorowo i będziesz żebrał pod kościołem.
Jak nie użebrasz na czynsz to honorowo zamieszkasz w altanie śmietnikowej i honorowo będziesz odmawiał socjalistycznego złodziejskiego ciepłego posiłku.
Mam nadzieję że nigdy nie skorzystasz z socjalistycznych dopłat do działalności.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem teoretyczny temat do przedyskutowania.

 

Jest kontrowersyjny bo od tego jest forum by dyskutować.

 

Wrzuciłem go do działu „Na nielegalu”. Czyli jest tu miejsce na taki temat.

 

Nie łamie prawa, nie zachęcam do kradzieży!

 

Dyskusja miała dotyczyć tego czy kradzież jest uczciwa czy nie. Bo argumenty są za i przeciw.

 

Dlaczego jakieś teksty o atencji...

Chciałem ciekawy temat.

 

Jest on merytorycznie-neutralny, na luzie. W odskoczni od tematów naukowych jakie produkuje.

 

A @Libertyn pojechał po bandzie.

Sam mogłeś założyć taki temat i przecież nikt by Ci nic za niego nie zrobił. A ja bym pierwszy bronił tematu nawet gdyby tak się stało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Libertyn napisał:

Mam nadzieję ze jak będziesz miał wypadek i prawo do złodziejskiej renty to postąpisz honorowo i będziesz żebrał pod kościołem.
Jak nie użebrasz na czynsz to honorowo zamieszkasz w altanie śmietnikowej i honorowo będziesz odmawiał socjalistycznego złodziejskiego ciepłego posiłku.
Mam nadzieję że nigdy nie skorzystasz z socjalistycznych dopłat do działalności.

 

Dziwne, żebym nie skorzystał skoro przymusowo musze płacić na to ok. 3 tys zł miesięcznie. Gdyby była dobrowolność to bym się ubezpieczył prywatnie lub nie. Mój wybór. A nie zgadzam się na to żeby pod płaszczykiem pomocy innym (często patologi) kradziono mi pieniądze. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy temat warto omówić, nawet kontrowersyjne i niemiłe. Miałem możliwość uczestniczenia na wykładach z patologii społecznych.

 

Posiadamy swoje systemy wartości, które jednoznacznie potępiają "jumę" i nie chcemy czynić krzywdy kradzieżą bo to moralnie złe i sumienie by nas zabiło.

 

Dla nas kradzież nie jest uczciwa. I tak powinno być. Potępiamy ją.

 

Jednak dla marginesu społecznego jest czymś dozwolonym a nawet pożądanym, wystarczy spojrzeć na ostatnie wydarzenia w Ameryce jak grupa ludzi rzuciła się do rabunku bo "im się należało za krzywdy". Posłuchajcie tez ich muzyki, mnóstwo jest tekstów o "jumie". Dużo z nich kradnie dla rozrywki, sportu czy dla zaspokojenia apetytów na przedmioty, kasę.

 

Graliście kiedyś w Grand Theft Auto? To idealna ilustracja tej mentalności - weź samochód z tego parkingu, w banku jest złoto co leży, obrabujmy go itp.

 

Są osoby, które traktują świat jako otwarty sklep bez cennika i biorą bo "leżało".

 

Najczęściej taką postawę prezentują osoby z psychopatią, co uniemożliwia im odczuwanie uczuć wyższych.

 

13 minut temu, Analconda napisał:

Dyskusja miała dotyczyć tego czy kradzież jest uczciwa czy nie. Bo argumenty są za i przeciw.

 

 

Zauważcie, że małe dzieci biorą wszystko, odbierają zabawki innym dzieciom i dlaczego nie nazywamy ich po prostu dosadnie złodziejami? :D

 

Kiedy dziecko przestaje kraść? Po socjalizacji społecznej i uwrażliwieniu na potrzeby innych ludzi.

 

Istnieje garstka ludzi, która właśnie zatrzymała się na etapie "dziecka". Żyją obok nas i w każdej chwili mogą nam zabrać coś co na to pracowaliśmy latami. Chyba już wiecie jacy to ludzie?

 

Politycy uprawiają "jumę". Powiedzieli to wprost na wykładach. Bo nie ma kary dla nich i mogą bawić się naszymi składkami, bawić się OFE, mogą robić przekręty finansowe, mogą zabrać ziemie z bonifikata 98%, mogą mieć układy i korzyści, mogą ustawiać przetargi itp. itp.

 

Aby być politykiem trzeba umieć kłamać i kraść. To jest wymagane w ich zawodzie a MY ICH UTRZYMUJEMY. Oni mówią, ze dbają o interesy obywateli. nieprawda, dbają o własne.

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ląduje na ścianie hańby. 

 

W przyszłości takie kontrowersyjne i szkodliwe wizerunkowo tematy proszę poddawać pod dyskusję w klubach prywatnych.

 

 

1 godzinę temu, Libertyn napisał:

Bo to Analconda. Kupił sobie nietykalność i robi za użytkownika specjalnej troski.
Były już tematy by go zbanować.  Ale zapłacił ponad 2 k złotych

 

Jak zwykle ohydna sugestia pod czyimś adresem, sugerujesz, że MK inaczej traktuje osoby, które składają wysokie dotacje.

 

A dowodem na to jest to, że ktoś taki temat założył wcześniej.

 

Dowód społeczny jest tyle samo warty co sprawiedliwość społeczna, czyli gówno warty.  

  • Like 5
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, ManOfGod said:

Możesz rozwinąć? Chyba w tej dziedzinie ryzyko jest bardzo duże i wszyscy zdają sobie z tego sprawę.

Właśnie moim zdaniem nie. Idąc sobie ulicą znacznie bardziej zwrócisz uwagę na przejeżdżającą "siódemę" czy inne Lambo, niż idąc cmentarzem na skromny nagrobek.

Porównanie do prostytutek jest nietrafione, bo tak samo łatwo można zobaczyć prostytutki z pierwszych stron gazet, jak tirówki stojące na poboczu, i taka przykładowa dziewczyna kalkulując zyski, jest bardziej świadoma że może skończyć na ekspresówce, niż grupa młodych chłopaków, którzy "fartownych" złodziei widzą często (czy na żywo, czy na ekranach TV), ale na cmentarz czy do kicia nie pójdą, nie porozmawiają z tymi którym się nie udało - więc będą mieli zerowe pojęcie o możliwych negatywach takiego zawodu.

 

Wiem, oczywiście teoretycznie wiedzą że mogą dostać czapę - ale to jest... nierealne, przecież nikogo dostającego czapę nie widzieli. A złodziei widać aż za dużo:

ab54711df83d1819c4015297f278e716.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Oddawaj Fartucha said:

Przeczytałem ale zapytam jeszcze dla pewności.

To jest na poważnie ?

 

Jest w kręgach Analcondy. Na szpitalnym oddziale nie takie opinie wygłaszano. Napoleon z pokoju obok twierdzi, że jak tylko wyjdzie to podbije Europę a Elvis mówi, że wciąż żyje. 

 

Później przychodzi Pani doktor, po tabletce dostają i idą spać. Na drugi dzień od nowa. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę odpowiadał na pytanie zadane w tytule bo to absurd ale z jednym się zgadzam z Analconda że złodziejstwo może być "honorowe" oparte na zasadach których teraz już nikt nie przestrzega. Złodzieje to kiedyś byli ludzie z zasadami nie okradali staruszków albo schorowanych osób mieli jakąś moralność.

Wczoraj się dowiedziałem że koleżance mojej mamy która leży w szpitalu oszuści podstawili link ona zamroczona po operacji weszła zalogowała się do banku i ostatnie oszczędności jej zajebali które miały być na leki to nie wymaga żadnego sprytu i inteligencji i niczym nie ryzykują tu działa statystyka.

Edytowane przez WsiunzSuchej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.