Skocz do zawartości

Wątek dla fanów serii Gothic


Enemy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Krążą po sieci podobno wycieki z moda "Dzieje Khorninis". 

Czy to możliwe, aby po tylu latach to było w tak wczesnej wersji?

P.S Miałem przed chwilą wrzucić film do jednego z nich, aczkolwiek po zastanowieniu zaczynam dochodzić do wniosku, czy to nie jest jakaś akcji baitowa "hejterów", którzy szukają zadymy (dużo wyzwisk w komentach okraszonej przysłowiową "żółcią", generalnie poziom dyskusji gorszy niż w gimbazie). 

Filmy ze światem z moda łatwo można znaleźć na youtube. 

Edytowane przez Hubertius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Hubertius napisał:

Krążą po sieci podobno wycieki z moda "Dzieje Khorninis". 

Czy to możliwe, aby po tylu latach to było w tak wczesnej wersji?

P.S Miałem przed chwilą wrzucić film do jednego z nich, aczkolwiek po zastanowieniu zaczynam dochodzić do wniosku, czy to nie jest jakaś akcji baitowa "hejterów", którzy szukają zadymy (dużo wyzwisk w komentach okraszonej przysłowiową "żółcią", generalnie poziom dyskusji gorszy niż w gimbazie). 

Filmy ze światem z moda łatwo można znaleźć na youtube. 

Stworzyłem temat oddzielny odnośnie tego. 

Nie jest. xDD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Gothic na Switchu:D

 

Czego mi brakuje? Tego, żeby na GoG, Steam, PSstore, wyszły oryginalne dwa pierwsze Gothicy i żeby to poszło z bomby. Bez patchy, bez modyfikacji które czasem pójdą, czasem nie, uaktualnień... masę instalacji by dopasować to pod obecne systemy. Instalujesz i wszystko działa dopasowane pod sprzęt i system. Ostatnio instalowałem to wszystko (G1,G2NK, Kroniki) na 4 komputerach i za każdym razem inaczej to wyglądało, a udało sie na 2 sprawnie to przeprowadzoć... to tak w skrócie:D

Baldur's gate, Planescape torment, z tego co wiem doczekały się takich wersji i jeszcze na konsolach z tego co wiem można w to zagrać. Gdyby pojawiły się taki Ghothic, wciągam z miejsca:D

https://www.purepc.pl/gothic-moze-trafic-na-konsole-co-sugeruje-screen-opublikowany-przez-thq-nordic-na-oficjalnym-kanale-discord

Edytowane przez Pietryło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...bo jeden obliczył, że jak ma 89,5 i zbierze 89,7 to zaoszczędzi 4 minuty na zbieraniu rudy i się przeganiają..."

"kolejna rzecz... alkohol, biorę gościa o 12 w południe na chuchanie, jebie jak z pracowni Cor Caloma, pytam się o co chodzi? Ten, że wypił 6 litrowych ryżówek... no ale ryżówka to nie alkohol..."  

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magos Dominus Faktycznie te wersje na gog są już jakoś spatchowane, nie mniej miałem z nimi parę problemów. Bratu instalowałem właśnie na W11 i dopóki nie doinstalowałem tych service packów w ogólne nie chciało się uruchomić. U mnie poszło, ale dziwna sprawa ogólnie bo mam tak rozwalone sterowanie, że nie mogę tego ustawić żeby mi pasowało.

 

W sumie musiał bym jeszcze to sprawdzić, ale wiem, że w przeszłości były problemy na nowszych konfiguracjach i gra chodziła strasznie wolno w momencie wyjścia z wieży Xardasa. W G1 animacja nie przekraczała 30fps, do tego nie wyświetlały się filmy. Były też problemy z rozdzielczością i rozmiarem ekwipunku. Ale faktycznie, wygląda na to, że dużo zostało poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszła aktualizacja do "Mod Pack"-a, największej paczki zbierającej wszelakie modyfikacje do Gothica. Quest Pack, Content Mod i inne są w niej uwzględnione.

Sam już nie grałem z kilka lat dobrych, ale do etapu liceum zagrywałem się do potęgi szczególnie w 3, wszelkie mody musiały być wgrane "obowiązkowo". ;)

Tutaj trochę o najnowszej wersji "Mod Packa":

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra, pobawiłem się jeszcze raz tymi instalacjami... nie ma uja, żeby to działało od strzała:D Sprawdzałem wersje na GoG. O ile "dwójka" działa i można nawet dać rozdzielczości panoramiczne ("interfejs" jest wtedy mały) tak "jedynka" raz działa, raz nie. Co gorsza, zmiana rozdzielczości na panoramiczną skutkuję, przynajmniej u mnie wywaleniem do pulpitu.

Oczywiście wszytko to da się naprawić instalując odpowiednie patche, wtedy jest miód... Tylko właśnie, chciałbym by działało to od strzała, ściągasz samą grę i to wszystko;) 

 

W dniu 10.08.2023 o 11:51, Hubertius napisał(a):

Wyszła aktualizacja do "Mod Pack"-a, największej paczki zbierającej wszelakie modyfikacje do Gothica. Quest Pack, Content Mod i inne są w niej uwzględnione.

Słyszałem o tym modzie;) Ogólnie ostatni raz grałem w 3 część w 2018 roku, na najlepszych modach, najnowszych usprawnieniach i ostatecznie ubiłem tego "smoka":D nigdy więcej Gothica 3 i Tobie też to radzę:D Oczywiście jak w okolicach 2006r byłem w 3 gimnazjum to tylko się czekało na tą grę, ale naprawdę zostawmy ten tytuł i zakopmy głęboko:D To symbol nie spełnionych oczekiwań i marzeń:D O abominacji znanej jako Zmierzch Bogów i Arcania to nawet nie ma co gadać.

Moim zdaniem remake to trzeba zrobić, ale właśnie "trzeciej" części by godnie tą trylogie zamknąć. Od nowa dać fabułę, grafikę i teren rozgrywki, po prostu stworzyć 3 część na nowo, by klimatem i rozgrywką była zgodna z częściami poprzednimi (choć i tak uważam, że "jedynka" jest najlepsza).

Edytowane przez Pietryło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Pietryło napisał(a):

Dobra, pobawiłem się jeszcze raz tymi instalacjami... nie ma uja, żeby to działało od strzała:D Sprawdzałem wersje na GoG. O ile "dwójka" działa i można nawet dać rozdzielczości panoramiczne ("interfejs" jest wtedy mały) tak "jedynka" raz działa, raz nie. Co gorsza, zmiana rozdzielczości na panoramiczną skutkuję, przynajmniej u mnie wywaleniem do pulpitu.

Oczywiście wszytko to da się naprawić instalując odpowiednie patche, wtedy jest miód... Tylko właśnie, chciałbym by działało to od strzała, ściągasz samą grę i to wszystko;)

Do praktycznie 2 klasy liceum miałem już tyle godzin przegranych w Gothica (każdy możliwy mod chyba ograny 2-krotnie), że jak setupowałem Gothica po zainstalowaniu to to wszystko wiedziałem jak ogranąć. Nawet linki znałem na pamięć. W ciagu 15-20 minut potrafiłem ściągnąć wszystko, zmienić ustawienia rozdzielczości, wielkość ekwipunku (z 5 kratek w wierszu na 16), wgrać wszystkie patche. Teraz niestety wszystko to już zapomniane. 🥲

47 minut temu, Pietryło napisał(a):

 

 

 

Słyszałem o tym modzie;) Ogólnie ostatni raz grałem w 3 część w 2018 roku, na najlepszych modach, najnowszych usprawnieniach i ostatecznie ubiłem tego "smoka":D nigdy więcej Gothica 3 i Tobie też to radzę:D Oczywiście jak w okolicach 2006r byłem w 3 gimnazjum to tylko się czekało na tą grę, ale naprawdę zostawmy ten tytuł i zakopmy głęboko:D To symbol nie spełnionych oczekiwań i marzeń:D O abominacji znanej jako Zmierzch Bogów i Arcania to nawet nie ma co gadać.

Wiesz, zależy. Gothic 3 był moją pierwszą kupioną grą przez starych, chyba w 2008-2009 (byłem naprawdę totalnym szcylem). Nawet nie wiedziałem na tamtym poziomie rozumu, że można było pancerze zmieniać w ekwipunku. Nordmar, a ja jak typowy głupi dzieciak biegałem z "Zabójcą Orków" i żadnym pancerzem. Masakra jakaś. :D

Dla mnie ta gra ma wartość sentymentalną. Nie wiem jak to wyjaśnić. Jak ktoś odsłucha godzinę poniższego i to go nie rusza, to nie jest w stanie tego zrozumieć.

Mówię, ostatni raz co grałem w Gothica chyba w 2018 (być może 3 na modach, nie pamiętam). Do tej pory słucham muzyki z tego i jakieś zmiany w modach obserwuję. Może tylko po to, aby kultywować w sobie pamięć o tej cudownej grze, bo już wiem, że pewnie nie zagram w nią nigdy.

47 minut temu, Pietryło napisał(a):

Moim zdaniem remake to trzeba zrobić, ale właśnie "trzeciej" części by godnie tą trylogie zamknąć. Od nowa dać fabułę, grafikę i teren rozgrywki, po prostu stworzyć 3 część na nowo, by klimatem i rozgrywką była zgodna z częściami poprzednimi (choć i tak uważam, że "jedynka" jest najlepsza).

Zobaczymy. Remakowanie Gothica jest konieczne, bo "stara gwardia", która de facto była gimbazą (to my tak naprawdę :)) jest już dorosła i ma swoje życie (a przede wszystkimi w cholerę obowiązków i nie ma już czasu na gry), a bez dopływu "świeżej krwii" do fanbazy zatraci się o niej pamięć.

Jedynka zdecydowanie na top. W 2 już nie odtworzyli mrocznego klimatu, bo sequel musieli zaorać i przerabiać grę od podstaw praktycznie. Przez to brak już tej "brutalności" niestety.

Cmentarzysko Okrów... za dzieciaka najbardziej nie bałem się zabijania tych orków, ani tego że Baal Lukorowi odwaliło (a tak naprawdę to nie, bo serio Śniący dał mu wizję, bo chciał załatwić Bezimiennego za wszelką cenę).

To był ten moemnt, gdy opuszczałem już cmentarzysko. Miałem wrażenie, że zaraz coś wyskoczy. Serce wychodziło mi z klatki piersiowej i pędziłem na złamanie karku w stronę wyjścia. Jakby jakiś ork wyskoczył to koniec, musiałbym od komputera wtedy odejść za szczyla chyba, bo bym nie dał rady. 😆

 

Edytowane przez Hubertius
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Hubertius napisał(a):

Teraz niestety wszystko to już zapomniane. 🥲

W sumie to wystarczy chyba ten system pack, player kit i do G2 jest jeszcze gothic2fix 2.6. Potem opcjonalnie pliki dx11 przekopiować do folderu z grą;)

 

No, ale najlepsze doświadczenie to odpalenie na 1Ghz, 256 mb ramu, GF2MX i oczywiście na monitorze CRT:D Tak grałem w te gry pierwszy raz. Chociaż nawet dzisiaj z tym monitorem CRT jest fajna zabawa. Mam właśnie takiego retro kompa, znaczy się tam jest 2 rdzeniowy procesor, 4 gb ram, ale windows xp i podpiołem do niego właśnie 17 cali CRT. Gry w 640x480 wyglądają zajebiście. Obraz czysty, nie rozmazany i ma te fajne piksele. A ekwipunek w Gothicu 1 wielki. No, ale jak to z CRT bywa, godzinę posiedzisz i już oczy bolą. Pomimo tego, że mogę ustawić na nim nawet 85hz odświeżania.

 

10 godzin temu, Hubertius napisał(a):

Nie wiem jak to wyjaśnić. Jak ktoś odsłucha godzinę poniższego i to go nie rusza, to nie jest w stanie tego zrozumieć.

Znaczy się tak, żeby już nie gnoić tej trzeciej część do reszty... Tak muzyka jest tam świetna, naprawdę to chyba najlepszy element gry dla mnie. Nie można też odmówić twórcom tego, że rzucili się wtedy na naprawdę głęboką wodę. Otwarty świat z masą wiosek i miast. Niestety ucierpiało na tym co w tych grach było najlepsze (a już w drugiej części miałem zgrzyty). Chodzi o fabułę i immersje, taką autentyczność świata przedstawionego. W "jedynce" gra wszystko kapitalnie, jest ze sobą spójne. Natomiast w 3 świat mimo, że ogromny to jednocześnie i tak "pomniejszony". O co mi chodzi? Wystarczy iść kawałek za góry i już Nordmar, wystarczy przepłynąć zatokę i z Myrtany robi się pustynia. Ogólnie jest to problem chyba wszystkich gier z otwartym światem. Fabuła też nie wzbudza żadnych emocji, jakoś nie czuję tej tajemnicy która towarzyszyła poprzednim częścią. Z tego co pamiętam mieli pierwotny plan zrobić 3 na starym silniku, może wtedy mieli by czas by skupić się na innych aspektach.

 

10 godzin temu, Hubertius napisał(a):

Jedynka zdecydowanie na top. W 2 już nie odtworzyli mrocznego klimatu, bo sequel musieli zaorać i przerabiać grę od podstaw praktycznie. Przez to brak już tej "brutalności" niestety.

Sama muzyka podczas eksploracji poza obozami miała taką nutę niepokoju, tajemnicy, zagrożenia...

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

No ale żeby nie było, że same głupoty, to na nintendo switch miała premiera "jedynki". Tutaj recenzja

 

W sumie daję pierwszą lepszą, typek mnie trochę wkurwia, ale mniej więcej się zgadzam, przede wszystkim... G1 i G2 to są gry idealne pod pada. Aż prosi się, żeby dać to na wszystkie platformy, aczkolwiek ostatnio właśnie czytałem, że to się nigdy nie stanie, ponieważ wymaga to ogromu pracy. Nie chcę mi się szukać trochę artykułu do tego, ale ponoć na switcha, najprościej było starą grę dać. No a remake na nowe dadzą w 2024... chyba bo już się czeka na to ogrom czasu.

 

A, jak by coś to nie siedzę w piwnicy i nie wypisuję na forum bo jestem "przegrywem" tylko po prostu mam tak zmiany w robocie:D Tak tylko... bo widzę, że są mocne "tarcia" na forum i nie zabardzo mam czas się udzielać... Ale np. dziwi mnie fakt, że niektórzy dostali bana,a moim zdaniem nie powinni, ale to już dość offtop:)

Edytowane przez Pietryło
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.