Skocz do zawartości

Jak odnaleźć swój ''zawód?


Bombas

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 22, niedługo 23 lata, od trzech miesięcy spróbowałem ponownie pracy w branży w której kiedyś pracowałem, tym razem troszkę inny dział ale koniec końców praca ta sama. Praca ta sama, wyniki i satysfakcja ta sama... Nieważne gdzie pracuje, czy biurowo, czy fizycznie wszędzie robię ch... wyniki. Strasznie mnie to zaczyna dołować bo młodszy juz nigdy nie będę, a zawodu który chciałbym wykonywać na dłuższą metę jak nie było tak nie ma. Tu nawet nie chodzi o wygórowane pieniądze tylko u uczucie robienia czegoś dobrze, a w moim przypadku robienia czegoś chociaż średnio, tak jak wszyscy dookoła. Generalnie czuje się bezużyteczne dla społeczeństwa. I nikt mi nie powie ze nie powinienem się czuć z tego powodu źle, przecież człowiek to zwierzę stadne i musi w tym stadzie czuć się dobrze. Co byście mi polecili? Czy moja jedyna droga to robienie czegoś prostego w czym się odnajdę czy może jednak walka o coś wartościowego? To zajmie dużo czasu, dużo pieniędzy a po prostu może nie wyjść. Mam w sobie pewne umiejętności i wiedzę które nabywałem w sumie większość dzieciństwa, ale są one bezużyteczne na zwykłym rynku pracy, wykorzystywanie ich w zawodzie to marzenie ściętej głowy... Pogodzić się z losem czy zawalczyć? Jeśli walka to jak walczyć? Nie mam na to wszystko pomysłu i powoli wydaje na siebie wyrok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Bombas napisał:

Strasznie mnie to zaczyna dołować bo młodszy juz nigdy nie będę, a zawodu który chciałbym wykonywać na dłuższą metę jak nie było tak nie ma.

 

39 minut temu, Bombas napisał:

Mam 22, niedługo 23 lata,

 

Nie przesadzaj, naprawdę : ) W tym wieku niewiele osób ma stuprocentową wiedzę co zamierza w życiu robić. Pomijam już fakt, że czasy całego życia w jednym wyuczonym zawodzie (kiedyś i zakładzie) też już za nami.

 

Co lubisz robić najbardziej? W czym się czujesz pewnie? Co Cię najbardziej interesuje z rzeczy, które potencjalnie można przekuć w monetyzację?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.