Skocz do zawartości

Zrobiłem przegląd "młodzieżowego", polskiego YouTube'a


Carl93m

Rekomendowane odpowiedzi

Siema :D Taki luźny temacik co już ostatnio po forum latał, ale chcę się wypowiedzieć na ten temat.

 

Pojawiła się afera z tymi lodami Ekipa, więc zdębiałem i się zastanawiałem o co chodzi. No to wklepałem w YT frazę i coś zacząłem oglądać.

Jednak wpadłem na pomysł, że przejrzę sobie kontent, który oglądają dzieci i młodzież teraz i mam kilka refleksji na ten temat, które postaram się wydalić z siebie bo mnie nosi.

 

Po drugie widziałem dzisiaj w Kanale Sportowym Gonciarza, a tego faceta pamiętam, kiedyś robił takie filmiki z jakimiś pytaniami.

Odpaliłem więc sobie jego najświeższe filmiki i ... no i co... on nic nie mówi. W sensie - wypowiada słowa, jak najbardziej, ale on jest mistrzem w wypowiadaniu słów i nie mówieniu niczego. Dosłownie. To doskonała umiejętność na język polski w liceum, albo na maturę ustną. Do polityki też idealna umiejętność. Ale dla YouTubera? 🤨

Więc zadałem sobie pytanie, co sprawia, że ludzie go oglądają bardzo chętnie? I nie bardzo wiem. Czy działa tu ten sam efekt, że wyjdzie Hołownia, nie powie nic nowego i nagle będzie miał 20% w sondażach? 

 

No to ja, jako już chyba dziaders obejrzałem odcinek Ekipy Friza i stanąłem jak wryty.

Myślałem, że facet robi rozpierdol w internecie i dlatego jest sławny. Ale ten show jest fajny ponieważ są tam drogie zabawki i ekskluzywne nieruchomości. 

Oczywiście trochę byłem zły na to, ale mówię... dlaczego jesteś zły, że gościom się powodzi? Jak inni są głupi to niech na nich płacą. Proste - biznes. 

 

Potem Team X obejrzałem. Był tam też YouTuber, który się mi gdzieś przewinął kiedyś przez oko - Nitrozyniak. Tam to dopiero mindfucka złapałem, bo Ekipa Friza to chociaż się tam trochę kleiła gadka, jest ta blondyna co zabawnie gada...

No i ten Team X to tam chyba inna osobowość Natzu prowadzi. Też wielkie wyświetlenia na YT, i też nie wiem dlaczego właściwie. 

Team X to jakaś masakra, ci ludzie tam się wzajemnie nawet nie lubią zbytnio, nie umieją rozmawiać, zero social skills.

 

Dlaczego dzieci chcą zostać jutuberami? A dlaczego dawniej chcieli zostać książętami i księżniczkami?

 

Ale potem wpadłem na pomysł zobaczenia jakiejś muzyki i tutaj miło się zaskoczyłem, fakt 90% o paleniu zielska. Ale całkiem fajnie zapowiadają się niektóre kariery, wpadają w ucho kawałki wykonawców: Mata, Sobel czy White 2115.

 

Koniec końców dobrze to wszystko wygląda technicznie i jest przerost formy nad treścią. Internetowy barok :D

Nie wiem co o tym myśleć, ale uważam, że mamy przejebane, bo jest niż demograficzny + pokolenie jutuberów wejdzie na rynek pracy za parę lat. 

 

Koniec końców włączyłem Majora jak mieli swoją mordą kotleta.

I co śmiejecie się ze mnie?

 

...

Zrozumieć trzeba tylko tyle, że Ekipa przeżuwa pokarm w luksusie, a Major w biedzie i bez profesjonalnego montażu. 

Ogólnie wybiorę szkolną.

Edytowane przez Carl93m
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od reszty tematu, bo nie mam czasu się rozpisać:

 

7 godzin temu, Carl93m napisał:

Ale całkiem fajnie zapowiadają się niektóre kariery, wpadają w ucho kawałki wykonawców: Mata, Sobel czy White 2115.

 

7 godzin temu, Carl93m napisał:

Koniec końców włączyłem Majora jak mieli swoją mordą kotleta.

 

Why not both?

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.