Skocz do zawartości

Poczucie Winy - Jeden Z Grzechów Głównych


Rekomendowane odpowiedzi

Wpędzanie ludzi, całych narodów właściwie w poczucie winy to był i jest świetny interes.

 

Mam sąsiadkę, która jest fanatyczką katolicką. Czasami jestem świadkiem różnych krzywych akcji. Kilka dni temu jej córka chciała iść na grilla, ale gdy matka zorientowała się, że jest piątek - nieźle się wkurzyła. Awantura została zakończona wykładem na temat odstępstwa młodzieży od Boga i konsekwencji jakie to dla nich przyniesie, a mianowicie, że  Bóg ześle na nich straszliwą chorobę.

 

Tej historii niestety nie zmyśliłem.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, cst9191 napisał:

 

 

Mam sąsiadkę, która jest fanatyczką katolicką. Czasami jestem świadkiem różnych krzywych akcji. Kilka dni temu jej córka chciała iść na grilla, ale gdy matka zorientowała się, że jest piątek - nieźle się wkurzyła. Awantura została zakończona wykładem na temat odstępstwa młodzieży od Boga i konsekwencji jakie to dla nich przyniesie, a mianowicie, że  Bóg ześle na nich straszliwą chorobę.

 

 

U mnie księża się śmieją że babcie się u nich spowiadają z jedzenia mięsa w piątek także :D

 

Wszystko co skrajne szkodzi.

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bassfreak napisał:

U mnie księża się śmieją że babcie się u nich spowiadają z jedzenia mięsa w piątek także :D

Cyniczne chujki, to niech im mówią i nauczają że im się nic nie stanie i ich bozia nie zapier_oli XD ale wiadomo - muszą mieć stado posłusznych baranów bo z tego się utrzymują XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 2.05.2021 o 10:52, Ramaja Awantura napisał(a):

Mnie rozwalił początek że poczucie winy degraduje człowieka cieleśnie, że się garbi i zamyka w sobie...

Od dziecka mam problemy z kręgosłupem, jak i bezsennością. Wychowanie średnio surowe, nie chcę się tu rozpisywać, ale generalnie wspomniany katolicyzm, pojęcie grzechu mocno zainstalowane w głowie. Wada kręgosłupa to niby genetycznie po ojcu, ale taki smaczek pamiętam: śp. babcia powiedziała mi kiedyś, że on się tak za łebka zaczynał garbić oczywiście ze wstydu, jak go koledzy lub rodzina obgadywali/ wytykali wady. W sumie jak nie liczyć tego garba, to zarówno sprawny, jak i śmiały człowiek był w młodości i jeszcze trochę później. No ale klątwa rzucona na niego, przeszła i na mnie :( Ważne, że wiem to i mozolnie pracuję nad jej zdjęciem.

Tak w ogóle temat-perełka, szkoda że na razie tak słabe zainteresowanie, może uda się wykopać ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega ta technika uwalniania? Myszkę zamykam w piwnicy i jak przestanie się drzeć, to ją wypuszczam? Na smyczy oczywiście ❤️

 

 

Czy wyobrażam sobie chwile, które wpłynęły na mnie emocjonalnie i je odpuszczam?  Ale jak odpuścić coś co mnie wkurwiło i cały czas buzuje? Nie zacznę od tego odpuszczania pierdzieć na różowo?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, vodkas85 napisał(a):

Na czym polega ta technika uwalniania? Myszkę zamykam w piwnicy i jak przestanie się drzeć, to ją wypuszczam? Na smyczy oczywiście ❤️

 

 

Czy wyobrażam sobie chwile, które wpłynęły na mnie emocjonalnie i je odpuszczam?  Ale jak odpuścić coś co mnie wkurwiło i cały czas buzuje? Nie zacznę od tego odpuszczania pierdzieć na różowo?

Nie wkręcasz się w ciągi myślowe gdy jesteś wkurwiony, tylko bierzesz gleboki wdech, czujesz te emocje całym sobą i akceptujesz je, dopóki nie rozpuszczą się.

 

Jak to wyćwiczysz to zostaniesz stoikiem.

 

Nie ma to nic wspólnego z różowym;)

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spacemarine W punkt, wpędzanie w poczucie winy bardzo często to tak jak mówisz chęć zmanipulowania ciebie, byś zrobił tak jak chce ta osoba.

Wstyd jest najniższą emocją, uwalniam od ok 3 lat i ja jak odczuwałem wyparty wstyd to dosłownie czułem jak energia "spierdala" ode mnie... czułem się jakbym miał 5 lat i w środku nocy się obudził po sennym koszmarze w ciemnym pokoju... człowiek jest wtedy BEZBRONNY i zgodzi się na prawie wszystko...

Warto mieć taką świadomość. Dzisiaj też odczułem wstyd ale zdziwiłem się że to nie było tak mocne :3 czyli uwalnianko powoli działa :3

 

hawkins_tabela.jpg?ssl=1

 

A i dziś odczułem pewien rodzaj stresu i zauważyłem ze hmm mam ochotę być "dokuczający" w sensie te napięcie już miałem ochotę "wyładować" na "kimś" - zachowanie do poprawy :3.

Edytowane przez Ramaja Awantura
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Brat Jan napisał(a):

Obwiniam się, że mogłem dokonać lepszych wyborów życiowych.

Być może miałbyś na teraz z nich większą korzyść, ale wtedy zapłaciłbyś za nie większą cenę. 

 

Nie możesz też tak żyć że od kołyski zbierasz na starość i nie korzystasz z życia, bo co na starość będziesz potrafił z czasem zrobić? Tak chociażby, ale rozumiesz. Traktuj życie jako całość, jeszcze się nie skończyło i nadal możesz coś zmienić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Brat Jan napisał(a):

Jak tą tabelkę interpretować?

 

200 jest neutralne. Wszystko poniżej jest negatywne i im mniejsza wartość tym gorzej. Poziom 700 osiągneły tylko osoby takie jak Jezus czy Budda. 

Mam kilka książek Hawkinsa i chyba sobie do nich wrócę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KolegiKolega napisał(a):

pora zejść do piwnicy

Ej synek. W piwnicy nie ma miejsca na jakieś myszki, tylko my, trzy kocury jesteśmy w piwnicy i myszek tam nie chcemy.

 

Prawilne piwiczaki: @Król Jarosław I, @Chcni i moja skromna osoba. 

 

 

Wszelkich chętnych do wstąpienia, do klubu piwnica, uprzejmie prosi się o wysłanie podania do Króla Jarosława I. 

 

 

Mówimy NIE, dla polskich myszkowych skrytowielbicieli. 

  • Dzięki 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.