Skocz do zawartości

BMW Z4 vs. MERCEDES SLK200 - Roczniki ok. 2011


samiecżeta

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Bracia! 

 

Chcę sobie na 40 urodziny zrobić przyjemność i zakupić zabawkę. 

Mam dylemat między tymi 2 autami, które wymieniłem w tytule. 

W grę wchodzą tylko silniki do 2000 cm3. 

Napiszcie swoje opinie. Może ktoś się interesuje motoryzacją lub jest mechanikiem i ma wiedzę na temat spraw mechanicznych i możliwych awarii jakie można w tych modelach spotkać. 

Który silnik lepszy itd. itp. 

 

Dodam że samochód będzie użytkowany, jedynie w okresie letnim. 

Budżet ok. 70k

 

 

Proszę o sugestie. 

Pozdro! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z4 o pojemności 2.0 w roczniku, który preferujesz to będzie Z4 sDrive28i, jak dobrze pamiętam robili je od 2012 roku i raczej kupisz w cenie 80 -90 k, a nie 70.  Jest to auto mocniejsze od swojego odpowiednika u konkurencji, 245 KM mocy.

 

Natomiast SLK 250 generacja R172 w tych pieniądzach kupisz, przedział 60 - 70, 204 KM mocy, lub 200 SLK, oba modele mają silnik 1,8 różnią się mocą, dwusetka ma około 20 KM mniej.

 

Ja użytkuję 350 od 2016 roku, jestem zadowolony. 

 

Na początku byłem napalony na Z4 jednak oglądałem kilka sztuk i cóż mogę powiedzieć, właściciele z reguły nie traktowali tych aut za dobrze, stan każdego egzemplarza był niezgodny z opisem, każda sztuka miała cos "za uszami". 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2021 o 09:12, samiecżeta napisał:

Cześć Bracia! 

 

Chcę sobie na 40 urodziny zrobić przyjemność i zakupić zabawkę. 

Budżet ok. 70k

 

 

Proszę o sugestie. 

Pozdro! 

Nie chce Cię zniechęcać ale chcesz kupić zabawkę to po co " damskie auto" jak SLK  do tego zabawka i 4 cyl silnik ...

To co sprawi Ci radość to V6 a najlepiej V8 , obecnie wsparłbym się zakupem auta uszkodzonego z USA są firmy które od A-Z realizują temat włącznie z naprawa. Można mieć fajne męskie auto które sprawi Ci wiele radości. Poszukaj na youtube wyciagnij wnioski zanim wydasz tą kasę.

 

Silnik R4 jest dobry do opla astry albo innego mondeo dla satysfakcji kierowcy to raczej nie.

70k to fajna kasa na zabawkę i można naprawdę dobrze coś kupić !

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2021 o 09:12, samiecżeta napisał:

zrobić przyjemność i zakupić zabawkę. 

Mam dylemat między tymi 2 autami, które wymieniłem w tytule. 

W grę wchodzą tylko silniki do 2000 cm3. 

Z tym małym litrażem chodzi Ci o mniejszą akcyzę?

Bo jak już inni wspomnieli 2 litry i zabawka nie idą w parze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem kiedyś slk 163 kunie, fura na dzień dzisiejszy kosztuje 30- 40 koła, chcesz więcej mocy, to trochę więcej, fajna zabawka, tylko ledwo się mieściłem.

 

Coś w tych maleństwach jest, że pociągają motoryzacyjnie, na dzień dzisiejszy jeżdżę Corsą, ale przynajmniej nie fabią 😜 

 

Moja propozycja to kupić właśnie mercedesika tego co wymieniłem, bądź z większą mocą analogicznie droższego, a resztę hajsu w co innego wrzucić ;] 

Dokładnie chodzi mi  o merca R171.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-slk-slk-200-kompressor-kabriolet-ID6DMRhY.html#c404cf3f2d 

 

Pani Tereska sprzedaje, więc może prócz Mercedeska również zakutasisz  ;) 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RENGERS napisał:

Pani Tereska sprzedaje, więc może prócz Mercedeska również zakutasisz

🤔Duży PRZEBIEG. 

Jak "sellerka" ma taki sam, to się nie dogadamy. Musiałaby dopłacić. 

12 godzin temu, Imiennik napisał:

"damskie"

MGTOW. 

 

11 godzin temu, Brat Jan napisał:

Z tym małym litrażem chodzi Ci o mniejszą akcyzę?

Za silnik pow. 1999cm3 dojebią ci w KAS, zamiast 3% akcyzy 18% akcyzy. 

Policzcie sami... 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2021 o 14:14, samiecżeta napisał:

Zauważyłem że Beemki, rocznikowo są droższe w zakupie. I przebiegi dużo większe. 

Nie wiem od czego to zależy 🤔

 

Wszystko zależy od stanu utrzymania takiego samochodu zarówno technicznego jak i wizualnego. Liczy się też przebieg i dokumentacja serwisowa. Do tego oczywista sprawa to przeszłość napraw blacharsko - lakierniczych.

 

Zadbany, bezwypadkowy, z niskim przebiegiem i jego dokumentacją egzemplarz można cenić wysoko i tak się sprzeda. Jeśli jest do tego jeszcze dobrze wyposażony to bardzo drogo. W BMW Pakiet M mocno podbija cenę. Rocznik to kategoria daleko, daleko za powyższymi.

 

Te samochody kupują nazwę ich koneserzy. Mają wysokie wymagania i wiedzę na temat kupowanego pojazdu ale są w stanie dobrze zapłacić za stan pojazdu.

 

Do tego z moich prywatnych doswiadczeń dodam, że dużo łatwiej trafić zadbanego Mercedesa niż BMW na naszym rynku. Stąd ceny BMW wyższe a kupić kilku letnie czy kilkunastoletnie BMW nawet w cenie z wysokiej półki to fart. Kto szukał tych marek samochodów zwłaszcza w mocnych wersjach silnikowych wie jak jest ciężko.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez SennaRot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.