Skocz do zawartości

Filmy na youtube z treścią z forum


Sky

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni bracia,

wpadłem na taki pomysł, aby montować filmiki na yt o tematyce forumowej / rozwojowej / związkowej ...

 

Chodzi mi o formę filmików czyli:

- treść (najważniejsze)
- lektor,

- podkład muzyczny w tle ze stocka,

- video ze stocka, żeby było na czym oko zawiesić,

 

Co myślicie o tym, aby niektóre najfajniejsze, najciekawsze treści z forum zamienić w taką formę jak poniżej i publikować na yt ? 

Np.

1. Poradnik Mosze Reda o żon wyborze (jeśli @Mosze Red by się zgodził) - to mi pierwsze przychodzi do głowy bo najbardziej popularny post

2. ...

3. Różne historie z forum / z życia użytkowników, które uważamy za najciekawsze/ mocne/ ważne

 

Nawet można porobić serie adekwatnie/podobnie do kategorii tematów na forum.

- Seria Manipulacje

- Seria Poskromienie Emocji

- Seria Rozwody

- Seria śmieszne historie związkowe

... milion pomysłów ...

Dobrze wiecie o tym, że związki to chodliwy temat, a też treści z forum są dla mainstreamu kontrowersyjne, więc mogłyby się klikać

(tak podejrzewam tylko, dopóki nie sprawdzimy to się nie dowiemy)

 

Taka idea miałaby kilka celów:

- edukacja na podstawie historii z forum (jak wiemy ludzie lubią słuchać/oglądać wideo, a mniej ludzi lubi czytać),

- promocja forum może być jeśli @Marek Kotoński by chciał 

 

Jeśli chodzi o lektora, to mam osobę, która się tym zajmuje i aktualnie mogłaby to robić za darmo dla idei.

Montowaniem takich filmików mogę się zająć, a może @Analconda (wiem, że znasz się na tym) lub ktoś by chciał pomóc czasami,
ale szukam też jakiś automatycznych programów/skryptów, które dobierają klipy wideo do tekstu - muszę odnaleźć w gąszczu różnych rozwiązań, bo jest tego multum na necie,

wtedy montaż trwałby max 10 minut.

 

Pytanie do Was, co myślicie o takim pomyśle, i czy zgodzilibyście się na publikowanie swoich tekstów w takiej formie ? 

W tym wątku można by podrzucać swoje propozycje, a później zrobilibyśmy jakieś głosowania na każdy kolejny odcinek.

Cały ten projekt traktuję jako wypełnienie wolnego czasu i zrobienie czegoś wartościowego, a jeśli pojawiły by się kiedyś jakieś większe wyświetlenia to tutaj obgadamy co z tym fantem zrobić.

 

Coś w tym stylu (tutaj gościu akurat mówi raczej na spontanie, a u nas byłoby czytane)

 

Pozwolę sobie zawołać:
@mac @Krugerrand @lync @Ważniak @maroon @Messer @marcopolozelmer "więcej nie pamiętam, za to serdecznie żałuję" :)

żeby post nie zginął, bo dodaje go w imprezowej porze :)

 

Proszę o feedback, Wasze przemyślenia po przeczytaniu, propozycje postów na początek jeśli coś takiego Wam się podoba.

Jakbyśmy się zdecydowali to myślę, że pod koniec nadchodzącego tygodnia moglibyśmy ocenić pierwsze rezultaty.

Dzięki za uwagę i pozdrawiam 

 

 

Edytowane przez Sky
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sky napisał:

Co myślicie o tym, aby niektóre najfajniejsze, najciekawsze treści z forum zamienić w taką formę jak poniżej i publikować na yt ? 

No jak to jest, że człowiek wraca na wyższej wibracji i taki temat.  Ciekaw jestem co @johnnygoodboy bo merytorycznie masz lepiej niż te moje emocjonalne produkcje :P 

 

Zapodałeś konkretną rozkminę!  Z jednej strony shittest dla ego, z drugiej doskonała okazja do rozpropagowania wiedzy i zwiększenia popularności wiedzy i Forum.

Szarpanki też już coś kręci, warto iść w tym kierunku. Kto nie idzie do przodu ten się cofa.

 

Jeśli już chciałbyś korzystać z tekstów Uczestników Forum, warto by było to zrobić tak, aby zachować "interes" każdej ze stron i wykorzystać potencjał wiedzy/dotarcia jak najlepiej. Fajnie, że spytałeś, bo teraz u wielu jest taka tendencja do czerpania treści i nie podawania źródeł. Ja rozumiem, że my (w większości) dążymy do rozwoju, że "rozpuszczanie ego" i inne takie, ale nie oszukujmy się, ego sobie gdzieś w tle działa (bo "halo! tu ziemia!") i człowieka czasem napędza to, że produkuje się, identyfikuje się z jakimś avatarem i tekstami.

Jak widzi "uznanie" to też nakręca do tworzenia kolejnych treści. Niemniej jednak produkujemy się pod egidą Forumową i prawdopodobnie lepiej by było nie rozpraszać tego wizerunku. Jestem jednak na otwarty na dyskusję w tym zakresie.

 

Sklejanie filmików (w sensie montaż jak powyżej) to dla wielu będzie coś lepszego, niż pisany tekst, ale .... to co załączyłeś nie oddaje klimatu pisania tutaj! :(

Nie wygląda to źle, ale gdybym obejrzał taki filmik z własnymi cytatami  to myślę, że czułbym się rozczarowany. Tu nie ma emocji. Nie ma realnego zaczepienia.

Popatrz,  @Analconda napisał Ci wprost, że taka forma może być słabo zjadliwa.

 

Bo to są filmiki typu - obejrzeć na raz, a potem zapomnieć. Chwilowy pik ciężkostrawnej wiedzy.  Nie chodzi o to, abyś zrobił to na szybko w 10 minut! Czasem nie warto iść w szybkość.

Dobra potrawa wymaga czasu i odpowiednich umiejętności jej przyrządzenia!

 

W tym zakresie np. nagrania Marka które mają statyczny obraz i główny kanał przekazu - audio wychodzą lepiej. Podobnie jak osób, które występują i na bieżąco o czymś mówią.

Sporo rzeczy idzie na planie subtelnym, tutaj kłania się np. to, do czego nawiązywał @absolutarianin. I to jest mega ważne!

Bo przekaz idzie autentycznie, a montowanie i sklejanie już wykracza poza tę autentyczność.

Dlatego podsumowując - zapodałeś temat, który do dobrego zrealizowania wymaga więcej zachodu. Odwaga, to się ceni. 👍

 

Ideałem (dobra, ideałów nie ma :P)...więc - optymalnie byłoby poświęcić więcej energii na na pojedyncze przemyślane, reżyserowane filmy (a'la serial), które "walą w czerep", a nie np. serię zmontowań, które na chwilę zwrócą uwagę widza na temat, ale później zostanie to zapomniane (a Ty będziesz miał świadomość poświęconej energii i nie spożytkowanej tak jak być powinna).

 

Jak wychodzisz z wysokowibracyjnym pomysłem, to idźmy w realizację wysokowibracyjną i z przytupem. Coś jak Black Mirror, ale w wersji BS.

BS Mirror :D Coś czego nie będzie wstydem pokazać wśród innych, bo będzie trzymało wysoki poziom. Jak to @absolutarianin w swojej produkcji zapodał "nie zawieraj kompromisów". Szczególnie w sprawach istotnych, gdzie wpływa się na czyiś światopogląd.

 

Ja chcę obejrzeć coś takiego, żebym na następny odcinek czekał z niecierpliwością! Coś co mnie szarpnie, jak lokomotywa szarpie wagon, gdy rusza. Chcę się czuć jak w samolocie, który właśnie startuje z lotniska (trzęsie jak cholera i nagle cyk...łagodne wpłynięcie w przestworza). Tu ma być i jebnięcie i poezja. Zmiksowane w strawnej dla obecnych widzów formie.

Wyobraź sobie takie postacie reprezentujące np. @mac lub @RENGERS. Reprezentacja różnych, czasem skrajnych podejść, ale pokazująca różne spektrum zachowań.

To by było coś.

 

W dzisiejszych czasach nawet przy garażowym budżecie można zmontować interesujące produkcje. Przy czymś takim mógłbym pomóc w kwestiach technicznych, merytorycznych, a może i lektorskich/aktorskich, kto wie. Na tyle na ile starczy energii i czasu. Do byle czego dokładał ręki nie będę :P

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł, byku.

 

Spotkałem się z kilkoma takimi video - jakie np. wrzuciłeś wyżej - i są dużo przyjemniejsze w odbiorze od ścian tekstu z blędami, bez enterów i ogólnie na wyjebce, a storytellingu w takim rodzaju nie widziałem nigdzie w języku polskim, więc jest to jakaś nisza do wypełnienia, ale historie muszą być porywające i mrożące krew w żyłach; można je nawet troszkę podkoloryzować w ramach mocniejszego delivery.

 

Kiedyś zaczytywałem się na stronie chujnia.pl, ale z tego, co widzę, to admin wypiął dupę na nią, więc coś podobnego w formie audio mogłoby się przyjąć.

 

Ba, można nawet postawić na szybko podobną stronę do chujni (domena np. wglowachsiepopierdolilo.pl, ojaciepierdole.pl, idziesiepowiesic.pl, noniewytrzymie.pl, etc.), gdzie ludzie uploadowaliby swoje narzekania na świat, a potem te lepsze teksty anonimów wzbogacić o lektora, ruszające się obrazki i wrzucać na YT.

 

Tak, wiem, niby treści tylko z forum, ale nie ma co się ograniczać.

 

Anyway, trzymam kciuki i powodzenia.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy Parafianie,

zapraszam do obejrzenia demo.
@Mosze Red co myślisz o tym, żeby publikować tego typu filmiki ?
Napis trial, bo nie kupiłem tego programu i lecę na wersji demo hahahahhaah :)

Jak Wam się podoba coś takiego, to kupię i będę montował.

 

  • Like 6
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie kolejny filmik:

 

@Ważniak lajkowałeś w tym temacie więc wziąłem Twój tekst.

Może by tak pójść do przodu i udostępnić to jako pierwszy filmik ?
Nie ma na co czekać - trzeba ratować tych którzy wahają się pomiędzy byciem pantoflem a nie byciem.

I ratować młode damy przed ścianą jak w Twoim tekście.

Być albo nie być - o to jest pytanie :)

 

Chcielibyście, żebym wziął jakiś konkretny tekst do następnego filmiku ?

 

PS. @Mosze Red Tobie chodzi o to, że te obrazki nie nadają pełnej powagi przy Twoich tekstach? Czy po prostu forma video nie jest dla Ciebie odpowiednia ?

Ja uważam, że żeby dotrzeć do młodych to trzeba właśnie trochę żartów sobie porobić, żeby lepiej zapadło w pamięć i oddziaływało silniej na emocje, 

a niektóre te wstawki video w połączeniu z tekstem powodują lekki uśmiech, np. jak w "O żon wyborze" był tekst, że "miała więcej chujów w dupie niż Wy śliwek w życiu zjedliście" - i śliwki pokazane na filmiku - to wzmacnia efekt haha :)

 

Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.