Skocz do zawartości

Portfel Tradera 21 opcja kopiowania ruchów, co o tym sądzicie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

 

Strona główna - Inteligentny Inwestor.pl (portfeltradera.pl)

 

Wyniki Portfela Tradera - Inteligentny Inwestor.pl (portfeltradera.pl)

 

Chodzi mi to od pewnego czasu po głowie. Przyznam, że wyniki za ostatni rok nie robią na mnie zbyt dużego wrażenia gdyż po marcowych spadkach to od mniej więcej czerwca na giełdzie rosło w zasadzie wszystko napędzane dodrukiem i wejściem ulicy. Aczkolwiek wstrzymałbym się do końca tego roku i zobaczył jakie wyniki osiągnie ekipa za 21rok.

 

Powiedzmy sobie też szczerze 2 tysiące rocznie (3 wersja premium) to nie jest wielka kwota za to jaką prace muszą oni odwalić. Mam tu na myśli bieżące monitorowanie polityki rządów, banków centralnych, analizę fundamentalną, techniczną i ogólną sytuacje na świecie.

 

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się bawić na poważnie to ucz się na własnych błędach i słuchaj siebie przede wszystkim. A jeżeli masz kopiować to rób to 1:1 + jaka pozycja % kapitału i kiedy stop loss. Jak będziesz manipulował to też nic z tego nie będzie. Jest jeszcze coś podobnego na stowarzyszeniu inwestorów indywidualnych. Zobacz też longterma i materiały sii, całkiem niezłe mają wyniki. Kilka razy, dzięki nim trafiłem b. dobrze.

 

https://www.sii.org.pl/9606/analizy/portfel-sii.html. Poczekaj na koniec roku, bo mają promocje na suba i to dość znaczne. Analizy profesjonalne.

 

Poza tym masa wałów się szykuje w kolejnym sezonie giełdowym, czyli fundusze na frankowiczów + potencjał skupu własnego akcji, kreatywna księgowość. Siedzę od jakiegoś czasu w PGE, bo też kreatywna księgowość i wyjęcie długów węglowych, wzrost cen energii nie przez żaden kryzys, ale żeby nabić kieszenie politykom. Teraz częściowa spekuła na powrót popytu, co się odbije pozytywnie na wynikach wielu spółek potencjalnie. Można wyczarować sporo sensownych ruchów w tym momencie. Spokojnie na 2-3 lata kolejne. Stóp procentowych nie podniosą przed wyborami.

Edytowane przez mac
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac ale mnie interesuje przede wszystkim daytrading na indeksach (VSA nie wiem czy jest ci znane) i to codziennie katuje po pracy bo już mi się rzygać chce od bycia spawaczem a w sumie to od wstawania rano bo sama robota mnie jakoś nie dobija. Analiza fundamentalna to nie dla mnie, zbyt wiele rzeczy trzeba wziąć pod uwagę, na zbyt wiele czynników jednocześnie na bieżąco mieć oko. Dlatego taki układ, że płacę abonament komuś kto się zna i po prostu go kopiuje jest dla mnie idealny.

 

Trader sam napisał, że ta impreza jest tylko dla tych co kupili jego książkę albo kurs, ponieważ chce uniknąć ludzi którzy będą bezmyślnie kopiować jego ruchy nie mając o niczym najmniejszego pojęcia. 

 

Dzięki za to od SII nie wiedziałem, że oni też to prowadzą wygląda bardzo ciekawie.

 

Wspomniałeś jeszcze o Rokickim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś dokładnie. Jakie ma cele. On długotrwale chce zachować swój majątek. Jeśli w perspektywie 20 lat straci 1/2 realnej siły nabywczej to też będzie zadowolony. 

 

Czy jesteś gotowy na 90% spadki. Przeczytaj najpierw jego książkę. Ja bym się nie zdecydował na kopiowanie, natomiast książka orze psychę nieźle. Akceptowanie spadków gdy jesteś przekonany do słuszności wyboru jest mega trudne. Ja zaliczyłem przez ostatni rok 3 spadki na srebrze i zawsze dokupiłem, ale za każdym razem kosztowało mnie to dużo nerwów. To co zawsze mówi, nie wierz nikomu, ucz się sprawdzaj.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Król Jarosław I  z własnego doświadczenia, lepszy weektrading niż daytrading 

 

 

W daytrading są zbyt często skoki dopaminy i dochodzi do wymęczenia mózgu (coś jak jednoręki bandyta, gdzie cyfry i kolory migają w odpowieni sposób aby Cie zderegulować)  a dalej do katastrofalnych decyzji- to moja opinia, przerabiałem to. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie vsatrader.eu macie kurs tej metodologii.

 

Ale o wiele lepszy jest pierwszy, pełny, kompletny i bardzo obszerny kurs VSA prowadzony przez Rafała Glinickiego po założeniu konta na platformie XTB ( w ogóle mają kozackie materiały edukacyjne czy to dla techników czy fundamentalistów).

 

+ książką Rafała Glinickiego - Kontrakty, Surowce, Forex.

 

Sądzę, że metodologia VSA pomoże każdemu czy to inwestorowi czy swingtraderowi o daytradingu nawet nie mówiąc znaleźć najlepszy moment do wejścia w rynek.

 

Smart Money nie są w stanie ukryć swoich ruchów na rynku a to właśnie przez wolumen odpowiednie rozumienie aktualnej ceny+wolumenu+tego co działo się wcześniej na wykresie (czyli VSA) pozwala wchodzić w rynek w harmonii z nimi.

 

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac z PGE jest taki problem, że zawsze mogą uchwalić nowy podatek, bo wtedy biorą 100% a nie procent od dywidendy, proporcjonalny do udziałów. Przy czym w nowym ładzie można zaplanować niezłe wały i to teraz, a nie tuż przed wyborami. Dla mnie spółki z udziałem skarbu państwa to jednak zawsze ryzyko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Król Jarosław I napisał:

@mac ale mnie interesuje przede wszystkim daytrading na indeksach (VSA nie wiem czy jest ci znane) i to codziennie katuje po pracy bo już mi się rzygać chce od bycia spawaczem a w sumie to od wstawania rano bo sama robota mnie jakoś nie dobija.

 

Dzięki za to od SII nie wiedziałem, że oni też to prowadzą wygląda bardzo ciekawie.

 

Wspomniałeś jeszcze o Rokickim ?

Lecę na metodzie popytowo-podażowej, wykres punktowo-symboliczny, wsparcie świecami japońskimi, podstawowymi formacjami odwrócenia trendu od kilku lat, transakcje po kilka dni, do 2-3 tygodni maksymalnie. Na dziennych to zarabiam raz do roku, jak się przyfarci. Za mała zmienność, jak dla mnie. Jak zechcesz się bawić w daytrading to właśnie przy subie w sii masz zniżki na prowizję u ich partnerów. Przy DT kilka lat temu można było bardzo mocno zaoszczędzić pamiętam. Teraz nie wiem, musisz zobaczyć, ale chyba rozwinęli suba o dużo ciekawych materiałów. Tak Rokicki, wiarygodność potwierdza pitem, niedawno prezentował. Sprawdzaj wszystko ogólnie, co się da, bo to walka na lata, a uwierz, coś o tym wiem 😆 Sam mocno siedzę w bankowości, kredytach, polityce monetarnej. Wiem, co z czego wynika akurat w tej branży. Teraz prognozuję wał na funduszach blokowanych pod spłatę frankowiczów 😆 Zastanawiam się, czy trafię. Mnie tematyka jara mocno od lat, kreacja pieniądza, pochodne, spekulacja, historia wymiany, bankowości, weksle. Wszystko z siebie wynika. Pasjonujesz się, testujesz to masz po latach wyniki. A według mnie przy graniu cudzą strategią i tak trzeba bezmyślnie kopiować. Płacisz, żeby skopiować właśnie. Co, chce się wybielić, że mówił przecież, jak nie rozumiesz to nie graj? Albo masz portfel do kopiowania i zarabiania i są pewni tego, co robią, albo coś tutaj śmierdzi. Druga sprawa to portfel edukacyjny, gdzie się uczysz na błędach cudzych i własnych, ale to już na granicy wału. Dlatego trzeba rozróżnić, że tak powiem specjalizacje i co ci psychicznie najlepiej pasuje. 

4 minuty temu, Piter_1982 napisał:

@mac z PGE jest taki problem, że zawsze mogą uchwalić nowy podatek, bo wtedy biorą 100% a nie procent od dywidendy, proporcjonalny do udziałów. Przy czym w nowym ładzie można zaplanować niezłe wały i to teraz, a nie tuż przed wyborami. Dla mnie spółki z udziałem skarbu państwa to jednak zawsze ryzyko. 

Dlatego nie siedzę dłużej niż kilka dni - tygodni, czuwam. I jeszcze @Król Jarosław I, jak wierzysz w daną technikę i się sprawdza to ogarniaj na poziomie mistrzowskim. Wszystko działa po optymalizacji tak szczerze mówiąc. Największe rozjebanie powodują emocje i czysty hazard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Piter_1982 said:

Dla mnie spółki z udziałem skarbu państwa to jednak zawsze ryzyko. 

Dlaczego? To spółki przyssane do drukarki i strategicznie ważne dla funkcjonowania państwa.  Zawsze będą wspomagane przez pańtwo poprzez np.: dodruk waluty i skupowanie akcji, bo jeżeli np.: Orlen się wysypie to nie będzie benzyny itp czyli logistyki i kraj zamienia się  Somalię. Więc choćby mieli okradać wszystkich innych, to SSP poratują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, manygguh napisał:

Dlaczego? To spółki przyssane do drukarki i strategicznie ważne dla funkcjonowania państwa.  Zawsze będą wspomagane przez pańtwo poprzez np.: dodruk waluty i skupowanie akcji, bo jeżeli np.: Orlen się wysypie to nie będzie benzyny itp czyli logistyki i kraj zamienia się  Somalię. Więc choćby mieli okradać wszystkich innych, to SSP poratują.

Uratują owszem, ale jako inwestor chuja zobaczysz z pieniędzy przez rozwodnienie akcji, wał na wycenie, wydzielanie funduszy i tak dalej. Niby nie ma dywidendy, ale sobie wydzielą fundusz i wypłacą hajs 😆 Interesy z rządem kończą się tym, jak skończyła hydrobudowa i pbg, latało pbg za 300-400, a dzisiaj po 3 grosze notowania, wieczna restrukturyzacja. A przypominam, że budowali stadion narodowy, parodia 😆 Na bananowej wszystko to gorący kartofel, w Polsce nie ma długoterminowych, strategicznych inwestycji, bo wszystko to wał.

 

Nawet w taki CDPR wierzyli przez ostatnie 10 lat, a jak sentyment się zmienił i odwrócenie pozycji to już zwiastun końca. Tak to działa i wiele już takich przykładów było. Ja się nauczyłem 😆

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mac napisał:

 Pasjonujesz się, testujesz to masz po latach wyniki

 

Dokładnie. U mnie to jest dzień w dzień po powrocie z roboty i wiem, że warto. Czasem nawet idę na kibel oglądać otwarcie na DAX'ie albo na NASDAQ'u jak jeszcze jestem w pracy o tej porze.

 

Ci wszyscy, którzy do czegoś doszli zwłaszcza w tej dziedzinie to nie był rok czy trzy. 

 

A my mamy to szczęście, że możemy o wiele szybciej ogarnąć o wiele większą wiedzę dzisiaj ponieważ ilość materiałów edukacyjnych jest nieporównywalnie większa niż ta jaką mieli do dyspozycji ci którzy dzisiaj są ekspertami jak zaczynali.

 

Jak człowiek patrzy ile jest dzisiaj książek w maklerskiej, materiałów edukacyjnych u różnych brokerów/YT czy kursów za mniejszy lub większy hajs to śmiać się chce widząc stulejarzy wolących latać za cipą :D

Edytowane przez Król Jarosław I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Król Jarosław I to prawda, tych emocji i pasji nie można podrobić. Nie dorobisz się przez rok, dwa lata, ale przez 20-30 i tak trzeba na to spojrzeć. Codziennie nowa wiedza. Później handlujesz już na schemacie, który widziałeś tysiące razy. Jak ze wszystkim.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nesq z takim podejściem, to nie ma co żyć bo i tak umrzemy. 

 

Widzisz ja kasę, którą zależy mi na przechowaniu ładuję w fizyczne "dobra". Srebro i inne kruszce itp. Uważam, że nawet 100 kostek mydła szarego lepiej kupić niż 200 zł wpłacać na lokatę. Czy materiał używany w produkcji. Chemia zajmuje niestety bardzo dużo miejsca albo jest wysokospecjalistyczna. Są związki a właściwie cała grupa odczynników, które są droższe jak złoto za gram. I przy zachowaniu odpowiedniej procedury są do przechowania przez długi okres czasu. W ostatnich miesiącach np. stal skoczyła ostro w górę. Zwykła czarna. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Król Jarosław I said:

Co o tym sądzicie?

A ja mam pytanie, czy sprawa z Traderem to nie jest podobna do tego jak było z Robertem Kiyosakim który stał się dopiero bogatym celebrytą jak sprzedał swoje książki o tym jak zostać bogatym?  Ktoś widział jego nawyki finansowe przed tym jak został "guru" internetowym i zaczął sprzedawać książki po kilkaset złotych?

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Miraculo napisał:

A ja mam pytanie, czy sprawa z Traderem to nie jest podobna do tego jak było z Robertem Kiyosakim który stał się dopiero bogatym celebrytą jak sprzedał swoje książki o tym jak zostać bogatym?  Ktoś widział jego nawyki finansowe przed tym jak został "guru" internetowym i zaczął sprzedawać książki po kilkaset złotych?

 

 

Trader przez wiele lat prowadził bloga w sumie z tego zaczął być znany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Król Jarosław I said:

Trader przez wiele lat prowadził bloga w sumie z tego zaczął być znany.

Pamiętam jego osobę osobę z czasów tego bloga, potem była fala wywiadów w różnych mediach. Sprzeczki o to czy inwestować w nieruchomości czy nie. Wiem, że kreował się, albo jego kreowali na eksperta. Jednak nigdy nie widziałem konkretnych liczb. Teraz jeśli spytam o wyniki, to mi ludzie powiedzą, że zaglądam komuś do portfela. Ok, ale jak np chciałbyś iść do trenera podrywania, to chciałbyś widzieć jak podrywa realną kobietę, albo jakieś filmy z tego albo chociaż aktualną dziewczynę. A nie opłacone aktorki na bootcampie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.