Skocz do zawartości

Śmierć na służbie za 3500k netto


samiecżeta

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o uczycieli to niesmiało nadmieniam iż: pracują 19h w tyg, przez około 8 mcy w roku i wielu dorabia udzielając nieopodatkowanych korepetycji.

Sędziowie jak i prorokowie nie ponoszą odpowiedzialności za zawodowe "dokonania"

A funkcjonariusz Policji poległ na służbie. Nie pałował tęczowego. Jakkolwiek to zabrzmi : "strzegł bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia". Nie wiem czy zasłużył na "sławę".Ale na pewno na szacunek.

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, maVen napisał:

Taki bandyta nie powinien z takiej sytuacji wyjść żywy....

No jak tak można .... hahahahahah

 

W dniu 4.05.2021 o 17:20, samiecżeta napisał:

Dzisiaj jakiś patol, który podobno udawał policjanta i zatrzymywał samochody do kontroli w Raciborzu, 

podczas interwencji prawdziwej POLICJI, wyciągnąć broń i zabił jednago z funkcjonariuszy. 

 

No i teraz sami powiedzcie.

Czy za takie pieniądze opłaca się ginąć? 

 

Musi być sroga kara żeby odstraszyć takich delikwentów! 

A co to ma za znaczenia teraz dla niego czy pracował 3500 czy za 2000.

 

Większość z nich i tak nie stoi po stronie obywatela tak ze praca jak każda.   Są ludzie co pracują za mniej i też maja wypadki śmiertelne w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wrotycz napisał:

Chciałbym zauważyć, że 3500,- netto to ~5000 brutto, a to jest średnia krajowa, którą zarabia 17% Polaków. Wynika stąd, że policjanci zarabiają lepiej niż 5/6 społeczeństwa.

Można powiedzieć, że to zarobkowa elita.

 

Do tego jeszcze dochodzą takie świadczenia jak trzynastka i mundurówka. Może ktoś napisze ile wynoszą? Plus system emerytalny wcześniejszy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wrotycz napisał:

Chciałbym zauważyć, że 3500,- netto to ~5000 brutto, a to jest średnia krajowa, którą zarabia 17% Polaków. Wynika stąd, że policjanci zarabiają lepiej niż 5/6 społeczeństwa.

Można powiedzieć, że to zarobkowa elita.

 

Policja jest potrzebna ale tak jak wszędzie są i tam różne osobowości a liczy sobie 100,000. Najmniej w policji zarabia się 46000netto ( pierwsze 2 lata). Policjanci nie płacą ZUS. Co ciekawe często ludzie chwalą się sporymi zarobkami tu na forum a tu nagle 3500zl szokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

On 5/5/2021 at 7:26 PM, tmr said:

funkcjonariusz Policji poległ na służbie. (...) "strzegł bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia". Nie wiem czy zasłużył na "sławę". Ale na pewno na szacunek.

 

Na pewno nie na sławę a co do szacunku to wcale nie wiadomo. Skąd wiesz co tam tak naprawdę zaszło? Może się wykazał bohaterstwem a może głupotą i dlatego dał się zastrzelić. Tego nie wiemy i się nie dowiemy, bo takiej prawdy nam na pewno nie powiedzą.

 

Interesujące jest dlaczego o nim głośno. Powody, w  mojej ocenie,  mogą  być dwa:

po pierwsze, w uzbrojonej po papuasku Polsce strzelanina to prawdziwa sensacja. Media takiej okazji nie przypuszczą.

Po drugie, władza chce nas wziąć na litość, pokazać jaka to praca policjanta jest niebezpieczna i trudna i ocieplić w ten sposób wizerunek skorumpowanej i zdyskredytowanej policji obywatelskiej.

 

Obie opcje są prawdopodobne i obie są na rękę mediom i władzy.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teorie spiskowe...

Policja nigdy nie była instytucją budzącą sympatię. Zaufania też nie.A to juz b.źle.

Jeszcze 20 lat temu bicie na komendzie to był standard. Wiem ...i od funkcjonariuszy i od skazanych....

To nie zmienia faktu, że interwencja dotyczyła uzbrojonego czuba, który stanowił zagrożenie. Czy mieli wezwać jakiś pododdział kontrterr....nie wiem.Nie mam pojęcia. Wiem jedno: zneutralizowali niezbezpiecznego czuba.A podczas interwencji poległ funkcjonariusz.

A klaskanie i ucieszne texty, że sobie zasłużył są równie dziecinne jakbym opowiadał, że w 92 pobili mnie wędkarze nad Zalewem, wiec aż sie posrałem ze szczęścia, że w 2005 3 wędkarzy w Augustowie sie utopiło - bo wędkarze to uje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda człowieka bo został zabity przez jakiegoś psychola i bandytę.


Natomiast skąd owy bandyta posiadał broń? Przecież według Milicji niemożliwym jest aby człowiek skazany posiadał broń palną, tylko wzorowy obywatel po wydaniu sporej ilości gotówki, cechujący się dobrym zdrowiem i sokolim wzrokiem może ową posiadać! Czyżby jednak okazało się, że bandyta zawsze kupi broń a zwykły obywatel ma czekać na śmierć oczekując na nieudolne oddziały MO? 
Tymczasem w Texasie zniesiono stanowo test na concealed/open carry, który zajmował pare godzin instruktażu i strzelanie do tarczy z 3 (sic!) metrów. 
 

Milicjanci powinni być wyposażeni w kamery nagrywające ich dokonania, żeby było się jak bronić potem. Ostatnio chciano dać mi mandat za brak maseczki i picie piwka w... lesie, dodatkowo moim, prywatnym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/5/2021 at 5:16 PM, ciekawyswiata said:

1) Nauczyciel-

Tylko państwowy słabo zarabia, praca na pół etatu 20h pensum, wakacje, ferie 3 miesiące w roku znam nauczyciela który miał wypłacone drugą roczna pensje bo brał nadgodziny i pracował po 8h dziennie. Dobrzy mają drugą pensję z korepetycji.

On 5/5/2021 at 5:16 PM, ciekawyswiata said:

Architekt- szczególnie młodzi architekci skończone studia, a zarobki proponowane z tego co słyszałem maks 3 tysiące na rękę- i to nie żółtodzioby, ale młodzi zdolni ludzie. 

Architekt bez doświadczenia to dobrze rokujący praktykant. Wymaga nadzoru, jest mało przydatny pierwsze lata zbiera doświadczenia by później dobrze zarabiać.

On 5/5/2021 at 5:16 PM, ciekawyswiata said:

3) Lekarz- w tej chwili nie wiem jak w pandemii, ale lekarz dobrze zaczynał zarabiać grubo po 30. Trudne studia, specjalizacje. Odpowiedzialność za życie ludzi. 

Właśnie byłem u znanego specjalisty. 200PLN za 15 min. konsultacji, jechałem 500km do niego. 800PLN brutto za godzinę, źle? Dobrze zarabia bo pierwszy w Polsce zajął się nową terapią. Jak się chce i jest się dobrym lekarzem to kasy jest jak lodu. 

On 5/5/2021 at 5:16 PM, ciekawyswiata said:

4) Sędziowie- studia prawnicze, aplikacja sędziowska. Zarobki po 30, odpowiedzialność za losy ludzi. 

od 9k brutto w górę, pewność zatrudnienia:

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/ile-zarabiaja-sedziowie-wynagrodzenia-w-sadach-krs-sadzie-najwyzszym-i-trybunale/s9293ld#:~:text=Według wyliczeń serwisu wynagrodzenia.pl,czyli 11 600 zł brutto.

1 hour ago, Pyrkosz said:

Milicjanci powinni być wyposażeni w kamery nagrywające ich dokonania, żeby było się jak bronić potem. Ostatnio chciano dać mi mandat za brak maseczki i picie piwka w... lesie, dodatkowo moim, prywatnym.

Polecam obejrzeć Crimebodge na YT, tam jak mają kamery i poprosisz o nagranie to często okazuje się ze są zepsute te kamerki. 

On 5/5/2021 at 5:16 PM, ciekawyswiata said:

5) Kierowca tira- praca trudna, wymagająca fizycznie, ciągle poza domem.

Samo kierowanie nie jest trudne a żmudne. Relatywnie niski próg wejścia, kurs, egzaminy w kilka miesięcy i 10k inwestycji. Możesz z dietami zarabiać 10k+ na międzynarodówce. Znam małżeństwo gdzie gość jeździ, piękny dom pobudował z tego, dobrze żyją.

Edytowane przez Orybazy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/5/2021 at 5:16 PM, ciekawyswiata said:

6) Dróżnik- zarobki marne, odpowiedzialność duża. 

Praca stabilna, nie stresująca, nie wymaga lat studiów itd. Lepiej iść na maszynistę, na cargo u prywaciarza 8k brutto.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2021 o 17:16, ciekawyswiata napisał:

Temat wymaga spojrzenia z szerszej perspektywy, ponieważ zarobki w Polsce ogólnie są niskie, a praca ciężka i żmudna w praktycznie każdym zawodzie.

 


To jest ciekawy temat,ale jaka jest o tym prawda? Niby statystyki tak mówią? Jednak jak ja widzę po znajomych albo nawet w rodzinnym mieście powiatowym każdy ma dobry samochód i sporo osób jeździ na zagraniczne wycieczki i ma swoje nieruchomości.

 

Pytanie ile jest dochodów nieoficjalnych plus tych przywożonych z zagranicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Orybazy napisał:

Polecam obejrzeć Crimebodge na YT, tam jak mają kamery i poprosisz o nagranie to często okazuje się ze są zepsute te kamerki. 

Wiem, że mogą kombinować i przy tym, dlatego zawsze nie informując ich w ogóle włączam dyktafon w smartwatchu oraz włączam nagrywanie video w komórce, dopóki nie robią jaj to video leci w ziemie, albo telefon w kieszeni.
Najważniejsze czego mnie nauczyło życie to nie wierzyć w ich zapewnienia. Tylko pana spiszemy, a za tydzień wezwanie na przesłuchanie w charakterze „świadka” i straszenie odp. karną jak coś nakłamie co jest shittestem i wystraszeniem przypadkowego człowieka tak aby się wysypał i mogli wpisać, że wykryli sprawcę rozbicia butelki na chodniku ;) .  

Akurat Ciebie mogą dojebać za byle co a inny może kraść, dewastować i nie widzą problemu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, Rayan said:

Policjanci nie płacą ZUS. Co ciekawe często ludzie chwalą się sporymi zarobkami tu na forum a tu nagle 3500zl szokuje.

Tu ciekawa analiza, na tle innych krajów mają bardzo preferencyjny system emerytalny:

https://www.zus.pl/documents/10182/167758/3_Mundurówki.ppt/e6bb7a41-b7f7-4a2c-9d5c-327a75706e52

20 minutes ago, Pyrkosz said:

Akurat Ciebie mogą dojebać za byle co a inny może kraść, dewastować i nie widzą problemu. 

Premia od statystyk, trzeba tylko frajera znaleźć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orybazy

 

Nauczyciel- 4 k na rękę po 30 latach pracy, studia, brak wcześniejszej emerytury. Już nie wspominając o nauczycielach z mniejszym stażem. To co piszesz o korepetycjach, to może i prawda, ale weź pod uwagę, że korepetycje to głównie matematyka, fizyka, język obcy. Gorzej jak uczysz geografii, wosu, historii czy polskiego. Żeby zarobić drugą pensję z korepetycji to trzeba by wyrobić z 60-80 godzin w miesiącu za stawkę 50-70 zł za godzinę. Nie twierdzę, że takich nauczycieli nie ma, ale raczej liczy się tu przedmiot i popyt na konkretny przedmiot. A nawet jeżeli tacy są, to żaden rodzic nie będzie płacił takiemu nauczycielowi za darmo, jeżeli będzie słaby :) 

 

Sędziowie i lekarze- tu nawet nie ma nad czym dyskutować, około 10 lat, żeby zostać sędzią czy lekarzem (aplikacje, specjalizacje). Nawet jak zarabiają dobrze, to się im należy. Z tego co wiem to policjantem można zostać będąc po maturze. Tak można trzepać kasę jak się jest lekarzem, ale powiedzmy sobie szczerze, że zazwyczaj kasę trzepią specjaliści z dużym stażem, zazwyczaj zarabianie następuje po 35 roku zycia, po latach studiów. 

 

To co piszesz o kierowcach Tirów i relatywnie łatwym progu wejścia to może i prawda, ale według mnie praca żmudna to praca też trudna, poza tym pisząc o progu wejścia relatywnie łatwym w tym zawodzie, to powiedzmy sobie szczerze, że próg wejścia do policji też nie jest jakiś wybitnie trudny, nie oszukujmy się :) 

 

Co do architektów- może się nieprecyzyjnie wyraziłem. Oczywiście każda osoba, która wchodzi do zawodu potrzebuje praktyki i nauki- to naturalny proces. Bardziej miałem na myśli, że znam architektów, którzy mają doświadczenie, kończyli dobre uczelnie z świetnymi wynikami i są naprawdę dobrzy, a zarabiają w granicach 3 k na rękę. 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł prowokacyjny i na siłę podkręcony. Akurat ten co zginął miał chyba 10-letni staż w służbie, więc musiały się bardzo nastarać, żeby wyciągnąć poniżej 4 tys. zl.

Odnośnie do reszty grup zawodowych to nadmienię, że nieźle orientuję się w realiach nauczycieli. 10-letni pracownik z awansem na mianowanego ma 2600-2700 netto bez dodatku wychowawczego (około 3 tys. wraz z nim).

Owszem, 1,5-etatowiec z dodatkami to 4 tysiące może i wyciągnie w większym mieście, ale często jest na granicy a)mózgojeba lub b)ma w cholerę dużo pracy w domu. Nawet jeśli chodzi o geografa czy historyka. Naturalnie, są też w-fmeni czy jacyś "artyści co przepracowali bisko 40 lat w zawodzie bez większej odpowiedzialności za los wychowanków (0 egzaminów itd.). No ale w policji to wszyscy wiemy ile ludzi za biurkiem udawało policjantów i też kasowało za to. 

W każdym razie dorosły człowiek powinien świadomie podejmować decyzję zawodową, a już szczególnie jeśli idzie na służbę. Dramat śmierci policjanta, ale umówmy się, to w Polsce niebywała rzadkość. Trudno zate na pdostawie incydentów żądać kolejnego wzrostu płac.

Edytowane przez rampampam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, ciekawyswiata said:

Sędziowie i lekarze- tu nawet nie ma nad czym dyskutować, około 10 lat, żeby zostać sędzią czy lekarzem (aplikacje, specjalizacje). Nawet jak zarabiają dobrze, to się im należy.

 

 

To jest komunistyczny argument: "bo 10 lat studiował, to mu się należy".

Nie, nie należy się.

 

Przyjmijmy na chwilę twoją "argumentację" i porównajmy: doktor fizyki doświadczalnej też studiował 8 lat żeby zrobić doktorat i 2 lata żeby się dostać do jedynego takiego ośrodka badawczego w kraju, należy mu się.

Doktorini prawa i gender studies (Spurek na przykład) też studiowała 10 lat żeby zrobić doktorat, należy jej się.

 

Nie nie należy się.

 

Powiem więcej, polskie sądy jakie są każdy widzi, jeśli ktoś twierdzi że za taką chałturę się im należy to ja mu gratuluję, powinien się zgłosić do rządzącej partii (jakiej bądź, wszystkie które rządziły i rządzą od stu lat są takie same), tam jest dla niego stanowisko.

Polscy lekarze, którzy biorą aktywny udział w cyrku korona, którzy mówią pacjentce "wyper£@#4j", im też się należy.

 

Nie nie należy się.

 

Komunistyczną retorykę schowaj sobie do kieszeni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz

 

Pewnie masz rację, z tym, że ja po prostu uważam, że jest wiele więcej zawodów, gdzie ludzie zarabiają za mało i to też nie jest sprawiedliwe, bo ten świat tak po prostu wygląda. Wcale nie widzę potrzeby uprzywilejowania akurat tylko policjantów jako grupy zawodowej, bo tak jak pisałem wcześniej- znajdę wiele innych zawodów, gdzie w mojej ocenie ludzie zarabają jeszcze gorzej, a mają dużą odpowiedzialność, znacznie wyższy próg wejścia, są zdolni, fajni i w ogóle. Tylko tyle. 

 

To co piszesz o sędziach, że odwalają chałturę czy lekarzach, że odwalają cyrk z koroną, to po pierwsze nie każdy tak robi, po drugie powiedzmy sobie uczciwie, że policjanci też w tym cyrku nie zachowują się tak jak powinni :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2021 o 17:20, samiecżeta napisał:

Dzisiaj jakiś patol, który podobno udawał policjanta i zatrzymywał samochody do kontroli w Raciborzu, 

Ilu ludzi w Polsce na budowach ginie z powodu braku dobrego nadzoru ? Czy choć raz tak uczczono zwykłego robotnika budowlanego ? Który zginął przez głupotę przełożonego ?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Boromir napisał:

Czy choć raz tak uczczono zwykłego robotnika budowlanego ? Który zginął przez głupotę przełożonego ?

Robol nie trafia do mediów, jest mężczyzną wliczonym w straty. 

Główny ściek medialny promuje tylko określone grupy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno polityczne wycieczki w stylu "milicja obywatelska jest taka a taka, nie żal mi go", jak "taki a taki robol ma gorzej, nie żal mi go" nie odpowiadają na pytanie zadane w temacie.

 

Czy za 3500 netto warto ryzykować skórę?

 

Pojawia się też drugie pytanie,  nie mniej ważne - dlaczego akurat teraz i akurat o tym człowieku jest głośno?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.