Skocz do zawartości

Śmierć na służbie za 3500k netto


samiecżeta

Rekomendowane odpowiedzi

3500 zł. na rękę to około 761 Euro miesięcznie. Już nie ważne czy tyle zarabia policjant czy ktoś w innym zawodzie. Dalej to 761 Euro miesięcznie w kraju gdzie ceny w sklepach kosmos.

 

Najniższa krajowa na rękę 2061 zł. (jeśli się mylę niech ktoś poprawi). To po kursie 4,6 około 448 Euro miesięcznie. Moim zdaniem to zabicie godności człowieka przy tych kosztach życia (raczej nie życia a egzystencji).

 

Kurwa gdzie my żyjemy.

Edytowane przez SennaRot
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2061 brutto.

 

3500 netto to ~5000 brutto, czyli mityczna średnia krajowa, którą zarabia 1/6 pracującego społeczeństwa.

 

Nie przeliczaj na euro bo to nic nie da, wydajesz w złotówkach, patrz na to co można za to kupić. Pięć ojro w Polsce a pięć ojro w Wenezueli to różnica.

 

No i ceny w sklepach nie odzwierciedlają siły nabywczej waluty bo większości pieniędzynie wydajesz w sklepach tylko na rachunki.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wrotycz napisał:

Zarówno polityczne wycieczki w stylu "milicja obywatelska jest taka a taka, nie żal mi go", jak "taki a taki robol ma gorzej, nie żal mi go" nie odpowiadają na pytanie zadane w temacie.

W ogóle w Polsce zarobki to kpina. Nie można też wrzucać wszystkich do jednego worka- czy to policjant, lekarz czy robotnik. Jeden się przykłada, drugi tak sobie, trzeci się obija. Nie każdy policjant naraża się na to, że zginie. Kierowca busa też codziennie ryzykuje, że jakiś wariat wjedzie w niego. Tak samo nie każdy lekarz decyduje bezpośrednio o życiu pacjenta, nie każdy sędzia wydaje wyroki pozbawienia wolności. 

 

Nie wiem, ile miałby zarabiać policjant? 7 tysięcy złotych na rękę po 5 latach służby? Według mnie to dość dużo jak na polskie realia, jak na próg wejścia i tak dalej, aczkolwiek oczywiście każdy może mieć inną opinię. Za takie pieniądze chętnie podjąłbym pracę. Nie jestem uprzedzony, niech każdy zarabia więcej w tym kraju :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wrotycz napisał:

I jak to się ma do kwestii ryzyka w tej pracy?

Daleko mi do socjalizmu, tak samo jak i do kapitalizmu. Staram się myśleć samodzielnie. Co do odpowiedzi na Twoje pytanie- tak, jest to dość ryzykowna praca i odpowiem Ci, że pewnie nie warto. Jeżeli czynnikiem wpływającym na zarobki jest tylko ryzyko, to równie dobrze nie warto być kierowcą, strażakiem, żołnierzem skaczącym na spadochronie, pracownikiem u "prywaciarza" pracującym po kilkanaście godzin dziennie w jakiejś chemii. Także uważam, że praca policjanta jest dość ryzykowna i patrząc tylko przez pryzmat ryzyka to rzeczywiście się mogą z Tobą zgodzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i aż tyle: https://marucha.wordpress.com/2021/05/09/pamietajmy-o-ofiarach-policjantow/

 

Pamiętajmy o ofiarach policjantów!

 

Cytat

Moim zdaniem, policja przestała się na dobre liczyć z prawem mniej więcej od chwili ogłoszenia „pandemii”, kiedy dano jej pozwolenie na samowolę i rozwydrzenie, jeśli wręcz nie bandytyzm wobec spokojnych, nie łamiących prawa obywateli.

I ja się z tym zgadzam!

 

Gdyby policjanci standardowo patrolowali w Polsce dzielnice typu meksykańskiego pokroju Detroit, Chicago, gdzie z każdego lekko uchylonego okna może zaraz polecieć seria z automatu w jego stronę to by zaczęli szanować Polaków.

Ten pojedynczy przypadek to nic w porównaniu do tego jakich zbrodni dopuścili się policjanci na Polakach od początku 2020...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, ciekawyswiata said:

tak, jest to dość ryzykowna praca i odpowiem Ci, że pewnie nie warto.

 

Rokrocznie ginie 6 (słownie: sześciu) policjantów. To daje 6/100tys.

Budowlańców ginie 60-70 co daje ~5,4/100tys. Średnia płaca w sektorze budowlanym to, wg GUSu, nomen omen 5000 brutto tj. 3500 netto. Czyli tyle samo.

Skoro opłaca się pracować na budowie mimo takiego samego ryzyka śmierci i znacznie większego ryzyka kalectwa, to opłaca się pracować w policji, gdzie oprócz wypłaty są jeszcze przywileje, z przywilejem emerytalnym na czele.

 

Jeśli porównać pracę w policji do pracy w górnictwie, gdzie ginie 18 osób (na 70 tys.), co daje 25,7 śmierci na 100 tys, to nie ma porównania.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lukas3k napisał:

Tylko i aż tyle: https://marucha.wordpress.com/2021/05/09/pamietajmy-o-ofiarach-policjantow/

 

Pamiętajmy o ofiarach policjantów!

 

I ja się z tym zgadzam!

 

Gdyby policjanci standardowo patrolowali w Polsce dzielnice typu meksykańskiego pokroju Detroit, Chicago, gdzie z każdego lekko uchylonego okna może zaraz polecieć seria z automatu w jego stronę to by zaczęli szanować Polaków.

Ten pojedynczy przypadek to nic w porównaniu do tego jakich zbrodni dopuścili się policjanci na Polakach od początku 2020...

Jakie kur** zbrodnie na polakach, dzbanie? 

 

No słucham, czekam na Wasze argumenty co takiego WAM Policja zrobiła. Bo ja byłem w Warszawie, rozmawiałem z ludźmi, którzy rzucali się do Policji.

 

Oni to robili za pieniądze, 800 zł za strajk kobiet, 500 premii za zatrzymanie, za nie przyjęcie mandatu 200. Ewentualnie ludzie z koła Trzaskowskiego, którzy też dostawali premię za udział w strajkach, a to wszystko przeciw obecnemu rządowi. Jeśli ktoś zna takie fakty i ma cokolwiek więcej do powiedzenia niż na podstawie wyrwanych z kontekstu filmików YT to zapraszam do rozmowy. Reszta, która ma krótki wzrok (bo gada jakie to TVP za 2 miliardy jest telewizją propagandową kiedy jak pelikan łyka wszystko z internetu) błagam, zamknijcie Wasze twarze i litery na obrażanie jakiegokolwiek munduru w Polsce, bo byliście w tym miejscu na D i widzieliśćie G i nie chodzi mi tutaj ani o Dubaj ani Glasgow.

 

PS. Tak, obrażać munduru sobie nie dam - a z każdym mogę wejść w polemikę. Kulturalną tutaj a niekulturalną na PW, pozdro.

 

@up

Panowie, serio będziecie upłycać teraz śmierć? Nie porównujmy morderstwa do nieszczęśliwego wypadku. Nie da się porównać świadomości, że ktoś by żył gdyby nie X człowiek do tego, że spadła na kogoś dachówka.

Edytowane przez Zgredek
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Zgredek said:

Bo ja byłem w Warszawie, rozmawiałem z ludźmi, którzy rzucali się do Policji.

 

Oni to robili za pieniądze, 800 zł za strajk kobiet,

 

Po pierwsze, co to ma wspólnego z policją?

Po drugie, masz na to, te 800 zł,  jakieś dowody?

Po trzecie, Nie jest temat na temat "strajku kobiet".

Po czwarte jest temat o policji, jaka jest potrzebna.

 

 

3 hours ago, Zgredek said:

Panowie, serio będziecie upłycać teraz śmierć?

 

Cokolwiek "upłycać" znaczy.

 

Będziemy dyskutować na temat podany w tytule: czy 5000 cebulionów to dużo czy mało za ryzyko śmierci równe, statystycznie, zkręceniu karku na budowie.

 

A co do upłycania, to odpowiedź sobie na pytanie, czy epatowanie śmiercią policjanta, o której to śmierci i jej okolicznościach, tak naprawdę, nic nie wiemy, nie jest upłycaniem.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wrotycz napisał:

 

Po pierwsze, co to ma wspólnego z policją?

Po drugie, masz na to, te 800 zł,  jakieś dowody?

Po trzecie, Nie jest temat na temat "strajku kobiet".

Po czwarte jest temat o policji, jaka jest potrzebna.

 

 

 

Cokolwiek "upłycać" znaczy.

 

Będziemy dyskutować na temat podany w tytule: czy 5000 cebulionów to dużo czy mało za ryzyko śmierci równe, statystycznie, zkręceniu karku na budowie.

 

A co do upłycania, to odpowiedź sobie na pytanie, czy epatowanie śmiercią policjanta, o której to śmierci i jej okolicznościach, tak naprawdę, nic nie wiemy, nie jest upłycaniem.

 

Po pierwsze, nie odpisywałem wszystkim, tylko tym, którzy w tym temacie tak pięknie przebierali w hasłach "patrząc jak zachowuje się w ZOMO to nie jest mi go szkoda" i tym podobnym. To takie Polskie, wypowiadać się o czyjeś pracy nie wiedząc jak ona wygląda, zza monitora, w ciepłych kapciach. 

Co do 800 zł, nie muszę mieć - wystarczy się przejechać. Nie mówię już o Chwdp.tv i jego patronite 😘 za darmo nikt nie robi z siebie błazna. 

 

A czy ja się skupiłem na strajku kobiet czy na tym, że ciśnie się na policjantów wiadro pomyj?

 

No to słucham mojego zwierzchnika, Pana suwerena, jaka Policja jest potrzebna? No proszę o przytoczenie mi przykładów, co należy poprawić. 

 

Jak nic nie wiemy? Wiemy sporo, zatrzymali do kontroli drogowej z interwencji zleconej (zgłoszonej na 112) dziwnie zachowującego się mezczyzne w pojeździe. Okazało się, że mężczyzna przebrany za policjanta i posiadał broń, w tym automatyczną której na szczęście nie użył. Na widok zbliżającego się policjanta oddał strzał w jego kierunku a następnie zbiegł. Drugi patrol, który przyjechał na zdarzenie ujął mężczyznę, strzelając do niego. 

 

Mamy do czynienia z tym, że w Polsce robi się coraz groźniej. Nie pamiętam czasów, żeby chociaż raz w tygodniu była użyta broń palna. To pokazuje dwie rzeczy, że obywatele przekraczają dopuszczalne granice, które powodują ogromne zagrożenie życia i zdrowa dla fusza podejmującego czynności oraz to, że rośnie coraz bardziej świadomość mundurowych, że użycie broni ma pomóc ochronić życie jego i ludzi w otoczeniu. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/7/2021 at 2:07 PM, ciekawyswiata said:

Nauczyciel- 4 k na rękę po 30 latach pracy, studia, brak wcześniejszej emerytury. Już nie wspominając o nauczycielach z mniejszym stażem. To co piszesz o korepetycjach, to może i prawda, ale weź pod uwagę, że korepetycje to głównie matematyka, fizyka, język obcy. Gorzej jak uczysz geografii, wosu, historii czy polskiego. Żeby zarobić drugą pensję z korepetycji to trzeba by wyrobić z 60-80 godzin w miesiącu za stawkę 50-70 zł za godzinę. Nie twierdzę, że takich nauczycieli nie ma, ale raczej liczy się tu przedmiot i popyt na konkretny przedmiot. A nawet jeżeli tacy są, to żaden rodzic nie będzie płacił takiemu nauczycielowi za darmo, jeżeli będzie słaby :) 

Pamiętaj, że są różne poziomy podstawówka, liceum, studia. Nauczyciel, który całe życie w podstawówce uczy to nauczyciel, który nie ma ambicji większych. 50-70 za godzinę do ręki to wcale nie tak źle. Znam nauczycielkę niemieckiego, która sobie wyrobiła renomę i uczy głównie zdalnie (przed plandemią też). Pracowała po 6h @ 50PLN. 6000 netto bez wychodzenia z domu i to parę lat temu. Można, można. 

On 5/7/2021 at 2:07 PM, ciekawyswiata said:

Tak można trzepać kasę jak się jest lekarzem, ale powiedzmy sobie szczerze, że zazwyczaj kasę trzepią specjaliści z dużym stażem, zazwyczaj zarabianie następuje po 35 roku zycia, po latach studiów. 

Powiem ci, że w zawodzie inżyniera (i wielu innych pewnie też) kasa też rośnie z doświadczeniem. Na ogół po 30-40 masz już na tyle doświadczenia i otrzaskania by zarządzać zespołami i zarabiać lepszą kasę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Zgredek napisał:

Jakie kur** zbrodnie na polakach, dzbanie? 

 

Dobry masz nick. :) Tylko nie przeklinaj mi tutaj dzieciaku.

I Polakach się piszę!

 

Każde pilnowanie obywateli przez policję wykonującą bandyckie rozporządzenia polskojęzycznego rządu sterowanego zza granicy to zbrodnia na Polakach!

Zaraz będą gonić (jak naziści) policjanci, gdy ktoś bez paszportu covidowego wejdzie...

 

W ogóle widziałaś kiedykolwiek korelacje między bezrobociem, a liczbą samobójstw?!

Masz pojęcie iluletnie szkody ekonomiczne, psychologiczne itd. wyrządzi obecna zaplanowana pandemia narodowi polskiemu?!

Nawet nie chce mi się wymieniać innych przykładów, bo to  jak grochem o ścianę...

 

By było jasne: ja nie popieram zabójstwa tego policjanta! Sprawy należy rozwiązywać bez mordu.

 

Wg. mnie najpodlejsi policjanci powinni trafić do obozu pracy by odrobić krzywdy wyrządzone Polakom z polecenia syjonistów.

Oczywiście są jeszcze dobrzy policjanci, a powyższe zdanie dotyczy tych, którzy muszą w życiu dorosłym odrabiać sobie bycie ofiarami w dzieciństwie na Bogu ducha winnych ludziach...

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

28 minut temu, Lukas3k napisał:

 

Dobry masz nick. :) Tylko nie przeklinaj mi tutaj dzieciaku.

I Polakach się piszę!

 

Każde pilnowanie obywateli przez policję wykonującą bandyckie rozporządzenia polskojęzycznego rządu sterowanego zza granicy to zbrodnia na Polakach!

Zaraz będą gonić (jak naziści) policjanci, gdy ktoś bez paszportu covidowego wejdzie...

 

W ogóle widziałaś kiedykolwiek korelacje między bezrobociem, a liczbą samobójstw?!

Masz pojęcie iluletnie szkody ekonomiczne, psychologiczne itd. wyrządzi obecna zaplanowana pandemia narodowi polskiemu?!

Nawet nie chce mi się wymieniać innych przykładów, bo to  jak grochem o ścianę...

 

By było jasne: ja nie popieram zabójstwa tego policjanta! Sprawy należy rozwiązywać bez mordu.

 

Wg. mnie najpodlejsi policjanci powinni trafić do obozu pracy by odrobić krzywdy wyrządzone Polakom z polecenia syjonistów.

Oczywiście są jeszcze dobrzy policjanci, a powyższe zdanie dotyczy tych, którzy muszą w życiu dorosłym odrabiać sobie bycie ofiarami w dzieciństwie na Bogu ducha winnych ludziach...

 

O czym Ty chłopie do mnie mówisz? No jasne, winny musi być ale usiądźmy i racjonalnie do tego podejdźmy.

 

Otóż władze ma naród, który wybiera sobie rząd. Z tego co wiem w Polsce odbyły się praworządne wybory a lud wybrał sobie swoich przedstawicieli w sejmie, senacie oraz swojego Prezydenta RP. Oni pełnią władzę USTAWODAWCZĄ. Oznacza to, że powołują ustawy - przegłosowują opozycje jeśli coś nie idzie po ich myśli. 

 

Następnie mamy takie coś jak Trybunał Konstytucyjny. Jest to organ mający władzę SĄDOWNICZĄ. Jako, że najwyższy akt prawny pełni Konstytucja - TK ma za zadanie w przypadku wszelkich wątpliwości obywateli badać każdą ustawę, która budziłaby wątpliwości co do zgodności z Konstytucją. To oni decydują czy coś jest sprzeczne z Konstytucją - nie żadna Grażyna czy Halina na Facebooku, która wiedzę prawniczą zdobyła w "Wyższej Szkole Robienia Hałasu" a ogólnie to jest tak bogata, że "Szlachta nie pracuje".

 

No i teraz przechodzimy do Policji. Policja dostała władzę Wykonawczą. Czyli w oparciu o przepisy prawa, które nie zostały podważone przez władze Sądowniczą - rozlicza obywateli z tego, co zostało ustanowione.

 

I teraz pytanie, jaką krzywdę wyrządził Policjant? Słucham, czy on wprowadził te przepisy, czy on wchodzi w skład TK? Na końcu, czy to są jacyś Paladyni, którzy wpadli ponapierd***ć się z tubylcami, bo mieli takie widzimisię? 

 

Dalszej wypowiedzi nie kończe - poczekam na odpowiedź na moje pytanie: Co takiego Tobie i NARODOWI 🤣 wyrządziła ta Policja, że tak bardzo ją utożsamiasz z nazistami (swoją drogą, nieźle poryty masz łeb skoro dajesz takie porównania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o policji i jej przydatności już jest a to jest o zarobkach, ryzyku i ich związku. Czy jest temat o politycznych i społecznych uwarunkowaniach pracy policji to nie wiem,  przeszukaj forum. Jak Ci nie pasują, załóż nowy.

 

Chętnie się udzielę we właściwym ku temu miejscu.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja zacząłem temat ale po prostu nie cierpie szpikulców, bezpodstawnych szpikulców. 

 

Co do zarobków, 3800 to ma - ale świeży Policjant poniżej 26 zaraz po kursie. Mając 5 lat służby to już tak powyżej 4 na miękko, 10 lat to już przynajmniej z 5 z haczykiem. Paradoksalnie tym dłuższa służba tym ryzyko mniejsze - powoli schodzisz z pierwszej linii a zaczynasz pracę za biurkiem (a co do tego też nie ma reguly, znam dochodzeniowcow z 3 latami służby, którzy pracują 7:30/15:30 od pon do pt przytulając powyżej czwórki. Nie ma tak naprawdę reguły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To za szeroki temat.

Dziennikarz śledzący przekręty mafii czy jadący na front też raczej nie patrzy na kasę a raczej szuka adrenaliny.

Niektórzy tak mają i nie dziwię się.

Różne rzeczy robiłem kilka dekad temu bez kasy w ogóle.

Prawdą jest, że już bym nie szedł na zagrożenie życia w zamian za kasę, opinię zawodową i cokolwiek innego.

Pewnie jestem za stary.

Im mniej życia zostaje tym bardziej się je ceni.

Kasa tu jest chyba drugorzędna.

Czy zarabianie 20.000 miesięcznie da ci świadomość, że warto ryzykować, że ktoś może strzelić do ciebie w każdej chwili i po zabawie?

Co nieboszczykowi po pieniądzach?

Chyba już nie wierzymy, przynajmniej tutaj, że jakieś nasze czyny są w stanie zmienić rzeczywistość.

Navalny może będzie sławiony przez wieki, ale nie zamienię się z nim, bo dla większości świata jest tylko pyłkiem na wichrze jako i my wszyscy.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Zgredek said:

Nie ja zacząłem temat ale po prostu nie cierpie szpikulców, bezpodstawnych szpikulców. 

 

Jw.

 

13 hours ago, Zgredek said:

Co do zarobków, 3800 to ma - ale świeży Policjant poniżej 26 zaraz po kursie. Mając 5 lat służby to już tak powyżej 4 na miękko

 

Netto czy brutto?

 

--

 

13 hours ago, Zgredek said:

Nie ma tak naprawdę reguły. 

 

Tak mówią ci którzy nie rozumieją matmy na poziomie gimnazjum.

 

Oczywiście, że są reguły, i są nawet opisane przez królową nauk - matematykę. Tu statystykę, żeby być precyzyjnym.

 

--

 

5 hours ago, JoeBlue said:

To za szeroki temat.

 

Wg ciebie też "nie ma reguły"?

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł posta i pytanie w nim zawarte jest bezpodstawne i rozmijające się z prawdą stąd zapewne Bracia ta dyskusja i wycieczki personalne. Zresztą jest prowokacyjne bo za jakie pieniądze warto umierać? Nonsens.

 

Mimo to zachowajmy merytorykę.

 

https://info.policja.pl/inf/organizacja/zarobki-policjantow/196839,Zarobki-policjantow-2020-r.html

 

Grupy zaszeregowania i zarobki netto są w tabeli w linku powyżej. Jeśli dobrze zrozumiałem wynagrodzenie policjanta za jego pracę wynosi:

 

Stawka netto z tabeli zależna od grupy zaszeregowania (wynagrodzenie zasadnicze) + dodatek za stopień + dodatek służbowy/funkcyjny + dodatek stażowy.

 

Do tego rocznie dochodzi: trzynasta pensja + tzw. mundurówka oraz dodatki socjalne z systemu socjalnego.

 

Źródło podane w linku. Informacje oficjalnie podane ze strony Policji.

Edytowane przez SennaRot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/8/2021 at 1:39 PM, SennaRot said:

Moim zdaniem to zabicie godności człowieka przy tych kosztach życia (raczej nie życia a egzystencji).

Nikt im nie każe w policji pracować, sami wybierają. Pamiętaj że to praca gdzie nie płacisz ZUS, masz wcześniejszą emeryturę itd. 

Możesz też w godzinach pracy (jak to obserwuję) podjechać swoim nowiutkim autem nad jeziorko i sobie posiedzieć. Na linii produkcyjnej tak się nie da.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orybazy napisał:

Nikt im nie każe w policji pracować, sami wybierają. Pamiętaj że to praca gdzie nie płacisz ZUS, masz wcześniejszą emeryturę itd. 

 

Pisząc Bracie @Orybazy powyższe miałem na myśli najniższą krajową za którą teraz pracuje masę ludzi. Na tym tle w Policji zarania się całkiem, całkiem nieźle. Jak do tego doliczy się te trzynastki i inne dodatki plus system emerytalny to już bardzo dobrze.

 

Zgadzam się Bracie @Orybazy z Tobą w 100%. Nikt nikomu nie kazał iść do Policji. Zawsze przecież policjant może zrezygnować z pracy i otworzyć np. własną firmę, płacić ZUS, podatki, BDO, akcyzy, daniny, opłaty i kosić tłusty hajs a nie narzekać że, ryzykuje za przysłowiowe pare złotych ;)

 

 

Edytowane przez SennaRot
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/12/2021 at 1:05 AM, Zgredek said:

A w skrócie to nie będę już z Tobą rozmawiał, amebo. 

 

To bardzo profesjonalne z twojej strony. Właśnie udowodniłeś, że wszystkie dowcipy o policjantach nie wzięły się z powietrza Ani że złośliwości a z wnikliwej obserwacji. I ty się dziwisz, że ChWDP ma się świetnie.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2021 o 15:10, wrotycz napisał:

 

To bardzo profesjonalne z twojej strony. Właśnie udowodniłeś, że wszystkie dowcipy o policjantach nie wzięły się z powietrza Ani że złośliwości a z wnikliwej obserwacji. I ty się dziwisz, że ChWDP ma się świetnie.

 

Ty z kolei pokazujesz zjebanie umysłowe naszego narodu. Bo Ty sobie tam szczekasz, tak jak większość a karawana jedzie dalej. Nauczono mnie, że ludzie nie lubią nas wprost proporcjonalnie do złamanych kodeksów, czy to wykroczeń czy to karnych lub po prostu nam czegoś zazdroszczą. Dla większości nie liczy się ile robimy podczas służby - najważniejsze to to, że mamy socjale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, Zgredek said:

Nauczono mnie,

 

To już wyjaśnia wszystko...

 

22 hours ago, Zgredek said:

ludzie nie lubią nas wprost proporcjonalnie do złamanych kodeksów, czy to wykroczeń czy to karnych

 

Jasne... Tak się składa, że dostałem ostatnio mandat za nieprawidłowe przejście przez jezdnię. Mandaty przyjąłem, do nikogo nie mam pretensji, przechodziłem w miejscu niedozwolonym.

 

22 hours ago, Zgredek said:

lub po prostu nam czegoś zazdroszczą

 

Buhahahaha...

 

22 hours ago, Zgredek said:

Dla większości nie liczy się ile robimy podczas służby

 

Ależ oczywiście że się liczy. Jak mi ukradli rower, auto, zwłaszcza auto to nie zrobili nic, jeszcze się obraził na mnie, że zgłosiłem przestępstwo a nie wykroczenie. Piana na pysku Pana posterunkowego była autentyczna; nigdy nie widziałem żeby ktoś się pienił w sensie dosłownym, aż do wtedy.

To ja byłem tym złym, bo zgłosiłem i ja byłem tym złym bo się upomniałem o przestrzeganie prawa.

 

Raz nawet dostałem umorzenie przy okienku w trakcie zgłaszania - takiej ekspresowej obsługi nigdy nie miałem.

 

Tak, że nie mów mi, że to za moje grzechy was "nie lubię" albo z zazdrości bo to pusty śmiech wywołuje, nie tylko we mnie ale w widzach, którzy to właśnie czytają, też.

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2021 o 15:05, wrotycz napisał:

 

To już wyjaśnia wszystko...

 

 

Jasne... Tak się składa, że dostałem ostatnio mandat za nieprawidłowe przejście przez jezdnię. Mandaty przyjąłem, do nikogo nie mam pretensji, przechodziłem w miejscu niedozwolonym.

 

 

Buhahahaha...

 

 

Ależ oczywiście że się liczy. Jak mi ukradli rower, auto, zwłaszcza auto to nie zrobili nic, jeszcze się obraził na mnie, że zgłosiłem przestępstwo a nie wykroczenie. Piana na pysku Pana posterunkowego była autentyczna; nigdy nie widziałem żeby ktoś się pienił w sensie dosłownym, aż do wtedy.

To ja byłem tym złym, bo zgłosiłem i ja byłem tym złym bo się upomniałem o przestrzeganie prawa.

 

Raz nawet dostałem umorzenie przy okienku w trakcie zgłaszania - takiej ekspresowej obsługi nigdy nie miałem.

 

Tak, że nie mów mi, że to za moje grzechy was "nie lubię" albo z zazdrości bo to pusty śmiech wywołuje, nie tylko we mnie ale w widzach, którzy to właśnie czytają, też.

 

 

Co wyjaśnia? Że pokazano mi od razu jak ludzie w naszym kraju są rozszczeniowi a swoją wiedzę opierają na serialach o Policji albo Ojcu Mateuszu? (jest taka scena z filmu Vegi gdzie babka mówi "ja wiem kto ukradł ten rower i kiedy ale jestem fanką Ojca Mateusza i ciekawi mnie jak Wy to rozwiążecie" - to prawdziwy dialog od wykroczeniowca z Opola) 

 

No to się chwali, że przyjąłeś na klatę - uwierz, że ludzie zwłaszcza w Warszawie mają problem z czymkolwiek mimo, że transparentnie 100% winy z ich strony. 

 

Nie da się samochodu zrobić na wykroczenie - no chyba, że chciałeś zgłosić kradzież Malucha i szkodę wyceniłeś na 501 zł. 

 

Nie powiedziałem, że ta instytucja jest nieskazitelna. To chyba oczywiste, że w 100 tysięcznej formacji znajdą się chwasty. A chwasty trzeba wyrywać, zgłaszać kolejno do wydziału kontroli, biura spraw wewnętrznych albo prokuratury. Znam przypadek, gdzie żona Komendanta wojewódzkiego chciała zgłosić kradzież telefonu w restauracji, poszła jak człowiek bez afiszu - spławili ją na dwóch komisariatach, polecieli następnego dnia. Wiadomo, żona kogoś wyżej ale nie zmienia to faktu, że wilczy bilet zawsze w takich sytuacjach się należy. 

 

Druga sprawa to trzeba postawić się po drugiej stronie. W całej Polsce masz wakaty - przestępczość rośnie, liczba funkcjonariuszy maleje, tych zajmujących się poważnymi sprawami a nie kradzieży oranżady w sklepie jest coraz mniej (odeszli na emerytury bo spraw coraz więcej a rąk do pracy brak, niewyróbka czasowa). Funduszy nie ma na nic - sprzętu? Nie ma. Ludzi? Nie ma. Wykrywalnosc? Słaba, bo skąd masz mieć ludzi do pracy operacyjnej jak na zwykle interwencję czasami czeka się po dwie godziny. 

 

Byłem kiedyś na szkoleniu w Czeskiej Republice i w Niemczech. W pierwszym kraju w małej mieścinie masz od 4 do 7 patroli, tyle to ma mój wydział interwencyjny, który reaguje we Wrocławiu, 10 krotnie większym mieście niż tamte miasteczko. Radiowozy mają tak doposażone, że załatwisz każda sprawę na miejscu bez wsparcia. Tam po pierwsze numery alarmowe są płatne (liczba idiotycznych wezwań spadła o 40%, u nas CPR przyjmuje każdy idiotyzm) a po drugie jeśli masz poważne zgłoszenie typu kradzież, alarm w sklepie patrol jest w 15 minut. 

 

Z kolei w Niemczech dostaliśmy w prezencie od nich skaner do narkotyków, który teraz jest na całe miasto. Skaner, który w każdym komisariacie w Niemczech jest po 15, cała szafa tego. Kiedyś u techników musiałem zważyć towar - okazało się, że ich super dobra waga jest zepsuta, koszt naprawy 500 zł. Psuła się co miesiąc, więc ktoś mądry stwierdził, że po co ją naprawiać, skoro się niszczy. I ciach wykazano 6000 oszczędności, z tego 30-50% wróci w premii dla komendanta. 

 

Wiecej przykładów bym podał ale obowiązuje mnie tajemnica - nie mniej jednak musisz zrozumieć, że wiele rzeczy nie wynika z niechęci tego jednego Kowalskiego na dyżurce tylko faktu, że technologicznie i siłowo jesteśmy na samym dole. Poczułeś się źle jak potraktowano Ciebie? No wybacz, nie podchodzimy emocjonalnie do niektórych spraw, ciężko kiedy dziennie codziennie ktoś przychodzi coś zgłaszać. 

 

Także fakt zgłaszania kradzieży auta ma sens wtedy, kiedy nie oczekujesz na szybkie jego znalezienie lub potrzebne Ci do odszkodowania. Przykre ale niestety prawdziwe... 

 

Pretensje do kogo? No do tych ma górze, którzy dysponują pieniędzmi nas wszystkich. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.