Skocz do zawartości

Potencjalny rozwód


Rekomendowane odpowiedzi

Witam temat jak powyżej , zgłaszam się do towarzystwa mające ten etap za sobą z pytaniami.

- Alimenty. W moim przypadku oficjalnie jest niecałe 3k, w ramach  "wykupu ubezpieczenia " połowa tego, ale nie jest to uwzględniane w pit. Która kwota jest uwzględniana przy wyliczeniu alimentów?

- mieszkanie. Posiadamy swoje mieszkanie własnościowe pół na pół . Czy istnieje możliwość aby sąd przyklepal jej moja część? 

- panna pracuje na pół etatu, ja pracuję oficjalnie na cały , a w praktyce 12h. Czy jest ona w stanie udowodnić moje wyższe dochody i dłuższy czas pracy? To na tyle na początek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mosze Red zmienił(a) tytuł na Potencjalny rozwód

Cześć. Zainwestuj w adwokata. Nawet jeśli tutaj ktoś Ci doradzi to i tak w sądzie będziesz musiał to udowadniać i zbijać z alimentów. Poza tym wszystkie rozmowy, planowanie to pic na wodę. Sam adwokat Ci powie, że każdy sędzia interpretuje wszystko po swojemu. Nic nie jest pewne i nic nie da się przewidzieć. Nastaw się, że wyrok będzie bardziej korzystny dla żony, niż dla Ciebie. 

 

Wypłacaj oszczędności - jak możesz to przechowaj u rodziców lub kogoś zaufanego. Zbieraj dowody na wszystko, nawet jeśli coś uznasz za niewartościowe. Nie pij alkoholu, nie ćpaj, nie bzykaj nic na boku. Tyle mogę zasugerować, sam jestem w trakcie rozwodu. Doświadczenie bracia pewnie Ci więcej doradzą. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba specjalnego powodu, gdyż przy zmianie regulaminu (rodzinno-przemocowego) każdemu mężczyźnie powinno przysługiwać wypowiedzenie umowy (oszusto-małżeńskiej).

 

Mówiąc w skrócie:

- atak "przemocowy" i inne atrakcje

- kradzież dzieci i alienacja rodzicielska - państwo polskie premiuje degenerację

- kradzież mieszkania - od 30.11.2020 nawet 100% własnościowego i bez sądu

- kradzież alimentów - atak na 100% lub więcej dochodów hipotetycznych - ile zarabiasz nie ma więc znaczenia (klepie to sąd rodzinny praktycznie poza jurysdykcją prawa)

- kradzież 500+ - dodatkowy łup od państwa polskiego (gdyż nie wlicza się do alimentów)

 

Edytowane przez Gościu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.