Skocz do zawartości

Polskiej armii zabraknie amunicji po 2 dniach walk...


Rekomendowane odpowiedzi

Na allegro nie mają może?

 

Teraz paczkomaty są, poczta jest, wszystko jest. Po co komu marnować pieniądze na magazynowanie jak można zamówić z neta jednym kliknięciem przez blick. W czasie wojny to w ogóle szybko paczka przyjdzie z nabojami ;) 

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TrevorPóki wykonujemy polecenia i wypełniamy interesy Jankesów i wybranych Rosja nic nam nie zrobi. Być może chcieli już nas w przeszłości zaatakować, ale jak wiadomo duzi gracze rywalizują ze sobą i nie wchodzą sobie w paradę. Tak czy inaczej jak dla mnie wojna nerwów i straszonko by móc zobaczyć na ile mogą sobie pozwolić. Jak będzie zobaczymy w przyszłości. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, maroon napisał:

Kaczyński?

Tak, Kaczyński.

Wydaje 2mld na propagandę sukcesu i cały czas rządzi krajem.

 

Przecież to nie jego pieniądze więc ma to w dupie.

 

Jest najlepszym polskim politykiem.

Trzyma wszystko w łapie.

Gdyby nie on już dawno Morawiecki z Ziobrą by się pozagryzali, PiS szlag by trafił.

Pierdolnie w stół i wszyscy grzeczni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, zychu said:

Żeby okupować wrogo nastawiony kraj i tracić setki ludzi? Bez sensu.

Cel ten sam co w 39, jumać. Nie zrobisz tego bez żołnierzy na ziemi. Rakietami rozwalisz ośrodki wojskowe ale jumać już ręcznie trzeba . Jeśli chcesz zająć dodatkowo ziemię i zasoby będziesz musiał wytłuc lub podporządkować sobie autochtonów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, BlacKnight napisał:

Nic nie zabraknie, sprawdzone info, nie pierdolcie smuty.😉

W razie czego dostaniemy w dupę lepiej niż za 2ww, tyle nasze wojsko jest warte. Więcej tam urzędników niż trepów.

 

Z drugiej strony czy opłaca się ukręcać łeb komuś, kto z uśmiechem nadstawia tyłek na lewo i prawo? Przecież to kura znosząca złote jaja, najwyżej klapsa dostanie ;)

 

@Orybazy

Teraz juma się różnymi umowami miedzynarodowymi, podatkami, systemem bankowym etc. Teraz nie kradnie się oszczędności ze skarbonki.

 

Bliski jestem tezie, że 2ww się nie skończyła tylko zmieniła swoje oblicze.

Edytowane przez Imiennik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, mac said:

Nikt takiego kraju nie napadnie, bo to hodowla niewolników.

Też tak myślę.

W 1920 Polacy pokonali bolszewików nie dlatego że była świetna armia ale dlatego że mężczyźni bili się o wolność, brak ucisku, wyzysku zaborców.

Ja teraz patrzę na PITa i myślę sobie jak ja miałem dobrze zasuwając u tych kolonialnych Brytyjczyków. Wyzysk podatkowy w "wolnej" Polsce jest większy niż jak byliśmy pod zaborem pruskim czy austriackim. 

Rządzi u nas Komisja Europejska i jeszcze utrzymujemy pół miliona urzędasów-Polaków, nawet PZPR wystarczało 170 000 biurw by obliczać ilość produkcji srajtaśmy.    

  • Like 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie polska armia postrzela...

 

...na wiwat!

 

I jeszcze przestrzegam przed kolejnym żydowskim agentem o ksywce "Jacek Bartosiak"!

Słuchajmy takich "Bartosiaków" i zaraz mamy kolejne rozbiory Polski.

 

Tutaj wyjaśnienie tego agenta jeszcze ostrzejsze rzeczy bym znalazł, ale to na razie wystarczy:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko amunicji zabraknie naszej niezwyciężonej armii, ludzi też.

 

Przychodzą do WOT na ochotnika za minimalne wynagrodzenie. Wielu z nich to pasjonaci. W zamian za swoje zaangażowanie są pomijani w wypłatach i nagrodach, pomiatani przez zwierzchników, wyposażani w gorszej jakości sprzęt. Mają dość słuchania, że w wojsku są "dla idei i ku chwale ojczyzny". W tym samym czasie w WOT zatrudniani są żony, zięciowie i dzieci dowódców.

 

Woj skiem, tak jak całą resztą kraju rządzi polskjęzyczna wspólnota rozbójnicza, która nie ma na względzie niczyjego dobra, poza swoim.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja tam się nie będę wypowiadał bo co ja taki mały orzeszek mogę widzieć- mogę się zgodzić z opinią @Jatezzx.

 

Niedawno gdzieś rzucił mi się temat, że za dużo idzie pieniędzy na służby mundurowe- bo to oprawcy, lenie śmierdzące, marnotrastwo pieniędzy.

Ludzi biją na ulicach.

Dzisiaj czytam, że mamy tak słabą armię, że poborowy z Mołdawii strzelałby do Nas jak Komorowski po pijaku na polowaniu do kaczek.

 

Chcecie silnej armii? Nie ma sprawy- nic za darmo nie ma na tym świecie. Plus proszę samemu wskakiwać w mundur (jak np. w Izraelu i Rosji) i dać przykład zaczynając od siebie.

 

Proszę dać najlepszy przykład- szkoleń jest mnóstwo- od wakacyjnych, rezerw, przyspieszonych kursów. Do wyboru do koloru. Lokalizacje w całej Polsce zamiast skamleć jakie to gnioty z Nas.

Szerzcie patriotyzm, pokażcie, że warto, bo póki co to wygląda to zupełnie jak dzisiejszy, głośny temat @Analconda.

Narzekać, że inni mają lepiej jest najłatwiej.

 

Tylko dodam kilka faktów:

- Z Rosyjską armią może się równać tylko kilka nacji. Na palcach jednej ręki można wymienić.

- Jeśli ktoś myśli, że jesteśmy cieniasami w Europie to niech porozmawia sobie o faktycznym stanie innych armii z ich żołnierzami. Zdziwilibyście się.

- Proszę pamiętać, że nie bez przyczyny jesteśmy w NATO, jak ktoś nie wie o co pije to niech się zapozna ze statutami. Jak ktoś myśli, że takie NATO chuja daje to niech sobie poczyta historie np. Kosowa.

- pamiętajcie, że nie bez przyczyny są pewne dokumenty oznaczone różnymi klauzulami. Wiemy tyle, ile media nam przekażą.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej chore sumy są wydawane na zbrojenie. Wiem że to jest niezły biznes ale gdyby te kwoty szły na naukę czy na poprawienie dobrobytu ludzkości. 

Kolega wojskowy z Torunia opowiadał jak na poligonie przyjechały jakieś szychy i mieli walnąć jakąś nowoczesną rakietą w atrapę czołgu. Jeden pocisk kosztuje ok 50 tys. zł. Niestety nie udało im się trafić i był przypał. Ale to ile kasy musi iść z dymem na takich manewrach. 

 

@Martius777 aż przypomniał mi się portal dla bezdomnych. https://gadzetomania.pl/915,to-dopiero-absurd-nasze-panstwo-wydalo-49-mln-na-portal-dla-bezdomnych

Edytowane przez yrl
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Martius777 said:

@eknm2005 Przypadkowo wymyśliłem nazwę! HA HA HA ale trafiłem z nią :D

Jak się interesujesz sprawami militarnymi to tego typu ruchów jest więce, np. prof. J. Hartman utworzył św. Zakon Rycerek i Rycerzy Tęczy.

Wojna się zbliża, bo już pierwsi templariusze budzą się po wiekach milczenia.

 

Tak ostatnio zacząłem grać w SW: Kotor, no i kufa mamy już w Polsce własnych rycerzy (i rycerki) Jedi.. 

ja pierdolę kurwa... - YouTube

 

@Martius777

698 / 60 = blisko 12 tysięcy na naukę obsługi smartfona. 

Nie zdziwiłbym się, jakby staruszkowie mieli mieć własne smartfony. 😆 

 

Edytowane przez eknm2005
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eknm2005 Jak się tak zastanowić, homokomando to jednak budzi przerażenie.

 

Jesteś w Afganistanie, należysz do Kaidy, nienawidzisz USmanów a tu nagle rozlega się  piosenka Queen, nadlatują  różowe śmigłowce z nadrukiem Tiny Winky, zza horyzontu wynurzają się  fioletowe czołgi a z tyłu atakuje armia urbrana w mundur z naszywkami kucyponków i z okularami Eltona. Karabiny są różowe z ekhmm, silikonowymi "pociskami chujo".

 

Uciekasz nad morze trzymając się za dupsko, rzucasz się na statek, odpływasz z ucieknierami.

 

A tu na plaży  homokomando "stawia maszt", część kręci śmigło jak słoń trąbą :D

 

Patrzysz w niebo, tęczowe spadochrony!

 

Ratuj dupę kto może! Gwałtu, retyyyyy!

 

PS: Jeśli ktoś użytkowników jest homo to uprzedzam, że mam takich znajomych i wiem, że docenicie humor i puścicie wyobraźnię :) Żartuje z każdego i z siebie, znam wasze powiedzenie, które rozłożyło mnie na łopatki - Dlaczego heterycy nas się boją, przecież nie zajdą w ciążę! :D:D:D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Jatezzx said:

raczej stanem innowacji naszych wojsk i ewentualnie wywiadem

Dla haubicy nie ma znaczenia czy ma 10 lat, czy 50 - jak strzela to może da radę w coś strzelić. Ale jak widzę sprzęt p-lot z lat siedemdziesiątych, to ma tylko jeden dobry punkt - przetrwałby atak EMP. Poza tym jest jednostrzałowy. A wywiad jak to wywiad - my was, wy nas. Jak to było w Magdalence, wiceminister dzwonił do gangsterów że Policja robi nalot? - jakoś tak by to wyglądało w przypadku konfliktu, słabe punkty były wybierane "demokratycznie".

 

1 hour ago, Jan III Wspaniały said:

Plus proszę samemu wskakiwać w mundur (jak np. w Izraelu i Rosji) i dać przykład zaczynając od siebie.

Od lat o tym piszę, że model szwajcarski miałby u nas najwięcej sensu. Jakbym widział w swojej szafie pancernej swój kałach zakupiony za swoje, i w ciągu godziny mógłbym z nim dojechać w dowolne mejsce w zasięgu 50km, nie czekając na wydanie amunicji - mielibyśmy szanse. 2 miliony kałachów, w każdym domu, i nie dałoby się tego kraju utrzymać nikomu. Oczywiście zakładam, że w dniu zero wszelkie spisy kto ma, kto nie ma - uległyby zniszczeniu na poziomie pojedyńczego ośrodka, a informacja czy ktoś posiada broń wojskową byłaby dostępna dla Policji wyłącznie na polecenie sądowe.

 

System w którym broń składowana jest centralnie, albo amunicja jest centralnie składowana, a lista kto ma / gdzie są magazyny, jest nieomal dostępna publicznie, jest dokładnie przeciwieństwem skuteczności.

 

1 hour ago, Jan III Wspaniały said:

Wiemy tyle, ile media nam przekażą.

Prawda - dlatego tak bardzo różne fundacje i instytuty finansują naszych polityków, szczególnie tych nadzorujących wojsko.

Ale prawda ma też taką stronę, że kilkaset pocisków w elektrownie, elektrociepłownie i stacje oczyszczania wody - i sami byśmy powitali pierwsze wojsko, które wjedzie z generatorami elektrycznymi i beczkowozami niosąc "bratnią pomoc humanitarną".

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Massamba_ said:

Tak, Kaczyński.

Wydaje 2mld na propagandę sukcesu i cały czas rządzi krajem.

 

Przecież to nie jego pieniądze więc ma to w dupie.

 

Jest najlepszym polskim politykiem.

Trzyma wszystko w łapie.

Gdyby nie on już dawno Morawiecki z Ziobrą by się pozagryzali, PiS szlag by trafił.

Pierdolnie w stół i wszyscy grzeczni.

 

Ale tu mowa o mężach stanu z prawdziwego zdarzenia, czy o cwanych politykierach z lepkimi łapkami? Jak to drugie, to oczywiście zgoda. 

 

Ale jak to pierwsze, to kurdupel koło polityka nawet nie stał. 

20 minutes ago, Kespert said:

.

Ale prawda ma też taką stronę, że kilkaset pocisków w elektrownie, elektrociepłownie i stacje oczyszczania wody - i sami byśmy powitali pierwsze wojsko, które wjedzie z generatorami elektrycznymi i beczkowozami niosąc "bratnią pomoc humanitarną".

O to, to. W XXI w. w uprzemysłowionych krajach nie trzeba rzezi robić. Wystarczy samą energetykę "wyłączyć". Pada cała cywilna komunikacja, większość ludzi siedzi po ciemku, w zimnicy (sterowniki ogrzewania) i nie ma co pić (elektryczne pompy i hydrofory). 

 

I teraz wystarczy wyłączyć z gry 5 największych elektrowni i poszatkować sieci wymiany z krajami ościennymi. Atak będzie trwał góra godzinę i kraj leży i kwiczy. 

 

Inna sprawa, czy odbudowa infrastruktury byłaby opłacalna dla agresora. Zakładając okupację - średnio, ale zakładając pokazową pacyfikację już jak najbardziej tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2021 o 20:58, Trevor napisał:

Sytuacja jaką mamy na obecną chwile nie jest wesoła, a jak pokazuje praktyka żeby w Polsce ktokolwiek za cokolwiek się wziął na poważnie to musi dojść do tragedii. Wtedy wszyscy mądrzeją.

Wielokrotnie mówiłem, iż aby poznać przyszłość wystarczy spojrzeć w przeszłość.

 

Tu o utylizacji amunicji do AK47, hańba!

https://www.odkrywamyzakryte.com/marnotrawstwo-amunicji/

 

W dniu 9.05.2021 o 22:49, maroon napisał:

Kaczyński

Lech ratyfikował traktat wersalski przez co Polska straciła na rzecz Francji a przede wszystkim Niemiec. 

 

A karakan i maciora... Jedyne co wyszło dobrze (może przydatkiem, a może tak się ich bali że zlikwidowali) to WSI out i WOT. 

W dniu 9.05.2021 o 22:55, Trevor napisał:

Wystarczy przetransportowac żołnierzy pociągami

Akcja "mosty", grupa "Wawelberg"... Coś Ci to mówi? 

 

Swoją drogą... Z lat temu poznałem dziadzia, który w okolicach wilczego szańca był kolejarzem. Kiedyś wizytował u nich sam Adolf Hitler, ów człowiek powiedział, że gdyby miał granat to by się rozerwał razem z nim... (a dziś ludzie nawet nie zastrajkują klikając w petycję w wygodnym fotelu, co kurwa poszło nie tak?!)

Ponadto opowiedział o jednej ciekawej historii, a mianowicie kiedy niemcy (nie naziści! Niemcy kurwa!) się wycofywali, a rosjanie wkraczali ów kolejarz połączył się innym z najbliższej stacji. On wysłał niemców, a tamten ruskich na wspólny tor, pociągi się zderzyły a niedobitki się wystrzelali, zostawiając mnóstwo trupów i rannych... I tak powinniśmy postępować! Zamiast się kłócić między sobą o popis, należy jednych i drugich zniszczyć. A to Polacy się gryzą między sobą jak brudne psy, zamiast razem pójść przeciw tym, którzy okładają ich kijem i wybierają jedzenie z miski (słowa z książki Brudna Gra 2).

 

W dniu 9.05.2021 o 23:29, Dassler89 napisał:

Przyszłość wojen pokazał ostatni konflikt azerbejdżańsko-armeński. Drony, zdalnie sterowane rakiety ziemia-ziema lub powietrze-ziemia, automatyzacja, autonomiczność, e-walka i cyfrowe pole walki.

Sto procent racji. Widziałem podobne filmy, zrzucenie ładunku na HUMVEE, bez szans... 

W 39 już lotnictwo grało pierwsze skrzypce, technika się zmieniła ale to bardzo ważne siły. 

 

Dodatkowo broń atomowa plus broń umieszczona lokalnie, czy to na posterunkach pislicji, remizach lub domach prywatnych. Miliony AK47 i Beryli które idą na emeryturę wypierane przez MSBS Grot ( nazwa od Grota - Roweckiego).

 

21 godzin temu, Martius777 napisał:

Zwrot w polityce, jaki nastąpił już kilka dni po objęciu urzędu przez Joe Bidena

to zwrot przeciwko samym amerykanom krótko mówiąc.

 

@mac niestety racja.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie to dziwi, ogólna retoryka. Polacy boją się Rosji, bo Gruzja, Ukraina itp. Ale zapominają/ nie wiedzą, że Rosja miała z tymi krajami bardzo dobre relacje do momentu, gdy zaszły tam kolorowe rewolucje i zmieniły się rządy na antyrosyjskie i politycy tych krajów zaczęli machać szabelką w stronę Rosji. Wcześniej masa rosyjskich turystów jeździła do Gruzji, zostawiali tam kasę, eksportowano wina, owoce itp. Czy był jakiś powód do jakiejkolwiek inwazji? Gruzja żyła z Rosji. Rosja ją kontrolowała, więc po co jej byłc ten cały raban? O Ukrainie już nie wspomnę, bo to oczywiste. Po prostu przeprowadzono tam kolorową rewolucję, przyszedł Saakaszwili i schemacik jak wcześniej z pierwszego Majdanu na Ukrainie i cyk. Zaczęło się machanie szabelką, i dalej poszło obstrzeliwanie baz w Osetii itp. Aha, sojusznicy też mieli pomóc, no ale nie pomogli. 

 

Piszę to o tym, że są to zupełnie inne uwarunkowania niż w Polsce. Już był temat o jakimś jasnowidzu, który wieszczył, że Rosja napadnie Polskę w 2021. Serio nie widzicie sztucznie podnoszonej paniki? Przecież takich przestraszonych ludzi najłatwiej się wykorzystuje, zobaczcie na kowid.

 

I serio dziwi mnie to, że ludzie schizują, że zaraz Putin napadanie (pamiętacie jaka była histeria po zajęciu Krymu w Polsce? No i co, spełniło się?) a nie widzą innych, prawdziwych problemów:

 

- Czy to Rosja sponsoruje ruchy lewicowe, antifę i polityków, którzy wykonują tą agendę w Polsce? 

- Czy to Rosja zakłada poprzez propagande socjalizmu i lewactwa bombę z opóźnionym wybuchem pod fundamenty polskiej kultury i wartości?

- Czy to Rosja okupuje Polskę ekonomicznie poprzez kontrolę dystrybucji żywności (supermarkety), logistykę, media i inne ważne aspekty funkcjonowania państwa? 

- Czy to Rosja obrzydza Polskę Polakom 24/7 oraz dzieli społeczeństwo i nastawia przeciwko sobie?

- Czy to Rosja poprzez traktaty, komisje itp. zdobywa coraz większy wpływ na Polskę i z możliwością kreowania swoich wizji tutaj?

 

Ja rozumiem, że wojskowi muszą mówić takie rzeczy. Bo taka jest linia partii oraz dzięki temu więcej kasy idzie na armię, więc można dostać jakieś bonusiki za np.: kupowanie sprzętu wojennego, który jest nieprzydatny w praktyce (F-16 się kłania plus kosmiczne pieniądze za ich serwisowanie) i ogólnie te pieniądze mogą się fajnie rozejść między tymi, którymi trzeba i nikt nie będzie węszył. Ale te punkty powyżej są o wiele bardziej realne, bo to już się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.