Skocz do zawartości

Vectra - kara za rozwiązanie umowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

W lutym tego roku rozwiązałem umowę z vectra. Do końca umowy zostal mi rok. Zrezygnowalemz umowy bo wyprowadzałem się z mieszkania. Wszystkie urzadzenia multimedialne zostały zwrócone do biura osobiście.  Dziś dostałem maila, że w związku z rozwiązaniem umowy przed data jej zakończenia muszę zapłacić uwaga, uwaga... 1700 zł.  

Zrozumiałbym karę nie wiem 500 zł,  ale nie 1,7k!!

Czy mają oni prawo taką karę na mnie nałożyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prawdopodobne. Przeczytaj umowę. Pamiętam, że na im dłuższy okres podpisywało się umowę, tym więcej promocji się dostawało, ale jak przed czasem rozwiązałeś umowę to podliczali cię za wszystko, za wszystko za cały okres.

 

Ja nie wiedziałem czy zostanę na mieszkaniu, które wynajmowałem dlatego zależało mi na 6 miesiącach. Oferta była bardzo niekorzystna i jeśli chodzi o limit i cenę. Np. 79 zł ale już 54 jeśli podpiszę umowę na rok, tak samo limit itd. 

 

Podpisywałem w listopadzie 2019. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga lekcja którą większość ludzi musi odrobić. Czytać i analizować kontrakty które podpisujecie. 

Czemu bracie nie chciałeś przenieść internetu pod nowy adres? Z reguły jeśli dostawca nie jest w stanie świadczyć tam swoich usług, powinien sam zaoferować rozwiązanie umowy bez dodatkowych kosztów.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w umowie z Vectrą również figurował zapis o karze umownej. Z tego powodu przeniosłem usługę na nowy adres (opłata jednorazowa około 100 zł). Może to jest jeszcze dostępne rozwiązanie? Inaczej pozostaje tylko prawnik, ale sukcesu nie wróżę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno była kara - to tak naprawdę "obligator" dzisiejszych czasów. Na Twoim miejscu zadzwoniłbym i bym się zapytał czy istnieje jakiś okres odwoławczy od rozwiązania. Lepiej żebyś chłopie przepisał sąsiadowi, zapłacił sam przepisanie pakietu za 100 zł i dorzucił mu flaszkę, nisz był 17 razy więcej stratny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, UncleSam napisał:

Czemu bracie nie chciałeś przenieść internetu pod nowy adres? Z reguły jeśli dostawca nie jest w stanie świadczyć tam swoich usług, powinien sam zaoferować rozwiązanie umowy bez dodatkowych kosztów.

Ja jak z dekadę temu odkryłem, że tak można robić, a było to w UK, to banan od ucha do ucha. A jak coś, to wiem, że lepiej czasem placić do końca... Takie życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, UncleSam napisał:

Czytać i analizować kontrakty które podpisujecie

 

Dokładnie tak.

Dlatego w pewnej sieci kablowej, w której mam media razem z netem mogę z dnia na dzień wypowiedzieć umowę taki mam luksus.

Dodatkowo zawsze przy zmianach z ich strony informują mnie czy się zgadzam na inne warunki jeśli mi nie odpowiadają mogę bez problemu zerwać umowę.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.