Skocz do zawartości

Ja tego nie dożyję. Gwiazdy w akcji


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 

Zapewne większość z Was spotkała się w Internecie, radiu, telewizji z akcją: nieczekam107lat.  

 

Kiedy o tym usłyszałam, to byłam lekko zdzwiona. Nasze "gwiazdy" powołują się na raport Global Gender Gap, z którego wynika, że Polska znajduje się na 40 miejscu wśród krajów, gdzie występuje nierówność płci. 

Podzieliłam się filmikiem z moimi koleżankami, które przyznały rację, że kobiety są dyskryminowane ze względu na swoją płeć.  

Jedna koleżanka zaczęła opisywać, że śmiali się z niej, ponieważ jest kierowcą ciężarówki, a to podobno męski zawód. Druga koleżanka poszła do pracy na budowie, ale po dwóch dniach ją wyrzucili (nie miała jakiegokolwiek doświadczenia), stwierdziła jednak, że to dlatego, iż jest kobietą.  

Z kolei w radiu poinformowano, że według tego raportu tylko dwie kobiety od któregoś tam roku otrzymały nagrodę za scenariusz filmowy. 

Zastanawiało mnie skąd pomył, że kryterium była tutaj płeć, a nie inne, typu walory estetyczne, pomysłowość, kreatywność, realizacja. 

 

Czy jeśli będę szukała pracy w jakiejś korporacji i moja kandydatura zostanie odrzucona, to czy też będę mogła powołać się na równość płci? Zarzucić pracodawcy dyskryminację? 

Jak to odróżnić? Skąd wiadomo, że pracodawca odrzucił moje CV ze względu na płeć, a nie ze względu na kwalifikację? 

 

Czy wobec tego "gwiazdy" domagają się specjalnych przywilejów dla kobiet? 

 

Co o tym myślicie? 

Czy Wy kobiety też odczuwacie nierówność? Czujecie się pokrzywdzone przez społeczeństwo? 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JudgeMe napisał:

Z kolei w radiu poinformowano, że według tego raportu tylko dwie kobiety od któregoś tam roku otrzymały nagrodę za scenariusz filmowy. 

Widocznie nie był wystarczająco dobry.

 

3 godziny temu, JudgeMe napisał:

Druga koleżanka poszła do pracy na budowie, ale po dwóch dniach ją wyrzucili (nie miała jakiegokolwiek doświadczenia), stwierdziła jednak, że to dlatego, iż jest kobietą.  

A skąd wiesz że mówiła prawdę?

 

3 godziny temu, JudgeMe napisał:

Podzieliłam się filmikiem z moimi koleżankami, które przyznały rację, że kobiety są dyskryminowane ze względu na swoją płeć.  

Nie wierzę w bajki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równość? a sama wniesiesz pralkę po schodach czy jednak weźmiesz sąsiada do pomocy? 

 

Może znajdziesz pracę na hucie? Nie wątpię że zdarzą się jakieś rarytasy co i dałyby radę... ale czy tak samo efektywnie? Wątpię. 

 

Nie ma czegoś takiego jak. równość. Mężczyzna i kobieta jest inaczej zaprojektowana, Mają inne predyspozycje no po prostu. Dla mnie mogą i zapieprzać w węglu osmolone w kopalniach ale jakoś kolejek ja tam nie widzę do pracy. 

 

Mogę wstawić tu długą listę co do tej równości i się okaże że to mężczyźni są dyskryminowani przynajmniej tu w Europie 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, JudgeMe napisał:

Czy Wy kobiety też odczuwacie nierówność? Czujecie się pokrzywdzone przez społeczeństwo? 

Spotkałam się z umniejszaniem wiedzy. W pierwszym kontakcie ludzie też często taktują mnie jakbym miała nieco niższą, niż przeciętna inteligencja. Komentarze typ. "Ładna i mądra... niemożliwe" też dość często słyszę. Są niesmaczne.
Co najmniej kilkanaście razy usłyszałam, że jakiekolwiek osiągnięcia zawsze będą przypisywane potencjalnemu partnerowi lub urodzie (w tym negatywnym, prostackim znaczeniu), nie mojej pracowitości i faktycznej inteligencji. 

 

Pcham się też do ścieżek, którymi podążają głównie mężczyźni. Jakoś tak wyszło. Mam raczej ścisły umysł. Lubię cyferki, lubię ryzyko, wyzwania i ciągłe myślenie. Nie sądziłam, że to aż tak niespotykane.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, JudgeMe napisał:

Podzieliłam się filmikiem z moimi koleżankami, które przyznały rację, że kobiety są dyskryminowane ze względu na swoją płeć.  

Wcześniejsze emerytury.

Utrudniona eksmisja jak ma dziecko.

W ogóle ciężko pozbyć się z domu + kobiety kradną mieszkania i alimenty.

99% dzieci idzie do matki.

Masa simpów gotowa zrobić wszystko za nadzieje na relacje.

Parytety, dodawanie kobiet tam gdzie się nie nadają.

...

...

...

 

 

Faktycznie jest nierówność. Gdzie są kobiety na budowach i w kopalniach? Nie chce się co? Tylko za biurko jako KIEROWNICZKA xD.

Ale najpierw pała prezesa z usta...

Edytowane przez Analconda
  • Like 6
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Analconda napisał:

Wcześniejsze emerytury.

Utrudniona eksmisja jak ma dziecko.

W ogóle ciężko pozbyć się z domu + kobiety kradną mieszkania i alimenty.

99% dzieci idzie do matki.

Masa simpów gotowa zrobić wszystko za nadzieje na relacje.

...

...

...

Chyba 97%, ale i tak znaczna większość dzieci idzie pod opiekę matki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarkoBe napisał:

Chyba 97%, ale i tak znaczna większość dzieci idzie pod opiekę matki.

No. A oprócz tego:

Mniejsze wyroki za te same przestępstwa.

Łatwiejsze testy na psiarnię czy do woja.

Pomoc dla kobiet bitych przez faceta (w drugą stronę tak nie ma).

 

#piekłokobiet

Edytowane przez Analconda
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w zeszłą niedzielę zastanawiałem się z bratem - w jakim zawodzie kobieta jest lepsza od mężczyzny? 

 

Najlepsi lekarze, kucharze, fryzjerzy, projektanci mody, naukowcy itd to wszystko faceci. Oczywiście nie twierdzę, że kobiety nie są świetnymi lekarzami. Są, jednak strzelam - na 10 mężczyzn, przypada jedna lekarka. Tak samo są wyjątki jak np Skłodowska- Curie. 

 

Po dłuższej rozmowie, doszliśmy do wniosku, że są zawody, gdzie kobiety wiodą prym. Są to wszelkie zajęcia związane z opieką: pielęgniarki, opiekunki osób starszych, przedszkolanki czy nauczycielki szkół podstawowych. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak wpaść na męskie forum poświęcone głównie temu, że to jednak współcześnie mężczyźni są dyskryminowani przez system, a nie kobiety i narzekać jak to kobiety w życiu mają źle. Typowa kobieta była, jest i będzie zawsze typowa. Czyli odwracanie kota ogonem i granie kartą ofiary.

 

Jak to wygląda na budowie to polecam przesłuchać sobie o rzekomej równości płci w tym zakresie gospodarki. Wiem, że to materiał prześmiewczy, ale wiele oddaje w jakiej bańce żyją współczene p0lki i jak bardzo są zaintokrynowane prze co odstawiają pierdolamento jak wyżej.

 

 

Jednocześnie polecam wszystkim paniom wyjście poza rezerwatowy kurwidołek i poświecić trochę czasu na przeczytanie czegoś poza nim. Mam tu na myśli głównie historie opisywane w dziale Świeżakownia oraz o doświadczeniach ze związków, sprawy damsko-męskie i podobnie. Niedawno założyłem taki oto temat o alimentach jak niżej. No nierówności wobec kobiet straszliwe.

 

 

 

Edytowane przez Krugerrand
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hej, powiem Wam, stoję sobie w kolejce przy kasie, jakiś gość przepuścił ładną dziewczyne a mnie nie.. no co za rażąca nierówność :D

W ogóle przypomniałem sobie jak to stojąc podczas ćwiczeń jak kołek przy tablicy na "studyjach" pan wykładowca nie raczył na mnie zerknąć bite 10minut ale bardzo żywo zainteresowała go tablica i wykonywane zadania, gdy tylko przy niej pojawiały się kobiety.. przypadek?

 

I w sumie, tak myślę, że jak uczyłem się jeździć, to taki pan instruktor jakoś tak średnio był zaangażowany w proces uczenia.

Wszystko zmieniało się, gdy zamiast nerda za kierownicę wsiadała młoda dziewczyna. Wcale nie musiała być miss polonia ale wyraźnie wpływało to na zaangażowanie instruktora.

 

A co mieli powiedzieć ludzie na takim tonącym Titanicu, przecież najpierw wydano szalupy ratunkowe .. hmm.. kobietom i dzieciom, nie?

 

Same nierówności wszędzie, no dramat.

 

  • Like 7
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Quo Vadis? napisał:

Wszystko zmieniało się, gdy zamiast nerda za kierownicę wsiadała młoda dziewczyna.

Myślał, że zarucha.

Właśnie przez takie jednostki które inaczej traktują kobiety od mężczyzn jest nierówność.

Na zbity ryj powinien wylecieć z roboty.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, melody napisał:

Spotkałam się z umniejszaniem wiedzy. W pierwszym kontakcie ludzie też często taktują mnie jakbym miała nieco niższą, niż przeciętna inteligencja. Komentarze typ. "Ładna i mądra... niemożliwe" też dość często słyszę. Są niesmaczne.

To żeby było śmieszniej, dorzucę do tego gara małą zagadkę: ile z tych wyśmiechujek jest naturalnych a ile spowodowanych reakcją na agresywny (ogólny) feminizm? Wszak wiadomo, że jak się wychyla wahadło, to powstaje siła, która powoduje powrót do stanu równowagi. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JudgeMe napisał:

Jedna koleżanka zaczęła opisywać, że śmiali się z niej, ponieważ jest kierowcą ciężarówki, a to podobno męski zawód. Druga koleżanka poszła do pracy na budowie, ale po dwóch dniach ją wyrzucili (nie miała jakiegokolwiek doświadczenia), stwierdziła jednak, że to dlatego, iż jest kobietą.  

A z mężczyzn się nie wyśmiewają i ich nie dołują? Jak ma być równouprawnienie PRAWDZIWE to kobiety mają się uczyć być silnymi psychicznie tak samo jak to jest wymagane od mężczyzn...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, JudgeMe said:

Jak to odróżnić? Skąd wiadomo, że pracodawca odrzucił moje CV ze względu na płeć, a nie ze względu na kwalifikację? 

Zapytaj sama siebie: Czy gdybym ja była pracodawcą, to chciałabym zatrudnić osobę z takim zestawem umiejętności i czy chciałabym płacić takiej osobie wynagrodzenie co miesiąc? 

 

Czyli empatia, z której jesteście podobno tak dobrze znane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Analconda napisał:

No. A oprócz tego:

Mniejsze wyroki za te same przestępstwa.

Łatwiejsze testy na psiarnię czy do woja.

Pomoc dla kobiet bitych przez faceta (w drugą stronę tak nie ma).

 

No ponadto:

- brak kar za fałszywe pomówienie o pedofilie, gwałt

- brak kar za stosowanie alienacji rodzicielskiej( jeśli jest, to jest bardzo mała grzywna)

- pakiet programów socjalnych

- darmowe wniesienie wniosku o podwyższenie alimentów( Gdy mężczyzna chce wnieść wniosek o obniżenie alimentów musi uiścić opłatę 20% różnicy kwoty obecnej od pomniejszonej, w skali rocznej

- kobiety częściej stosują przemoc fizyczną oraz finansową

- najwięcej kobiet na stanowiskach kierowniczych w UE, chyba zaraz po Łotwie

- sfeminizowane szkoły

- sfeminizowane uczelnie każdego szczebla

- bagatelizowanie przemocy fizycznej kobiety wobec mężczyzny

- kobiety żyją 8 lat dłużej od mężczyzn

- ponad 90% śmiertelnych wypadków w pracy to mężczyźni

- ponad 80% bezdomnych to mężczyźni

- mężczyźni popełniają samobójstwa 9 razy częściej od kobiet

- 90% ofiar napaści to mężczyźni

- 98% ofiar wojen to mężczyźni

- najbardziej niebezpieczne zawody wykonują mężczyźni( bardzo niewielki odsetek kobiet w zawodach dużego ryzyka)

 

Dołączam się # Piekło Kobiet. Niech głupie simpy i kukoldy dalej walczą o prawa kobiet, na pewno poprawi ich sytuację.

 

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Optimus Prime napisał:

Równość? a sama wniesiesz pralkę po schodach czy jednak weźmiesz sąsiada do pomocy? 

 

Może znajdziesz pracę na hucie? Nie wątpię że zdarzą się jakieś rarytasy co i dałyby radę... ale czy tak samo efektywnie? Wątpię. 

 

Nie ma czegoś takiego jak. równość. Mężczyzna i kobieta jest inaczej zaprojektowana, Mają inne predyspozycje no po prostu. Dla mnie mogą i zapieprzać w węglu osmolone w kopalniach ale jakoś kolejek ja tam nie widzę do pracy. 

 

Mogę wstawić tu długą listę co do tej równości i się okaże że to mężczyźni są dyskryminowani przynajmniej tu w Europie 

 

 

 

Aż przypomniała mi się sytuacja, jak czekałem na odczulanie. Żeby szybciej czas płynął grałem w jakąś gierkę na telefonie, przyszła jakaś 20-latka też na odczulanie, powiesiła kurtkę (to był okres zimy), odeszła chwilę i spadła. Powiedziała do mnie, żebym podniósł ją i powiesił. Odpowiedziałem co z tego będę miał. Nic nie odpowiedziała, tylko podeszła naburmuszona do leżącej kurtki i powiesiła ją. Jakieś stare babki patrzyły i kiwały na mnie głową.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JudgeMe napisał:

Druga koleżanka poszła do pracy na budowie, ale po dwóch dniach ją wyrzucili (nie miała jakiegokolwiek doświadczenia), stwierdziła jednak, że to dlatego, iż jest kobietą.  

Napisz coś więcej jeśli możesz np co robiła i co jej kazali robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to w ogóle za pomysł z tą równością... Ludzie nie byli, nie są i nigdy nie będą równi. Różnimy się ze sobą praktycznie w każdym aspekcie od cech fizycznych po psychiczne więc traktowanie ludzi tak samo jest bez sensu, każdy ma światu co innego do zaoferowania i powinien szukać miejsca gdzie sprawdzi się najlepiej.

Kobieta na budowie to pomysł, który mija się z celem, ponieważ na jej miejsce można wsadzić faceta, który wykona taką samą pracę kilka razy szybciej i mniejszym kosztem.

Tak samo kobiety na szczeblach władzy to jest żart dla mnie. Dyskryminacja w niektórych przypadkach to nie jest nic złego.

 

Kiedyś pod klubem widziałem, jak dwie policjantki spisywały kilku facetów. Oni po 1.9m, a one niecałe 1.7m, wyglądało to komicznie i jedyne co chroniło te kobiety to mundur i dobre maniery tych gości bo gdyby chcieli to by sobie mogli uciec, a one by nawet nie były w stanie ich obezwładnić, pełno można podawać takich przykładów i nie tyczą się wyłącznie zawodów fizycznych. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, melody napisał:

Spotkałam się z umniejszaniem wiedzy. W pierwszym kontakcie ludzie też często taktują mnie jakbym miała nieco niższą, niż przeciętna inteligencja. Komentarze typ. "Ładna i mądra... niemożliwe" też dość często słyszę. Są niesmaczne.
Co najmniej kilkanaście razy usłyszałam, że jakiekolwiek osiągnięcia zawsze będą przypisywane potencjalnemu partnerowi lub urodzie (w tym negatywnym, prostackim znaczeniu), nie mojej pracowitości i faktycznej inteligencji.

Moja przyjaciółka ma bardzo podobny problem. Wszędzie, gdzie pójdzie niedoceniana, ale jak coś już robi to wszyscy mordy zamykają 😆 Uznałbym to nawet za specyficzną zaletę i przewagę negocjacyjną w wielu, wielu branżach. Wysyłasz taką babkę, co na pierwszy rzut oka wygląda, jak głupiutka, niewinna istotka, a później rozpierdala wszystkich. Z jednej strony piękny, z drugiej strony straszny widok 😆

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

21 minut temu, gman98 napisał:

 

Aż przypomniała mi się sytuacja, jak czekałem na odczulanie. Żeby szybciej czas płynął grałem w jakąś gierkę na telefonie, przyszła jakaś 20-latka też na odczulanie, powiesiła kurtkę (to był okres zimy), odeszła chwilę i spadła. Powiedziała do mnie, żebym podniósł ją i powiesił. Odpowiedziałem co z tego będę miał. Nic nie odpowiedziała, tylko podeszła naburmuszona do leżącej kurtki i powiesiła ją. Jakieś stare babki patrzyły i kiwały na mnie głową.

Co za bezczelny cham z Ciebie. Typowy przykład dyskryminacji i piekła kobiet 😀

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zastanawiało mnie skąd pomył, że kryterium była tutaj płeć, a nie inne, typu walory estetyczne, pomysłowość, kreatywność, realizacja

@JudgeMe a to jest się tu nad czym zastanawiać? Przecież tak jest zawsze: jak sukces, to zasługa kwalifikacji, nie płci; kiedy porażka, to dlatego, że jestem kobietą, bo patriarchat etc. Z ministrą Muchą było tak samo.

Zmień koleżanki. Najlepiej na kolegów.

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.