Skocz do zawartości

#nie czekam 107 lat


Rekomendowane odpowiedzi

Nie sprecyzowano, albo nie doczytałem, ale na pewno wszystkiemu winni jesteśmy my, mężczyźni.

 

Czego konkretnie? Głównie tego, że dopiero w 2128 roku osiągnie się "pełną" równość płci :)

 

 

Statystyki na dzień dzisiejszy tu tego są bardzo porażające:

 

 

Nierówność w podziale obowiązków domowych

Kobiety wykonują trzy razy więcej nieodpłatnej pracy w domu niż mężczyźni. 82% kobiet robi pranie, 81% jest odpowiedzialna za prasowanie i 65% za przygotowywanie posiłków.

#gdzie są w tym czasie mężczyźni?

Nierówność w podziale obowiązków rodzicielskich

W dobie pandemii 42% mężczyzn pozytywnie ocenia wpływ pracy zdalnej na ich kariery. Ale podobnego zdania jest tylko 15% kobiet. Pracujące mamy trzy razy rzadziej niż ojcowie otrzymują awans w trakcie pracy z domu.

#powinni dawać awans za sam fakt że jest się kobietą, tylko co jeśli mężczyzna uważa się za kobietę? Oczywiście nie ma podali żadnego źródła, po co to komu?

Nierówność w seksie

39% kobiet w ogóle nie przeżywa orgazmu. Mężczyźni nie dbają o zadowolenie swoich partnerek. Co gorsza, powszechny jest brak kultury i edukacji w tym obszarze. Obserwujemy zupełny brak kultury i edukacji w tym obszarze.

Chamy!!! Knury!!! Gdzie Wasza kultura?!

Nierówność w finansach

Kobiety otrzymują o 16% niższe wynagrodzenie niż mężczyźni (globalnie), a w niektórych krajach ta nierówność sięga nawet 35%. W czasie pandemii to przede wszystkim kobiety muszą godzić pracę zdalną z opieką nad dziećmi. Często sytuacja ta zmusza do rezygnacji z pracy zarobkowej, co oznacza uzależnienie ekonomiczne od partnera.

Żeby temu zaradzić, proponowałbym wprowadzić specjalny zasiłek tylko dla kobiet.

Nierówność w dostępie do edukacji i technologii

86% maturzystek nigdy nie słyszało o kobiecie-naukowczyni, a 81% o kobiecie-inżynierce! Kobiety zdecydowanie rzadziej wybierają kierunki techniczne – na uczelniach technicznych kształci się jedynie 36% studentek, a kierunki informatyczne wybiera 15% kobiet. Jeśli nowe technologie to nasza przyszłość, to zdecydowanie nie ma ona twarzy kobiety.

Ja też nie słyszałem :)

Nierówność w dostępie do przywództwa

Na najnowszym wzorze paszportów na znakach wodnych pokazywani są słynni Polacy – nie ma wśród nich ani jednej Polki. Brak wzorców przekłada się na lukę w reprezentacji kobiet i mężczyzn w wielu obszarach. Mimo że kobiety stanowią 51% społeczeństwa, w Sejmie jest ich zaledwie 28%. Tylko 6% laureatów Nagrody Nobla i 13% rektorów wyższych uczelni to kobiety. A ile kobiet otrzymało Oscara za reżyserię? Dwie!

Rządzić to by każdy chciał, a kopać rowów to nie ma komu!

Nierówność w dostępie do służby zdrowia

W ponad połowie gmin nie ma poradni ginekologicznych, a 1/3 Polek odwiedza ginekologa po raz pierwszy dopiero w okresie ciąży. Zdobycie pigułki „dzień po" graniczy z cudem, a bolesne miesiączki są bagatelizowane. Ponad połowa Polek w ogóle nie korzysta z antykoncepcji, co plasuje Polskę na ostatnim miejscu w Europie. Zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej dodatkowo pogorszyło pozycję kobiet.

Właściwie to prawda, jedyny lekarz do jakiego chodzą kobiety, to ginekolog.

Nierówność w pracy

41% kobiet z wyższym wykształceniem nie pracuje, ale w podobnej sytuacji jest tylko 17% mężczyzn. Kobiety należą do top managementu tylko w 20% firm, a mają pakiety większościowe jedynie w 16% przedsiębiorstw.

Należałoby ten problem rozwiązać ustawowo!

 

___________________________________________________________________

 

Moim zdaniem w Polsce brakuje ministerstwa ds. równości, to skandal żeby kobiety były tak prześladowane przez patriarchat! Jednak zanim do tego dojdzie, możesz zacząć działać samemu już dzisiaj:

 

ZACZNIJ DZIAŁAĆ

1

Przeciwdziałaj stereotypom, nie powielaj ich i zwracaj uwagę innym, kiedy to robią.

2

Rozmawiaj o nierównościach z partnerem, przyjaciółką i szefami/szefowymi.

3

Dziel się obowiązkami domowymi i opieką nad dziećmi.

4

Dołącz do organizacji walczących z nierównościami lub zorganizuj je w swojej społeczności.

5

Bądź wzorem i pokaż swoim koleżankom, córkom, że nie ma rzeczy, których nie mogą.

6

Poszerzaj wiedzę i podejmuj działania, bo nawet najmniejsze działanie ma znaczenie.

 

 

 

  • Haha 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cst9191 napisał:

Moim zdaniem w Polsce brakuje ministerstwa ds. równości, to skandal żeby kobiety były tak prześladowane przez patriarchat! Jednak zanim do tego dojdzie, możesz zacząć działać samemu już dzisiaj

 

Kurka blaszka zaspałem... Czy mogę zacząć działać od jutra? Albo od poniedziałku? A najlepiej to od nowego roku, będzie tak równo. Chociaż w sumie to jeszcze lepiej byłoby zacząć od 'za dwa tygodnie', czyli jak skończy się pandemia. Czyli nigdy.

Taaak! To będzie odpowiednia pora żeby zacząć. Szykujcie się dziołchy! Zaczynam działać! :D

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cortazar napisał:

Kurka blaszka zaspałem... Czy mogę zacząć działać od jutra?

Każda pora jest dobra aby zacząć walkę o równość i sprawiedliwość społeczną. Pokażmy kobietom, że wspieramy ich dążenia ku lepszej przyszłości!

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety to nie dzieci, chcą niech mają:

 

"Przeciwdziałaj stereotypom, nie powielaj ich i zwracaj uwagę innym, kiedy to robią.

Rozmawiaj o nierównościach z partnerem, przyjaciółką i szefami/szefowymi."

 

- Niech zwracają uwagę, zawsze, ciągle, antagonizują wszystkich dookoła, pokazują swoje zgorzknienie, jad, nie dyskutować, ignorować

 

"Nierówność w podziale obowiązków domowych"

 

- nie mieszkać z takimi kobietami, nie chcą sprzątać, gotować ich sprawa niech zasuwają do roboty na swoje mieszkanie zarobić  

- dzieci opieka naprzemienna, żadnych alimentów

 

"Dołącz do organizacji walczących z nierównościami lub zorganizuj je w swojej społeczności."

- a róbcie sobie spotkania kociar, nakręcajcie się

 

"Bądź wzorem i pokaż swoim koleżankom, córkom, że nie ma rzeczy, których nie mogą."

- bardzo dobrze, mówcie głośno by każdy facet wiedział że jesteś feministką i unikał, gdy indoktrynujesz dziecko opieka naprzemienna pomoże odkręcać to, dziecko będzie widziało racjonalnego spokojnego ojca i matkę wariatkę, wnioski wyciągnie z czasem

 

"Poszerzaj wiedzę i podejmuj działania, bo nawet najmniejsze działanie ma znaczenie."

- bardzo dobrze angażuj się w działalność nie w rodzinę wychowanie dzieci, na manify wkurzać ludzi blokowaniem miasta

 

 

 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cst9191

Zapomniałeś wkleić wszystkiego :P

 

7. Apeluj do rządów aby dały kobietom dożywotnią pensję 15k+ oraz domy bo się im należy, są najbardziej zapracowanymi istotami świata.

 

8. Wprowadzić walutę "Uśmiech bąbelka", każdy sklep ma posiadać uśmiechoskaner.

 

9. Chętnym do pracy kobietom należy oferować wyłącznie dyrektorskie stanowiska.

 

10. Państwowy przydział dodatkowych lajków do każdej fotki kobiety. Postulujemy o 10 tys. dziennie.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, cst9191 said:

Każda pora jest dobra aby zacząć walkę o równość i sprawiedliwość społeczną. Pokażmy kobietom, że wspieramy ich dążenia ku lepszej przyszłości!

Też tak uważam.

 

1. Należy im się parytet 50% w kopalniach i innych zmaskulinizowanych zawodach.

2. Kobiety mają mieć zrównany z mężczyznami wiek emerytalny, żeby mieć wyższą emeryturę, obliczoną w stosunku do długości życia kobiet a nie średniej całej populacji.

3. Każda kobieta po urodzeniu dziecka gwarantuje, że to dziecko jej partnera. Jeśli nie - nie bierze od niego alimentów czy kasy na jego utrzymanie.

 

Więcej dopiszę gdy pomyślę, teraz trzeba zagospodarować dzień.

 

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, cst9191 napisał:

 

Nierówność w seksie

39% kobiet w ogóle nie przeżywa orgazmu. Mężczyźni nie dbają o zadowolenie swoich partnerek. Co gorsza, powszechny jest brak kultury i edukacji w tym obszarze. Obserwujemy zupełny brak kultury i edukacji w tym obszarze.

Chamy!!! Knury!!! Gdzie Wasza kultura?!

 

 

 

Mają dokładnie tyle samo czasu na orgazm. Gdzie tu nierówność?

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczesne kobiety odjechały w świat fantazji już do reszty. Obecnie Polska to raj do życia dla kobiet i wielu możliwości. Kobiety tak usilnie pragną równości to niech same ponoszą odpowiedzialność za własne życie, czyny czy słowa a nie wiecznie obwiniają mężczyzn za zło tego świata. Kobiety chcą mieć przywileje i jak najmniej obowiązków tylko dlatego, że są kobietami i w ich przeświadczeniu uważają, że im się to należy. Kochane kobietki żeby coś dostać wpierw trzeba coś od siebie dać. Relacje między płciami powinny się odbywać na zasadzie wymiany czyli wzajemnego dawania i odbierania. Kobiety mają wszelkie udogodnienia w każdym obszarze życia i ciągle im mało to tak jak te glonojady jak się przyssa to już nie puści😁 Pora drogie panie pracować nad sobą a nie liczyć ciągle na innych, nic wam się nie należy a na szacunek to trzeba sobie zasłużyć😉

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, cst9191 napisał:

Nierówność w dostępie do służby zdrowia

W ponad połowie gmin nie ma poradni ginekologicznych, a 1/3 Polek odwiedza ginekologa po raz pierwszy dopiero w okresie ciąży.

Ja chcę się odnieść do tego bo o wszystkim innym było z grubsza w konkurencyjnym temacie na tym forum już:

 

U mnie w pracy ginekolog jest w podstawowym pakiecie medycznym jako benefit. Urolog jest w pakiecie silver. Czyli ja chcąc mieć dostęp do urologa z pracy muszę zapłacić więcej, niż myszki do ginekologa.

 

Zakład państwowy.

  • Like 1
  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze to wstęp do kolejnej ustawy gdzie obowiazkiem faceta będzie płacenie kobietom w małżeństwie za prace domowe, czyli facet pracujący po 10 - 12h dziennie będzie miał przywalone alimenty będąc w związku małżeńskim. Czyli jak oddajesz i tak cala pensje bo wiadomo inaczej jest przemoc finansowa to jeszcze musisz znaleźć prace na nocki by wypłacić np te 3 tys za obowiązki domowe: włączenie pralki, zmywarki, zamówienie obiadu na telefon itd. 

 

Prosze pieklo kobiet:

"Przedszkolanka zabiła własne dziecko. Sąd darował jej pół kary"

https://crime.com.pl/26304/przedszkolanka-zabila-wlasne-dziecko-sad-darowal-jej-pol-kary/?fbclid=IwAR29PZeaQ_Fk0D3TrO-PT4mwvKnK-RVG-ZloV81rFn_Erlc2CSqQRkWHlRg

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Dassler89 said:

U mnie w pracy ginekolog jest w podstawowym pakiecie medycznym jako benefit. Urolog jest w pakiecie silver. Czyli ja chcąc mieć dostęp do urologa z pracy muszę zapłacić więcej, niż myszki do ginekologa.

 

Zakład państwowy.

U mnie jest urolog w podstawowym z tym że tylko jeden i przez jakiś czas w ogóle nie było. Terminy kosmiczne do urologa, ginekolog bez problemu partnerka ma dostęp bo jest ich wielu. 

Powinno się jednak robić lepiej - specjalizacje urologia do ginekologii 11:16, myślałem że będzie 1:10.

https://www.gov.pl/web/zdrowie/liczba-miejsc-rezydenckich-dla-lekarzy-i-lekarzy-dentystow-ktorzy-rozpoczna-szkolenie-specjalizacyjne-na-podstawie-postepowania-kwalifikacyjnego-przeprowadzonego-1-31-marca-2021-r

16 minutes ago, spacemarine said:

Myślę ze to wstęp do kolejnej ustawy gdzie obowiazkiem faceta będzie płacenie kobietom w małżeństwie za prace domowe, czyli facet pracujący po 10 - 12h dziennie będzie miał przywalone alimenty będąc w związku małżeńskim.

Jestem za, żaden rozsądny facet się nie ożeni i zacznie wymagać od pań równego wysiłku w związku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.