Skocz do zawartości

Prawdziwy katolicki teolog objaśnia-uczta intelektualna


AdrianoPeruggio

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Wiem, że miażdżąca większość z Was jest odłączona od katolicyzmu, a nawet chrześcijaństwa, a nawet jakiejkolwiek religii. Jednak może znajdzie się ktoś, kogo ten film przekona do Tradycji, albo ktoś dozna szoku konstatując, że dzisiejszy Kościół to nie ten sam Kościół co przez prawie 2000 lat. Nie chcę Was zniechęcać do siebie zbyt licznymi tekstami w tym temacie, więc ograniczę się do tej materii, chyba że ktoś wyrazi chęć na kolejne kwestie lub odniosę się do już istniejącego tematu.

 

W zasadzie nie ma się co dziwić, że szczególnie mężczyźni odchodzą od Kościoła-Msza jest odarta z perfekcji, staranności, kunsztu, niechlujna, zanikło sedno męskości w ujęciu teologicznym, Kościół się sprotestantyzował, zfeminizował, zjudaizował, zbabiał. Dlatego moi drodzy-Tradycja czeka niczym obleczona toną kurzu wielka księga o złotej tak oprawie, jak i treści.

 

A nawet jeśli nie interesujecie się teologią, to warto pochylić się nad wybitnym umysłem prawniczym-w zalewie dzisiejszego niechlujnego prawa, pełno jest prawników bełkoczących różne bzdury, a tutaj mamy ponadczasowy przykład logiki. Dla mnie ten wywiad to uczta intelektualna. Ciekawostka dla każdego prawnika-argumentacja, logika, zasady wykładni.

 

Uprzedzam: tu nie ma miejsca na posoborowy bełkot i tolerowanie herezji, a jest bezkompromisowe kierowanie się Magisterium.

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdrianoPeruggio, w wolnym czasie postaram się to obejrzeć i jeśli coś mnie zaciekawi, to na pewno się na ten temat wypowiem. Póki co, kompozycja z początku filmu nosi nazwę "Reign of the Septims" i pochodzi z gry "The Elder Scrolls IV: Oblivion" (w którą nie grałem). To tak, gdyby komuś się spodobała. :-)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem jakiś czas temu :Eric Lacanau,Paolo Luca-GRZESZNI. PAPIEZE.

Można znaleźć w necie do pobrania.

Zastanawia mnie, dlaczego Bóg, od 2k lat nie zlikwidował kłamliwych oficeróœ w swojej służbie?

Przy okazji, mam starą grę, chyba z roku 1996!, jeszcze jakiś czas temu sprawdzałem, czy chodzi w dosemu.

Zwie się: inkwizycja_rzymsko_katolicka_gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Oświecony napisał:

Póki co, kompozycja z początku filmu nosi nazwę "Reign of the Septims" i pochodzi z gry "The Elder Scrolls IV: Oblivion" (w którą nie grałem).

Ja za to grałem i potwierdzam.

Swoją drogą jestem zdziwiony wyborem ścieżki dźwiękowej z takiej "demonicznej" gry.

 

P.S.

Tak na marginesie. Ten utwór i muzyczny motyw przewodni Skyrim to tak naprawdę covery "Call of Magic".

Edytowane przez nibynic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeremy Soule jest jednym z najwybitniejszych kompozytorów muzyki do gier. To też tak na marginesie. :-)

 

 

AdrianoPeruggio: Pozwoliłem sobie zamieścić u Ciebie wykład tego pana. Podoba mi się jego sposób mówienia. Poza tym, jest podobny do mojego znajomego z wojska, który chciał resocjalizować więźniów.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kootas napisał:

 

Zastanawia mnie, dlaczego Bóg, od 2k lat nie zlikwidował kłamliwych oficeróœ w swojej służbie?

 

A chcesz mieć wolną wolę? Bo jeśli tak, to są jej efekty-ludzie robią, co chcą.

 

W filmie pojawia się kwestia herezji papieskiej. Jeśli znajdzie się ktoś, kto obejrzy i zrozumie, sam się zdziwię i pogratuluję.

 

Co do inkwizycji http://mateusz.pl/czytelnia/rz-stosy.htm

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o fantazji na temat Horusa. Bo tak, właściwie należy traktować całe chrześcijaństwo, i resztę bibliopochodnych.

To fantazjując dalej, najbardziej mi pasuje Uniżony Sługa, Inkwizytor, opisany przez Jacka Piekarę:

Cytat

Oto on – inkwizytor i Sługa Boży. Człowiek głębokiej wiary. Minęło tysiąc pięćset lat, od kiedy Jezus zszedł z krzyża, utopił we krwi Jerozolimę i zdobył Rzym. Światem rządzą inkwizytorzy.

Czarnoksiężnicy odprawiają bluźniercze rytuały, demony zstępują na świat, czarownice knują mroczne intrygi. A temu wszystkiemu musi przeciwstawić się Mordimer. Madderdin - człowiek, którego serce jest tak gorące jak ogień stosów, na które posyła swe ofiary.

Czuwa nad tym, by Twoja wiara była czysta. Strzeże Twych myśli przed zgorszeniem. Śledzi Twe uczynki, abyś nie zgrzeszył. A jeśli przyjdzie taka potrzeba, ofiaruje Ci bolesną rozkosz stosu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, AdrianoPeruggio napisał:

A nawet jeśli nie interesujecie się teologią, to warto pochylić się nad wybitnym umysłem prawniczym-w zalewie dzisiejszego niechlujnego prawa, pełno jest prawników bełkoczących różne bzdury, a tutaj mamy ponadczasowy przykład logiki. Dla mnie ten wywiad to uczta intelektualna. Ciekawostka dla każdego prawnika-argumentacja, logika, zasady wykładni.

 

Uprzedzam: tu nie ma miejsca na posoborowy bełkot i tolerowanie herezji, a jest bezkompromisowe kierowanie się Magisterium.

 

Muszę przyznać, że z zainteresowaniem wysłuchałem. Nie spodziewałem się, że tak mnie zainteresuje wywiad z teologiem, że poświęcę 2 godziny.Ciekawy zbieg okoliczności ponieważ właśnie miałem założyć wątek w tym dziale, ale że dotyczy podobnych tematów, może nawet powiązany to pozwolę sobie kontynuować temat w tym. W czym rzecz.

Od czasu zaskakującego ustąpienia Ratzingera i wyboru obecnego papieża zacząłem się bliżej przyglądać zmianom i postępowaniu kościoła katolickiego. W związku z tym, że jest to jedyna znana mi organizacja która przetrwała 2000 lat oznacza to, że musi mieć doskonały wywiad i przegląd polityczny na świecie i zawsze w historii KK zajmował odpowiednią pozycję. Skutkuje to kolejnym wnioskiem, że każda radykalna zmiana(szczególnie w KK) i każdy ruch musi mieć jakąś poważną przyczynę i warto się temu dokładniej przyjrzeć. Ostatnie wypowiedzi papieża Franciszka i postawa kościoła wobec tzw. "uchodźców" nakierowała mnie na dosyć brutalną myśl, że kościół, w związku z upadkiem wiary, doprowadza do sytuacji, gdzie znowu trzeba walczyć za wiarę i tworzy męczenników. Nic tak nie nawraca ludu.

W ostatni weekend natknąłem się na artykuł:

http://endoftheamericandream.com/archives/in-new-york-pope-francis-embraced-chrislam-and-laid-a-foundation-for-a-one-world-religion

który muszę przyznać, trochę mnie zaskoczył. Tej opcji nie brałem pod uwagę. W związku z tym pytanie, głównie do pewnie do Ciebie @AdrianoPeruggio jako że bardziej siedzisz w tych tematach. Spotkałeś się z tym, że papież ma zamiar ogłosić zjednoczenie religii w jednym kościele i proklamować Jedną Światową Religię w imię pokoju lub coś w tym rodzaju? Patrząc na zmiany po ostatnim soborze i ostatnich wieściach dochodzących z KK do mass mediów przestaje to wyglądać abstrakcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, VascoDaGama napisał:

 

  Skutkuje to kolejnym wnioskiem, że każda radykalna zmiana(szczególnie w KK) i każdy ruch musi mieć jakąś poważną przyczynę i warto się temu dokładniej przyjrzeć.

 

Oczywiście, napiszę w skrócie-w latach 50tych miał w Kościele miejsce zamach stanu (podłoże judeo-masońskie, diabelskie)-papieżem ogłoszono kogo innego, niż ten, kogo wybrano ( Wielce Czcigodny Jego Eminencja Giuseppe Kardynał Siri-zwolennik Tradycji), zniszczono Mszę Wszechczasów, którą zastąpiono sprotestantyzowaną i zjudaizowaną, a nawet sfeminizowaną Mszą-na te tematy jest kopalnia wiedzy. Niszczenie od środka dało choćby ten skutek, że zamiast godnej Mszy odbywają się spotkania towarzyskie, granie na gitarze, a także świętokradztwa, które nie przechodzą przez głowę. Kto wie, czym jest Msza-ten od razu zrozumie, że choćby Komunia na rękę  czy odwracanie się w stronę ludu to wyraz kultu człowieka-element czysto satanistyczny.

 

Ostatnie wypowiedzi papieża Franciszka i postawa kościoła wobec tzw. "uchodźców" nakierowała mnie na dosyć brutalną myśl, że kościół, w związku z upadkiem wiary, doprowadza do sytuacji, gdzie znowu trzeba walczyć za wiarę i tworzy męczenników. Nic tak nie nawraca ludu.

W ostatni weekend natknąłem się na artykuł:

 

Kościół jako instytucja ŚWIADOMIE doprowadził do upadku wiary-wielu biskupów i kardynałów służy przeciwnikowi.

 

http://endoftheamericandream.com/archives/in-new-york-pope-francis-embraced-chrislam-and-laid-a-foundation-for-a-one-world-religion

który muszę przyznać, trochę mnie zaskoczył. Tej opcji nie brałem pod uwagę. W związku z tym pytanie, głównie do pewnie do Ciebie @AdrianoPeruggio jako że bardziej siedzisz w tych tematach. Spotkałeś się z tym, że papież ma zamiar ogłosić zjednoczenie religii w jednym kościele i proklamować Jedną Światową Religię w imię pokoju lub coś w tym rodzaju? Patrząc na zmiany po ostatnim soborze i ostatnich wieściach dochodzących z KK do mass mediów przestaje to wyglądać abstrakcyjnie.

 

Ta światowa religia to nowy porządek świata, czyli nwo-polecam ''Dom smagany wiatrem''-a dowiesz się choćby, że milusińscy, którzy wg Ciebie ''tworzą męczenników, by nawracać'' (nic z tych rzeczy, ekumenizm i nawracanie to sprzeczności), zaprosili uroczyście w Bazylice największego wroga w formie mszy satanistycznej do sprawowania władzy.

W skrócie-hierarchia upada, ryba psuje się od głowy, hulają herezje, masoneria, sataniści, pedofile, mafia (afera Banku Watykańskiego itd.), kościoły mimo zapewnień, że wskutek porzucenia ''niezrozumiałej łaciny'' ludu będzie więcej-pustoszeją, a prawdziwa wiara została zepchnięta do katakumb, jak za pierwszych chrześcijan. Doszło do diabelskiej dezorientacji i oszustwa-wrogów Kościoła, masonów, heretyków się chwali, a obrońców Wiary ekskomunikuje. Perfidna, przewrotna intryga.

Jaki jest cel na końcu? Jasny. Celem życia jest zbawienie-więc należy zniszczyć Kościół i jak najwięcej dusz zepchnąć do ognia (zalecam zlekceważyć heretycki bełkot nowoczesnych ''teologów'', że piekła nie ma lub jest puste).

 

Zjednoczenie religii to herezja, skoro oglądałeś film powyżej, to wiesz-że papieże i Sobory przez prawie 2000 lat swoje, a nowa religia posoborowa swoje-jest to tak oczywiste, że sylabus błędów (wskazanie jak jełopowi, że to, to i to to grzech)-został obecnie w wielu miejscach odtworzony i to przez obecnych papieży!

A co na to lud? A lud jest ogłupiały, niedouczony i manipulowany-to tak, jakby dzisiaj papież bełkotał, że niby jest to przykazanie pierwsze, ale inne religie to ten sam bóg, bla bla bla-co-o zgrozo-właśnie miało już miejsce!

 

Odsyłam do mojego tematu nt. wykładu ks. Piotra Glasa o egzorcyzmach-na forum zostało to zlekceważone lub wyśmiane-ale podobnie jak mrówka  nie wie, że za chwilę zostanie rozdeptana przez większego zwierza, tak ludzie nie wiedzą, że istnieją istoty o wiele mocniejsze, które chcą ludzia wykosić na zawsze (piekło a więc udręka jest wieczne-wyobraź to sobie), zamiast korzystać z tej łaski, że można przejrzeć w drobnej części sposób myślenia istot nieporównywalnych, trafia się taki towarzysz z zespołu metalowego, były chłop dody, który deklaruje zdaje się uwielbienie dla swojego''przyjaciela''-oj dzieciaku, myślę sobie, gdybyś wiedział, co twój przyjaciel chce z tobą zrobić, spieprzałbyś daleko za cztery morza, a nie czepiał się bezbronnego katolicyzmu. Ale taki jest ten ludź.

 

 

 

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdrianoPeruggio: Ja obejrzę ten wykład na dniach. A ten dzieciak z zespołu metalowego... szkoda na niego słów. Ta światowa religia, to przecież jeden z filarów NWO. Zastanawia mnie, dlaczego tak zaciekle (bo można to wywnioskować z Twoich wypowiedzi) bronisz tego Kościoła? Ta instytucja od początku swego istnienia jest zepsuta i nie ma nic wspólnego z Najwyższym Stwórcą (dzisiaj już pisałem o tym określeniu). Poza tym, jeśli ten człowiek w Twoim awatarze, jest tym, który mi się wydaje, to chyba wiesz, że jest on pionkiem na szachownicy elity elit tego świata, więc nie rozumiem, dlaczego służy Ci za zdjęcie profilowe?

 

 

Ogólnie liczę na dyskusję na poziomie (nie tylko z Tobą), jesteśmy przecież dorośli, więc rozmawiajmy, jak dorośli.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, AdrianoPeruggio napisał:

Zjednoczenie religii to herezja, skoro oglądałeś film powyżej, to wiesz-że papieże i Sobory przez prawie 2000 lat swoje, a nowa religia posoborowa swoje-jest to tak oczywiste, że sylabus błędów (wskazanie jak jełopowi, że to, to i to to grzech)-został obecnie w wielu miejscach odtworzony i to przez obecnych papieży!

A co na to lud? A lud jest ogłupiały, niedouczony i manipulowany-to tak, jakby dzisiaj papież bełkotał, że niby jest to przykazanie pierwsze, ale inne religie to ten sam bóg, bla bla bla-co-o zgrozo-właśnie miało już miejsce!

 

Znam ideę NWO i rozumiem, że z punktu widzenia religii to herezja. Dzięki za wypowiedź tylko, że skupiłeś się wyłącznie na aspekcie wiary. W moim pytaniu bardziej chodziło mi raczej, jak to ujął ks. Hesse na aspekcie administracyjnym :). Na ile jest to prawdopodobne w najbliższym czasie (rok-dwa) i czy pojawiał się gdzieś ten temat ostatnio w obszarze internetu związanym z kościołem. Zakładam, ze czytujesz z racji zainteresowania, w przeciwieństwie do mnie. Zdaję sobie sprawę ze specyfiki KK i że wiadomości wychodzą dopiero z faktem dokonanym :), ale może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instytucja jest zepsuta (na jakiej podstawie piszesz, że od początku?), bo o to chodzi przeciwnikowi, ale na końcu zwycięży-instytucja to ludzie, wielu upada, co wynika z wolnej woli-daru pięknego, ale i niebezpiecznego.

Jeśli stowarzyszenie matematyków okaże się w 100 procentach pedofilskie, to mimo to dalej będę twierdził, że 2 plus 2 to 4.

 

Silvio-lubię Go ze względu na włoski luz i temperament.

 

Zmierzamy do końca czasów i niemal całkowity upadek Kościoła z jawną herezją papieża w postaci utworzenia jednej religii (herezja synkretyzmu, ekumenizmu, łamanie 1 Przykazania) jako wisienką na torcie nie wydaje się niemożliwy, wiadomy jest tylko wynik starcia, a ile dusz upadnie czy się podniesie, zależy od nas, Opatrzności.

Już Ci napisałem-temat pojawił się w książce ''Dom...''. I to nie wczoraj, a wcześniej.

 

A ja zapytam-co zrozumiałeś z wywiadu na górze, jakie wnioski wysnułeś na podstawie dwugodzinnego słuchania?

 

 

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdrianoPeruggio: Na jakiej podstawie od początku? Ponieważ te same "iluminackie" rodziny za tym stały. Z tego, co wiem, to zniszczenie Kościoła jest jednym z planów Iluminatów. I nie wspominam o nich, bo naoglądałem się jakichś filmików na YouTube. Mam na ten temat książki i stamtąd czerpię wiedzę. Ja cały czas zadaję sobie pytanie, kto jest na samym szczycie tego wszystkiego, tego całego syfu, jeśli chodzi o ludzi? I kto jest nad ludźmi, bo nie wierzę, że na ludziach się kończy. Dla Ciebie to może być Szatan, dla mnie na pewno są to byty nie z tego świata. Nie wiem, czy są to Reptilianie, czy cholera wie kto, ale na pewno jakieś złe byty mają tutaj swój interes.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2016 at 22:51, AdrianoPeruggio napisał:

A ja zapytam-co zrozumiałeś z wywiadu na górze, jakie wnioski wysnułeś na podstawie dwugodzinnego słuchania

 

To, że w sumie nie muszę chodzić do kościoła z czystym sumieniem :). A na serio, to tematy wiary raczej nie będę podejmował a zwrócę uwagę na inne szczegóły. Zwróciła moją uwagę opinia o Janie Pawle II, całkowicie odmienna od powszechnie mi znanej to, ze był lamusem teologicznym. Druga sprawa to opinia o kobietach, że jeśli tylko zaczynają się odzywać to wprowadzają ogromny zamęt :). Był jeszcze jeden intrygujący watek, ale już sobie nie umiem przypomnieć.

 

Wracając do mojego pytania o Jedną Światową Religię, trafiłem dzisiaj na artykuł:

https://www.rt.com/news/331391-russian-patriarch-meet-pope/

coś bardzo w tym temacie jest na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.