Skocz do zawartości

Kontakt wzrokowy z kobietą


Rekomendowane odpowiedzi

"Oczy nigdy nie kłamią" - to bardzo stare powiedzenie, które jednak znakomicie oddaje rolę kontaktu wzrokowego w relacjach międzyludzkich.

Spojrzenie w oczy powszechnie kojarzy się z dobrymi emocjami oraz prawdomównością, rozglądanie się w trakcie rozmowy czy opuszczony wzrok

są z kolei symbolem kłamstwa, uległości i braku zaufania.

Specjaliści są zgodni, że większość z tych powszechnie przyjętych kodów kulturowych jest prawdziwa i faktycznie jeśli ktoś podczas rozmowy nagle

"ucieknie wzrokiem", to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że właśnie skłamał.

Przyjazne patrzenie w oczy rozmówcy dowodzi też, że jesteśmy zainteresowani rozmową i mamy dobre intencje. Dlatego też utrzymywanie kontaktu

wzrokowego w codziennych - i niecodziennych relacjach międzyludzkich jest bardzo ważne.

Większość mężczyzn ma problem z utrzymaniem kontaktu wzrokowego z kobietami.

Wyobrażają sobie przy tym, że są mało atrakcyjni, nieśmiali bądź niezbyt interesujący dlatego uciekają wzrokiem, spuszczają głowę

gdzie komunikują kobiecie i pokazują swoją słabość.

Dlatego w ramach treningu dodaje filmik i jednocześnie zachęcam do wyzwania by ćwiczyć kontakt wzrokowy również w życiu codziennym

nie tylko z kobietami, ale też z mężczyznami co może przynieść wiele sukcesów.

 

 

  • Like 12
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Brachu za ten materiał! Wart obejrzenia. I tak - całkowicie się zgadzam z tym "uciekaniem" wzrokiem. Powiem nawet więcej. Jeśli chcesz sprawdzić prawdomówność jakiejś kobiety, to zadaj jej pytanie i patrz głęboko w oczy podczas odpowiedzi. Tylko ok. 1% (może nawet mniej) ludzi potrafi kłamać tak, że nie dają po sobie tego poznać. Jeśli uda jej się ciebie nabrać, to znaczy, że trafiłeś naprawdę profesjonalną pokerową zawodniczkę...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu kiedy wyszedłem z matrixa i doszło do mojego pustego baniaka co jest grane w relacjach damsko - męskich zacząłem bacznie obserwować zachowania kobiet podczas rozmowy luźnej rozmowy w towarzystwie czy też podczas szeroko pojętego podrywu ćwiczyłem nawyk patrzenia w oczy i lekkich uśmieszków na wypowiadane słowa i bardzo często zauważyłem peszenie się zakłopotanie rumieńce lub gadki w stylu co tak patrzysz skubańcu. Kobiety wyczuwały chyba nie wiem jak to nazwać moją pewność siebie siłę zadziorność oraz to że co nieco skłamały w kontekście wypowiadanego zdania na jakiś temat i ja to wyłapałem ale nie powiem w towarzystwie tego głośno. To powodowało jakieś napięcie miedzy mną a tą kobietą chyba przyjemne taki dreszczyk emocji miała czy powiem że to kłamstwo i bujda na resorach czy nie .

Mam niskie smv i mam w chuj pod górkę z kobietami ale kombinuje wszelkimi możliwymi kanałami przy okazji świetnie się bawię i chłonę zachowania kobiet aby na przyszłość być dwa kroki na przód.

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Iceman84PL napisał:

Dlatego w ramach treningu dodaje filmik i jednocześnie zachęcam do wyzwania by ćwiczyć kontakt wzrokowy również w życiu codziennym

nie tylko z kobietami, ale też z mężczyznami co może przynieść wiele sukcesów.

 

Dobrze też robi trenowanie np. boksu. Na sparingach człowiek szybko oducza się zrywania kontaktu wzrokowego z przeciwnikiem. Potem taki nawyk bardzo łatwo przenieś do codziennego życia.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, nawet ostatnio usłyszałem że dobrze mi z oczu patrzy i że wzbudzam zaufanie. Kiedyś ciężko mi było patrzeć w oczy, nawet sam nie wiem dlaczego. Od czasu jak się tego nauczyłem wszystkie kontakty przychodzą jakoś łatwiej. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten film nie pomoże w pokonywaniu słabości, bo siedząc bezstresowo i wygodnie, możesz patrzeć tej ślicznotce prosto w oczy i walić konia, a ona nie będzie miała nic przeciwko.

Tu potrzeba prawdziwych sytuacji, żywych ślicznotek i wyjścia ze "strefy komfortu".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, zychu napisał:

Ten film nie pomoże w pokonywaniu słabości, bo siedząc bezstresowo i wygodnie, możesz patrzeć tej ślicznotce prosto w oczy i walić konia, a ona nie będzie miała nic przeciwko.

Tu potrzeba prawdziwych sytuacji, żywych ślicznotek i wyjścia ze "strefy komfortu".

Dokładnie tak patrzyć w oczy i być pozytywnym .... masz dużą szanse że otrzymasz to samo. A do już prosta droga do miłej rozmowy z drugim człowiekiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SamiecGammaTen materiał to takie uzupełnienie praktyki, którą powinno się stosować z ludźmi face to face. Ogólnie staram się trenować na żywo i obserwować reakcje, mowę ciała i emocje temu towarzyszące. Dzięki brachu za rade wykorzystam przy nadarzającej się okazji😉

@JanosikBrawo brachu tak trzymaj 👍 Też to zauważyłem w relacjach z kobietami kiedy to pewnie na nie patrzysz, jesteś skupiony przy tym towarzyszy tobie szelmowski uśmiech i droczenie bo czujesz luz wtedy one zaczynają się peszyć, rumienić😁 Kobiety są świetne w wyczuwaniu emocji, mowy ciała mężczyzny dlatego ty ją pozytywnie zaskoczyłeś bo pokazałeś siłę a ona uległa i opuściła garde.

@BlacKnightNie bracie to nie mój blog😁 Po prostu lubię ta stronę i masę wartościowej wiedzy, którą można tam znaleźć. Serdecznie polecam. 

@Baca1980Dokładnie tak można trenować na różne sposoby i tu sztuki walki są świetnym pomysłem ba przy tym można sobie wyrobić pewność siebie i podwyższyć samoocenę👊

@PrzemAssJak to mówią trening czyni mistrza i wtedy kontakty z ludźmi są łatwiejsze, przyjemniejsze bo mniej się stresujesz😉

@zychuWiadomo kontakty realne gdzie dużo czynników ma znaczenie uczą najlepiej. Natomiast ten film to taka wersja dla nieśmiałych mężczyzn by się oswoić. Przy regularnym ćwiczeniu jak w tym przypadku 4 minuty dziennie przez pewien okres da lepsze rezultaty niż jak by ktoś miał nic nie robić. Bo wtedy w przypadku kontaktu wzrokowego na żywo mniej się będzie stresować i bardziej będzie to sprawiało przyjemność. 

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie uciekam wzrokiem. Czekam aż zniosą obowiązek maseczek w pomieszczeniach bo miałem kilka miłych sytuacji w sklepie jak uśmiechnąłem się do jakiejś pani. A teraz to tylko oczy widać. Nawet pogadać nie można, pożartować. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yrlTe maseczki to nawet trochę mogły być pomocne dla nieśmiałych chłopaków bo tak jak zauważyłeś z całej twarzy było widać tylko oczy kobiety

i można było ćwiczyć co jedynie kontakt wzrokowy.

Dzisiaj oficjalnie ludzie pierwszy dzień bez maski mogli spędzać na powietrzu bez żadnych konsekwencji prawnych dlatego zrobiłem sobie spacer prawie 20 km

ćwicząc kontakt wzrokowy, uśmiech z kobietami i byłem miło zaskoczony nawet mężatki zwracały na mnie uwagę😁

Także polecam przyjemnie spędzić czas na powietrzu i w końcu odetchnąć pełną piersią.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Iceman84PL napisał:

 

Także polecam przyjemnie spędzić czas na powietrzu i w końcu odetchnąć pełną piersią.

Ja dziś wieczorem wybieram się właśnie rozprostować skrzydła na spacer w okolice lokali które mają ogródki piwne dowiedziałem się że wszystkie stoliki zarezerwowane już dawno ale myślę że wkoło lokalu będzie fajny młyn na pewno dużo ludzi uderzy dziś na miasto się rozerwać .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Janosik napisał:

Ja dziś wieczorem wybieram się właśnie rozprostować skrzydła na spacer w okolice lokali które mają ogródki piwne

 

Bardzo dobry pomysł brachu popieram trzeba wychodzić ze strefy komfortu a może uda się poznać fajną kobitę😉

Wiosna, hormony szaleją trzeba korzystać tylko z głową😁

Edytowane przez Iceman84PL
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Janosik napisał:

Kobiety wyczuwały chyba nie wiem jak to nazwać moją pewność siebie siłę zadziorność oraz to że co nieco skłamały w kontekście wypowiadanego zdania na jakiś temat i ja to wyłapałem ale nie powiem w towarzystwie tego głośno. To powodowało jakieś napięcie miedzy mną a tą kobietą chyba przyjemne taki dreszczyk emocji miała czy powiem że to kłamstwo i bujda na resorach czy nie


Po takim spojrzeniu dodajmy dotyk i emocje biorą górę nad rozumem kobiety. Sama nie wie co się  z nią dzieję ale w to idzie. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Iceman84PL napisał:

 

 

 

Nawet nie zauważyłem kiedy ten czas minął, fajnie nagrane, tak jakby rozmówczyni była zainteresowana spotkaniem/rozmową. 
A noi przy okazji fajna dziewczyna wizualnie (podobna trochę do ex z czasów studenckich) ;) 

Nie wiem, nigdy nie miałem większych problemów z kontaktem wzrokowym z kobietami, może dlatego, że wychowałem się w małej miejscowości i z koleżankami też się różne głupoty robiło (włażenie na drzewa itp.)  także nigdy nie traktowałem kobiet jak jakieś mityczne, nieomal święte istoty 🤔

Kontakt wzrokowy jest ważny, gdzieś widziałem badanie, że ileś tam czasu głębokiego spojrzenia i ludzie się zakochują jak jest „chemia”.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pyrkosz napisał:

Nawet nie zauważyłem kiedy ten czas minął, fajnie nagrane, tak jakby rozmówczyni była zainteresowana spotkaniem/rozmową.

 

Dokładnie tak ogląda się przyjemnie do tego wystarczy raz dziennie obejrzeć dla treningu a po jakimś czasie automatycznie mózg

będzie odpalał pozytywny obraz zapamiętany z nagrania podczas realnego kontaktu z kobietą.

Wtedy stres będzie mniejszy lub w ogóle a i człowiek będzie bardziej skupiony na kobiecie.

Sam tego doświadczyłem na swoim przykładzie i powiem szczerze to działa😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2021 o 00:08, Pyrkosz napisał:

Kontakt wzrokowy jest ważny, gdzieś widziałem badanie, że ileś tam czasu głębokiego spojrzenia i ludzie się zakochują jak jest „chemia”.

oczy_zwierciadlem_duszy_w_nich_ukryta_je

 

83ec2e336736fd10d72361adbcaeb5f27965.jpg

 

"Ślepe oko":

depositphotos_173825066-stock-illustrati

 

Edytowane przez Egregor Zeta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.