Skocz do zawartości

Od jutra nowy ład, socjalizm to się dopiero zacznie


Rekomendowane odpowiedzi

5 hours ago, Agrael said:

wybory PiS wygra w cuglach

 

Im dłużej trwa "pandemia"  tym mniejsze ma szanse bo im elektorat wymiera a nowy nie przychodzi i PiSu nie kocha.

A to nie jedyny powód. Emeryci to ich ostatni bastion, i oni nutę zmienia zdania dopóki nie będzie prawdziwego kryzysu a trzy lata to dla socjalizmu bardzo długo. Wystarczy żeby zrobić Wenezuelę+.

 

5 hours ago, niemlodyjoda said:

drugiej - czy to nie spowoduje wzrostu cen.

 

Oczywiście, że spowoduje. Inflacja (tu napędzana  tanim kredytem na pieniądze z powietrza) zawsze powoduje wzrost cen.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Trevor napisał:

Nie macie wrażenia że bez deregulacji przedsiebiorczości i przy obecnym zajechaniu małych firm to wprowadzenie kwoty wolnej od podatku doprowadzi do straszliwej dewaluacji złotówki?

 

Wszystkie Państwa drukują, wszystkie maja rozwalone gospodarki, wiec wszędzie będzie inflacja. Docelowo będzie marchewka, wszelkie plusy, a później walna podatek katastralny, kolejne oplaty itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, spacemarine said:

 

Wszystkie Państwa drukują, wszystkie maja rozwalone gospodarki, wiec wszędzie będzie inflacja. Docelowo będzie marchewka, wszelkie plusy, a później walna podatek katastralny, kolejne oplaty itd.

 

Wyglada to troche tak jakby bardzo chcieli żaby ludzie teraz brali kredyty i budowali domy. Podejrzanie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem będziemy się ślizgać przynajmniej do 2030 staczając w dół, bez ostrego kryzysu. Który nadejdzie ok 2032 roku. Budżet Unijny przelecą na farcie, jak się nie pożrą między sobą. Jarek ma silny gen autodestrukcji, już raz poszedł na wybory i przegrał. Może się czegoś nauczył, a może nie. Pragnienie władzy absolutnej przesłania mu całkowicie widzenie zdroworozsądkowe. To jego jedyna wada, że przedkłada taktykę nad strategię. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, eknm2005 said:

Ale jak to się ma w kontekście kwoty wolnej od podatku?

 

To twoje pytanie jest, rozumiem, bo @niemlodyjoda
nic o "kwocie wolnej od podatku" nie mówił.

Kwota wolna od podatku jest kwotą śmieszną w skali kraju i niewiele zmieni. Większość dochodów państwa a więc naszych obciążeń pochodzi z podatków pośrednich, a te nie maleją. Dodam, że ja rządowym ekspertom nie wierzę, i ich wyliczenia traktuje tak jak na to zasługują - jako propagandę dla tych co liczyć nie potrafią.

 

Jeszcze jedno w kwestii wypowiedzi - inflacja to nie jest wzrost cen a wzrost podaży pieniądza. Wzrost cen jest skutkiem inflacji.

Ludzie to mylą a telewizji eksperci używają tego jak mantry. To jest ich sposób na zamydlenie oczu. Nie wątpię, że są tacy co w to wierzą ale tym już nic nie pomoże.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, eknm2005 said:

Ale jak to się ma w kontekście kwoty wolnej od podatku?

 

Wiecej pieniądza w obiegu spowoduje wzrost inflacji i spadek wartości. Jeśli nie jest to poparte realną wartością opartą na pracy to ten pieniądz jest nic nie warty. 

Gdyby im zależało na poprawie doli Polaków to by uprościli przepisy związane z prowadzneiem działalności, zmniejszyli radykalnie podatki i wtedy dali kwotę wolną od podatku wyższą. Sama kwota to kolejny cios.

Ja to tak widzę. Pułapka goni pułapkę.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, wrotycz said:

 

To twoje pytanie jest, rozumiem, bo @niemlodyjoda
nic o "kwocie wolnej od podatku" nie mówił.

Masz rację, mój błąd. Myślałem, że odpowiedziałeś na pytanie Trevora powyżej. :)

Jak zwykle w punkt co do inflacji i podaży pieniądza.

 

1 minute ago, Trevor said:

 

Wiecej pieniądza w obiegu spowoduje wzrost inflacji i spadek wartości. Jeśli nie jest to poparte realną wartością opartą na pracy to ten pieniądz jest nic nie warty. 

Tak kombinujesz. 

 

Co do kwoty wolnej od podatku i inflacji to nie wiem, nie widzę jednoznacznego powiązania. 

Mam przypuszczenia, że poza tym że to chwyt populistyczny to niewiele lub nic to nie zmieni.

Coś tam może niektórym więcej zostanie w kieszeni, ale dzięki temu będzie można wprowadzić więcej "niskich podatków" - a potem podczas wyborów to i tak bardziej przebije się do świadomości mas ta kwota wolna od podatku 30000 zł a nie to, że np. vat na żarówki energooszczędne został podniesiony o 2-5%....

Do tego w PL dalej trzeba się będzie rozliczać, więc i tak biurokracja się rozrośnie przez to. A zwykła osoba co ma trudności z wypełnieniem pitu to już w ogóle się za głowę złapie. 

Mam też wizję, że jak będzie taka konkretna kwota na poziomie zbliżonym do istniejących obecnie zarobków, spowoduje to, że osoby będą starały się jej nie przekraczać "by nie płacić podatków" - spotkałem się z takim myśleniem w UK, że osoby pracują tylko tyle, by nie przekraczać tej kwoty. Oczywiście, jakby pracowały więcej to by więcej miały pomimo płacenia podatków... ale kto tam zrozumie ludzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, eknm2005 said:

Co do kwoty wolnej od podatku i inflacji to nie wiem, nie widzę jednoznacznego powiązania

 

Bo jest znikome.

Zresztą kwota "kolna od podatków" to kiełbasa wyborca, tak samo jak te, pożal się Boże, wyliczenia. Wygodnie "zapomnieli" uwzględnić wzrost stawki podatku zdrowotnego, zwanego dla zmylenia przeciwnika, ubezpieczeniem, i kolejny wzrost tego podatku przez niemożność odliczenia go od podstawy opodatkowania. Samo to ostatnie daje realny wzrost tego podatku o 20%, czy ile tam jest podatek.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror nowa szlachta to politycy, ich rodziny. 

 

Zostaje jeszcze burżuazja z listy "Wprost". Jak wiadomo burżuazji się nie rusza, no chyba że nagra kumpli prezesa, albo łapówki nie da :D 

 

Zostaje jeszcze aparat sterowania ciemnym ludem, czyli duchowieństwo.

 

Ja już pisałem kilka lat temu, to było wielu takich co mi nie wierzyli, że PiS zrobi tak, że będzie tylko się liczył pan i pleban, tyle że panów między sobą wybiorą.   

 

Wracając do pomysłów z nowego ładu (bazuję tylko na konferencji i zakładam hipotetycznie, że prawidłowo je zrealizują), to podoba mi się:

 

- kasacja podatku dochodowego dla emerytów (nie podoba mi się natomiast, że tylko dla najbiedniejszych)

 

- zwiększenie metrażu domu na zgłoszenie do 70 metrów kwadratowych (co i tak jest pewnego rodzaju uregulowaniem stanu faktycznego, bo ludzie robili mniejsze domy z antresolą, którą i tak jak się doliczało miały większy metraż)

 

Reszta pachnie mi demagogią lub widać od razu, że to zamaskowany przekręt.  

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Trevor napisał:

No dla wiekszości ludzi w tym kraju zarobki kosmiczne

Zdaję sobie z tego sprawę, co też jest w jakimś stopniu przerażające.

 

Cały ten festiwal neogierkowskiej propagandy był wymierzony w ludzi, którym do realnej zamożności daleko, a w oczach władzy i jej elektoratu uchodzą za krezusów do oskubania jak gęś na Św. Marcina.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze to tutaj zostawię, wprawdzie oparte na średnich zarobkach, a w PL średnie jest dość odległe od najczęściej wypłacane, ale dobrze obrazuje dostatek mieszkańców naszego pięknego kraju, dane z 2020  :)

 

zarobki-srednia.jpg

 

 

liczba-wynagrodzen-golf.jpg 

  • Like 2
  • Dzięki 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Obliteraror napisał:

Cały ten festiwal neogierkowskiej propagandy był wymierzony w ludzi, którym do realnej zamożności daleko, a w oczach władzy i jej elektoratu uchodzą za krezusów do oskubania jak gęś na Św. Marcina.

 

Divide et impera - chciałoby się rzec.  Zobacz jak fajnie to rozegrali - zły prywaciarz oszukuje, na bank jest członkiem "mafii vatowskiej" to przez niego mało zarabiacie. 

Morawiecki dokona po prostu transferu z kasy państwowej na konta banków + wygrają dzięki temu wybory.

 

Popatrzcie na to gdzie PiS ma wrogów:

1. Lewica - lewica jest pisowi potrzebna jako wróg zewnętrzny do straszenia elektoratu - o ile zakład, że w klipach wyborczych będą przebitki ze strajku kobiet i ataków na kościoły? + jak trzeba socjał przegłosować.

2. PSL - potencjalny koalicjant, którego wygryźli ze wsi - niech sobie istnieje

3. PO / Hołownia - "czarny lud" do straszenia elektoratu wiejskiego "wykształiuchem" - zresztą - ile oni razem dostaną - 30%?

4. Konfa - ma program na maksymalnie 8% poparcia. Generalnie - "ruska onuca" / "zły prywaciarz". 

 

Ja się ogólnie zastanawiam czy Kaczor dziś właśnie nie puknął swoich "przystawek" - jeśli kasę rzucą od 2022 to mogą zrobić przedterminowe wybory gdzie wytną Ziobrę I Gowina. Jest potrzebne zdaje się koło 42% żeby rządzić samodzielnie - dadzą "piniondz" i uzbierają tyle.

 

Trzeba poczekać co się będzie działo dalej i co uchwalą, bo to może być "balon próbny" i będa testować jak poparcie się będzie kształtować ale szczerze - w PL zostawić "małą działalność" do 5 k obrotu a reszta mieszkanie w Czechach na wynajem i tam spółka / DG.

 

Czechy do tej pory przegrywały z Polską ZUSem uzależnionym od dochodu, teraz to się zmieni. 

 

Czemu w tym kraju ciągle człowiek musi kombinować.

 

BTW - Panowie - ok 1600k EURO to... minimalna w Niemczech. 7250 zł. Brutto oczywiście. Jak my mamy gonić zachód jak teraz je*ani będą Ci, którzy ryzykują swoim majątkiem i zdrowiem psychicznym prowadząc DG w Polsce?

 

Wszedł Wam kiedyś urząd skarbowy na rachunki? Kontrola była? Nic o życiu w Polsce nie wiecie ;) 

 

Powiem tylko jedno - kto jest na umowie o pracę - przeliczcie sobie to na brutto - możecie się zdziwić.

 

A - ważne - nie jestem korwinistą - ale k*rwica mnie bierze na to, dlaczego ma się karać rodzimy kapitał i przedsiębiorczośc, a taki Amzaon czy inna Biedra, których stac na prawników, księgowych i doradców podatkowych mają to w du...ie.

 

 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Prywaciarzy" jest mało, i nie głosują na pis (zwykle). Dlatego to, czy zostaną oni poszkodowani, czy nie, pisowcom zwisa. To "rozkułaczenie" połączone z propagandą szeptaną (płatne trolle na forach internetowych typu interia), że to "wyzyskiwacz i złodziej" prywaciarz jest winny biedzie w PL, da im spokojnie wzrost poparcia wśród najgłupszych.

 

Celowo nie piszę najbiedniejszych, tylko najgłupszych - wśród biednych jest mnóstwo osób, które potrafią liczyć, a demagogię rozpoznają z daleka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Mosze Red napisał:

Reszta pachnie mi demagogią lub widać od razu, że to zamaskowany przekręt.  

 

Tak w skrócie bo nie chce mi się rozpisywać to wygląda to na transfer kapitału z podatków i UE w prywatne ręce, czyli 100k na mieszkanie od państwa + kredo. Zysk zgarnie deweloper (prywatny) w którym udziały ma elita oraz banki, po drodze czyniąc z ludzi marionetki na sznurku, będą mogli z nimi zrobić wszystko, zniewalając im dając to wszystko. 

 

Przy okazji kupując elektorat. Kowalski będzie się cieszył, że dostał kasę, ale będzie chodził na łańcuchu, nie chce mi się wierzyć, że można być idiotą do tego stopnia w dzisiejszych czasach aby uwierzyć, że można dostać za darmo 100k. 

 

Przy okazji tych darowizn okaże się, że trzeba będzie zatrudnić kilka k urzędasów, co przełoży się na wyborcze głosy. 

 

Brak wkładu własnego do nieruchomości sprawi, że sytuacja będzie podobna jak w USA i Irlandii w latach 2006-2009, ludzie masowo się kredytowali na 1-2 domy, kredyt dawali każdemu, a wiadomo jak to się stało. Wtedy Polska nie odczuła mocno tego kryzysu tylko zachód, dzisiaj zaczyna się to samo w Polsce. 

 

Przez kolejne 3-4 lata ceny mieszkań napompują do niespotykanych rozmiarów, a później jebnie wszystko jak w latach 2007-2008 na zachodzie. 

 

Kolejną sprawą jest to jak zamierzają pokryć te wydatki jak kasa z UE się skończy, a ustawy zostaną. Imo idzie równanie czyli socjalializm totalny i to bezczelny do szpiku kości. 

 

Przedsiębiorcy będą płakać, albo uciekać za granicę z rejestracją firmy. 

 

To jest taka moja interpretacja na gorąco, pewnie zaraz ktoś napisze, żem szur. ☺️

 

Niech ręka boska broni Was od kredytów, to jest tylko moje zdanie i nie jest to porada inwestycyjna. 

 

Edit: Swoją drogą nie głupie z nich skurwisyny pod przykrywką poprawy demografii uwiążą ludzi na sznurkach.

 

Edytowane przez Jorgen Svensson
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jorgen Svensson napisał:

Brak wkładu własnego do nieruchomości sprawi, że sytuacja będzie podobna jak w USA i Irlandii w latach 2006-2009, ludzie masowo się kredytowali na 1-2 domy, kredyt dawali każdemu, a wiadomo jak to się stało. Wtedy Polska nie odczuła mocno tego kryzysu tylko zachód, dzisiaj zaczyna się to samo w Polsce. 

 

Dokładnie tak, moim zdaniem to wprost prowadzi do kolejnej bańki na rynku nieruchomości, tym bardziej, że tak jak @wrotycz zauważył każde dolewanie gotówki przekłada się na wzrost cen. Pieniądze, które zaczną tracić na wartości po 6-7% rocznie przegrają z kretesem z... kredytem hipotecznym.

 

4 minuty temu, Jorgen Svensson napisał:

Przedsiębiorcy będą płakać, albo uciekać za granicę z rejestracją firmy. 

To nie jest takie proste... jeśli mieszkasz w PL przez 183 dni w roku, to musisz tutaj zapłacić podatek. To, że przeniesiesz działalność gdzie indziej nic Ci nie da.

 

Musisz wyemigrować w ogóle.

 

5 minut temu, Jorgen Svensson napisał:

Niech ręka boska broni Was od kredytów, to jest tylko moje zdanie i nie jest to porada inwestycyjna. 

 

Ja uważam wręcz przeciwnie. Przy obecnej inflacji kredyt jest tak tani, że w zasadzie lepiej mieć kredyt hipoteczny, niż pieniądze na koncie.

 

Inflacja wzrośnie, przez co ten pieniądz będzie jeszcze mnie wart.

 

Czy Glapa podniesie stopy %? pewnie tak, ponieważ pis doprowadzi do wzrostów cen rzędu 7-8% rok do roku, a to już w chuj. Ale do tego czasu można załapać się na luzie na kilka lat taniego kredytu i nie tracić na gotówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Januszek852 napisał:

Ja uważam wręcz przeciwnie. Przy obecnej inflacji kredyt jest tak tani, że w zasadzie lepiej mieć kredyt hipoteczny, niż pieniądze na koncie.

 

Inflacja wzrośnie, przez co ten pieniądz będzie jeszcze mnie wart.

 

Czy Glapa podniesie stopy %? pewnie tak, ponieważ pis doprowadzi do wzrostów cen rzędu 7-8% rok do roku, a to już w chuj. Ale do tego czasu można załapać się na luzie na kilka lat taniego kredytu i nie tracić na gotówce.

 

Każdy ma swoje zdanie, ja kredyt odradzałem, odradzam i odradzał będę. Jak ten program wejdzie w życie ceny mieszkań pójdą w górę, automatycznie będzie trzeba wziąć większy kredyt, a gdy ubiorą wszystkich, jebnie to jak na zachodzie ja w latach 2007-2008, a Ty zostaniesz z kredytem na 100% zakupu mieszkania dziś, o wartości 50% mieszkania jak to jebnie. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Jorgen Svensson napisał:

Edit: Swoją drogą nie głupie z nich skurwisyny pod przykrywką poprawy demografii uwiążą ludzi na sznurkach.

 

Uważam, iż Jarosław Kaczyński jest najskuteczniejszym politykiem IIIRP + wyjątkowo twardym sku*wysynem - szanuję.

Co nie zmienia faktu, że to mój przeciwnik polityczny.

 

12 minut temu, Januszek852 napisał:

Ja uważam wręcz przeciwnie. Przy obecnej inflacji kredyt jest tak tani, że w zasadzie lepiej mieć kredyt hipoteczny, niż pieniądze na koncie.

 

Wydaje mi się, że masz rację - ale kredyt na 5, góra 10, lat. Potem może być jak @Jorgen Svensson opisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale BOMBA:

 

"Obowiązkowe badanie DNA

Projekt wprowadza obowiązek badania kodu genetycznego w sprawach o ustalenie lub zaprzeczenie pochodzenia dziecka. Badanie to pozwala praktycznie ze 100-procentową pewnością ustalić pochodzenie dziecka. Jest więc najbardziej racjonalnym dowodem. Dzięki nowym przepisom możliwe będzie nakładanie grzywny lub doprowadzenie osób zobowiązanych do poddania się badaniu DNA w sprawach o ustalenie lub zaprzeczenie pochodzenia dziecka. Zdyscyplinuje to uczestników postępowania i usprawni je, co służy dobru dziecka. 

"

https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/reforma-prawa-rodzinnego--zmiany-dla-dobra-dzieci-i-rodzin2

 

W Nowym Ładzie razem z alimentami natychmiastowymi (vo jest poronione) bedą testy DNA, chociaż jeden plus, ale i tak lepiej zrobić własny test dla pewności, bo jak będą je robiły sądy rodzinne to wiadomo...

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że 50% to niestety niemożliwe. Po bańce w 2008 do 2012 mieszkania spadły w 4 lata o 20-25%.

 

9E9k9kpTURBXy83YjBlZWQwNTM3NjM1NTZlYTIzM

A wtedy była bańka i nie ulega to wątpliwości. Teraz się dopiero zaczyna bańka (te zółta linia oderwała się od szarej w 2020).

 

Jak dojedziemy do średniej ceny 14-15k PLN/m^2 to będziemy pewnie blisko szczytu bańki.

Edytowane przez Januszek852
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Januszek852 napisał:

Myślę, że 50% to niestety niemożliwe. Po bańce w 2008 do 2012 mieszkania spadły w 4 lata o 20-25%.

 

W Polsce tak, zobacz co było w stanach, z tym, że wtedy Polska była inną Polską niż zapowiadają dzisiaj, nie tak mocno zakredytowaną jak dziś i w latach kolejnych będzie, więc potencjał na jebnięcie jest większy/będzie większy w następnych latach. 

 

To jest tylko moja spekulacja, ale patrząc po rynku i historycznie, bardzo prawdopodobna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mosze Red said:

- zwiększenie metrażu domu na zgłoszenie do 70 metrów kwadratowych (co i tak jest pewnego rodzaju uregulowaniem stanu faktycznego, bo ludzie robili mniejsze domy z antresolą, którą i tak jak się doliczało miały większy metraż)

 

Dla mnie to jest kosmos że ludzie musza uzgadniać co chcą stawiać na swojej ziemi. IMO póki w oczywisty sposób nie szkodzi sąsiedztwu i nie jest arcy brzydkie to choćby i miało sie to właścicielowi na łeb zawalić powinien mieć prawo to postawić. To jest dla mnie turbo nie zrozumiałe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.