Skocz do zawartości

Od jutra nowy ład, socjalizm to się dopiero zacznie


Rekomendowane odpowiedzi

Od 2021 r. osoby prowadzące w Czechach działalność gospodarczą na własny rachunek będą miały możliwość wnoszenia tylko jednej opłaty miesięcznej w wysokości 5730 koron czeskich (ok. 975 zł). W tej kwocie zawarte będą składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne oraz sam podatek dochodowy. https://firma.rp.pl/nowe-rynki/6921-czesi-wprowadzaja-podatek-ryczaltowy-od-2021-r-trzy-daniny-w-jednym-podatku

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba odkryłem najpilniej strzeżoną tajemnicę rządów kolejnych P(R)L. Kryje się za nią tajna "Narodowa Doktryna Obronna", której strategię można opisać jako doprowadzenie tubylczej ziemi i narodu do stanu kompletnie bezwartościowych, żeby nikomu nie opłacało się tego podbijać ;) Rządzący będą w końcu mieć wymarzoną, lekką fuchę i zostaną cieciami tego skansenu. 

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręka w górę, kto chce płacić "daniny społeczne" na madki, patusów i nierobów? 

 

Dobrze, że w tym aspekcie inne kraje się nie pierdolą i przyciągają do siebie zaradnych i przedsiębiorczych. 

 

Ale szkoda, wielka szkoda, że rodzimy kraj tego nie potrafi.

 

Dopóki to wszystko nie pierdolnie, to żydowskie komuchy jeszcze dużo dużo napsują. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maroon napisał:

Ręka w górę, kto chce płacić "daniny społeczne" na madki, patusów i nierobów? 

 

Ja nie będę płacił.

 

Obniżę sobie pensję bo covid i będę wypłacał sobie kasę w formie dywidendy :D 

 

A jak się konkretnie wkurwię, to jeszcze zrobię tak, że będę zwolniony z podatku od dywidendy. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, spacemarine napisał:

Od 2021 r. osoby prowadzące w Czechach działalność gospodarczą na własny rachunek będą miały możliwość wnoszenia tylko jednej opłaty miesięcznej w wysokości 5730 koron czeskich (ok. 975 zł). W tej kwocie zawarte będą składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne oraz sam podatek dochodowy. https://firma.rp.pl/nowe-rynki/6921-czesi-wprowadzaja-podatek-ryczaltowy-od-2021-r-trzy-daniny-w-jednym-podatku

 

To czekamy az przygraniczne rejony zaczną robić referenda ws przyłączenia do Czech.:D

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, maroon said:

Ręka w górę, kto chce płacić "daniny społeczne" na madki, patusów i nierobów?

 

Jak to miło słyszeć głos rozsądku.

Jeszcze milej, że nie jesteś jedyny. W kupie raźniej.

 

1621082286_opn59u_600.jpg

 

PS Jeśli na tym ma polegać Nowy ład to ja zgłaszam podanie o paszport Białorusi. Tam jest większa wolność gospodarcza, nie ma takich haraczy i mają nawet dolinę krzemową, taka z prawdziwego zdarzenia a nie kolejny COP co to nie wyprodukował żadnego produktu.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J4qQpZQ.png

Działania PISu to desperacka próba ratowania polskiej demografii która oczywiście nie zadziała, każdy kto łyknął redpilla to rozumie i nie muszę tłumaczyć.

 

Kredyt od państwa/zwrot kasy z kredytu spowoduje wzrost cen nieruchomości o kolejne 100-200k.

 

Ja czekam na bykowe.

 

Reszta zmian to klasyczne zabranie "bogatym" czytaj zarabiającym +10k brutto i danie ochłapów biedniejszym..

 

Na początku się zdenerwowałem, ale bankructwo polski szacuję na okolicę roku 2036-2040 do tego czasu warunki życia będą się tylko pogarszać więc w sumie zadałem sobie pytanie; dlaczego się denerwuje skoro dokładnie taką sytuację przewidziałem? 

 

Rok temu zacząłem projekt "szukam nowego domu" właśnie z tego powodu. Kryteria: dobra demografia, stabilna sytuacja polityczna, dostęp do internetu i niski poziom rozwodów.

Edytowane przez Chicco
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, wrotycz said:

PS Jeśli na tym ma polegać Nowy ład to ja zgłaszam podanie o paszport Białorusi.

Trzeba jeszcze pamiętać, że idą wybory, więc agitka się rozkręca na całego. Metoda rozdawnictwa zawsze skuteczna. Tyle, że nawet jak część tego wejdzie, to na kolejne 40-50 lat jesteśmy w czarnej dupie. Przez chwilę będzie jak za Gierka, a potem zjazd w dół i to mocno. Hodowanie kolejnych generacji żyjących z zasiłków. No kurwa. Ja to bym tych wszystkich żydokomuchów rozstrzelał jak leci. 

 

Kuriozalnie kierunek wschodni może już za chwilę okazać się bardziej przewidywalny, niż dowolny europejski. 

10 minutes ago, Chicco said:

Rok temu zacząłem projekt "szukam nowego domu" właśnie z tego powodu. Kryteria: dobra demografia, stabilna sytuacja polityczna, dostęp do internetu i niski poziom rozwodów.

I jakie kandydatury rozpatrujesz? Poza dalekim wschodem. Afryka? Ameryka Pd., Kazachstan, Iran? 

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maroon napisał:

Kuriozalnie kierunek wschodni może już za chwilę okazać się bardziej przewidywalny, niż dowolny europejski. 

Mam kolegę Białorusina i co on mi czasami opowiadał o tym co tam się dzieje u nich w kraju to się łapałem za głowę, jak za naszej komuny. Białoruś fajna do życia ale tylko jak w niej nie żyłeś, tak samo rosja i większość krajów z wschodu. Europa to moim zdaniem martwy kierunek. Czechy również.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, maroon napisał:

I jakie kandydatury rozpatrujesz? Poza dalekim wschodem. Afryka? Ameryka Pd., Kazachstan, Iran? 

Mam listę krajów ale nie chcę się nią dzielić z prostego powodu mogę gadać głupoty. Plan mam prosty. 2-4 tygodniowe wakacje, później working holiday albo coś podobnego na dłużej a następnie emigracja. Jak coś dobrego znajdę to może się podzielę.

 

Uważam jednak, że demografia to kluczowy czynnik który powinno się brać pod uwagę przy stałej emigracji. Europę czeka los jak RPA albo wymarcie. USA jest coraz bardziej latynoska i moim zdaniem oni na tym wyjdą dużo lepiej niż europa.

Edytowane przez Chicco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, maroon napisał:

Jednoosobowy wspólnik sp samo zło jest obciążony pełnym zusem. A są już pewne sygnały, że do wieloosobowych chcą się dobrać. 

Ok zus 1500 który  i tak w jednoosobowej DG trzeba płacić, ale mozna sobie płacić np średnia krajowa jak pensje, a resztę jako dywidendę np dwa razy w roku. Dobrze myślę? W zasadzie legalna dzialanosc, trochę wyższe koszty pewnie księgowości, ale jak masz kilka faktur to nie jest aż tak źle. Oczywiście państwo z czasem może zamknąć taka furtkę.

Edytowane przez spacemarine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, spacemarine said:

 

Ok zus 1500 który  i tak w jednoosobowej DG trzeba płacić, ale mozna sobie płacić np średnia krajowa jak pensje, a resztę jako dywidendę np dwa razy w roku. Dobrze myślę? W zasadzie legalna dzialanosc, trochę wyższe koszty pewnie księgowości, ale jak masz kilka faktur to nie jest aż tak źle.

To nie takie proste. Zasadniczo dywidenda jest wypłacana z zysku. Zarowno zysk, jak i dywidenda są opodatkowane. To się zaczyna kalkulować dopiero od pewnego poziomu przychodów i nie jest to 6k brutto. Z drugiej strony przy dużych przychodach robi się inne optymalizacje. Dość rozległy temat. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był taki moment w przemówieniu Kaczyńskiego w którym porównał obecną sytuację Polski do Polski lat trzydziestych. 

 

Z historii pamietam że historycy często uważali że Eugeniusz Kwiatkowski przed wojną mógł pozwolić na inflację bo zagrożenie było dosyć istotne, i mógłby to być dobry zastrzyk dla przemysłu tuż przed wojną. 

 

Tak tylko głośno myślę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chicco napisał:

Plan mam prosty. 2-4 tygodniowe wakacje, później working holiday albo coś podobnego na dłużej a następnie emigracja. Jak coś dobrego znajdę to może się podzielę.

Jak zagranica to jaka praca/ zawód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.