Skocz do zawartości

Algorytm facebooka


Młody98

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć zainspirowała mnie pewna kwestia do napisania tego wątku. Kiedyś pisałem z dziewczyną na FB ale to dawno temu jakieś 6-7 lat temu była nasza ostatnia korespondencja, później ona miała chłopaka i nic nie pisaliśmy. Ostatnio bardzo często wyświetlała mi się na Messengerze jako pierwsza. Wszedłem na jej profil patrzę relacja z typem usunięta całkiem i nic nie obczajalem dalej. Od kilkunastu dni dziewczyna cały czas mi się wyświetla jako top 1 do proponowanych chatów, prześciga nawet znajomych czy rodzeństwo z którymi cały czas mam kontakt.

Myślicie że to może być jakiś algorytm że np. ona wchodzi często na mój FB i dlatego coś takiego się dzieje? Czy mogą być jakieś inne przyczyny? Wydaje mi się to interesujące na przyszłość.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, BlacKnight napisał:

Myślę że to twoja druga połówka pomarańczy, wiesz przeznaczenie te sprawy.

To mój ,,ulubieny" mit, który często na forum powtarzam. Ponadto sam w głowie sobie to koduje, by przez przypadek nie wpierdolić się na minę, która urwie mi nogę i przy okazji fiuta z jajami😆

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Algorytm facebooka nie śpi. Znajoma wpadła na zdradzie, bo w propozycjach znajomych wyświetlił się jej chłopakowi Czad, któremu dawała. Wszystko to na podstawie ilości wiadomości, które wymienili, wspólnych lokalizacji które mieli (i skoro oni się tak często spotykają to ten chłopak też powinien go znać XD) i spodziewam się, że Czad wszedł również na profil chłopaka parę razy.

 

@Młody98 Istnieje w tym wszystkim również pewna losowość ale wszystko wskazuje na to, że koleżanka może wchodzić na Twój profil, być może się gdzieś minęliście na mieście lub po prostu pisze ona do Twoich kolegów (algorytm zakłada, że skoro z nimi pisze to również się trzyma z Tobą). Lub spędza dużo czasu na facebooku, ciągle dostępni ludzie wyświetlają się wyżej.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2021 o 21:42, Młody98 napisał:

Myślicie że to może być jakiś algorytm że np. ona wchodzi często na mój FB i dlatego coś takiego się dzieje? Czy mogą być jakieś inne przyczyny?

 

Nikt, oprócz wysoko postawionych osób w strukturze FB nie wie jak działa algorytm. Wiadomo jest tyle, że będziesz otrzymywał propozycje z największą szansą na Twoją reakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś prawda w tym co piszecie. U mnie jest tak, że w pierwszej kolejności pojawią się osoby, z którymi pisałem parę razy, a mam podejrzenia, że często odwiedzają mój profil :P

 

12 godzin temu, horseman napisał:

 

Nikt, oprócz wysoko postawionych osób w strukturze FB nie wie jak działa algorytm.

 Otóż to. Każda duża spółka strzeże takich tajemnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.