Skocz do zawartości

Budowanie social circle i rozwijanie relacji międzyludzkich


Rekomendowane odpowiedzi

Wątek bardzo ważny ale niestety ja i inni nie mogą się udzielać bo nie mamy wystarczająco długich bród i zmarszczek, więc dziele się swoimi przemyśleniami tutaj.

 

Sytuacja moim zdaniem w XXI wieku jest tragiczna.

 

- Niewiadomo jak długo będzie trwało te ciągłe otwieranie i zamykanie wszystkiego.

- Poznawanie ludzi się przeniosło do internetu, do zamkniętych grup facebookowych i discordowych. Te, które można wyszukać są raczej beznadziejne z mojego doświadczenia.

- W klubach można zagadywać ludzi, ale nie są rozmowni i generalnie przychodząc samemu masz już z góry niski social proof, a nawet jak nie jesteś sam to większość przychodzi by pobawić się w swoim gronie. Wiadomo jak ludzie są najebani to stają się bardziej rozmowni ale w klubie raczej nie poznasz nikogo wartościowego z kim utrzymasz kontakt.

- Zagadywanie na ulicy i cold approach to w ogóle cringe mocny i to nie działa od dobrych 10 lat. Czasy PUA się skończyły, wiadomo jak jesteś super przystojny to czemu nie, ale reszta nie liczyłbym na nic.

 

Czyli jak poznawać ludzi? Z doświadczenia powiem, że studia i praca działają bo dużo czasu przebywasz ze sobą, ale teraz covid więc wszyscy zdalnie. Ale i tak udało mi się utrzymać jedną znajomość z pracy, JEDNĄ. Im jesteś starszy tym gorzej bo każdy ma swoje życie, i tyle. Najczęściej rodzinę.

 

 

Edytowane przez Chicco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.