Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy człowiek Aleksander Zawada , konstruktor lamp elektronowych.

 

"Parę słów o mnie: Nazywam się Aleksander Zawada.Urodziłem się 25 września 1981r w Warszawie.Moim hobby jest szeroko rozumiana technika lampowa. Od pewnego czasu skupiłem się jednak na zagadnieniach konstrukcji lamp elektronowych.Ponieważ przy wytwarzaniu lamp konieczna jest wysoka próżnia, umiejętność sporządzania katod, wtapianie przepustów szklanych, łączenie szkła i wiele innych czynności więc zakres moich zainteresowań jest dość szeroki."http://www.pwl.mikrokontroler.pl/omnie/omnie.htm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Lampy to trochę moja bajka. Pamiętam jak jako dzieciak zaglądałem w plecy naszego Rubina 714p i oglądałem sobie kolejno rozżarzające się lampy, wciągając nosem zapachy rozgrzewanego kurzu i lekko zjonizowanego powietrza. Ale i tak najlepsze było przybliżanie śrubokręta do kabelka od trafopowielacza :D 

Aktualnie projektuję sobie lampowy wzmacniacz audio, ale szukam póki co jakichś dobrych transformatorów głośnikowych. 

 

Ale, ale - Polski akcent bardzo fajny, jednak spójrzcie na tego Czecha! Też produkuje lampy, ale trochę inne. 

Niezłą manufakturę zbudował.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.