Jump to content

Recommended Posts

Ciekawy człowiek Aleksander Zawada , konstruktor lamp elektronowych.

 

"Parę słów o mnie: Nazywam się Aleksander Zawada.Urodziłem się 25 września 1981r w Warszawie.Moim hobby jest szeroko rozumiana technika lampowa. Od pewnego czasu skupiłem się jednak na zagadnieniach konstrukcji lamp elektronowych.Ponieważ przy wytwarzaniu lamp konieczna jest wysoka próżnia, umiejętność sporządzania katod, wtapianie przepustów szklanych, łączenie szkła i wiele innych czynności więc zakres moich zainteresowań jest dość szeroki."http://www.pwl.mikrokontroler.pl/omnie/omnie.htm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

 

 

 • Like 3
Link to post
Share on other sites
 • 2 weeks later...
 • Similar Content

  • By Tomko
   Siemanko. 

   Panowie, krótka piłka. Mam spray do czyszczenia styków elektrycznych NIGRIN Kontakt Spray. Czyszczę właśnie nim wzmacniacz gitarowy w środku i tam są styki na taśmach oraz styki na bolcach (np. od zasilania). Pierniczę się tam z wacikiem. Psykam na wacik i czyszczę piny jak się da, ale do wtyczki się nie dostanę. 

   Czy mogę psyknąć do środka wtyczki i po prostu wsadzić w gniazdo i iść dalej? Z tego co jest napisane na opakowaniu to trzeba psyknąć obficie wtyczkę i styki elektryczne. Z tymi wzmacniaczowymi też tak mogę zrobić? Te szyny z wieloma pinami zostawić lepiej luzem czy też mogę psiknąć?

   Bebechy z bliska i rodzaje wtyczek. 
  • By MoszeKortuxy
   http://prawy.pl/62346-w-polskim-sejmie-znowu-zapala-chanukowa-lampe/
   W Polskim sejmie wczoraj została zapalona chanukowa lampa. To chyba bardzo dobrze pokazuje wpływy ludzi wyznania mojżeszowego w tym kraju. Co o tym sądzicie Bracia?
    
   "W holu głównym gmachu Sejmu na I piętrze przed tablicami upamiętniającymi posłów – ofiary II wojny światowej rozpocznie się uroczystość zapalenia lampy chanukowej. Organizatorem przedsięwzięcia jest Chabad – Lubavich Polska."
    
   "Żydowskie święto Chanuka, które jest świątecznym przekazem wolności religijnej rozpocznie się w tym roku 12 grudnia i trwać będzie do 20 grudnia. To trwające osiem dni święto obchodzone w okresie przesilenia zimowego jest jednym z najradośniejszych świąt żydowskich. Upamiętnia wydarzenia, które nastąpiły po zbezczeszczeniu Świątyni Jerozolimskiej – jeden dzbanuszek oliwy płonął przez wszystkie osiem dni uroczystości ponownego wyświęcenia świątyni. Centralnym obrzędem święta świateł jest zapalanie świec na chanukiji."
    

    

  • By Tamten Pan
   Pomyślałem, że może Wam sie spodobać ten kawałek:
    

    
   Jeden z moich ulubionych muzykow z czasow liceum, zdecydowanie jeden z najbardziej wyrazistych a jednocześnie bardzo mało znanych.
   VAST to projekt stworzony przez jednego człowieka - gitarzyste, wokaliste, multiinstrumentaliste i producenta muzycznego zarazem. W wieku 22 lat podpisał kontrakt z Elektra Records (to ci co nagrali i wydali m.in. The Doors) i nagrał z nimi pierwszy album. 
   Teraz sam tworzy, nagrywa, miksuje, masteringuje i wydaje swoje albumy.
   Niesamowity facet.
   Czytalem i ogladalem wiele wywiadow z nim- tez przeszedl przez wiele toksycznych zwiazków z różnymi dziwnymi samicami, co widać w jego tekstach i słychać w twórczości.
   Teraz samotnie wychowuje dzieciaka.
   Jakby Wam sie spodobalo, to polecam caly pierwszy album:

    
   A szczególnie: Here (pierwszy kawałek), Dirty Hole (najprawdopodobniej o kobietach niszczących mezczyzn, ale są różne interpretacje, niektorzy mówią że to ogólnie o silnych uzależnieniach), Temptation i Somewhere Else to Be.
    
   Niektóre kawałki są bardzo romantysz, inne mroczne i ciezkie. Dla mnie zdecydowanie muzyka na "trudne czasy".
    
   Niedawno sobie odświeżałem swoje ulubione zespoły ze starych lat, także pomyślałem że podrzuce.
   pozdro.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.