Skocz do zawartości

Kolejny przykład uciskającego "patriarchatu" w Polsce! W podkieleckiej kopalni przyjmują na wozidła już prawie same kobiety!


predator08

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule pewnego dnia dostaję info, że do pewnej podkieleckiej kopalni szukają kierowców na tzw. wozidła (wymagana kategoria C.) Jako, że taką posiadam, postanowiłem zaaplikować na to stanowisko. Praca 8 h na dobę. Zarobki oscylują pewnie w granicach 2200-3200 na rękę miesięcznie, ale w tej części Polski nie spodziewam się cudów. Jednak ponieważ miałbym koło 3 km do tej pracy, dlatego nie zawahałem się aplikować. I czego się dowiaduję niebawem potem? Że na to stanowisko teraz bardziej potrzebują kobiet... To tak wygląda ta dyskryminacja kobiet na rynku pracy? Czemu kosmetolożki nie szukają mężczyzn do takowej pracy? Podobnie to wygląda w kieleckim MPK. Również pierwszeństwo mają nasze panie, no i powiedzcie czy to nie jest dyskryminacja płciowa?

Uwierzcie, albo i nie, ale w tej części Polski kukoldztwo jest jednym z najszybciej rozwijających się zjawisk. Powiecie co niektórzy niby konserwatywny kurwidołek, ale już co druga kobieta ma SSmańskiego pioruna na profilowym na fb, przy czym coraz większa ogłupiałych i nieświadomych mężczyzn wtóruje im w tym... Normalnie ręcę opadają... Może niech dadzą jeszcze pierwszeństwo kobietom w szczepieniach? Ja będę tak szlachetny i chętnie oddam swoją szczepionkę niejednej "miłej", płonącej mową pseudokatolickiej miłości seniorce ;) 

  • Like 6
  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety w Polsce mają już tyle przywilejów i udogodnień a dalej krzyczą wszem i wobec, że żyją w patriarchalnym obozie zagłady.

Z jednej strony jestem zaskoczony w końcu jakieś równouprawnienie z drugiej wcale się nie dziwie, że zatrudniają tam kobiety bo być

może firma szuka oszczędności a kobiety i tak się zgodzą na niższe uposażenia byle by być kolektywną w społeczeństwie.

W grę wchodzą jeszcze dotacje czy dopłaty od rządu lub UE za zatrudnianie kobiet na co pracodawcy chętnie idą w dobie kryzysu.

I być może dlatego tylko nie dostałeś tej pracy.

Co do kukoldów nie wiem jak się rozkłada w Polsce na poszczególne województwa, ale wśród krajów zachodnich jesteśmy zapewne w 
ścisłej czołówce. 

Co do szczepionek to własnie kobiety najchętniej się szczepią i zwariowały na tym punkcie już do reszty a za kilka lat będą płakać, że są bezpłodne.

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Iceman84PL napisał:

W grę wchodzą jeszcze dotacje czy dopłaty od rządu lub UE za zatrudnianie kobiet na co pracodawcy chętnie idą w dobie kryzysu.

 

Znajdą się jakieś chętne? Bo jeżdżenie wozidłem jest tak samo fascynujące jak jeżdżenie wózkiem widłowym. Z punktu A do punktu B. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Iceman84PL napisał:

Co do szczepionek to własnie kobiety najchętniej się szczepią i zwariowały na tym punkcie już do reszty a za kilka lat będą płakać, że są bezpłodne.

 

Nie mam żadnego portalu randkowego, ale to sobie wyobrażam:

 

Wiek: ...

Stan cywilny: panna

<seria durnych info>

Alkohol: TAK

Paląca: NIE

Chcę mieć dzieci: TAK

Szprycera: TAK

 

No to nie będzie dzieci. :P

 

 

Tak, swoją drogą zastanawiam się jak wypadnie wydajność pracy z paniami na wózkach i współczynnik wypadków.

Ale, niech głupota postępuje, ta firma sama sobie podkłada nogę.

Tak samo jak ci od oranżadki Helena. Najpierw promowali lewackich cwelebrytów to teraz karma wróciła.

Muszą sprzedawać swoje pocukrzone wody w małych buteleczkach i walczyć ostro o przetrwanie przez podatek cukrowy.

To jest zgodne z lewacką ideologią tych, których promowali!

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki były na szkoleniu BHP. Uświadomiły mnie, że mogą dźwigać towar tylko do 12kg, który to przepis wykorzystują nie od dziś, na niekorzyść mojego układu kostno mięśniowego...

Prognozuję (podpowiadam nierządowi RP) zmniejszenie maksymalnego ciężaru mogącego dźwigać słabe niewiasty do okrągłego 0kg. W dalszej przyszłości będzie to wartość ujemna, tzn. to facet będzie nosił i ciężar i kobietę. Rozumnie się że na rękach...

  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JudgeMe pozwól, że Cię przywołam apropos Twojego ostatniego tematu:

 

A także Twoich wpisów jak to kobiety w Polsce mają ciężko i jak im strasznie. Normalnie #piekłokobiet.

 

Zajrzyj sobie tutaj i poczytaj jak jest w rzeczywistości. Mam nadzieję, że historia ta naciągana nie jest,

 

Do typowo męskich wydawałoby się zajęć pierwszeństwo mają kobiety, a nie spełniający wstępne kryteria mężczyźni. Dyskryminacja kobiet w Polsce ma miejsce na każdym niemalże kroku.

 

Różnica polega na tym, że o czymś takim jak to w TV nie usłyszysz, FB, Twitter czy nawet Instagram takie treści zblokują, ponieważ nie są one zgodne z "partyjną linią", a w zamian pokażą jakieś treści odwrotne po to abyś Ty i Twoje koleżaneczki bezrefleksyjnie to kupiły, zgodnie ze swoja naturą i potem powtarzały to wszem i wobec jak objawioną prawdę. Faktem jest to, że jednak odwrotne sytuacje mają miejsce, a kobiety ich albo nie widzą, albo, co bardziej prawdopodobne, widzieć nie chcą, a jak się poda im przykłady na potwierdzenie swojej tezy, to w to nie uwierzą lub będą chciały innych przykładów. Tylko po co?

 

Edytowane przez Krugerrand
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować art. 183a § 1 Kodeksu pracy: Pracownicy powinni być równo traktowani w zakresie nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, warunków zatrudnienia, awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych, w szczególności bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną, zatrudnienie na czas określony lub nieokreślony, zatrudnienie w pełnym lub w niepełnym wymiarze czasu pracy.

 

Rzućmy okiem na to co mówi doktryna prawa (prof. Walczak): Równe traktowanie pracowników jest wyrazem niedyskryminacji. Nakaz równego traktowania zawarty w art. 183a KP odnosi się do wszystkich etapów stosunku pracy. Zgodnie z brzmieniem § 1 tego przepisu "pracownicy powinni być równo traktowani w zakresie nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, warunków zatrudnienia, awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych (…)". Przepis ten obejmuje zatem już etap rekrutacji (kiedy w rzeczywistości mamy jeszcze do czynienia z kandydatem na pracownika, czyli potencjalnym pracownikiem), następnie etap kształtowania praw i obowiązków pracownika (czyli etap ustalania rodzaju pracy, wymiaru etatu, wynagrodzenia itd.), aż po etap zwalniania (tutaj szczególnie wrażliwa jest kwestia doboru pracowników do zwolnienia, wybierania podstawy zwolnienia i uzasadniania tego zwolnienia).

 

Z przywołanym przeze mnie artykułem koresponduje art. 18d k.p. Wedle tego przepisu osoba, wobec której pracodawca naruszył zasadę równego traktowania w zatrudnieniu, ma prawo do odszkodowania w wysokości nie niższej niż minimalne wynagrodzenie za pracę, ustalane na podstawie odrębnych przepisów.

 

Konkludując, z żądaniem wpłaty odszkodowania, o którym mowa wyżej może wystąpić nie tylko pracownik, ale także osoba, która starała się o zatrudnienie u danego pracodawcy, jednakże ten odmówił nawiązania z nią stosunku pracy z przyczyn uznawanych przez k.p. za dyskryminujące np. ze względu na płeć. Nie żebym do czegoś namawiał autora postu :P tak tylko wrzucam w ramach edukacji z zakresu prawa pracy.

 

Edytowane przez Zerwito
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Iceman84PL napisał:

Co do szczepionek to własnie kobiety najchętniej się szczepią i zwariowały na tym punkcie już do reszty a za kilka lat będą płakać, że są bezpłodne.

Spoko, korporacje medyczne już wymyślą jak za kupę kasy przywracać płodność. Będą dwie (do kwadratu :P ) pieczenie na jednym ogniu:

 - ograniczenie przyrostu klasy średniej / niższej

 - rozpasanie seksualne (w końcu będzie można bez gumek jechać bez ryzyka) -> degeneracja rodziny na rzecz komitywu

 - eugenika dla tych co mają kasę

 - (udawane) leczenie bezpłodności tych co nie mają kasy

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowcy ciężarówek... kobiety :lol: 

Sam mam CE, ale nie jeżdżę, bo nie lubię, ale jak by mi ktoś powiedział ze woli kobietę...

Ten świat chyli się ku upadkowi, ciekawe jak one na kolo sikają :D

 

Tak to jest panowie, niedługo nam każą rodzic i pieluchy przewijać i za pół darmo pracować wszystko dla dobra kobiet.

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiotuje już od tych haseł: ,,wolność to kobieta”, ,,siła to kobieta” itd.

Od razu mam pewne skojarzenia z ludźmi, którzy za wszelką cenę chcą udowodnić, że nie są w czymś mierni, for example: goście którzy ciągle opowiadają kogo nie pobili lub jak to świetnie jakiegoś sportu nie uprawiają.


Coraz bardziej przez to moje zwoje odbierają kobiety jako lekko niedorozwinięte- nie moja wina wysoki sądzie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Zerwito said:

Nie żebym do czegoś namawiał autora postu

 

Właśnie do tego namawiam. Dopóki pracodawcy są bezkarni będą robić co chcą a jak ich ktoś podstawi do pionu to dopiero zaczną przestrzegać prawa. Jak to powiedział znany i lubiany felietonista - trzeba z tym iść do sądu i już.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To tak jak z kredytami branymi przez oszustów na nasze dane, gdzie musisz udowadniać latami w sądach, że ktoś wykorzystał twoje dane, podrobił podpis a kredytodawca nie zweryfikował należycie tożsamości klienta. Banki i parabanki są bezkarne bo wiedzą, że nikt im nic nie zrobi gdy tymczasem jest prawo*, które pozwala ich przywołać do rzeczywistości tylko (prawie) nikt go nie zna a już na pewno nie idzie z tym do sądu.

 

Do tego, gdyby ktoś wziął taki lipny kredyt na kilku polityków z partii rządzącej, nie ważne która by to nie była, to by się zaraz nauczyli prawa przestrzegać a nawet by się znalazła wola polityczna do lepszego uregulowania tej sprawy.

 

* Taki przepis od bardzo dawna istnieje. Tylko banki zazwyczaj ukrywają ten fakt, wmawiając wszystkim, że teraz muszą spłacać dług zrobiony przez oszusta.
Chodzi o Kodeks Cywilny i art 39. Zaczyna się to tak:
Art. 39.§ 1. Jeżeli zawierający umowę jako organ osoby prawnej nie ma umocowania albo przekroczy jego zakres, ważność umowy zależy od jej potwierdzenia przez osobę prawną, w której imieniu umowa została zawarta.

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.