Skocz do zawartości

Kolejna bańka na rynku mieszkaniowym w USA


Trevor

Rekomendowane odpowiedzi

Natrafiłem dzisiaj na ten materiał. Mówią w nim że USA grozi znowu kryzys podony do tego z 2008 roku. 

 

 

Biorąc pod uwagę absurdalne propozycje PiS dotyczące budowy mieszkań czy jest możliwe że PiS chce podłączyć się do okradzenia Polaków z ich pieniędzy bo gdy w USA bańka pęknie to u nas też bedzie to odczuwalne a skoro tak to prawdopodobnie skończy się to źle i u nas. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS? PiS to gówno może razem z tym Kaczyńskim. Nasze podwórko nie jest autonomiczne, zrobią to co im się każe. Ja bym patrzył na ten aspekt globalnie, nie podwórkowo. Mamy ten sam system finansowy co stany i reszta, identyczne ustroje (dupokracja ze zmianami kosmetycznymi, a jak wiadomo demokracją musi ktoś rządzić).

 

Żeby było fajniej światowe forum ekonomiczne zapewnia że nic nie będziemy mieli i będziemy happy czyli tak, raczej będą się próbować dobrać do naszych upchanych skarpet, ale to nie wola PiS. PiS to tylko szyld i sztuczny twór na potrzeby widowni :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maroon napisał:

Tradycyjnie w dupę zakredytowani dostaną. Albo nie dostaną 🤔 Polityka państw "demokratycznych" jest teraz tak obliczona na cele krótkoterminowe (poparcie), że długoterminowo to wróżenie z fusów. 

 

Może chodzi o zakredytowanie jak najbardziej i jak najwięcej. Kredyty to produkt i zysk dla banków. Zakredytowany człowiek jest uległy i posłuszny. Rząd stający w obronie i po stronie korzyści zakredytowanych zyskuje znaczący elektorat. Wszystko kosztem tych zarabiających (bogatych) i tych co coś mają. Normalnie rządy będą Janosikami. Zabierać bogatym i "dawać" biednym.

 

Wszystko wróżenie z fusów ale niektórzy piszą, że po kolejnej fali zkredytowania stopy w górę. Ja obstawiam podatki w górę (zwłaszcza dla tych "bogatszych" niż minimalna)  a stopy dalej na niskim poziomie.

 

Bardziej piszę w perspektywie tego co się dzieje tutaj a nie w USA.

Edytowane przez SennaRot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, maroon said:

Tradycyjnie w dupę zakredytowani dostaną. Albo nie dostaną 🤔 Polityka państw "demokratycznych" jest teraz tak obliczona na cele krótkoterminowe (poparcie), że długoterminowo to wróżenie z fusów. 

 

Jak mają nie dostać. U nas bańska dopiero powstanie jak wejdą te programy PiS. Przecież one sa nie do zrealizowania. Gołym okiem to widać. 40 miliardów zł kosztował program 500+ za danie do ręki ludzi 500 zł. TO ile bedzie kosztowac program w któym rozdają dziesiątki tysięcy zł na mieszkania?

52 miliardy to cały budżet MON. 40 miliardów program 500+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL jakieś maniakalne dziwactwo.

Wczoraj w rozmowie jeden ziomek wspominał mi o różnicach cen mieszkań pomiędzy Zgorzelcem i jego niemiecką częścią.

I tak se patrzę:

8884cda0c605f.png

 

288844f95b82d.png

 

Pytanie za 100 punktów - to u Niemca zdrożeją, czy w kolonialnej PL stanieją?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Rnext said:

W PL jakieś maniakalne dziwactwo.

Wczoraj w rozmowie jeden ziomek wspominał mi o różnicach cen mieszkań pomiędzy Zgorzelcem i jego niemiecką częścią.

I tak se patrzę:

8884cda0c605f.png

 

288844f95b82d.png

 

Pytanie za 100 punktów - to u Niemca zdrożeją, czy w kolonialnej PL stanieją?

Że 76 tys. vs 270 tys.? Nie bardzo chce się wierzyć w taką różnicę. Może jakiś haczyk jest. 

3 hours ago, Trevor said:

 

Jak mają nie dostać. 

W imię poparcia politycy nawet mogą (pozornie) banki wydymać. Choć osobiście w to nie wierzę, dymanie elektoratu jest dużo prostsze i praktycznie bez konsekwencji. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rnext napisał:

W PL jakieś maniakalne dziwactwo.

Wczoraj w rozmowie jeden ziomek wspominał mi o różnicach cen mieszkań pomiędzy Zgorzelcem i jego niemiecką częścią.

I tak se patrzę:

8884cda0c605f.png

 

288844f95b82d.png

 

Pytanie za 100 punktów - to u Niemca zdrożeją, czy w kolonialnej PL stanieją?

Z jakiego portalu te zdjęcia? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.