Skocz do zawartości

Zakup złota, monet, inwestycje, ucieczka z gotówki


Samiec:)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

chciałbym zapyać czy ktoś z was kupował ostatnio jakieś złote monety na 79element.pl. Chciałbym się dowiedzieć jak przebiega transakcja anonimowa lub zwykła i jak sobie sprawdzić potem taką monetę po zakupie czy faktycznie się zgadza i czy jest to oryginał. A może jest zawsze wszystko ok i nie trzeba nawet sprawdzać? Szykuję dla siebie jakiś większy zakup na czerwiec tego roku i mój plan to jest mieć jakieś 20 % kapitału w złocie. Co wybrać jeśli chodzi o monety? Jaka jest najlepsza i czy warto mieć różne czy lepiej wszystkie takie same? Są tutaj jakieś osoby które mają więcej i mogą wypowiedzieć się na ten temat? Czy ta transakcja anonimowa jest zawsze bezpieczna?

 

 

Ogólnie to zapraszam do dyskusji bo jak wiadomo to kasa traci na wartości i warto uciekać z kasą z banku bo niedługo będą ujemne oprocentowania. W Niemczech już przyszły niektóym informacje w bankach że od depozytów powyżej 50k Euro trzeba będzie płacić 0.5% odsetek na rzecz banku. W co oprócz złota, srebra, nieruchomości, giełdy i krypto można jeszcze zainwestować?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sprawdzić, to przyda Ci się waga i suwmiarka - sprawdzasz czy moneta trzyma katalogowe wymiary i właściwą wagę, ale myślę, że w przypadku 79th Element nie jest to konieczne. Są też inne metody, na przykład dźwiękowe, spektrometryczne, ale to już najlepiej poczytaj sobie w internecie.

 

Polecam też Tavex na Świętokrzyskiej w Warszawie - dobre ceny, możesz sobie wejść z ulicy z gotówką i anonimowo kupić bulion w bezpiecznej "kabinie", jesteś tylko Ty i sprzedawca. Co prawda wymagają podania danych (imię, nazwisko, PESEL), ale nikt tych danych nie weryfikuje z żadnymi dokumentami. Podane imię i nazwisko jest nadrukowane na paragonie, jakby co, PESEL nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Samiec:) napisał:

A może jest zawsze wszystko ok i nie trzeba nawet sprawdzać?

Dla zasady sprawdzam wszystkich, wiadomo, że nie jestem jakimś szajbusem ale podstawowe sprawy waga, wymiar, może apka w telefonie na dźwięk monety. Nie sądzę, że 79 element chciałby Cię wyruchać, ale wiesz, niby może ktoś (pracownik) lewiznę zrobić ;) Jest to bardzo wątpliwe bo podrobić monetę jest ciężko i nikt też z ulicy tam raczej nie trafi. Sztabki ogólnie to inna historia, dlatego jak nie masz grubych melonów to monety lepsze. 
 

11 godzin temu, Samiec:) napisał:

Co wybrać jeśli chodzi o monety? Jaka jest najlepsza i czy warto mieć różne czy lepiej wszystkie takie same?

Jakieś bulionówki ze złotej 6 ki, maple, krugerrand, brytania itp. Sam właściciel mówi, że lepiej zbytnio nie kombinować i kupować właśnie takie bo nie ma problemu z weryfikacją i sprzedażą. 
No chyba, że traktujesz to jako hobby to możesz kupować jakieś monety premium. 
Mnie na premium złote nie stać więc kupuje srebrne jako hobby. Jak Cię interesują to napisz priv to podeślę Discorda, kanały YT o srebrnych :) 

 

Anonimowo może podać, że kupujesz jako James Bond, do 10K € to prawie każdy tak robi, oni tego nie muszą weryfikować ;) Paragony warto zatrzymać, zrobić ich ksero bo po pół roku mogą już być nieczytelne! W razie czego skarbówce musisz przedłożyć bo się doczepią i domiar policzą. Aha, do pół roku od zakupu odsprzedaż jest opodatkowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, zuckerfrei napisał:

A kolega @Samiec:) użył funkcji szukaj na forum? Czy jego ego miało to w piździe?

oczywiście że tak nawet się wypowiadałem w jednym z tematów i zadawałem pytania niestety nikt nie odpowiedział konkretnie więc postanowiłem założyć nowy temat i zaprosić chętnych do dyskusji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz linijki Fisha itp, to zawsze możesz poprosić sprzedawcę, żeby sam Ci sprawdził.

 

Zobacz sobie ten wątek, zwłaszcza posty Krugerranda:

 

 

 

44 minutes ago, Pyrkosz said:

Aha, do pół roku od zakupu odsprzedaż jest opodatkowana. 

Chyba raczej na odwrót. Po pół roku nie trzeba płacić podatku od sprzedaży.

 

 

https://www.doradzamy.to/artykuly/inwestycja-w-metale-szlachetne-a-podatki#

Quote

Dokonujący sprzedaży powinien wykazać przychód podatkowy, jeżeli do zbycia dochodzi przed upływem pół roku, licząc od końca miesiąca, w którym nastąpiło nabycie. Jeżeli zaś do zbycia dojdzie po upływie wskazanego okresu, wówczas obowiązek podatkowy nie wystąpi.

 

Edytowane przez manygguh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem, polecam.

 

Sprawdzanie, suwmiarka, waga, aplikacja (chociaż nie mam dużej próby, a pojawiają się głosy, że nie zawsze działa). Jak masz wagę możesz się pokusić o zbudowanie wagi magnetycznej. 

 

Teraz chyba nie ma możliwości kupić anonimowo zdalnie. Do punku to idziesz i przedstawiasz James Bond i kupujesz do limitu, który aktualnie jest, a powyżej, którego sprzedawca ma obowiązek legitymowania. Możesz nawet chodzić co dzień i kupować po jednej monecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu znalazłem info ze strony 79element.pl jak myślicie jest sens kupować parę monet złotych i zamawiać anonimowo z odbiorem w paczkomacie skoro i tak zarobione pieniądze są legalnie i nie ma sie przed czym kryć? Co jeśli się taka paczuszka zgubi? Ta pierwsza opcja UPSem wydaje się być bardziej bezpieczna. 

Domyślną formą wysyłki jest UPS. Wysyłka kosztuje 30 zł, przy czym każda paczka jest ubezpieczona do kwoty 50 000 zł. Jako jedna z nielicznych firm w Polsce mamy podpisaną umowę z UPS, dopuszczającą ubezpieczone przesyłanie kruszców za ich pośrednictwem.

Klienci mogą również wybrać wysyłkę paczkomatami firmy Inpost, w cenie 15 zł. Przesyłki są teoretycznie ubezpieczone do kwoty 20 000 zł, ale procedura uzyskiwania odszkodowania jest trudna czy wręcz niemożliwa. Ponadto w okresie listopad-grudzień system paczkomatów jest przeciążony w związku z przesyłkami świątecznymi, przesyłki są bardzo niedbale traktowane i ryzyko zagubienia przesyłki jest znacząco wyższe. Klienci wybierają przesyłkę paczkomatami na własną odpowiedzialność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, manygguh napisał:

Chyba raczej na odwrót. Po pół roku nie trzeba płacić podatku od sprzedaży.

No właśnie to napisałem tylko, że przed trzeba :) 

 

3 godziny temu, Samiec:) napisał:

Co jeśli się taka paczuszka zgubi?

Raczej nie zwrócą Ci kasy wyprą się, że mają w regulaminie, że cennych przedmiotów nie wolno przesyłać. 


 

3 godziny temu, Samiec:) napisał:

zarobione pieniądze są legalnie i nie ma sie przed czym kryć?


Wiesz, w razie konfiskaty państwowej (takiej jak była kiedyś w USA) mają Cię jak na tarczy. Wtedy zawsze możesz powiedzieć, że dałeś komuś tam a co on z tym zrobił to nie wiesz. No ale jak zaczną Cię trzepać prądem (wojenka, okupacja) to możesz pęknąć. 
Przy zakupie złotych monet po prostu pojedź autem po nie i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Pyrkosz said:

1. Wiesz, w razie konfiskaty państwowej (takiej jak była kiedyś w USA) mają Cię jak na tarczy.

2. Wtedy zawsze możesz powiedzieć, że dałeś komuś tam a co on z tym zrobił to nie wiesz.

3. Przy zakupie złotych monet po prostu pojedź autem po nie i tyle. 

1. Dokładnie.

To było chamstwo jak na Amerykę chwalącą się wolnością.

 

2. To nie takie proste.

Komu dałeś?

Nie wiesz?

Nie pamiętasz?

Tak po prostu dałeś, jak bezrobotni dawali Bentleye Rydzykowi?

 

3. Ano.

Prościej się nie da.

Nie bez powodu w kantorach nie płaci się kartami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tavex Warszawa na Świętokrzyskiej.

Można zerknąć w Google.

 

Firma na najwyższym poziomie, rok temu kupowałem 10 sztuk Krugerrandów, w marcu tego roku kolejne 5 sztuk.

 

Sprawdzić zawsze można ale ja tego nie robiłem, firma godna zaufania.

 

Moim zdaniem jeśli chodzi o monety to inne są delikatnie w tyle za Krugerrnadami, piszę o liściu klonowym czy też filharmonikach.

 

Jest kilka filmów na YouTube o monetach i które warto kupić oraz dlaczego, polecam obejrzeć.

 

Swoją drogą dobre, perspektywiczne myślenie o zabezpieczeniu kapitału przed inflacją.

Edytowane przez Massamba_
Chce dodać zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam wasze odpowiedzi i chyba fatycznie najlepiej będzie się wybrać, szkoda że jestem z zadupia zwanego Podkarpaciem ale myślę, że tu na miejscu może znajdę też coś. Ktoś kupował może w Goldenmark? Mają siedzibę w Rzeszowie, może tu by było dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.