Skocz do zawartości

10 tysięcy alimentów w Polsce - sprawa dla reportera


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś tu chciał przypowiastki o alimenciarzach: na rozprawie samiczka poinformowała niezawisły, że ...zrzeka sie alimentów (powaga). Nieistotne. Po roku otrzymał wyrok...;) 

Bezrobotny, 4 czy 5 gówniaków...urobiony przez partnerkę. .sam zaproponował 2 k alimentów ( wyjaśniał, że konkubina mu wytlumaczyła, że "państwo wtedy płaci") . 

Sąd niezbyt często orzeka karę bezwzględnego z tytułu uchylania się od świadczeń alimentacyjnych. Alimenciarze trafiają "na puchę" drogą okrężną. Z art 209 najczęściej Sąd przybija m inn tzw prace społeczne w wymiarze od 20 do 40 h miesięcznie. Ew może zamiennie 20% poborów. 

Skazany ląduje na rok-dwa na pracach. Jak je wykonać jeśli jest się zatrudnionym? Pomińmy jakość tej pracy wykonywanej przez skierowanych. Ale 40 h to...tydzień w każdym mcu. Omykają. Pat. Idzie od kuratora wniosek o karę zastępczą. 1 i 2 Sąd odrzuci. Za 3 idzie na puche. Uogólniam i upraszczam. 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kiroviets napisał:

@Personal Best

 

Możesz wyjaaśnić?

 

Zapomniłeśo najważnieszych: nauczycielka, sekretarka/ asystentka, korposuczysko i wielka pani urzędnik  spędzająca 3/4 dnia na pogaduchach przy kawie za nasze podatki. Takie mają bardzo często koleżanki - psiapsi po rozwodzie, która zawsze chętnie udzieli"munrycHH" rad.

 

IMO raczej schemat hieny by tu bardziej pasował.

 

Szkoda gościa, bo to jak ktoś wyżej pisał wpływ wychowania m.in. Ale w tym przypadku potwierdza się powiedzenie mojego znajomego- " z policajskim pożartujesz, z doktorem pożartujesz, ale z ch*em to nie ma żartów".

 

Mowię o hard corowych z punktu widzenia relacji zawodach, tym samym prawnik= zawsze znajdzie się w jej kancelarii (jeśli to jakaś "sieciówka")  chętny/chętna która pociśnie mężusia na rozprawie albo jakiś zakochany kundel z aplikacji który specjalizuje się w sprawach rodzinnych - przerabiałem i kilku moich kolegów którzy sie rozwodzili również. Milicjantka bo zawsze ma wokół pełno fagasów dających atencje i w miarę potrzeby dużo więcej , psycholog bo masę jest odjebanych paniuś na swobodę seksualna ale tez techniki manipulacyjne.
Ja nie mowie o każdej kobiecie typu nauczycielka, przedszkolanka czy korpo i tego co podpowie koleżanka na kawie  ale o takich jak powyżej które mają solidny kapitał społeczny i narzędzia do egzekwowania tego u partnera.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tmr napisał:

Ktoś tu chciał przypowiastki o alimenciarzach: na rozprawie samiczka poinformowała niezawisły, że ...zrzeka sie alimentów (powaga)

 

Nie może zrzec się alimentów na dziecko, ponieważ alimenty są świadczeniem na rzecz małoletniego, a nie na rzecz drugiego rodzica. 

 

Rodzic sprawujący opiekę nad małoletnim jedynie dysponuje nimi w celu zaspokojenia potrzeb małoletniego.

 

Mówiąc najprościej, alimenty są dziecka, a nie matki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tmr napisał:

Klient sądził, że skoro samiczka przed niezawisłym tak oświadczyła to...nie płacił

To był aż takim frajerem, żeby swojej harpii uwierzyć na słowo jak na wadze nie był? Dobrze rozumiem?

 

37 minut temu, tmr napisał:

Jak je wykonać jeśli jest się zatrudnionym?

Nawet, jak przyklepią mu 40h/ msc, to w realu i tak spędzi tam max.20h.

 

24 minuty temu, Personal Best napisał:

Milicjantka bo zawsze ma wokół pełno fagasów dających atencje

Ja słyszałem o odwotnym przypadku. Karyna leciała na 2 fronty - bolec i 2gi bolec policjant, który za d**ę podpowiadał jej i dawał wskazówki z własnego doświadczenia na "służbie", co ma robić,, żeby upier***ić męża jak najmocniej. Czyste sku****syństwo 😒.

 

@Mosze Red @tmr Czy płacenie przez delikwenta po połowie lub nawet większej części zasądzonych alimentów może wpłynąć na opóźnienie egzekucji?

I jaka może być mniej więcej maksymalna zasądzona (na 1 dziecko) kwota w przypadku: małe miasteczko, dziecko 6/7 lat zdrowe, zarobki ojca + - średnia krajowa?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Kiroviets said:

Kolego, czy po Brexicie nie przywrócili kontroli granicznych wjazd/ wyjazd z UK? Przecież tam mogą Twój paszport "wrzucić na bęben" i pi**a zimna.

 

Kontrole były zawsze, no i dalej są. A co to ma do rzeczy? Jakie są warunki do zatrzymania kogoś na odprawie granicznej w WB?

Chyba tylko lat gończy z Interpolu. Wtedy pewnie tak. A za alimenty się  ściga listem gończym?

 

A jak nie ma listu? Co wtedy zrobią? Gdybyś wyjeżdżał to mówisz, że jedziesz do Polski oddać kasę albo poddać się karze i co ci powiedzą, że cię zatrzymują żeby cię wydać Polakom? Przecież ty tam właśnie jedziesz.

 

Poza tym dopóki nie ma żadnego wyroku ani tym bardziej listu gończego to może wyjechać gdzie chce. Nikt go nie zatrzyma bo nie może.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tmr napisał:

Nie, nie spędzi 20h bo jednostki, które mają tego typu skierowanych zobowiązane są pilnować liczby h. A kuratorzy to sprawdzają. 

 

 

Ja znam takie przypadki od znajomych, tylko że to  nie były alimenty a inne wykroczenia i te jednostki samorządowe, gdzie odrabiali, tak właśnie podchodziły do  tematu.

 

15 minut temu, wrotycz napisał:

A jak nie ma listu? Co wtedy zrobią? Gdybyś wyjeżdżał to mówisz, że jedziesz do Polski oddać kasę albo poddać się karze i co ci powiedzą, że cię zatrzymują żeby cię wydać Polakom? Przecież ty tam właśnie jedziesz.

 

 

No mi chodziło o przypadek, w którym jest list właśnie. Nie byłem w UK nigdy, tym bardziej autem. Oni zczytują paszport skanerem/ przepuszczają przez komputer czy nie?

Edytowane przez Kiroviets
lit.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kiroviets napisał:

Czy płacenie przez delikwenta po połowie lub nawet większej części zasądzonych alimentów może wpłynąć na opóźnienie egzekucji?

I jaka może być mniej więcej maksymalna zasądzona (na 1 dziecko) kwota w przypadku: małe miasteczko, dziecko 6/7 lat zdrowe, zarobki ojca + - średnia krajowa?

 

Egzekucja komornicza zależy tylko i wyłącznie od tego czy rodzic sprawujący opiekę nad dzieckiem będzie chciał zaległe alimenty egzekwować. 

 

Jeśli zalegasz matce swojego dziecka alimenty, a ona skieruje sprawę do sądu, uzyska tytuł egzekucyjny z nadaną klauzulą wykonalności, to w zasadzie jesteś na jej łasce. 

 

Później składa wniosek o egzekucję do komornika z załączonym tytułem wystawionym przez sąd i komornik musi egzekwować. 

 

Jak będzie miał z czego ściągnąć to ściągnie + opłaty komornicze.  

 

Co do wysokości alimentów, to najczęściej spotykaną kwotą będzie coś z przedziału 600 - 800 PLN.

 

Alimentami wysokimi "straszą" media, ale w mediach nie mówi się o typowym Kowalskim tylko o celebrytach, politykach, ludziach zamożnych. 

 

Napisałeś o średniej krajowej to jest około 4200 netto, tak naprawdę mityczną średnią krajową zarabia niewiele osób, większość społeczeństwa zarabia poniżej. 

 

Przy 4200 netto, spodziewałbym się alimentów w granicach 900 - 1300 zależy od wieku dziecka, kosztów życia w regionie i uzasadnionych kosztów utrzymania. Jak Pani jest "mama na pełen etat" (czytaj bezrobotna) i żyje z dojenia socjalu wynajmuje mieszkanie to mogą być górne widełki tej kwoty bardziej, bo mamusia ma mało pieniążków, a dziecko ma "uzasadnione potrzeby". 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, Kiroviets said:

Nie byłem w UK nigdy, tym bardziej autem. Oni sczytują paszport skanerem/ przepuszczają przez komputer czy nie?

 

Tak, i co z tego? Tam nic nie ma. Jeśli nie ma za Tobą listu gończego to zobaczą tylko czy paszport jest prawdziwy.

 

39 minutes ago, Kiroviets said:

No mi chodziło o przypadek, w którym jest list właśnie.

 

Nigdy nie spotkałem nikogo kto byłby ścigany listem gończym za alimenty.

To, że nigdy nie spotkałem nie znaczy żre takich nie ma ale znaczy, że to mało prawdopodobne. Jak mało tego nie wiem ale sądzę, że bardzo mało.

 

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wrotycz napisał:

? Tam nic nie ma.

Z tym bym polemizował. Piszę, bo ja jeździłem poza ue, tylko w odwrotnym kierunku i dlatego mnie zastanawiało. Zarówno nasza SG/ kas jak i odpowiednik sąsiadów mogą dużo o Tobie z niego wyczytać. Nie chcesz, nie wierz. Chociaż może na zachodzie inne dane mają faktycznie dane.

Edytowane przez Kiroviets
skł.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alimenty to ogromne zło dla dzieci, zamiast tego powinna być opieka po 50% czasu, potwierdzana przed mediatorem.

Natomiast okradanie i robienie z ojców przestępców to łajdactwo.

 

Za to drugie odpowiada PiS, przy poklasku całego sejmu z 2017 r., poza p. Jackiem Wilkiem.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, wrotycz said:

Kontrole były zawsze, no i dalej są. A co to ma do rzeczy? Jakie są warunki do zatrzymania kogoś na odprawie granicznej w WB?

W WB zawsze skanują paszport, jedynie przyloty z Irlandii puszczali bez kontroli. Duńczykom wystarczyło zazwyczaj tylko machnąć paszportem, bez skanowania.

Kiedyś poleciałem do DE na podstawie biletu w telefonie, nikt nie wziął nawet paszportu do ręki. Dziwne mi się to wydawało, powinien ktoś zweryfikować czy właściciel telefonu nie jest np. złodziejem.   

16 hours ago, wrotycz said:

Tam nic nie ma.

Miałem w UK background check'a, trzeba było fizycznie paszport wysłać. Na pewno mają współpracę miedzy służbami i gdybym ktoś mnie gdzieś szukał za coś to by wtedy znalazł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Orybazy said:

Miałem w UK background check'a, trzeba było fizycznie paszport wysłać. Na pewno mają współpracę miedzy służbami i gdybym ktoś mnie gdzieś szukał za coś to by wtedy znalazł. 

 

No i co? Nawet gdybyś był karany, w Anglii, to by tego w paszporcie nie było. Dopóki nie jesteś poszukiwany, nie ma na ciebie nakazu aresztowania (list gończy to de facto nakaz aresztowania) to nie tylko Cię nie zastrzymają ale nawet nie będą o twojej historii wiedzieć. Twoja historia "kryminalna" to informacja poufna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 30.05.2021 o 17:27, spacemarine napisał:

No nie zna się na kobitach bo uczył się i latał, bo nauka była na kredyt. Nigdy nie wyjdziemy z tego polskiego bagna jak nie będziemy się trzymali razem i wspierali, a tak sorry ale faceci tutaj zachowują się jak kobity które rżą w komentarzach na yt na jego temat.

Komentuje po raz drugi ten wątek.

Spacemarine ma rację. Do szukania wiedzy służy nasze Forum: Bracia Samcy.

Nie dobijać gości, którzy popełnili błędy bo nie mieli wiedzy na temat:

mechanizmów dorosłego życia w relacjach męsko-damskich.

😕

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2021 o 22:17, Mosze Red napisał:

Nie może zrzec się alimentów na dziecko, ponieważ alimenty są świadczeniem na rzecz małoletniego, a nie na rzecz drugiego rodzica. 

50% procent alimentów do dyspozycji matki, drugie 50% na depozyt sądowy, w wieku 18 dziecko może sobie wybrać pieniądze. 

 

Plus tabela alimentacyjna. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slavex napisał:

Plus tabela alimentacyjna

To powinna być podstawa wszystkiego. 

 

Madki traktują z sądami pod rękę alimenty jako pewne i wysokie źródło dodatkowego dochodu. Wolna amerykanka. Są niby alimenty podstawowe ale nikt nie bierze ich pod uwagę. 

 

Znajomy ma sprawę o podniesienie do 3500, inny już ma podniesione do 1500, przy jednym dziecku.

Z tymże jeden robi za bankomat jak ja, nie widząc nawet dziecka, a drugi musi się mierzyć z chorą maDką bardzo negatywnie nastawiającą córkę do nowej partnerki. Tam się chore jazdy odpierdalają. 

 

One robią wszystko na co im się pozwala, a pozwala na wszystko. Polskie kato-femi-talibanskie państwo to szambo dla ojców a gora złota dla matek.

Ale tak źle jak za PiSdzielców nie było nigdy. 

Która partia się za to weźmie? Nie widzę żadnej która by mogła, a choćby by spróbowała. 

 

Sośnierz może sam sobie gadać do pustej sali. Nic sam nie zmieni. 

 

A my możemy gadać, gadać, gadać, gadać czekając na kolejne samobóstwa lub bankructwa. 

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, slavex napisał:

50% procent alimentów do dyspozycji matki, drugie 50% na depozyt sądowy, w wieku 18 dziecko może sobie wybrać pieniądze. 

 

Ale to dalej nie zmienia faktu, że alimenty są małoletniego, co to zmienia w kwestii zrzeczenia się alimentów przez matkę, które jest niemożliwe ? 

 

No i jeszcze przy obecnym patostanie gospodarki to depozyt może być mało wart jak dziecko dobrnie do 18.

 

Czyli część kasy zostanie zmarnowana. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

divide et impera

 

Dziel i rządź. Celem jest podzielenie kobiet i mężczyzn dając tym pierwszym większe prawa. Tak systemowo rozwala się rodziny w świetle prawa.

 

is fecit, cui prodest

 

Ten uczynił, czyja korzyść. Komu zależy na niszczeniu rodzin? Tym, którym zależy na depopulacji krajów, świata.

 

A nasi niby prawicowi rządzący, niby anty lewaccy dolewają oliwy do ognia na czele z ministrem zero.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.