Jump to content

Recommended Posts

Od zeszłego roku mocno zaostrzyły się u mnie problemy z astmą, w związku z czym nie mogę spać w nocy a i w dzień mnie nawet przydusza od alergenów. Moje pytanie jest takie czy ktoś ma jakieś większe doświadczenie w temacie korzystania z oczyszczaczy powietrza i potrafiłby doradzić. Jest od zarąbania wyboru, myślałem nad modelem w granicach kwoty 500zł, oczywiście filtr HEPA, wstępny i chyba też przydałby się węglowy. Na pewno powinien być cichy/ mieć tryb nocny do spania, nie żreć dużo prądu, powierzchnia użytkowania ok. 10m2. Ważna też kwestia eksploatacji, wymiany i ceny nowych filtrów.

podpinam @lync

Ja mam  Webbera 8400. Filtry chodzą po mniej niż stówkę, oczyszczacz w pomieszczeniu do 20-25m sprawuje się całkiem nieźle - czujnik smogu potwierdza jego funkcjonalność. 2-3h puszczony na najniższej czy średniej prędkości i jest spoko. Czasem pomagało puszczenie razem z nawilżaczem powietrza (ultradźwiękowym). Wtedy mniej drapało (też miałem oskrzelowe przeboje kiedyś).

Czyszczenie to czasem problem, bo brudzi się u góry i co jakiś czas trzeba go rozłożyć, przeczyścić i złożyć. Pewne rzeczy są na wcisk i warto uważać, aby nie złamać części, ale ogólnie nie jest źle. Zdarza mu się lekko stukać od strony wiatraka, ale to rzadki problem, obecnie niezauważalny.

Ma też funkcje jonizatora, ale nie korzystałem, bo cenię sobie normalne jonizatory a nie zwykłe pojedyncze elektrody.

• Like 1

Ja korzystałem z Sharpa kilka lat temu, bo mają (mieli???) wyłączność na technologię PlasmaCluster. A to był jedyny myk, który skutecznie wywabiał dym papierosowy z lokalu. Cen aktualnych nie znam, ale reklamowali coś ostatnio, że nowe modele mają kilka lat między wymianami filtrów - koszt początkowy może się zwrócić.

• Like 1
9 godzin temu, Kespert napisał:

Ja korzystałem z Sharpa kilka lat temu, bo mają (mieli???) wyłączność na technologię PlasmaCluster. A to był jedyny myk, który skutecznie wywabiał dym papierosowy z lokalu. Cen aktualnych nie znam, ale reklamowali coś ostatnio, że nowe modele mają kilka lat między wymianami filtrów - koszt początkowy może się zwrócić.

Dokładnie, chodzi o technologię i rozsądne filtry.

• Similar Content

• By Marek Kotoński
      Mam taką sprawę i prośbę o dobrą radę.

Najpierw ja. Mam jak wiecie IBS, który bardzo mocno się wycofał - czasami czuję, że jestem całkiem zdrowy. Poprawa w ostatnich miesiącach jest nieprawdopodobna - przez tyle lat żyłem w panicznym lęku przed wyjściem z domu, że dostanę biegunki i będę wrzeszczał z bólu, że byłem święcie przekonany że wtedy skaczę pod samochód, ponieważ nie wytrzymam takiego poniżenia. Wizja obsrania się na ulicy przerażała mnie, cały drętwiałem ze strachu i wpadałem w jakby stupor. 

Obecnie jestem w stanie chodzić do kilometra w jedną stronę, czuję się wtedy niezwykle szczęśliwy, oszołomiony tym co się dzieje. Ta wolność jest jednocześnie przerażająca i obezwładniająca. Czuję się wtedy jakbym chodził po wodzie - pamięć mówi o bólach brzucha, biegunce, przeraźliwym lęku, ale ciało milczy. Nic, po prostu nic. Jem strasznie, a przez chyba miesiąc nie miałem żadnej biegunki. 

Znajomy mi wysłał na fejsie art: http://reset.me/story/a-marijuana-deficiency-might-be-causing-your-migraines-and-ibs/

Czyli maryśka może mi pomóc. Jednak od 10 lat nie palę papierosów, i nie wchodzi w grę wciąganie dymu do płuc. Byłem palaczem kilkanaście lat i palaczem umrę - z tego się nie wychodzi tak do końca nigdy. 

Wczoraj kumpel dał mi świetny pomysł - Vaporizer. Czyli ładuję zioło i wciągam parę zamiast dymu. Dlaczego tego chcę? Ponieważ są w życiu sytuacje, kiedy muszę być 100% pewny że mój układ nerwowy mnie nie zawiedzie. Walnę dwa buszki i mogę iść na kilka godzin w miejsce, gdzie nie będzie kibla. Np. pogrzeby na które nie chodzę od kilku lat, ponieważ boję się "awarii".

Czy to tak zadziała? Jeśli tak, jakie urządzenie mi polecacie? Z towarem nie ma najmniejszego problemu.

----------------------------

Druga sprawa.

Tata przeszedł półpaśca dwa lata temu, i niestety pojawiła się neuralgia. Nie pomagają żadne prochy, bierze teraz leki przeciwpadaczkowe (gamma coś, nie pamiętam ich nazwy) - a jeździ na wózku, ma chyba wszystkie możliwe choroby płuc. Bardzo chciałbym mu pomóc, żeby go nie bolało i nie brał prochów - czy te urządzenie mogłoby mu pomóc na bóle? Jeśli tak, natychmiast kupuję i wysyłam.
    • By Marek Kotoński
      Mam tę chorobę w pakiecie, ale normalnie funkcjonuję - teraz jednak po wysiłku jak wchodzę do domu, duszę się, pojawia się rozdrażnienie itd. Nie chcę wejść w leki, bo widzę po tacie że to droga donikąd, jakie znacie niekonwencjonalne metody leczenia tej choroby?
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.