Skocz do zawartości

Oczyszczacz powietrza do małych powierzchnii


Ksanti

Rekomendowane odpowiedzi

Od zeszłego roku mocno zaostrzyły się u mnie problemy z astmą, w związku z czym nie mogę spać w nocy a i w dzień mnie nawet przydusza od alergenów. Moje pytanie jest takie czy ktoś ma jakieś większe doświadczenie w temacie korzystania z oczyszczaczy powietrza i potrafiłby doradzić. Jest od zarąbania wyboru, myślałem nad modelem w granicach kwoty 500zł, oczywiście filtr HEPA, wstępny i chyba też przydałby się węglowy. Na pewno powinien być cichy/ mieć tryb nocny do spania, nie żreć dużo prądu, powierzchnia użytkowania ok. 10m2. Ważna też kwestia eksploatacji, wymiany i ceny nowych filtrów.

 

podpinam @lync

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam  Webbera 8400. Filtry chodzą po mniej niż stówkę, oczyszczacz w pomieszczeniu do 20-25m sprawuje się całkiem nieźle - czujnik smogu potwierdza jego funkcjonalność. 2-3h puszczony na najniższej czy średniej prędkości i jest spoko. Czasem pomagało puszczenie razem z nawilżaczem powietrza (ultradźwiękowym). Wtedy mniej drapało (też miałem oskrzelowe przeboje kiedyś).

 

Czyszczenie to czasem problem, bo brudzi się u góry i co jakiś czas trzeba go rozłożyć, przeczyścić i złożyć. Pewne rzeczy są na wcisk i warto uważać, aby nie złamać części, ale ogólnie nie jest źle. Zdarza mu się lekko stukać od strony wiatraka, ale to rzadki problem, obecnie niezauważalny.

Ma też funkcje jonizatora, ale nie korzystałem, bo cenię sobie normalne jonizatory a nie zwykłe pojedyncze elektrody.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem z Sharpa kilka lat temu, bo mają (mieli???) wyłączność na technologię PlasmaCluster. A to był jedyny myk, który skutecznie wywabiał dym papierosowy z lokalu. Cen aktualnych nie znam, ale reklamowali coś ostatnio, że nowe modele mają kilka lat między wymianami filtrów - koszt początkowy może się zwrócić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kespert napisał:

Ja korzystałem z Sharpa kilka lat temu, bo mają (mieli???) wyłączność na technologię PlasmaCluster. A to był jedyny myk, który skutecznie wywabiał dym papierosowy z lokalu. Cen aktualnych nie znam, ale reklamowali coś ostatnio, że nowe modele mają kilka lat między wymianami filtrów - koszt początkowy może się zwrócić.

Dokładnie, chodzi o technologię i rozsądne filtry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.