Skocz do zawartości

Rząd szykuje nowe zmiany w dostępie do broni


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Rnext napisał:

JarKacz na przykład, jak przystało na polityka, co prawdę powie dwuznacznością, rzekł był kiedyś:

“Obawiam się, że w Polsce w broń zaopatrzyłyby się przede wszystkim te środowiska, które bardzo, ale to bardzo zaszkodziłyby tej pozostałej części społeczeństwa. (…) Obawiam się, że tych krzywd, byłoby więcej niż korzyści.”

Boją się urwy i słusznie.

 

Tylko czy nie jest tak, że ograniczenia w dostępie do broni dotykają uczciwych obywateli, a kryminalista zawsze znajdzie sposób by takową zdobyć?

43 minuty temu, Rnext napisał:

Łeee, myślałem że dostał jak ogłosili Stan Wojenny ;(

Przecież on był internowany za walkę z systemem haha

(żartowałem, nie był, swoją drogą ciekawe czemu)

 

Tego typu dziwnych postaci jest więcej, np. Maowiecki senior.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trevor

Są wypadki samochodowe? Są. Czyli w Polsce nie ma kultury jazdy samochodem. Jak odebrałem prawko to sam sobie bym nie dał samochodu. Samochód dla każdego? Ja bym dla 20% kierowców zakazał jazdy dożywotnio. Powinniśmy ograniczyć dostęp do samochodów oraz zorganizować szkolenia prowadzone przez ludzi którzy na spokojnie pokażą co i jak.

 

 

Bredzę, co nie?

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władza coraz bardziej boi się buntu obywateli tym bardziej w okresie psudo plandemi gdzie ludzie mają już wszystkiego dosyć. Utrudniać życie obywateli każdego dnia to ich dewiza. Swego czasu władza chciała się zabrać za kółka łowieckie, rekonstrukcyjne czy pasjonatów do tego utrudnić dostęp do broni czarno prochowej, na które nie trzeba mieć uprawnień. Jak tak dalej pójdzie to będzie zakaz na broń białą jak noże czy siekiery. Żyjemy w absurdalnej rzeczywistości z psychpatami u władzy. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, radeq said:

Bo może po prostu wiedzą że mają do czynienia z kimś na poziomie, kto nie będzie robił problemów i w dodatku można sobie o broni pogadać itd? i będzie miło i wesoło? 

Chhba żartujesz 😂 Tylko raz mi się trafił policjant, który COKOLWIEK wiedział o broni poza poziomem podstawowym i strzelał z czegoś więcej niż służbowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na złość rządowi poszedłem dziś do sklepu i kupiłem sobie kolejną broń, fajny mały rewolwerek Taurusa do noszenia w gaciach. Kupiłem na firmę więc opierdolę Mateuszka z VAT-u i zmniejsze podatek dochodowy. Teraz walnę sobie piwko po upalnym intensywnym dniu i nie zamierzam nikogo zajebać po pijaku. A frustrację przerucham na roksie.

A .. i nie szczepię się.

Uzbrojony ,zdemoralizowany, antyszczepionkowy, reakcyjny karzeł.

  • Like 1
  • Dzięki 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ntech napisz priva. Ja mam coś zepsute i nie mogę zaczynać privów. 

Wiadomo, niewolnik rozbrojony nie jest groźny. Politykom przyklaskują ex-milicyjne służby (albo z takim myśleniem) i w razie jakiejkolwiek ruchawki możemy tylko wystawić dupę i czekać na kutangę najeźdźcy licząc, że to mu wystarczy. No ale jak ostatnio byli tak strudzeni to pierwsze co to podwyżkę im dać. 

Jak już gdzieś pisałem broń powinna być sprzedawana w lidlu koło akcesoriów wędkarskich. Każdy powinien mieć zapewniony dostęp do pistoletu i pompki bez jakichkolwiek badań. Od tego jest Policja aby sprawdzać czy ktoś nie siedział za jakąś grubą akcję. Sprawdzenie w bazie jak w usa i tyle. Wreszcie by coś mieli do roboty a nie wypisywanie mandatów za piwo w parku.
Na karabiny badanie czy nie psychol i tyle maks.

Psychol, bandzior i tak sobie broń załatwi, szybciej niż się to mędrcom z komendy głównej wydaje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Iceman84PL said:

Jak tak dalej pójdzie to będzie zakaz na broń białą jak noże czy siekiery.

Pójdzie.

W Anglii kupując nóż nie dostaniesz go do ręki, przyślą ci go pocztą.

W necie chyba w ogóle nie kupisz czegoś z ostrzem dłuższym niż 9 cm.

Nie chce mi się sprawdzać, czy na 100% jest to prawdą na chwilę obecną, bo czytałem o tym kilka miesięcy temu.

Lewica dostaje wścieklizny na tym punkcie w każdym kraju.

Nawet w USA są cholernie mocne siły, co za wszelką cenę chcą ograniczyć dostęp do broni, tyle że tam prawo posiadania jej jest wpisane do konstytucji.

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Pyrkosz said:

w razie jakiejkolwiek ruchawki możemy tylko wystawić dupę i czekać na kutangę najeźdźcy licząc, że to mu wystarczy

Niestety w naszej sytuacji, biorąc jeszcze pod uwagę wyśmienite uzbrojenie Polaków w tępe dzidy, najlepszym rozwiązaniem jest radośnie powitać najeźdźcę a następnie w roli haraczu, wydać mu cały rząd i niech ich sprzeda nawet na narządy, bo nie sądzę żeby dało się zrobić z nich lepszy użytek. Oni nawet szparagów u bauera nie potrafiliby zbierać. 

Rządy na narządy! ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 5.06.2021 o 11:31, Rnext napisał:

(ilość sztuk broni na 100 osób

1625493078_by_Mudzina_500.jpg?1625493078

 

Zaskakuje wysoki wskaźnik dla Austrii (wyższy niż Szwajcaria) i Płw. Iberyjskiego (z wyłączeniem Katalonii)

Edytowane przez Brat Jan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brat Jan Austria nie powinna dziwić, tam jedynym warunkiem możliwości posiadania broni jest bycie obywatelem UE zamieszkałym na stałe w Austrii i ukończony 18 rok życia. Tyle.

Nasz "Mały Mussolini" ze swoimi pokręconymi przekonaniami, pewnie spać nie może od tego, że się Austriacy jeszcze nie wystrzelali. Ale pewnie będzie to tłumaczył, wmawiając nam, że Polacy to nieodpowiedzialne głupki. 

 

A na polskie statystyki musisz brać z grubszą poprawką - sam mam (na razie) 3 "proce" a mój sąsiad przez podwórko, ex komandos ma cały arsenał. We dwóch wyrabiamy polską średnią dla całej wsi. Tak to najczęściej wygląda, mało kto ma jedną sztukę broni. Więc zasadniczo Polacy są skrajnie rozbrojeni. W razie czego - dzidy jak Papuasi. Albo modlitwa w transporcie do obozu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.