Skocz do zawartości

Euro 2020 (2021) - temat zbiorczy


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jak obstawiacie, kto w tym roku wygra Euro?

Kto królem strzelców? Kto zaskoczy?

 

Przy okazji zachęcam do zabawy i do sklepania swojej drużyny marzeń :

https://gaming.uefa.com/en/uefaeuro2020fantasyfootball/overview

 

Albo też na tej samej stronie wytypowania zajęcia miejsc w grupach i dalej aż do finału :D

 

Z tego co ja patrzę po grupach, to serio, ciekawie może być.

 

Niemcy i Francuzi napotykają na siebie już w grupie, niegdyś potężna ekipa Loewa ma spore problemy ostatnimi czasy, do tego w tej samej grupie Portugalia, która na ostatnim Euro pokazała, że potrafi zwyciężać :D

 

Najłatwiejszą grupę mają chyba Hiszpanie niestety (choć to też nie jest ta Hiszpania co kiedyś) no i Holendrzy.

 

Zaczynamy 11 czerwca Euro, mecz otwarcia to Turcja - Włochy.

Nasi zaczynają 14go w Sankt Petersburgu, gdzie zagramy przeciwko Słowacji :)

Oby weszli dobrze i wygrali, tak jak to było kilka lat wstecz, gdzie wygraliśmy z Irlandia Płn.

 

Osobiście uważam, że cały turniej wygrają Belgowie.

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko i na dziś. 

 

Myślę że temat się rozwinie i wzbudzi troszkę emocji .

;)

 

Jeśli nasze Orły będą przygotowani pod względem motorycznym i kondycyjnym.

To powinna być powtórka z 2016 roku .

Czuję nosem, że po wyjściu z grupy dojdzie do rewanżu z Anglikami.

Oby.

🤞

 

Faworytem jest mimo wszystko Francja .

Zobaczymy jak drużyna zareaguje na powrót Benzemy.

Niejeden dream team poległ przez tak zwane wewnętrzne "kwasy".

 

Czarnym koniem dla mnie Turcja .

 

Czekamy na pierwszy gwizdek .

🤗

 

 

Ps.

Ciągle nie mogę przeboleć nieobecności Szymańskiego. 

Kosztem Kownackiego.

 

Ale selekcjonerem jeszcze nie jestem.

Póki co .

😉

Edytowane przez RabarbaR
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RabarbaR napisał:

Faworytem jest mimo wszystko Francja .

Dużo osób mówi, że Francja faworyt, bo taką pakę mają, że nie wygrać Euro to było by wstyd.

No ale czy na pewno? Jest przecież Portugalia chociażby, jest Belgia głodna sukcesów, Włosi, Hiszpanie czy Holendrzy też maja swoje do udowodnienia.

A może zaskoczy wszystkich ekipa Niemców, która przecież ostatnio jest mega chimeryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że mimo wszystko Niemcy będą bardzo mocni, i Löw odchodzi także będzie chciał to wygrać. 

Nie powiedziałbym że Holendrzy mają łatwa grupę, bo wydaje mi się że Ukraina będzie bardzo mocna. Może mają słabszy okres, ale na Euro to się odmieni. 

Jeśli chodzi o naszych, to wiadomo że nam ciężko ocenić ich szanse dlatego ze sercem zawsze za nimi. Ale czeka nas naprawdę ciężka przeprawa z Słowakami, mimo tego że mają dużo piłkarzy z naszej ekstraklasy. Ale jako drużyna to mocny zespół. Z Hiszpanami raczej w plecy, ale nie takie cuda już piłkarski świat widział. Z Szwecja myślę że remis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, szamana997lech napisał:

Ale czeka nas naprawdę ciężka przeprawa z Słowakami, mimo tego że mają dużo piłkarzy z naszej ekstraklasy. Ale jako drużyna to mocny zespół.

Tym bardziej, że to pierwszy mecz i w tym wypadku wszystko od niego zależy.

Raz, że trener sie zmienił całkiem niedawno, dwa, że gramy już inaczej.. No ale liczę na tego Sousę, podoba mi się jego odważne podejście.

Jak przegramy, to chyba mozemy się pakować. Remis nic nam tak samo nie da, bo nie wierzę, by ta kadra w ostatnim meczu ze Szwedami wtedy pokazała jajca.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tak wyczerpującym, intensywnym i dziwnym sezonie.

Tymbardziej kluczowe będzie przygotowanie fizyczne.

Ale także mentalne.

Języczkiem uwagi może być też obecność publiczności na trybunach .

Nie bagatelizowałbym faktu ,że turniej odbywa się praktycznie na całym kontynencie(sic).

A nawet i w Azji .

;)

Chociaż niektórzy mają przy tej okazji ogromny handicap.

Chociażby Italia ,Anglia czy Niemcy.

 

Już wkrótce zaczynamy .

Ten wyjątkowy pod wieloma względami turniej.

Czas pokaże.

Jednak bez wątpienia nie zabraknie emocji i powodów do dyskusji .

😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quo Vadis? tak , pierwszy mecz zawsze najważniejszy, ale na ostatnim Euro Portugalczycy nic nie wygrali w grupie, a zwyciężyli w całym turnieju. 

Ja uważam że Sousa ma plan na ten zespół, i na każdego piłkarza. Widać że chce mieć DRUŻYNĘ tak jak za Nawałki. 

Nie rozumiem tego hejtu na naszego obecnego trenera, dopiero zaczyna a niektórzy skreślili go już zanim rozegrał mecz. Chce grać odważnie, bo naprawdę jest potencjał z przodu, mamy Lewego, Milik, Zielu. Mamy również spory potencjał w środku pola, Klich Moder Krycha. Skrzydła trochę słabiej ale Jóźwiak super sobie radzi, liczę po cichu ze na końcówki meczu wejdzie Placheta , jest bardzo szybki. Obrona też nie najgorzej, Bednarek gra regularnie w najlepszej lidze w Europie, Glik może trochę słabiej oststnio ale doświadczenie robi swoje. Helik duży potencjał. Także realnie patrząc, mamy mocna ekipę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na Francuzów, mają najsilniejszy zespół. 

 

Co do Polski, to jeśli uda się awansować z drugiego miejsca, to zagramy z drugim zespołem grupy D, czyli Anglią lub Chorwacją, bo raczej Szkocja i Czechy zajmą ostatnie dwa miejsca...

 

W ćwierćfinale Polska - Anglia/Chorwacja zagra z najlepszą drużyną grupy F, czyli Niemcami, Francją lub Portugalią :)

 

 

Jeśli awansujemy z trzeciego miejsca, to trafimy na Belgię, która raczej wygra w swojej grupie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa A:

1.Włochy

2.Szwajcaria

3.Turcja

4.Walia

Grupa B:

1.Belgia

2.Dania

3.Rosja

4.Finlandia

Grupa C:

1.Holandia

2.Ukraina

3.Austria

4.Macedonia

Grupa D:

1.Chorwacja

2.Anglia

3.Czechy

4.Szkocja

Grupa E:

1.Hiszpania

2.Szwecja

3.Polska-Być może wskoczy do najlepszej 4-ki z trzecich miejsc

4.Słowacja

Grupa F:

1.Niemcy

2.Francja

3.Portugalia

4.Węgry

Zespoły z trzecich miejsc:

1.Turcja

2.Rosja

3.Austria

4.Portugalia

 

No i zobaczymy na ile się sprawdzi mój typ.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tfu na Penaldo, ciote nażelowaną i tego drewniaka co stoi jak bark u wuja w salonie i się od niego piłka odbija!

Płaczą sieroty, co je ledwo skubnie ktoś i się wywracają jakby w filmie karate grały.

Kuuurła, kiedyś to grali, dziadkowi noge złamało a nie wiedział i grał i gola szczelił, kuurła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Quo Vadis? napisał:

Tfu na Penaldo, ciote nażelowaną i tego drewniaka co stoi jak bark u wuja w salonie i się od niego piłka odbija!

Panie. Od...wal się Pan od Ronaldo :D

 

Ronaldo w porządku gość, natomiast Messi, ta wesz ludzka... Jak on mnie wk...urza.

 

25 minut temu, Quo Vadis? napisał:

Kuuurła, kiedyś to grali, dziadkowi noge złamało a nie wiedział i grał i gola szczelił, kuurła.

A. Szpilka? To nic poważnego, najwyżej zerwane więzadło :D (mogłem coś pomylić)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faworytami są Francuzi, Niemcy, Belgia. Z dobrej strony może się pokazać Portugalia, Chorwacja może Hiszpania wróci do gry. Coś czuję, że ze słabszych teamów ktoś zaskoczy pozytywnie na plus może Szwecja z powracającym do kadry Zlatanem, Węgrzy, Czesi, Rosja czy Walia. Wbrew pozorom i w miarę trudnej grupie my też mamy szansę także trzymam kciuki by chłopaki powtórzyli sukces z przed 5 lat😉👊 Mistrzostwa zapowiadają się ciekawie choćby z tego względu, że będą rozgrywane w całej Europie pierwszy raz w historii. Niedługo się dowiemy jak będzie naprawdę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Quo Vadis? napisał:

Dużo osób mówi, że Francja faworyt, bo taką pakę mają, że nie wygrać Euro to było by wstyd.

No ale czy na pewno? Jest przecież Portugalia chociażby, jest Belgia głodna sukcesów, Włosi, Hiszpanie czy Holendrzy też maja swoje do udowodnienia.

A może zaskoczy wszystkich ekipa Niemców, która przecież ostatnio jest mega chimeryczna.

Anglia ma też na papierze bardzo mocny skład, ciekawe czy przełożą to na boisko czy jak zazwyczaj rozczarują (pomijając ostatni mundial, chociaż tam mieli stosunkowo łatwą drabinkę i większość goli ze stałych fragmentów).

Co do naszej reprezentacji mi szkoda Krzyśka Piątka, że nie jedzie bo chłopak ma serducho do gry i nosa do bramek. Nie rozumiem nieobecności Szymańskiego, za nim dobry sezon i jest zweryfikowany w poważnej lidze w przeciwieństwie do Kozłowskiego, który zagrał kilka dobrych meczy w eklasie. Mam też nadzieje, że Sousa nie przekombinuje za bardzo z ustawieniem obrony i nie posadzi Glika na ławce, bo mimo tego że najlepsze czasy już za nim to wciąż nasz najlepszy stoper. Obawiam się też o Szczęsnego, żeby niczego nie odwalił jak z Senegalem czy Grecją w meczach otwarcia, a prawdopodobnie on będzie nr 1, mam większe zaufanie do Fabiańskiego. Najważniejszy pierwszy mecz i dobre wejście w turniej, a Słowacy wcale takimi ogórami nie są i mogą być ciężary i męczenie buły, oby zakończone zwycięstwem.

Ogólnie jestem optymistycznie nastawiony do Sousy, widać że chce grać nowocześnie i odważnie, a zawodnicy chcą realizować jego pomysły. Mam jednak w pamięci kompromitacje w ostatnim mundialu i dawniejsze dzieje (Korea, Ekwador, Euro 2012) i przez to mam pewne obawy. Mimo to zawsze gdy gra reprezentacja albo mój klub, nieważne czy tydzień temu były baty 0:3 ,to przy każdym następnym meczu/turnieju wierzę, że dzisiaj to my wygramy i będzie można świętować.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Kacpra Kozłowskiego. 

 

To jego ewentualne pojawienie się na placu gry.

Sprawi ,że stanie się on najmlodszym zawodnikiem .

W dotychczasowej historii Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

 

Szymański przegrał tak naprawdę rywalizację z Kownackim .

Który jest dla mnie graczem bezpłciowym i bezproduktywnym .

W dodatku mentalnym płaczkiem.

Taki Jacek Góralski wciąga takich na śniadanie.

Szkoda także Piątka i Bielika.

 

No nic .

Tak czy siak .

Dyspozycja drużyny nie zależy od jednostek.

Nawet taki Lewandowski,Ronaldo czy Messi w pojedynkę nic nie znaczą.

 

Walczyć, trenować. 

Polska będzie panować!

 

Po każdej rywalizacji.

Chcę zobaczyć poszarpane od walki jaja naszych kopaczy..

Wówczas będzie git.

🤣😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milik wypadł z turnieju, czyli kolejne osłabienie w ataku.

 

Ja widziałbym takie ustawienie naszej reprezentacji:

                                                                                           

Szczęsny

Bereszyński Glik Bedarek Rybus

Klich Krychowiak 

Zieliński

  Moder Jóźwiak

    Lewandowski 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.