Skocz do zawartości

Euro 2020 (2021) - temat zbiorczy


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, czy ze Szwecją też uda się im przegrać (trochę się boję o mecz ze Szwecją, bo po przegranej z Hiszpanią nasi kopacze będą mieli mobilizację żeby coś kolwiek ugrać)? Ale byłoby to piękne - 3 mecze, 3 przegrane, 0 punktów. Ciekawe jak by się pięknie tłumaczyli. Nie pamiętam czy za mojego życia trafił się nam turniej, na którym zdobyliśmy 0 pkt. To byłby historyczny wyczyn chyba.

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie... Pogadajmy o poważnych meczach i poważnych reprezentacjach a nie derbach drużyn trzeciego koszyka (jeśli ktoś liczy że po euro Polaka będzie w wyższym koszyku jak nr 3 to pozdrawiam). 

 

Jak obstawiacie dziś? Zwłaszcza w meczu Portugalii z Niemcami?

Edytowane przez Dassler89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Perun82 napisał:

Ale również ważna jest głowa, a z tym to raczej jest problem.

Tutaj był problem duży z głową, Słowacy bez spiny a my graliśmy jakby to był najważniejszy mecz kadry juniorskiej. Naprawdę wstyd to było oglądać. Jedyne dobre przebłyski gry to był młody Jóźwiak. 

Nic kibicuje dalej Anglii, oni mają fajny młody skład który gra zupełnie bez kompleksów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem tu przed meczem, nie chcąc być defetystą : ), ale przykro mówiąc, spodziewałem się takiego wyniku.Patrząc na ostatnie mecze towarzyskie nie miałem podstaw oczekiwać czegoś innego. No i dlaczego polskiej bramki nie broni Łukasz Fabiański, tego nie jestem w stanie zrozumieć. Szczęsny od 2012 roku to jakieś turniejowe fatum.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, FraterPerdurabo napisał:

Nie pamiętam czy za mojego życia trafił się nam turniej, na którym zdobyliśmy 0 pkt.

 

24 minuty temu, spitfire napisał:

Słowacy bez spiny a my graliśmy jakby to był najważniejszy mecz kadry juniorskiej.

 

Nie wiedziałem, że jesteście w kadrze piłkarskiej :P Co z wami było na boisku, grzaliście ławy? :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Perun82 said:

I to będzie upadek piłki nożnej - która tak już idzie w stronę siatkówki - od cholery meczów i niejasne zasady eliminacji (piłkarska Liga Narodów narobiła syfu).

Też tak myślę, oglądałem ostatnio siatkówkę i Polskę reprezentował Kubańczyk. Nie wiem jak można kibicować polskiej "reprezentacji" jeśli nie grają w niej Polacy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taktyki pilkarskiej to chyba uczyliscie się w burdelu. Sprytne zagranie to było. Pokazujemy na Euro poziom A klasy w pierwszym meczu, Hiszpania nas lekceważy i dostaje 3 jajo a później dobijamy Szwecję 2 jajco i ćwierćfinał. 

 

Ale nie wiem co dalej bo drugi raz ten myk nie przejdzie.

Edytowane przez RealLife
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka nożna to fenomen - ludzie płacą miliarderom aby pokopali piłkę przez parę minut :D

 

Nie oglądam piłki nożnej, wiem o ich porażce bo u mnie w pracy faceci płaczą, że NIE WYGRALIŚMY. Ja na to - To po co grzaliście ławy? :P

 

Mówienie przez kibiców tekstów typu my przegraliśmy/wygraliśmy mnie śmieszy. Nikt nie kopał piłki ale przegrał czy wygrał :D

Edytowane przez Martius777
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Orybazy napisał:

Bo najlepsi grają u Francuzów czy Niemców.

Gdyby tak było to Francuzi seryjnie wygrywali by turnieje od samego początku :)

 

Niemcy też większość trofeów zdobywała bez pomocy swoich obywateli pochodzenia tureckiego czy arabskiego.

 

Ba - często to kolonie są lepsze od swoich Metropolii

 

  • Urugwaj i Argentyna - Hiszpania ( tutaj jeszcze pojawia się motyw Oriundi)

https://rfbl.pl/zlota-jedenastka-oriundi/

 

  • Portugalia - Brazylia

 

 

 Mistrzowie Świata z 1998 roku nie zdążyli zabrać najlepszych z Senegalu :P

 

 

Edytowane przez Perun82
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Perun82 said:

Gdyby tak było to Francuzi seryjnie wygrywali by turnieje od samego początku :)

W 2018 wygrali, teraz zobaczymy, wcześniej chyba tylu talentów ściągniętych z byłych kolonii nie mieli. 

21 minutes ago, Martius777 said:

Mówienie przez kibiców tekstów typu my przegraliśmy/wygraliśmy mnie śmieszy. Nikt nie kopał piłki ale przegrał czy wygrał :D

Komik Doug Stanhope fajnie to skomentował gdy Amerykanie mówią że pokonali Niemców w II WŚ, "pokonaliśmy?, no ja wczoraj sporo wypiłem ale pamiętał bym gdybyśmy w okopach razem Niemców garotowali". :) 

Edytowane przez Orybazy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się kiedyś, jak powinna być budowana polska reprezentacja :) Tzn. jak ja bym zrobił (z mądrymi doradcami, których bym zatrudnił), korzystając z doświadczenia bardziej stricte biznesowego/interpersonalnego (budowanie zespołów takich czy owych), dokładając trochę teorii z Football Managera, Ultimate Soccer Managera i innych produkcji piłkarskich, które lubię, ogrywam bądź ogrywałem kiedyś : )

 

Docelowo byłaby to reprezentacja pozbawiona gwiazd i gwiazdeczek takich czy owych. Pozbawiona celebrytów. Skupiająca głównie graczy młodych. Młodych, ale przeżartych ambicją pokazania, że coś potrafią, rozwijają się i czegoś chcą. Wojowników, dla których gra z orzełkiem na piersi byłaby i dumą i przepustką do dalszej kariery. Którzy by płuca wypluwali na boisku by pokazać, na co ich stać. Pozbawiona gwiazd, ale razem działająca jak taran. Dobrze naoliwiony mechanizm, w którym każdy zna swoje miejsce i zadania do wykonania. Jak oddział do zadań specjalnych, jednostka antyterrorystyczna. Reprezentacja tak silna, jak słabe byłoby jej najsłabsze ogniwo.

 

I pewnie by przegrywali wiele, szczególnie na początku, z ogórkami jeszcze słabszymi niż do tej pory. Pewnie by nie awansowali do dużej imprezy. Ale z czasem.. :):)Kto wie.

 

Wariant zerowy, długi marsz, z innym mentalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anal powie, że nie wygrywaliśmy bo nasi piłkarze nie mają tak kwadratowych szczęk jak Słowacy, nie jesteśmy Chadami. Gdyby był jakiś Mokebe w reprezentacji to wygralibyśmy, taki Olisadebe przykładowo 😆. W ogóle Euro nie wygra żaden naród słowiański, bo to chujowe geny są 😂

  • Like 3
  • Haha 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz otwarcia, mecz o wszystko, mecz o honor ;) 

Nie jestem fanem piłki kopanej, nie oglądałem.

Uważam, że pakowanie tyle pieniędzy w boiska to bezsens. Inne sporty też istnieją, też są popularne. Po co na siłę to sztucznie promować i pompować. 
W całym kraju nie ma np. ani jednego toru samochodowego z prawdziwego zdarzenia, boiska do baseballa, lodowiska do hokeja itd…

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, MarkoBe said:

Anal powie, że nie wygrywaliśmy bo nasi piłkarze nie mają tak kwadratowych szczęk jak Słowacy, nie jesteśmy Chadami. Gdyby był jakiś Mokebe w reprezentacji to wygralibyśmy, taki Olisadebe przykładowo 😆. W ogóle Euro nie wygra żaden naród słowiański, bo to chujowe geny są 😂

 

Anal to ukryta opcja mozambijska. White nigero. On bardzo nie lubi wlasnego pochodzenia.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pyrkosz napisał:

Mecz otwarcia, mecz o wszystko, mecz o honor ;) 

Nie jestem fanem piłki kopanej, nie oglądałem.

Uważam, że pakowanie tyle pieniędzy w boiska to bezsens. Inne sporty też istnieją, też są popularne. Po co na siłę to sztucznie promować i pompować. 
W całym kraju nie ma np. ani jednego toru samochodowego z prawdziwego zdarzenia, boiska do baseballa, lodowiska do hokeja itd…

 

Co kazda porazke reprezentacji kadry narodowej pojawia sie taka wypowiedz, tylko czyje pieniadze w to ida? Pilka nozna byla i jest najbardziej popularna dyscyplina sportowa i siedza w niej z racji samych praw telewizyjnych, marketingu i calej otoczki ogromne pieniadze. Co innego lozenie z kasy miejskiej na klub grajacy w ekstraklasie (chociaz tutaj to juz kwestia samorzadu danego miasta), a co innego reprezentacja, ktora gra za "swoje".

 

Nie wydaje mi sie, zeby pilka nozna byla sztucznie pompowana i promowana, wrecz przeciwnie - w inne dyscypliny nikomu sie nie oplaca ladowac w to pieniedzy, bo to zadna kielbasa wyborcza i zainteresowanie rowniez znikome. 

 

2 godziny temu, Obliteraror napisał:

Docelowo byłaby to reprezentacja pozbawiona gwiazd i gwiazdeczek takich czy owych. Pozbawiona celebrytów. Skupiająca głównie graczy młodych. Młodych, ale przeżartych ambicją pokazania, że coś potrafią, rozwijają się i czegoś chcą. Wojowników, (...)

 

To tez jest klasyk, ktory slysze od X lat. Grali slabo, bo nie "pokazali zeba, zaangazowania". No nie wydaje mi sie.

 

Wezmy takiego Lewandowskiego - super zawodnik. Tylko jesli spojrzymy na jego styl gry w Bayernie, to jest typowym czlowiekiem od wykonczenia. Rewelacyjnie radzi sobie w polu karnym, bez dwoch zdan, ale wiekszosc okazji jakie otrzymuje wynikaja z inteligencji jego partnerow, ktorzy go widza, maja wyuczone automatyzmy, a przede wszystkim szybko i pewnie operuja pilka. Ogladajac Polske z Islandia czy Slowacja to oczy krawily. My mamy za wolny i zbyt niedokladny srodek pola, zeby Lewandowski mogl byc w jakikolwiek sposob grozny. To samo zreszta w Slowacji bylo widac, Hamsik to tez pilkarz nie w kij dmuchal, ale bez odpowiednich partnerow jest praktycznie odciety od gry.

 

Niby mamy pojedynczych zawodnikow na fajnym poziomie, ale w kadrze, bez odpowiednich partnerow oni praktycznie nie sa w stanie zaprezentowac ani jednego ze swoich atutow. A jak do tego dodasz jeszcze bramkarza, ktory na kazdej imprezie musi odpieprzyc cos glupiego, no to nie ma sensu miec nawet zludzen.

Edytowane przez sunhasntdie
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarkoBe napisał:

Gdyby był jakiś Mokebe w reprezentacji to wygralibyśmy

 

Obecni mistrzowie świata Francuzi i potencjalni kandydaci do zwycięstwa w Euro 2020.

Więc może coś w tym być bo najlepsi biegacze to właśnie Mokebe😁

 

Reprezentanci Francji, czyli Europejczycy z dziada pradziada –  Demotywatory.pl

 

Reprezentacja Francji nie musi obawiać się o swoją przyszłość - Sportbuzz  Meczyki.pl

 

 

Edytowane przez Iceman84PL
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, sunhasntdie said:

Wezmy takiego Lewandowskiego - super zawodnik. Tylko jesli spojrzymy na jego styl gry w Bayernie, to jest typowym czlowiekiem od wykonczenia.

 

A tutaj to jednak nie masz racji: Lewandowski nie jest tymowym goal getter jak np. Gerd Müller. Lewandowski jest znany z tego, ze wchodzi do pomocy, sam bierze tam pilke i ja tez rozgrywa tez do innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Doug napisał:

Lewandowski jest znany z tego, ze wchodzi do pomocy, sam bierze tam pilke i ja tez rozgrywa tez do innych.

Problem podobny jak Messi w Argentynie. 

 

 

Godzinę temu, sunhasntdie napisał:

ale w kadrze, bez odpowiednich partnerow oni praktycznie nie sa w stanie zaprezentowac ani jednego ze swoich atutow.

 Natomiast Słowacy mieli...

 

 

Godzinę temu, sunhasntdie napisał:

Hamsik to tez pilkarz nie w kij dmuchal, ale bez odpowiednich partnerow jest praktycznie odciety od gry.

 

Ale za to jest drużyna. Nie musieli mieć zawodników w Juve, Bayernie etc.

 

To co wczoraj się odwaliło to jest kompromitacja. To są już wygasające gwiazdeczki, które wiedzą, że jest to ich ostatni turniej bo najbliższy Mundial obejrzą w tv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.